Gandalf is the best!

Blue_Bird_BMW:
Feanor the elf king:
Tinuvjela:
Samo da napomenem (sad sam se setila), izuzetno mi se svidja Jomer u filmu. U knjizi je neprevazidjen, ali je i filmu veoma dobar i uopste nije iskomercijalizovan iako bi mozda i imao razloga. :)
Da, i meni se Eomer svideo u filmu. Bas sam se iznenadio kako su ga uradili na filmu. Mada mi se nije svidelo kako su Faramira prikazali. Ima likova kojima sam veoma zadovoljan ali ima i onih koje su totalno upropastili ( a da ne pominjem one koje nisu ni prikazali ). Sve u svemu, film ima svojih vrlina i mana ( mada ima vise mana :D ).
Koja ti je najsmesnija scena u knjizi a koja u filmu?
I za koga smatras da je duhovitiji ( u knjizi naravno ) Legolas ili Gilmli?
Pozdrav
Uvek mi je smesniji Gimli jer on je samo patuljak koji mari samo za root beer itd dok su sve scene sa Legolasom nekako prefinjene, uzdignute na visi nivo... Mada najvise mi se dopada Olorin i koliko god puta to rekao moram ponoviti. On prosto zraci mudroscu cak i u "smesnim" scenama.
O Olorinu ne treba ni raspravljati da li je najbolji ili ne...To se jednostavno zna... On je ubedljivo najbolji lik u knjizi i potpuno si u pravu... Meni je legolas bio jedan od boljih likova, ali znas kako filmovi uticu na coveka... I sada mi je jedan od boljih ali ne toliko koliko mi je pre bio dobar i sjajan... U filmu, Gimli je svakako bio duhovitiji i bolji od Legolasa, ali u knjizi mislim da Legolas ne zaostaje mnogo za njim, pa dobro, mozda samo malo, ali u svakom slucaju mislim da je sjajan... Ali ipak Gimli stoji neprevazidjen... I posto ja ne mogu na zalost da dodjem na pricaonicu pitao bih te mozemo li da chatujemo preko MSN-a... Ako imas Hotmail adresu naravno, a ako ne, uvek mozes da je napravis... :D Pozdrav onda...
 
Feanor the elf king:
Blue_Bird_BMW:
Feanor the elf king:
Tinuvjela:
Samo da napomenem (sad sam se setila), izuzetno mi se svidja Jomer u filmu. U knjizi je neprevazidjen, ali je i filmu veoma dobar i uopste nije iskomercijalizovan iako bi mozda i imao razloga. :)
Da, i meni se Eomer svideo u filmu. Bas sam se iznenadio kako su ga uradili na filmu. Mada mi se nije svidelo kako su Faramira prikazali. Ima likova kojima sam veoma zadovoljan ali ima i onih koje su totalno upropastili ( a da ne pominjem one koje nisu ni prikazali ). Sve u svemu, film ima svojih vrlina i mana ( mada ima vise mana :D ).
Koja ti je najsmesnija scena u knjizi a koja u filmu?
I za koga smatras da je duhovitiji ( u knjizi naravno ) Legolas ili Gilmli?
Pozdrav
Uvek mi je smesniji Gimli jer on je samo patuljak koji mari samo za root beer itd dok su sve scene sa Legolasom nekako prefinjene, uzdignute na visi nivo... Mada najvise mi se dopada Olorin i koliko god puta to rekao moram ponoviti. On prosto zraci mudroscu cak i u "smesnim" scenama.
O Olorinu ne treba ni raspravljati da li je najbolji ili ne...To se jednostavno zna... On je ubedljivo najbolji lik u knjizi i potpuno si u pravu... Meni je legolas bio jedan od boljih likova, ali znas kako filmovi uticu na coveka... I sada mi je jedan od boljih ali ne toliko koliko mi je pre bio dobar i sjajan... U filmu, Gimli je svakako bio duhovitiji i bolji od Legolasa, ali u knjizi mislim da Legolas ne zaostaje mnogo za njim, pa dobro, mozda samo malo, ali u svakom slucaju mislim da je sjajan... Ali ipak Gimli stoji neprevazidjen... I posto ja ne mogu na zalost da dodjem na pricaonicu pitao bih te mozemo li da chatujemo preko MSN-a... Ako imas Hotmail adresu naravno, a ako ne, uvek mozes da je napravis... :D Pozdrav onda...
Zasto ne mozes da dodjes na pricaonicu ??
ako imas problema napisi ih ovde pa cu ja videti sta mogu da ucinim. mozes mi poslati i e-mail na bluebirdbmw@yahoo.co.uk pa cu ti drage volje odgovoriti
 
Da Gandalf je zaista retko dobar i mudar covek (pardon, wizard). Citala sam knjigu i zaista ima mnogo stvari koje u film nisu stale. Na zalost. Tom Bombadil i njegova fina gospodja. A tek sto su mnoge stvari izokrenute!!! Ali razumimo Jackson-a. Gledala sam i tzv. produzenu verziju Druzine (directors cut) i tu ima nekih detalja koji nisu usli u bioskopsku verziju, ali ni to nije dovoljno da upotpuni celu pricu. Da li je moguce detaljno preneti jednu takvu knjigu u jedan obican film (od tri sata)?
 
Kad ste vec poceli da komentarisete onu nakazu od filma!Na cijoj sam ja inace premijeri bila!I ne da sam bila besna besna vec................................NEMA RECI KOLIKO SAM HTELA DA U TOM TRENUTKU TAKO OCITAM BUKVICU TOM JACKSONU!!!!!!!!!! :evil: :twisted: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Mislim koja je to ideja da se vilovnjaci odjednom pojave u Helms deepu!?
Te one scena ljubakanja sa Aragornom i Arwenom!???????? :?:
A necu ni da pomenem skejt!!!!UFFFFFF
Ali ovako na vedriju stranu : :) posto zbog ovog gore pomenutog i jos gorih stvari Tolkin se verovatno prevrce u grobu!!!
:o
MITRADIR je neopisivo dobar lik,ali kad pogledas u stvari svi Tolkinovi likovi su takvi!!Odlicno predstavljeni,svaki ima svoj zivot,svoju dusu!!!!!Mozes jako lako da se povezes sa bilo kojim likom!!!vise Jer imam utisak da ih je bas pokazao kao prave osobe !!Stvarne,neke krhke,sa greskama(jer svako gresi)ali iskreno po mom misljenu omiljeni su mi :Gandalf,Elrond(i cudi me sto ga niko do sad nije pominjao!!!!!!!)Galadrijela...u principu vecina noldorskih Elf-ova!!!Feanor pre svega!!!
OBOZAVAM Tolkinove bogove!!!!!Manve i Vardu pre svega ali i Javanu i jos tu neke!
Ali da se vratim LOTR-u...hehe...Arwen,BILBO!!!....ma sta da se lazemo ja obozavam sve sto ima veze sa tom knjigom sto zanaci da su mi svi likovi dragi na svoj nacin!!
 
Pa naravno.Mislim da o filmu ne treba ni diskutovati, P.J. je bas zasrao stvar, ali sta se tu moze, ko zna sta ce biti od treceg dela... Nadam se da ce biti makal malo pristojniji od prva dva... A sto se tice svega ostalog, potpuno si u pravu... A sto nismo pominjali Elronda... pa verovatno zato sto (barem ja) nemam mnogo toga da kazem o njemu... On mi je takodje jedan od omijenih likova, a i Keleborn, ne znam zasto, ali i on mi je jedan od najdrazih... Otprilike su svi likovi tako realno opisani, i svaki je savrsen na svoj nacin, tako da je nemoguce da se odlucis koji ti je lik omljen, jer ih ipak ima toliko mnogo... Uostalom znas sta ocu da kazem... A od Valara, omiljeni su mi Aule i Ulmo... A od zenskih Varda (naravno) :D
 
Cao svima!

Ok, ne mogu sada da komentarisem film, ja sam najgore prebolela u prvom delu, kada Aruena spasava Froda (sa sve macem i onim glupostima). Tu sam negde oguglala.

Ali, evo, reci cu vam ovo: da nisma znala da su prebacili Selobu u treci deo, napravila bih svasta na premijeri. (ok, to ej bila samo BG premijera, pa ne bih mogla nesto znacajnije da uradim, npr: zadavim Pitera Dzeksona i slicno). Drugo, nervira me "Orli sekta" i sve silne devojcice koje se toliko primaju na Legolasa. (ako nista drugo, Gimli je mnogo bolji frajer, zar ne? :wink: Ok, mozda ja imam cudan ukus...) Samo cekam da vidim da li ce uspeti dobro da izvecu moju omiljenu scenu: kada Sem uzima prsten (posle Selobe) i kada shvata da nece to da radi, da ne moze, bez Froda. Ja sma na tom mestu skoro plakala, a bojim se da u filmu me nece ni dirnuti. Videcemo.

Ok, IPAK sam komentarisala film. Sorry people!

Uzgred, ubijte me, ali ja nikada nisam volela Aragorna. Mislim, on je ok i sve, ali je nekako.. Previse savrsen!
Moja lista omiljenih likova (knjiga, naravno):

1.Sem
2. Golum
3. Frodo
4. Drvobradi
5. Jovajna
 
dobro ok to je tvoje misljenje(milim o Aragornu,sto se Jacksona tice ja bih ga sahranila na licu mesta da sam ga videla u trenutku izlaska iz sale!!! :twisted: :twisted: )
Ali da se vratimo na temu...moras priznati da ti ipak nije bilo svejedno kad si u trecem delu procitala o njegovoj smrti i sudbini Arwene! :!:
Ali ponovo tvoje misljene je tvoje,u neku ruku se i slazem sa tobom mozda deluje savrseno,ali procitaj jos po koji put bar delove koje opisuju njega,u dubini duse je zapravo jako nesiguran i uplasen da ne zavrsi isto kao Isildur,jer iako jeste od loze Numenorejaca ipak je samo covek!
Jedino sto su ga u filmu prikazali kao nekog maco lika koji moze sve!
To sto kazes za Blooma takodje vazi i za tog dedu sto glumi Aragorna!Na zalost!
 
Mislim da je Aragorn divan kao osoba, junak i sve to; i naravno da se slazem da je bio neophodan takav junak u ovoj knjizi (sa Beovulf :p epskim junastvom), samo kazem da se meni vise dopadaju drugi likovi (pa ljudi, ima ih toliko mnogo, svako ce naci nesto za sebe! ;) ) Meni je, na pocetku, Sem bio pomalo irtantan, ali sam ga kasnije toliko zavolela!

Hm.. Cekaj... Da se ono "svi imaju razlicite ukuse" nije odnosilo na moju izjavu o Gimlijevoj privlacnosti? :twisted:
 
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D Maaaaaaaaaa neeeeeeeeee!!! :D :D
Zezam se!
Kazem svaki lik je tolkio dobar da mi je tesko odabrati omiljenog,u svakom ponovnom citanju vezem se za drugog lika!Ali jedino za sigurno jeste da mi je omiljeni lik u Hobbitu Torin,tu se uopste nekolebam!Ja sam cak plakala na kraju kad on umre :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
OBozavam Tolkiena,iskreno Feaonore mislim da si mnogo srecan sto zivis u zemlji kojoj je Tolkien ziveo!!!
 
To je stari crtani, negde iz 1978 ili tako nesto... Misljenja oko njega su podeljena, neki misle da ej bio ok, nekima je grozan (kao, iskasapili su Tolkina... A kao da Piter Dzekson nije! :evil: )
U svakom slucaju, ima samo 2 dela; tj, stigli su negde do kraja Helmovog ponora. Nisma gledala crtani, ali zvuci zanimljivo. Ko zivi u Beogradu, moze da ga kupi na Banovom brdu (barem je bilo ranije), ili nekavam posalje Feanor. inace, nisam sigurna koliko da ocekujem od crtanog... Cula sam za neke neverovatne gluposti, tipa, ogledalo Galadrijelino je ispered kapija Mordoa (ali ok, to zvuci toliko glup da su se verovatno zezali!) Probacu da nadjem neke slike na googlu, da vam posaljem.
 
Zvezdica:
To je stari crtani, negde iz 1978 ili tako nesto... Misljenja oko njega su podeljena, neki misle da ej bio ok, nekima je grozan (kao, iskasapili su Tolkina... A kao da Piter Dzekson nije! :evil: )
U svakom slucaju, ima samo 2 dela; tj, stigli su negde do kraja Helmovog ponora. Nisma gledala crtani, ali zvuci zanimljivo. Ko zivi u Beogradu, moze da ga kupi na Banovom brdu (barem je bilo ranije), ili nekavam posalje Feanor. inace, nisam sigurna koliko da ocekujem od crtanog... Cula sam za neke neverovatne gluposti, tipa, ogledalo Galadrijelino je ispered kapija Mordoa (ali ok, to zvuci toliko glup da su se verovatno zezali!) Probacu da nadjem neke slike na googlu, da vam posaljem.
Samo mogu da kazem da kada neko bude pogledao crtani, film ce mu se toliko svideti, jer tek kada taj crtani vidis, onda shvatis koliko je film ustvari dobar... Huh, za ona dva dela si u pravu, ali treci deo je snimljen u nekoj drugoj verziji, i ja sam se iskreno zgadio kada sam ga video, mislim orci podsecaju na zabe ili tako neke zivuljke, ali zato su prva dva dela prve verzije, u odnosu na treci deo druge verzije podnosljivi i poprilicno dobri... Ako ste me razumeli sta sam hteo da kazem :D
 
GANDALF JE TAKOĐE MOJ OMILJENI LIK, MISTIČAN, MUDAR I ČINI SE NEDODIRLJIV, JEDNOSTAVNO ZRAČI NEKOM NEOPISIVOM ENERGIJOM KOJA ME ZAISTA ODUŠEVLJAVA.
U FILMU POVRATAK KRALJA, NAPRAVILI SU TOTALAN PROMAŠAJ, ŠTO SE TIČE NJEGOVE ULOGE. LIK JE OBRAĐEN VEOMA POVRŠNO,I GANDALFOVA ULOGA SE SVELA NA PUKO TRČKARANJE TAMO-AMO I MAHANJE FANCY ŠTAPOM!
GDJE SU, DOĐAVOLA, SVE ONE LIJEPE REČENICE IZ KNJIGE!? :evil:
MEĐUTIM I PORED TOGA MISLIM DA JE FILM FENOMENALAN
(NARAVNO KNJIGA JE NEUPOREDIVO BOLJA) :wink:
MISLIM DA JE JACKSON NAPRAVIO PUN POGODAK DODJELIVŠI ULOGU McKELLEN-u KOJI SE SUPER SNAŠAO U ULOZI
MITRANDIR-a! IZGLEDA BAŠ ONAKO KAKO SAM GA ZAMIŠLJALA ČITAJUĆI KNJIGU!
 

Back
Top