Game Of Thrones

Seriju isprva nisam htela da gledam. Bila sam među onima što belo gledaju meme, raznorazne članke, statuse, čak sam se i hvalila što sam u 1% koji ne gledaju, dok me sestra nije naterala. Tipa, rekla mi je da pogledam samo jednu makar, a za veče sam odgledala preko pola sezone. One thing led to another pa sam za 20 dana odgledala 6 sezona, a na pola 6te saznala da će biti još 2 sezone. :hahaha: E moje muke... Da dodam da sam odmah počela da preturam SAV moguć materijal na internetu koji sam mogla da je vezan za GoT. :hahaha: Serija je vrhunska i bukvalno mi je jasno što je toliko polularna. Stvarno će mi biti žao ako zaista budemo morali da čekamo 2019tu za poslednju sezonu, ali svi izgledi su da ćemo zaista čekati, jer sam na više mesta pročitala da sa snimanjem počinju ovog oktobra. :(

Što se pretposlednje epizode tiče, ja stvarno volim zmajeve i bilo mi krivo k'o da je ona mutava ledenjara crko majci daboga pogodio nekakvo mače ili štene, a ne onoliku zmajčlnu. :cry: I to Viseriona koji se i prvi rodio. :cry: The first boooorn! :heart: :besna:
Tako zavrsi vecina koja odbija da gleda pa na kraju ipak da seriji sansu :D

Mislim da necemo cekati 2019. snimanje pocinje u oktobru valjda, malo kasnije nego prosle godine, ali ima i jedna epizoda manje tako da ce biti kao ove godine ili eventualno malo kasnije.
 
Tako zavrsi vecina koja odbija da gleda pa na kraju ipak da seriji sansu :D

Mislim da necemo cekati 2019. snimanje pocinje u oktobru valjda, malo kasnije nego prosle godine, ali ima i jedna epizoda manje tako da ce biti kao ove godine ili eventualno malo kasnije.

Da se ne lažemo, iz procurelih epizoda vidimo da je nama i nedelju dana čekanja previše. :lol:
 
Sinoc gledala ponovo poslednju. Vreme je realno, celo popodne je onaj trcao do Zida, gavrani su poslati odmah i leteli celu noc, a Deneris je krenula oko podneva sledeceg dana. Zmajevi su brzi od gavrana tako da ima rezona da je stigla predvece.
 
Sinoc gledala ponovo poslednju. Vreme je realno, celo popodne je onaj trcao do Zida, gavrani su poslati odmah i leteli celu noc, a Deneris je krenula oko podneva sledeceg dana. Zmajevi su brzi od gavrana tako da ima rezona da je stigla predvece.

Pa nije baš, od zida do Zmajkamena ima oko 2400km, gavran leti brzinom od 23km/h, što znači da bi mu trebalo skoro 5 dana leta bez pauze da stigne. Recimo da imaju super brze i super izdržljive gavrane koji MOGU da pređu 2400km bez odmora i lete duplo brže, opet bi im trebalo BAR dva dana da stignu do Deneris.

O brzini zmajevog leta je suludo pričati. :mrgreen:

- - - - - - - - - -

Što se tiče Gendrija, to mi je okej, dok su išli od zida išli su sporo jer nisu znali kakve su opasnosti na putu i bilo ih je više, ovako on koji se sam vraća putem kojim je došao naravno da ide dosta brže.
 
ax0ML3n_700b.jpg
 
Ja sam videla mape po netu da je navodno ceo Vesteros, tipa od Dorne do Zida oko 2 km samo X'D

Oni podaci gore verujem da su iz knjiga...u knjizi te zemlje su previše velike, kao što su i utvrđenja i zamkovi dosta megalomanski nerealni. Zapravo, zamkovi su mnogo realniji u seriji kakvi su; to je zaista primer odličnog istraživanja i primera istorije, a u isto vreme ne preteranog otklona od knjiga da bude previše nekanonski...jedino gde su zeznuli stvar žešće je Zimovrel, koji je kao zamak dosta suštinski besmislen i neodrživ...ali je sve ostalo super.

E tako je, verujem, baš kao što je po sadržini materijala i broju likova manji svet na malim ekranima, verujem i da je teritorijalno manji.

Svakako da je Martin, i kao šahovski majstor, odličan u osmišljavanju obrta (mada iskreno što ga više čitam nestaje prvobitna impresija i ne smatram ga toliko dobrim piscem koliko osmišljačem ideja i događaja) koji se dešavaju, ali realno nije imao ni vremena ni mogućnosti da se bavi nešto kompleksnijim istraživanjem, koje je nužno za pravljenje vizualizacije dela. On može drviti na 5 strana deskripcije, ali to će opet biti nedovoljno da konkretno prikaže svaki detalj u sceni koja traje 5 minuta.

Porazmislimo; u vreme dešavanja sarijala, Kraljeva luka iz knjiga ima oko pola miliona stanovnika.

Kings_landing_map.png


Ovde ne staje 500.000 ljudi...zapravo ni izbliza...Pa to je više od Konstantinopolja, Milana i Pariza zajedno. Erinov dol bi trebalo da ima ukupno oko 10 miliona stanovnika, što će reći da bi ladno mogli da skupe oko 100.000 vojnika; zapravo, znajući reljef Erinovog dola, verovatno i više od toga, možda bliže 200.000. Sansa spominje da je Jon Rojs poveo sa sobom 2.000 vojnika. To su uglavnom vitezovi, dakle udarna pesnica tj. cvet Erinovog dola, onaj koji se i šalje u ekspedicije tako daleko, tako da je jasno da je dobar deo vojske ostao kućama, posebno zbog toga što ovo znači da su se oni pobunili protiv Krune...da brene zemlje. Međutim, dve hiljade? Malo mi deluje neverovatnim da je svega pedeseti do stotog dela čitave vojske mobilisan i poveden.

Ako u serijalu TV serije ima mnogo manje ljudi svuda, logično se izdaje i da su zemlje dosta manje.

Drastično smanjenje kontinenta Vesterosa bi rešilo i problem postojanja, suštinski, osam ogromnih carstava (svaka je od 7-8 zemalja, sa izuzetkom Gvozdenih ostrva, jedna Kina, Sveto Rimsko Carstvo, Vizantija, Arabljanska imperija,..).
 
Poslednja izmena:

Bro, koji gavran leti 80km/h? xD Takođe, što bi na krajnjem severu temperatura bila -10? Na Arktiku je zimi normalna temperatura od MINUS JEBENIH 34 do 0 ako je baš topla zima, a ako je baš hladna ide do MINUS JEBENIH 50 (izvor je naravno vikipedija za koju ne vidim što ne bi bila tačna kad je ovako nešto u pitanju). A ovo je sever Vesterosa, plus je hladnoća potpomognuta magijom Belih Hodača što znači da je minus još dramatičniji.
 
http://jeb.biologists.org/content/103/1/121.short

Eto, 8-11 m/s, što je (oko) 29-40 km/h.

https://bcbirds.files.wordpress.com...ght-speeds-of-some-british-columbia-birds.pdf

Ovde kaže 57 +/- 10, ili 57 +/- 3 ako su u Švedskoj. Što znači da im se u hladnijim uslovima brzina još i smanjuje. Ali u svakom slučaju nema šanse da dostignu brzinu od 80km/h, i svakako nema ama baš nikakve šanse da je održavaju toliko dugo.

- - - - - - - - - -

Mada sve to ništa ne vredi, jer je Sem u jednom momentu rekao nešto na foru da je gavran iz Zmajkamena stigao na zid za mesec dana, ali ne sećam se gde, ali naći ću. :mrgreen:
 
http://jeb.biologists.org/content/103/1/121.short

Eto, 8-11 m/s, što je (oko) 29-40 km/h.

https://bcbirds.files.wordpress.com...ght-speeds-of-some-british-columbia-birds.pdf

Ovde kaže 57 +/- 10, ili 57 +/- 3 ako su u Švedskoj. Što znači da im se u hladnijim uslovima brzina još i smanjuje. Ali u svakom slučaju nema šanse da dostignu brzinu od 80km/h, i svakako nema ama baš nikakve šanse da je održavaju toliko dugo.

Ovi gavrani su istrenirane pismonoše...tako da je drugačije...verujem svakako da lete brže, kao što je trkački konj brži od prosečne brzine divljeg konja.

Mada sve to ništa ne vredi, jer je Sem u jednom momentu rekao nešto na foru da je gavran iz Zmajkamena stigao na zid za mesec dana, ali ne sećam se gde, ali naći ću. :mrgreen:

Ma daj....nema sanse. U seriji?

U svakom slučaju, Vesteros u TV adaptaciji je (kao svet) nešto realniji od onog u knjigama (i praktičniji), tako da cenim i da je manji...ne znam je li HBO ikada objavio neku zvaničniju mapu sa razmerama...

Pa nije baš, od zida do Zmajkamena ima oko 2400km, gavran leti brzinom od 23km/h, što znači da bi mu trebalo skoro 5 dana leta bez pauze da stigne. Recimo da imaju super brze i super izdržljive gavrane koji MOGU da pređu 2400km bez odmora i lete duplo brže, opet bi im trebalo BAR dva dana da stignu do Deneris.

Tu razdaljinu treba npr. smanjiti za bar hiljadu kilometara...npr. na ca. 1.500.

Gavran može tako stići za manje od jednog dana leta u Zmajkamen, računajući i pojedine pauze koje pravi da se odmori.
 
Poslednja izmena:
Da se ne lažemo, iz procurelih epizoda vidimo da je nama i nedelju dana čekanja previše. :lol:

:mrgreen:

- - - - - - - - - -

au, pocela fizika da radi
nemojte da idete toliko detaljno
uzivajte u fantaziji

- - - - - - - - - -

opustite se malo

navijajmo svi zajedno da Drogon rascopa Sersei kada dodje vreme i zivu je pojede

- - - - - - - - - -

i navijajmo da Turion kaze Drogonu da to uradi a ne Deneris
 
Мислим да је јасно да ће Џон умрети у дуелу са Краљем Ноћи, као трагични херој, не знам како, али имам осећај да су то планирали, да убија Краља Ноћи и да умире том приликом.
Него, нешто ми је чудно да Арја која би требало да има перцепцију левел 100 као дипл. убица тако лако наседа на Малопрстићеве сплетке. Нисам сигуран да га није осетила да посматра иза ћошка. Можда само игра његову игру, па је неопходно да Санса поверује да се стварно окомила на њу.
 

Back
Top