Fudbalska reprezentacija Srbije

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
I ponovo 2 gola protiv raspale ekipe,klasa se pokazuje protiv jakih ekipa.
Kezman je bio prosek kao i Mitrovic...

Pa upari ga sa Azarom,Mbapeom ili De Brujnejom pa ce pokazati, uz Sirlea,Sesinjona ili Zivkovica u repki ovo je odlican ucinak. Kako da da sitiju gol kada ne predju centar?
On ima osecaj za igru,ima prijem,ima sposobnost da se zagradi i prosledi loptu, da veze odbranu i nadasve covek daje golove redovno.Kako ih daje apsolutno je nebitno....trepavicom ..stidnom dlakom.... koga zabole dokle god ulazi. Ne razumem zaista sta ocekujete jos od sidrasa. Nije njegovo da kreira sanse. Pogledajte Zirua ili Lukakua...koliko su dali ove sezone? Druga je stvar sto se u repki forsira taktika gde je on jedina opcija i sto se ne isprobavaju kombinacije sa Jovicem i Prijovicem....to nije do njega. Za ovaj stil igre on je odlicno i najbolje resenje. To ne znaci da ne treba probati jos opcija ali opet...on u svakoj varijanti treba biti tu.
 
Moze i da propadne, sve po zasluzi...nije stvar u tome nego od cele raspale repke ljudi se hvataju Mitra kao nekog problema a on je jedan od retkih ako ne i jedini za kojeg se dokazano moze reci da radi ono zasta je tu. Daje golove i to iz ne bas velikog broja prilika.Brojke su jasne, imamo efikasnog napadaca dajte da pricamo o stvarima koje ne funkcionisu bas kako treba.
 
Pa nije bas daleko od vrhunskih napadaca s obzirom da deli emsto najboljih strelaca zajedno sa njima..... Cik da vidim da li bi Hazar ili Aguero dali vise golova od Mitra da igraju u Fulamu, a ne u vrhunskim ekipama...... Ovaj Mitrov skor ne zasluzuje nikakvo potcenjivanje.
 
Poslednja izmena:
svi kineski mediji a i mnogi nasi su objavili ono sto je ocito vec sigurno, piksi na celu reprezentacije...

majstorcina, i za krstajica doktor, ali jedino sto brine je sto je sklon muljazi... znamo dobro da je od dzaje nasledio tim vredan preko 40 mil i dug od dva a kada je dosao na vlast u zvezdu poceo je fijasko...


sa kokezom u kombinaicji to zabrinjava... da opet menadzeri ne budu ti koji imaju gl rec... mejdutim opet piski je ime, i nije to za igranje...

drago mi je da je na celu naseg itma jer to takva legenda zasluzuje...
 
Мени је он мистерија као тренер...ко зна да л стварно зна знање ил је постао тренер у источној Азији на играчку славу. Време ће показати...а треба ту додати и тај муљаторски фактор...
 
svi kineski mediji a i mnogi nasi su objavili ono sto je ocito vec sigurno, piksi na celu reprezentacije...

majstorcina, i za krstajica doktor, ali jedino sto brine je sto je sklon muljazi... znamo dobro da je od dzaje nasledio tim vredan preko 40 mil i dug od dva a kada je dosao na vlast u zvezdu poceo je fijasko...


sa kokezom u kombinaicji to zabrinjava... da opet menadzeri ne budu ti koji imaju gl rec... mejdutim opet piski je ime, i nije to za igranje...

drago mi je da je na celu naseg itma jer to takva legenda zasluzuje...

Menadzeri ce svakako i dalje imati glavnu rec, a da Piksi nije sklon muljazi ne bi ni mogao da bude selektor. Veliko ime, legenda naseg fudbala, mnogo je prosao sa reprezentacijaom, mnogo zna o reprezentaciji i odnosu unutar igraca......taktika je sekundarna glavno je imati pravi tim, slozan, kompaktan, pravu atmosferu i ako to bude uspeo da donese bice uspesan selektor.
 
da ima straha oko toga...

najbolja bi bila varijanta paun, jer on se dokazao i u svim momentima utkamice drzi stvar pod kontrolom... covek zna sta i kako...

jokan se opet dokazao ali mi je vise nekako defanzivniji stil...


miloje ni u snu najgorem... neka bunkercina bude u zvezdani... sa njim bi se branili i protiv slovacke sa deset igraca...


ova pomenuta trojica, sve i jedan je bolja opcija od krstajica...


piksi je gotovo izabran, pa cemo videti da li ume i malo kolko je umeo ko igrac...

respekt ce imati i verujem kod njega nece moci igraci da pricaju... i pametuju poput gacinovica...

- - - - - - - - - -

Menadzeri ce svakako i dalje imati glavnu rec, a da Piksi nije sklon muljazi ne bi ni mogao da bude selektor. Veliko ime, legenda naseg fudbala, mnogo je prosao sa reprezentacijaom, mnogo zna o reprezentaciji i odnosu unutar igraca......taktika je sekundarna glavno je imati pravi tim, slozan, kompaktan, pravu atmosferu i ako to bude uspeo da donese bice uspesan selektor.

taktika je ono sto nam je orlicima donelo zlato ...

prvi put smo pokazali kako iz minusa se preokrecemo ili kada protivnik izjednaci ne padnemo... i na produzetke... to je paun znao, i u svako momentu je rukama signalizirao kako treba i kad treba glavom igrati...

a sloznost i kompaktnost je on uneo...

bolji pedagog i motivator nije bio od njega...

vrednovao je ljudske kvalitete igraca uz talenat...

piksi ima ime, mora biti respekta, ko se stim bude igrao, ima da leti... tako se mora postaviti... jer piksi je u reprezentaciji nasoj sigurno i najvece ime...

nadajmo se da ko trener ima znanja, kako ga smatraju na istoku... mada fudbal tamo i ovde je...
 
Мени је он мистерија као тренер...ко зна да л стварно зна знање ил је постао тренер у источној Азији на играчку славу. Време ће показати...а треба ту додати и тај муљаторски фактор...



Bas tako,po meni je on precenjen ali za Krstajica je genije.
I kao fudbaler je bio precenjen pogotovo od zvezdasa,par dobrih sezona u zvezdi i to je to,posle toga nije uradio nista znacajno,fudbal koji se igrao tada a i danas igra u Aziji je daleko od ozbiljnog fudbala.
Priznajem mu samo nastupe u reprezentaciji koji su uvek bil na visokom nivou.
Mozemo da ocekujemo sigurno bolju igru reprezentacije ali isto tako i guranje menadzerskih igraca,postenog i onog ko ne zeli da mu se niko mesa u posao lopovi iz fss nikada nece dovesti na mesto selektora...

- - - - - - - - - -

Pa nije bas daleko od vrhunskih napadaca s obzirom da deli emsto najboljih strelaca zajedno sa njima..... Cik da vidim da li bi Hazar ili Aguero dali vise golova od Mitra da igraju u Fulamu, a ne u vrhunskim ekipama...... Ovaj Mitrov skor ne zasluzuje nikakvo potcenjivanje.

Jeste daleko je zato sto daje golove samo raspalim ekipama.
Kada da cetiri komada real madridu na bernabeu,ajde ne mora bas cetiri moze i dva tada cu ga smatrati za vrhunskog napadaca...:mrgreen:
 
Petre ali priznaj da je Mitar ogroman iskorak u odnosu na sve napadace koje smo imali posle Pedje Mijatovica. Znaci tu mislim i na Sava Milosevica, i na Kezmana, Pantelu, Zigica, pa muka me hvata kad se setim da nam je onaj Filip Djordjevic jedno vreme glumatao prvog spica.. :roll: Ne kazem ja Savo, Kezman, Pantela i Zigara jesu bili dobri igraci ali Mitar je klasa iznad i ne poredim ga sa Pedjom, Pedja je bio svojevremeno jedna od najboljih devetki planete u svim segmentima, Mitar ga verovatno nikada nece dostici ali moze biti blizu ako ovako nastavi. Dok je Jovic druga prica e on vec moze biti kao Pedja jer je kompletan.. Steta je sto Mitar nema bolju tehniku jer bi bio doslovno kao Benzema pa i bolji za nijansu. A Jovic ima sve on je prava fudbalska azdaja moze da bira dal ce da nasledi Levandovskog u Bayernu, Suareza u Barsi, ma milina.....
 
Pa nije bas daleko od vrhunskih napadaca s obzirom da deli emsto najboljih strelaca zajedno sa njima..... Cik da vidim da li bi Hazar ili Aguero dali vise golova od Mitra da igraju u Fulamu, a ne u vrhunskim ekipama...... Ovaj Mitrov skor ne zasluzuje nikakvo potcenjivanje.

Jokanović je u Fulamu insistirao na toj zastareloj taktici bunarenja na jednog usamljenog sidraša kojeg svi treba da pogode u glavu. Naravno da taj jedan jedini napadač pokatkad daje golove kad sve lopte idu na njega. Međutim, klub kao tim nazaduje i generalno u poređenju sa drugim klubovima lige nema efikasnosti u napadu iako se stvara utisak da je taj jedan jedini napadač koji daje golove spasilac tima. Fulam je prikovan za dno tabele, a Mitrović "blista". Jači klubovi primenjuju druge taktike u napadu i igraju moderniji fudbal. Zato se i traže druge karakteristike od napadača. Mitrović se tu ne bi uklopio, pa neki jači klub i nije zainteresovan za njega.

Isto nam je i u reprezentaciji Srbije. Što je Fulam u engleskoj ligi, to je Srbija u evropskom fudbalu. Iako je Krstajić otklonio nedostatke u nekim segmentima, te sve deluje bolje nego kao kod Muslina kad je dotaknuto dno dna, opet ostaju problemi od kojih je napad samo jedan, a Srbija je daleko od vrhunske ekipe. Srbija teško daje golove čak i protiv slabijh protivnika, čak i kad ima terensku inicijativu...a ako slučajno da gol, dao ga je Mitrović zbog čega i selektor i javnost ostaju u ubeđenju da je on rešenje za napad.
 
Bas tako,po meni je on precenjen ali za Krstajica je genije.
I kao fudbaler je bio precenjen pogotovo od zvezdasa,par dobrih sezona u zvezdi i to je to,posle toga nije uradio nista znacajno,fudbal koji se igrao tada a i danas igra u Aziji je daleko od ozbiljnog fudbala.
Priznajem mu samo nastupe u reprezentaciji koji su uvek bil na visokom nivou.
Mozemo da ocekujemo sigurno bolju igru reprezentacije ali isto tako i guranje menadzerskih igraca,postenog i onog ko ne zeli da mu se niko mesa u posao lopovi iz fss nikada nece dovesti na mesto selektora...

- - - - - - - - - -



Jeste daleko je zato sto daje golove samo raspalim ekipama.
Kada da cetiri komada real madridu na bernabeu,ajde ne mora bas cetiri moze i dva tada cu ga smatrati za vrhunskog napadaca...:mrgreen:
Smatraces ga za vrhunskog napadaca samo ako se izjasni kao zvezdas ;)


Ranijeri: Mitrović je jedan od najboljih napadača Evrope. Kad kažem Evrope, mislim i sveta!

https://www.telegraf.rs/sport/fudba...padaca-evrope-kad-kazem-evrope-mislim-i-sveta

Jokanović je u Fulamu insistirao na toj zastareloj taktici bunarenja na jednog usamljenog sidraša kojeg svi treba da pogode u glavu. Naravno da taj jedan jedini napadač pokatkad daje golove kad sve lopte idu na njega. Međutim, klub kao tim nazaduje i generalno u poređenju sa drugim klubovima lige nema efikasnosti u napadu iako se stvara utisak da je taj jedan jedini napadač koji daje golove spasilac tima. Fulam je prikovan za dno tabele, a Mitrović "blista". Jači klubovi primenjuju druge taktike u napadu i igraju moderniji fudbal. Zato se i traže druge karakteristike od napadača. Mitrović se tu ne bi uklopio, pa neki jači klub i nije zainteresovan za njega.

Isto nam je i u reprezentaciji Srbije. Što je Fulam u engleskoj ligi, to je Srbija u evropskom fudbalu. Iako je Krstajić otklonio nedostatke u nekim segmentima, te sve deluje bolje nego kao kod Muslina kad je dotaknuto dno dna, opet ostaju problemi od kojih je napad samo jedan, a Srbija je daleko od vrhunske ekipe. Srbija teško daje golove čak i protiv slabijh protivnika, čak i kad ima terensku inicijativu...a ako slučajno da gol, dao ga je Mitrović zbog čega i selektor i javnost ostaju u ubeđenju da je on rešenje za napad.

Ajde Murinjo objasni da li je teze biti medju TOP golgeterima Premijer lige kao prvi na tabeli ili kao poslednji na tabeli ?
 
Ranijeri: Mitrović je jedan od najboljih napadača Evrope. Kad kažem Evrope, mislim i sveta!

Ranijeri je novi trener Fulama i sada mu je važno da dobije simpatije igrača i navijača, kao i da motiviše igrače svog novog kluba koji je poslednji na tabeli i time sebi olakša posao, pa se verovatno nada da će i budalasta, neiskrena izjava o Mitroviću imati nekakav pedagoško-motivacioni efekat.
 
Poslednja izmena:
Mitrović je sigurno jedan od najboljih napadača koje je Srbija-Jugoslavija imala i tu nema spora. Što je najbitnije on ima i srce i želju da gine za ovu reprezentaciju Srbije bez obzira ko je selektor i tu je kraj priče. Kamo sreće da svi igrači imaju takav pristup kad igraju za Srbiju. I nije samo do pristupa već on ima i najbolje rezultate!
 
Smatraces ga za vrhunskog napadaca samo ako se izjasni kao zvezdas ;)


Ranijeri: Mitrović je jedan od najboljih napadača Evrope. Kad kažem Evrope, mislim i sveta!

https://www.telegraf.rs/sport/fudba...padaca-evrope-kad-kazem-evrope-mislim-i-sveta



Ajde Murinjo objasni da li je teze biti medju TOP golgeterima Premijer lige kao prvi na tabeli ili kao poslednji na tabeli ?





Malo koji trener pljuje po svojim igracima.Sta je trebalo Ranijeri da kaze,pet igraca fulama je zalutalo u premijer ligu.
Mitrovic pumpa statistiku na boranija ekipama kako u klubu tako i u reprezentaciji,protiv najboljih je nevidljiv na terenu.
Ja sam operisan od vasih idiotskih podela na zvezdase i partizanovce,kod mene postoji samo zna,ne zna i prosek...
 
Poslednja izmena:
Mitrović je sigurno jedan od najboljih napadača koje je Srbija-Jugoslavija imala i tu nema spora. Što je najbitnije on ima i srce i želju da gine za ovu reprezentaciju Srbije bez obzira ko je selektor i tu je kraj priče. Kamo sreće da svi igrači imaju takav pristup kad igraju za Srbiju. I nije samo do pristupa već on ima i najbolje rezultate!


Ma gde najbolji on je prosecan napadac,koji moze da bude koristan samo ako ekipa igra odredjeni stil fudbala.
Bunarenje na spica i desetine centarsuteva i to je to,kao sto je nekada igrao stouk a danas uglavnom ekipe zakovane na dno tabele.
Zalaganjem kompenzuje svoje nedostatke i onda ti izgleda kao da zna fudbal,a u stvari je najobicnije drvo.Slican je Ziru iz celzija,samo sto ovaj ima bolju tehniku.
.........................................................................
Meni se cini da on ima koji kilogram viska,i da ne vodi bas sportski zivot,tako mi izgleda,mada mozda i gresim.
 
Ma gde najbolji on je prosecan napadac,koji moze da bude koristan samo ako ekipa igra odredjeni stil fudbala.
Bunarenje na spica i desetine centarsuteva i to je to,kao sto je nekada igrao stouk a danas uglavnom ekipe zakovane na dno tabele.
Zalaganjem kompenzuje svoje nedostatke i onda ti izgleda kao da zna fudbal,a u stvari je najobicnije drvo.Slican je Ziru iz celzija,samo sto ovaj ima bolju tehniku.
.........................................................................
Meni se cini da on ima koji kilogram viska,i da ne vodi bas sportski zivot,tako mi izgleda,mada mozda i gresim.
Ma nije bitno je l' on prosečan fudbaler ili ne nego da li radi ono za šta je postavljen. On daje golove i u reprezentaciji i u engleskoj ligi. Izgleda da je zabrinuo neke da će preteči sa brojem golova ranije golgetere.
Vidi ovako; Pavkov je igrač oskudnog fudbalskog znanja ali on to nadomesti srcem. Ne plaši se da igra protiv najboljih na svetu i zato je dao 2 gola Liverpulu. Ili recimo ko zna kako će se Luka Jović snaći a da je na mestu Mitrovića. Hoće li Luka više dati od Mitrovića u repki obzirom da je kompletniji fudbaler?.

Edit:
koji moze da bude koristan samo ako ekipa igra odredjeni stil fudbala.

Mi našu igru ne možemo prilagodjavati Luki Joviću ili bilo kom već mu možemo učiniti samo uslugu da u tandemu igra sa Mitrovićem. Tada će i jedan i drugi doći do punog uzražaja. Kad imaš ubojite igrače tipa Jovića i jednog klasika tipa Mitrovića mnogo je više kombinacija u igri.
 
Poslednja izmena:
Ma nije bitno je l' on prosečan fudbaler ili ne nego da li radi ono za šta je postavljen. On daje golove i u reprezentaciji i u engleskoj ligi. Izgleda da je zabrinuo neke da će preteči sa brojem golova ranije golgetere.
Vidi ovako; Pavkov je igrač oskudnog fudbalskog znanja ali on to nadomesti srcem. Ne plaši se da igra protiv najboljih na svetu i zato je dao 2 gola Liverpulu. Ili recimo ko zna kako će se Luka Jović snaći a da je na mestu Mitrovića. Hoće li Luka više dati od Mitrovića u repki obzirom da je kompletniji fudbaler?.

Edit:


Mi našu igru ne možemo prilagodjavati Luki Joviću ili bilo kom već mu možemo učiniti samo uslugu da u tandemu igra sa Mitrovićem. Tada će i jedan i drugi doći do punog uzražaja. Kad imaš ubojite igrače tipa Jovića i jednog klasika tipa Mitrovića mnogo je više kombinacija u igri.



Nije tacno da Pavkov ima oskudno fudbalsko znanje,Pavkov je klasa za sve ostale zvezdine napadace,sasvim solidan napadac za uslove nase lige....
Mi sa tom nasom igrom ne mozemo da pobedimo niti jednu ozbiljnu ekipu,to bunarenje na Mitrovica ne prolazi u danasnjem fudbalu.
I ako cela ekipa tako igra pored Mitrovica mozes da stavis i Ronalda on se nece videti na terenu.
Bolje je prlagoditi celu ekipu modernom fudbalu posto vecina nasih reprezentativaca igra u klubovima koji igraju ili pokusavaju da igraju takav fudbal,nego sve igrace podrediti Mitrovicu i igrati fudbal koji je zastareo.
Mislim da je to i glavni razlog zasto nam je igra tako ocajna,ti igraci ugalvnom ne igraju takav udbala u svojim klubovima,npr.i u .rukometu je trenutno takvo stanje.
Imamo dobre igrace a igra kao pre 30 i vise godina i onda izgubis od Svajcarske,nisam ni znao da Svajcarci imaju rukometnu reprezentaciju...
 
Poslednja izmena:
Nije tacno da Pavkov ima oskudno fudbalsko znanje,Pavkov je klasa za sve ostale zvezdine napadace,sasvim solidan napadac za uslove nase lige....
Mi sa tom nasom igrom ne mozemo da pobedimo niti jednu ozbiljnu ekipu,to bunarenje na Mitrovica ne prolazi u danasnjem fudbalu.

Pa to sam i rekao ali Pavkov svojim srcem prevazilazi naše uslove.


I ako cela ekipa tako igra pored Mitrovica mozes da stavis i Ronalda on se nece videti na terenu.
Bolje je prlagoditi celu ekipu modernom fudbalu posto vecina nasih reprezentativaca igra u klubovima koji igraju ili pokusavaju da igraju takav fudbal,nego sve igrace podrediti Mitrovicu i igrati fudbal koji je zastareo.
Mislim da je to i glavni razlog zasto nam je igra tako ocajna,ti igraci ugalvnom ne igraju takav udbala u svojim klubovima,npr.i u .rukometu je trenutno takvo stanje.
Imamo dobre igrace a igra kao pre 30 i vise godina i onda izgubis od Svajcarske,nisam ni znao da Svajcarci imaju rukometnu reprezentaciju...


Ne možemo mi našu ekipu prilagoditi modernom fudbalu kad nemamo takve igrače u grupi nego pojedince koji su se uklopili u bolje i uigranije sredine. Takav naš najbolji izdanak SMS je pružio NULU za reprezentaciju dok je za italijansku ligu izabran u idealnih 11 za prošlu sezonu. Jović da sad ponovo dodje u Zvezdu bi bio prosečan pošto nema sem Marina sa kim da igra. Može nama Murinjo da dodje ali ima da cedi suvu drenovinu. Jedno je naša reprezentacija a nešto drugo su naši igrači pojedinačno u najboljim ligama i dobrim timovima. E baš zato nam treba jedan Mitrović pošto i u repki i u engleskoj ligi igra isto. A sem Mitrovića nam treba još puno....
Kad nam SMS bude vodio igru kao Luka Modrić Hrvatskoj lako je onda i za Mitrovića i za Jovića. Mi bunarimo zato što nema ko da nam igra kvalitetno sredinu. Nije to do taktike nego do toga da nemamo igrače u sredini pa je zato preskačemo...
A i što se tiče modernog fudbala to kod nas neće nikad ni zaživeti dok god Krstajići izvode tim koji im sastavljaju neki drugi tokovi ( Ramadani, Kežman i Kokeza..etc),
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top