Fudbalski stadioni na ex - YU prostorima

Да ли сте за изградњу националног стадиона?


  • Ukupno glasova
    8
  • Anketa je zatvorena .
Pa planira se rusenje tih stadiona,mislim koja je logika imati nacionalni stadion i jos 2 za 2 najveca kluba,u ovakvoj ligi.....
Ma ti navijas za Borcu da ti bude blize :per:

Treba srusiti 1 od 2 stadiona,a drugi preurediti,izmeniti mu licni opis (prakticno i njega srusiti) , prodati lokaciju ovog prvog,a ovamo napraviti jedan,preimenovati ga i useliti oba kluba

Kod nas se ništa planski ne radi... organizacija nam je katastrofa i svi razmišljaju kratkoročno... Radov stadion je zreo za rušenje (u stvari to skoro pa i nije stadion), a Voždovac pravi neki stadiončić... šta im je falilo da udruže sredstva i da naprave zajednički multifunkcionalan stadion da prima 10-ak hiljada da ima sve uslove da se može igrati i Evropa i da ga napune kad igraju sa vječitima...
 
Najbolje bi bilo da se napravi nacionalni i da na njemu igra jedan klub.
Zvezda ima ubedljivo najveću posetu pa je najlogičnije da ona igra na tom stadionu.Mogla bi redvno da ga puni u nekoj pristojnoj meri (za naše uslove).
Ne verujem da bi se u Partizanu osećali oštećeno. Šta bi oni sa tim stadionom? Na 90% utakmica ne bi napunili ni 5% stadiona.
Звезда има такву посету да напуни 20% свог садашњег стадиона а некада и још мање као прошлу утакмицу.
Не знам за Звезду али Партизану треба стадион без атлетске стазе и покривен, а држава може да настави Крцунов пројекат и да од Маракане направи национални стадион, немам ништа против.

Ко још прати репрезентацију!!!!!!!!!!!!
 
Звезда има такву посету да напуни 20% свог садашњег стадиона а некада и још мање као прошлу утакмицу.
Не знам за Звезду али Партизану треба стадион без атлетске стазе и покривен, а држава може да настави Крцунов пројекат и да од Маракане направи национални стадион, немам ништа против.

Ко још прати репрезентацију!!!!!!!!!!!!

Zar Jna nije bio jugoslo(a)venski Vembli ? Finala kupa skoro uvek su se igrala na Jna,repka igrala...
 
Zar Jna nije bio jugoslo(a)venski Vembli ? Finala kupa skoro uvek su se igrala na Jna,repka igrala...
Наравно да не, звао се просто ЈНА, мада је први направљен и на њему јесте играла репка али од градње Маракане( не бразилске) све ређе, наравно због капацитета.
Иначе на ЈНА је играла и Звезда и то редовно неке 3-4 године док се Маракана градила, а и прву титулу је освојила управо ту.
 
Дакле шта мислите о томе ?Да ли сте за,против или нешто треће,зависи од услова које нуде...
1.ЗА
2.ПРОТИВ
3.ЗАВИСИ ОД "ПОНУДЕ"
Ја немам ништа против,али ако је цена да се (зарад бизМисмена и њиховог профита)руши наш и Звездин стадион-онда сам против !
 
Poslednja izmena:
Дакле шта мислите о томе ?Да ли сте за,против или нешто треће,зависи од услова које нуде...
1.ЗА
2.ПРОТИВ
3.ЗАВИСИ ОД "ПОНУДЕ"
Ја немам ништа против,али ако је цена да се (зарад бизМисмена и њиховог профита)руши наш и Звездин стадион-онда сам против !

Da ne bi razvodnjavali forum za svaku vest koja se pojavi u novinama spojio sam ovu sa srodnom temom koja se bavi stadionima. Ostavio sam i anketu pa neka ljudi glasaju za sta su.
 
Ово није баш "обична,безначајна" вест или новинарска патка,али шта да се ради,ти си газда.

Ima mnogo ovakvih tema koje se svakodnevno otvaraju pa ih spajamo sa opstim temama samo sto to i ne primetite. Isti slucaj je i sa ovom temom. Ovo je nova vest ali nije nesto od cega ocekujemo da ce ljudi mnogo pricati zato sam je i spojio sa temom o stadionima.
 
Дакле шта мислите о томе ?Да ли сте за,против или нешто треће,зависи од услова које нуде...
1.ЗА
2.ПРОТИВ
3.ЗАВИСИ ОД "ПОНУДЕ"
Ја немам ништа против,али ако је цена да се (зарад бизМисмена и њиховог профита)руши наш и Звездин стадион-онда сам против !
Против.
 
Против.Ево неких разлога,мрзело ме да пишем,а исто мислим овако:
.....Sve ono što smo gledali u poslednjih desetak plus godina, kada i gde razni tajkuni poput Dragana Đurića uništavaju uspešna preduzeća, a zatim ih zatvaraju i prodaju zemljište sada gledamo na Topčiderskom brdu i u Podbanjičkom kolektoru. Uništavanje dva kluba da bi se otelo zemljište koje vredi možda i celu milijardu Evra.
Šta reći o identitetu dva kluba. Ni Partizan ni Zvezda posle ovoga neće biti ono što su bili. Rivalitet slobodno mogu da okače o klin, a navijači zajedno mogu da ruše stadion, jer je ničiji! Uostalom, zašto ne bi imali i zajedničke dresove. Neka Zvezda ima crveno-crne dresove, a mi ćemo crno-crvene.
 
Treba mnooogo para da bi se takva infrastruktura odrzavala a cisto sumnjam da bi OFK bio finansijski mogao to da izdrzi. A da ne pricam o tome sto bi drugi Beogradski klubovi polagali prava na stadion.

Primarno namena stadiona je da sluzi kao nacionalni stadion,pa bi ga odrzavao FSS. Lepo se sprovede mobilizacija navijaca,ne mora da ih bude 50 hiljada,ali 3,4 hiljade na svakoj tekmi za pocetak je dovoljno...
 
Malo da se nadovežem na ovu temu oko nacionalnog stadiona.

Ljudi mi smo posljednja rupa na sviralu Evrope po mnogim pokazateljima a treba nam kao neki nacionani stadion među najmodernijima u Evropi. Uzgred nikad manji nije bio osjećaj nacionalne pripadnosti i pripadnosti reprezentaciji. Klubovi očigledno u bliskoj budućnosti teško da mogu više da se plasiraju u grupu bilo kojeg evropskog takmičenja i igraju koliko toliko ravnopravno. Najbolji naš klub Partizan gol obični nikome ne može dati u toj grupi LE, da ne idem dalje u analizu. Tako da treba krpiti postojeće i gurati do nekih boljih decenija. Kad ljudi u zemlji mogu bez hljeba, preživjeće se nekako i bez tog najmodernijeg stadiona.

Evo npr. ovaj malo omalterisati, postaviti nove stolice i zamjeniti limove na krovu i tu reprezentacija da igra. Lijep je stadion a zvrlji prazan i raspada se a uzgred pomoći malo i toj Ofk-i koja je klub sa tradicijom. Nek to bude nacionani, odgovara našem standardu i nema čega da se stidimo. To smo mi, a švabe i Englezi nek prave moderne objekte imaju i interes i novac!

.resized_633x419_80805285.X8i3Lsmj.OFK.JPG
 
Poslednja izmena:
Malo da se nadovežem na ovu temu oko nacionalnog stadiona.

Ljudi mi smo posljednja rupa na sviralu Evrope po mnogim pokazateljima a treba nam kao neki nacionani stadion među najmodernijima u Evropi. Uzgred nikad manji nije bio osjećaj nacionalne pripadnosti i pripadnosti reprezentaciji. Klubovi očigledno u bliskoj budućnosti teško da mogu više da se plasiraju u grupu bilo kojeg evropskog takmičenja i igraju koliko toliko ravnopravno. Najbolji naš klub Partizan gol obični nikome ne može dati u toj grupi LE, da ne idem dalje u analizu. Tako da treba krpiti postojeće i gurati do nekih boljih decenija. Kad ljudi u zemlji mogu bez hljeba, preživjeće se nekako i bez tog najmodernijeg stadiona.

Evo npr. ovaj malo omalterisati, postaviti nove stolice i zamjeniti limove na krovu i tu reprezentacija da igra. Lijep je stadion a zvrlji prazan i raspada se a uzgred pomoći malo i toj Ofk-i koja je klub sa tradicijom. Nek to bude nacionani, odgovara našem standardu i nema čega da se stidimo. To smo mi, a švabe i Englezi nek prave moderne objekte imaju i interes i novac!

.resized_633x419_80805285.X8i3Lsmj.OFK.JPG

A sta je ovo OFK Beograd? Ja sam cuo da se on bukvalno raspada.
 
Malo da se nadovežem na ovu temu oko nacionalnog stadiona.

Ljudi mi smo posljednja rupa na sviralu Evrope po mnogim pokazateljima a treba nam kao neki nacionani stadion među najmodernijima u Evropi. Uzgred nikad manji nije bio osjećaj nacionalne pripadnosti i pripadnosti reprezentaciji. Klubovi očigledno u bliskoj budućnosti teško da mogu više da se plasiraju u grupu bilo kojeg evropskog takmičenja i igraju koliko toliko ravnopravno. Najbolji naš klub Partizan gol obični nikome ne može dati u toj grupi LE, da ne idem dalje u analizu. Tako da treba krpiti postojeće i gurati do nekih boljih decenija. Kad ljudi u zemlji mogu bez hljeba, preživjeće se nekako i bez tog najmodernijeg stadiona.

Evo npr. ovaj malo omalterisati, postaviti nove stolice i zamjeniti limove na krovu i tu reprezentacija da igra. Lijep je stadion a zvrlji prazan i raspada se a uzgred pomoći malo i toj Ofk-i koja je klub sa tradicijom. Nek to bude nacionani, odgovara našem standardu i nema čega da se stidimo. To smo mi, a švabe i Englezi nek prave moderne objekte imaju i interes i novac!


To je pitanje da li je starije kokoš ili jaje. Ne može se ni očekivati napredak igre ako nema gde da se igra. Izgradnja stadiona za sobom bi trebalo da povuče veći komfor za gledaoce, smanjenje huliganizma, povećanje interesovanja, suština je taq da ulaganje u infrastrukturu je pokazatelj da postoji finasijski interes a to onda znači da postoji i interes ulaganja u klubove. Tako da su poboljšanje stadionske infrastrukture i kvalitet igre povezani, to je pokazao primer Rumunije a verovatno i nekih drugih zemalja.

Drugo, ideja nacionalnog stadiona nije luksuz, nego upravo suprotno, iznudica u kojoj ni dva najveća kluba, Partizan i Zvezda, nemaju finansijsku računicu u koj bi održavali tako velike stadione kakve imaju.

Stadion OFK-a i nije pravi stadion, to je tipićna srpska građevinska improvizacija, kao uostalom i što je velikim delom Zvezdin stadion. Obična rupa u kojoj su iznutra tribine i spolja ograđena betonskom ogradom. Iznutra još na nešto i liči (opet isto kao i stadion Zvezde), ali objektivno, to je polustadion. Njega je nemoguće popraviti jer nema šta da se popravlja. Jedino bi moglo da se napravi nov stadion na njegovom mestu, a ako praviš nov stadion, onda možeš da biraš gde ćeš, ne mora to da bude u skoro najružnijem delu grada.
 
hm interesantno razmišljanje, ali ako pričamo o domaćim igračima koje bismo najviše voljeli danas gledati u dresu reprezentacije to nisu Kolarov, Bane, Matić i ostali nosioci generacije nego neki igrači davnošnjih vremena počev od Džaje do Piksija, Mijata, Deje. Hoću da kažem, nisu imali uslove kao igrači sa Zapada, ni te stadione, ni tolike pare a postali su igračine upravo na ovim našim livadama i milina ih bilo gledati. Stadioni posjećeni, huliganizam više manje nepoznanica. Rekao bih da nije keč naših glavobolja u modernom nacionalnom stadionu. Siguran sam da bi njima bila sasvim dobra i ova ofk-ina mala marakana da pokažu sav raskoš talenta i ljepotu fudbala. Problem je što je današnji sistem vrijednosti takav da se ne stidimo ako neko nema posao, ali se stidimo igrati na ofk stadionu koji je pravi odraz našeg društva i mentaliteta. A logično bi bilo obrnuto i ne treba se stidjeti onoga što si. Nemamo pare za to, imamo šta imamo.
Imamo talenat, samo vratiti onaj sistem kako ga pronaći i oblikovati i ljudi će se vratiti na stadion. Ne idu naš čovjek gledati utakmicu zbog stolica i reflektora i kokica, to je svojstveno zapadnjačkom izopačenom svijetu naročito Amerikancima i hoće da i nama to nametnu a mi nikad nismo bili ti i nismo gledali gdje se igra neko kako se igra.
 
Poslednja izmena:
Makedonci su uspeli da od 2008 sagrade jedan sasvim solidan stadion sa kapacitetom od 30+ hiljada mesta i dve hale, jedna 10 hiljada druga oko 6 hiljada. Uz to sagradili su veliki broj muzeja,galerija, statua, nebitnih zgradurina na koje su bespotrebno bacili milione evra.
Zar smo mi mnogo veci bednici od njih da ne mozemo da sagradimo, ili cak samo renoviramo jedan stadion ? Problem je naravno u lopovskoj vladi, lopovskom savezu, lopovskoj drzavi.
 
Makedonci su uspeli da od 2008 sagrade jedan sasvim solidan stadion sa kapacitetom od 30+ hiljada mesta i dve hale, jedna 10 hiljada druga oko 6 hiljada. Uz to sagradili su veliki broj muzeja,galerija, statua, nebitnih zgradurina na koje su bespotrebno bacili milione evra.
Zar smo mi mnogo veci bednici od njih da ne mozemo da sagradimo, ili cak samo renoviramo jedan stadion ? Problem je naravno u lopovskoj vladi, lopovskom savezu, lopovskoj drzavi.
Pusti te priče "svi su lopovi". Problem je složeniji.

Kao prvo, zbog čega nam stadion uopšte treba? Partizanu i Zvezdi ne treba, i ovi što ih imaju su im veliki. Osim toga, što bi država, ili fudbalski savez, nekim klubovima popravljala stadione? Osim toga, ne zna se ni ko je tačno vlasnik stadiona.

Za reprezentaciji da se pravi stadion, njima realno treba jednom u dve godine. A praviti neku megastrukturu da bismo se osećali važnim dok gubimo od Danske, to bi stvarno bilo glupo. Koja bi pri tome zvrjala prazna.

Eto Marko BL na primer smatra da treba rekonstruisati stadion OFK Beograda za reprezentaciju, to nam je prava mera. :)
 

Back
Top