Francuzi se krste i čude kako uspevamo da živimo u ovakvoj državi?

Nisam pominjao supermarkete jer ni u jedan usao nisam, te ne znam kakve su cene. Sto je najinteresantnije za 4 dana nisam uspeo da vidim ni jednu prodavnicu hrane, a kamoli da udjem (znam da zvuci neverovatno).

ne zvooči..i ja imam isto iskoostvo..al nisam nikome ni govorio o tome, da me ljoodi ne bi gledali belo....ja nigde nisam video pekaru ni kroasane čak...
 
Potpuno van ove politicke price o radikalima i demokratama, ostaje CINJENICA da su kod nas cene hrane i na primer garderobe, BEZOBRAZNO visoke.
Ali, bezobrazno...i to moze da potvrdi svaki razuman covek koji zivi u inostranstvu ili je makar kad je isao u inostranstvo posecivao prodavnice i supermakete, pa uporedjivao prosecne cene sa prosecnim platama.
Istina, rezije tamo jesu skuplje, ali hrana je prosecnom potrosacu krajnje pristupacna.
To govorim o vecini evropskih zemalja.
O US da i ne pricam....bruka je za kakav novac mozes da se najedes ili kupis tehnicke stvari u odnosu na Srbiju

Ovo je potpuno tacno...narocito ono u vezi odnosa cene - plate...jedan od primera je i Grcka gde je skoro sve jeftinije, a plate su otprilike dvostruko (ako ne i vise) vece nego ovde.
 
ne zvooči..i ja imam isto iskoostvo..al nisam nikome ni govorio o tome, da me ljoodi ne bi gledali belo....ja nigde nisam video pekaru ni kroasane čak...

Primetio sam da me neki gledaju belo kada im to ispricam...video sam 1 (jednu) pekaru i cene u njoj su bile astronomske. Flasicu od 1/2l negazirane vode placao sam 2-2.5€ na sajamskim kioscima...ma neverovatno nesto.
 
Bio mi skoro tu prijatelj iz Francuske i covek se krstio i levom i desnom kad je video cene kod nas i kad ih je preracunao u eure. Kaze da je skoro sve jeftinije u Francuskoj nego kod nas pogotovo garderoba. Kad sam mu reko da je prosecna plata u Srbiji 200-250e covek se nije mogao nacuditi i prvo sto me je pitao je bilo pa od cega vi zivite sa ovakvim cenama?

Najsmesnije i najneverovatnije mu je bilo kad sam mu rekao da su kamate za kratkorocne kredite u bankama od 20-30% . Kod njega u francuskoj su kamate 5-7% .

Objasnio sam mu da je ova lopovska vlast usmerila Srbiju jos 2000te u pravcu EU al da je od stvari iz EU do sad uspela da nam uvede samo EU cene....

Sad ce da dodje jaguar .b. i da ti prica kako je kod nas plata 2000% uvecana i kako svi letujemo na aman zaman adzur kako se zove ono letovaliste u dubajinu.....i kako smo si puni para
 
on zivi u nantu tako da nemam pojma kolko je casa piva na monmantru verovatno je skupa al to je turisticko mesto koje posecuju turisti iz celog sveta . Mislim to je ko da poredis cene u kafeu hotela Grand i cene u nekoj lokalnoj seoskoj birtiji. covek je poredio normalne stvari za zivot i cene kod nas i kaze da je sve skoro skuplje kod nas nego kod njih.

Tebe to ne zabrinjava?

Mene zabrinjava. Zato treba pod hitno da uđemo u EU, jer se tamo bolje živi, je l da? Najpre, cene su, očigledno, niže.
 
Markowac ti vidim imas mnogo prijatelja pa evo za tebe dobra pesma:

Ja sam niko i nista
otkada nisam njen
u igri macke i misa
zauvek zarobljen

Hteo sam da budem
srecan ko' drugi svi
a sad cekam da mi sude
demoni proslosti

Ref. 2x
Prijatelji, braco, kumovi
u Dunav bolje da ste pare bacili
posle pola noci kad me vi
niste napili, niste napili


Ja sam covek bez nade
otkada nisam njen
kao brod na kraju
balade potopljen

U mojoj dusi njene
lazi odjekuju
al' jos je moje oci
svuda ocekuju

Ref. 2x
 
Mene zabrinjava. Zato treba pod hitno da uđemo u EU, jer se tamo bolje živi, je l da? Najpre, cene su, očigledno, niže.

ne nego treba da skinemo sa vlasti ove lopove koji nas totalno upropastise.

u EU i onako ne mozemo da udjemo minimum u 10 narednih godina tako da je to za nas daleka buducnost.

Prvo zato sto smo nespremni, treba usvojiti jedno 200 zakona a ova nasa skupstina usvaja 2 godisnje, drugo zato sto treba pre ulaska u EU priznati nezavisnost kosova, a to je nemoguce jer u ustavu pise da je kosovo deo srbije a ustav je najvisi zakonodavni akt i ne moze se promeniti bez 2/3 vecine u parlamentu srbije a vi demokrate nemate 2/3 niti cete je mislim ikad imati za tako nesto, trece ni sama EU nas nece jer je u velikoj krizi zbog neusvajanja lisabonskog sporazuma, a bez usvajanja LS-a nema ni primanja novih clanica .

Sve u svemu Srbija nema teorije u najoptimisticnoj varijanti, da ovog trenutka svi tako nesto zelimo, da udje pre jedno 15 godina a u realnijoj za nekih 25.
 
Markowac ti vidim imas mnogo prijatelja pa evo za tebe dobra pesma:

Ja sam niko i nista
otkada nisam njen
u igri macke i misa
zauvek zarobljen

Hteo sam da budem
srecan ko' drugi svi
a sad cekam da mi sude
demoni proslosti

Ref. 2x
Prijatelji, braco, kumovi
u Dunav bolje da ste pare bacili
posle pola noci kad me vi
niste napili, niste napili


Ja sam covek bez nade
otkada nisam njen
kao brod na kraju
balade potopljen

U mojoj dusi njene
lazi odjekuju
al' jos je moje oci
svuda ocekuju

Ref. 2x

Osecam se ko poslednje gоvno
A to skrivam i cuvam ko tajnu
Samo cutim, a glasno bi psovno
Oj, Frankfurtu, ***** li ti Majnu

Ne izlazim, samo kuci sedim
Vredno sljakam svoje dane radne
Svaku marku gledam da pristedim
Jedva cekam da subota padne

Kad subotom narodnjaci dodju
Ja na vratu okacim kravatu
Pa izvedem sebe i gospodju
I ponesem celu svoju platu
radnik2veliki.jpg

Kada cujem zvuke rodnog kraja
Ja se onda otkacim do jаja
Kad muzika kolce mi zasviri
Praziluk mi iz dupеta viri
3664d.jpg
praziluk.jpg

Pijem pice, jedem cevapcice
Sa kosulje pokidam dugmice
Pevaljka se malo razgoliti
Celo drustvo markama je kiti ...

udrimedozore3tk6.jpg

U nedelju, u podne se budim
Da se bilo cega setim ja se trudim
Samleven sam ko mleveno meso
A mozda sam cak i zenu krеso

Kad subotom narodnjaci dodju
Ja na vratu okacim kravatu
Pa izvedem sebe i gospodju
I ponesem celu svoju platu

Kada cujem zvuke rodnog kraja
Ja se onda otkacim do jаja
Kad muzika kolce mi zasviri
Praziluk mi iz dupеta viri


harmonika.jpg
 
Poslednja izmena:
francuz govori engleski a i ja ga govorim tecno ako hoces dlakavi mozemo nasu buducu konverzaciju da nastavimo na tom jeziku . ako se ti druzis sa cistacima klozeta to ne znaci da su svi takvi kao ti :)

Samo nesposobni neradnici i muvatori sa radnom snagom se plase EU ko djavo od krsta.
Hebiga - postoje neka prava...

U stvari u pravu si ti. Ti se družiš sa ovima što manipulišu sa skulpturama...
Nikako da očistite Beograd posle vaših mitinga podrške koji više liče na glasna opela za ovo ili ono... Tek da se pomene...
Nisu svi vlastela koja imaju dw.Wojwodu za idejnog vodju.
 
Bio mi skoro tu prijatelj iz Francuske i covek se krstio i levom i desnom kad je video cene kod nas i kad ih je preracunao u eure. Kaze da je skoro sve jeftinije u Francuskoj nego kod nas pogotovo garderoba. Kad sam mu reko da je prosecna plata u Srbiji 200-250e covek se nije mogao nacuditi i prvo sto me je pitao je bilo pa od cega vi zivite sa ovakvim cenama?

Najsmesnije i najneverovatnije mu je bilo kad sam mu rekao da su kamate za kratkorocne kredite u bankama od 20-30% . Kod njega u francuskoj su kamate 5-7% .

Objasnio sam mu da je ova lopovska vlast usmerila Srbiju jos 2000te u pravcu EU al da je od stvari iz EU do sad uspela da nam uvede samo EU cene....
Све нам је то благодат 5. октобра. Хтели сте, уживајте :klap::klap::klap::klap::klap::mrgreen:
 
Bio mi skoro tu prijatelj iz Francuske i covek se krstio i levom i desnom kad je video cene kod nas i kad ih je preracunao u eure. Kaze da je skoro sve jeftinije u Francuskoj nego kod nas pogotovo garderoba. Kad sam mu reko da je prosecna plata u Srbiji 200-250e covek se nije mogao nacuditi i prvo sto me je pitao je bilo pa od cega vi zivite sa ovakvim cenama?

Najsmesnije i najneverovatnije mu je bilo kad sam mu rekao da su kamate za kratkorocne kredite u bankama od 20-30% . Kod njega u francuskoj su kamate 5-7% .

Objasnio sam mu da je ova lopovska vlast usmerila Srbiju jos 2000te u pravcu EU al da je od stvari iz EU do sad uspela da nam uvede samo EU cene....

ne secam se ni da je pre 2000 bilo sjajno, ali svejedno je loshe i tad i sad

samo mi se ne uklapa tvoja tema sa tvojim svakodnevnim lupetanjem o bandi zutoj itd itd
ne vidim kako je to sada vlast kriva za cene kada su one uglavnom u rukama privatnika
samo je cena struje i goriva na savesti drzave i to je to
loopetash kao i obicno, nishta novo
:thumbdown:
 
Naravno, a da su radikali dobili izbore, taj Francuz zbog 'pohvala' koje bi o nama širili zapadni mediji ne bi ni privirio u Srbiju...
Da se ne priča o tome kakve bi tek privredne 'uspehe' ostvarila prva evropska srednjoškolska vlada...

Čak i kad bi se pojavio odmah bi imali odgovor iz svog odavno formiranog arsenala -
- strana špijunčina a znamo šta su nam uradili...
 
Bio mi skoro tu prijatelj iz Francuske i covek se krstio i levom i desnom kad je video cene kod nas i kad ih je preracunao u eure. Kaze da je skoro sve jeftinije u Francuskoj nego kod nas pogotovo garderoba. Kad sam mu reko da je prosecna plata u Srbiji 200-250e covek se nije mogao nacuditi i prvo sto me je pitao je bilo pa od cega vi zivite sa ovakvim cenama?

Najsmesnije i najneverovatnije mu je bilo kad sam mu rekao da su kamate za kratkorocne kredite u bankama od 20-30% . Kod njega u francuskoj su kamate 5-7% .

Objasnio sam mu da je ova lopovska vlast usmerila Srbiju jos 2000te u pravcu EU al da je od stvari iz EU do sad uspela da nam uvede samo EU cene....
Silvestere, jel bilo ludaka u tvojoj porodici?
 
van politike,u nemackoj npr imas lanac prodavnica Lidl,Norma,Penny koje su strasno jeftine,znaci skoro duplo sve jeftinije nego kod nas.imas lanac prodavnoca HL gde je vec skuplje,imas i skuplje prodavnice,znaci nemci namestili da za svaki sloj ima da opstane i sto se sprdate sa ljudima iz inostranstva i sami znate da je ta dijaspora dosta pomogla da se ovde prezivi tokom 90
 
jasna stvar, za cene je kriv demokratski rezim koji je dao `biznismenima` monopol, a `bizmismeni` su sposobni samo ovde da prodaju `znanje` i nigde drugo

dok je bio soc rezim drugari privatnici su kukali nemoze se ovako vise, kad je dosla `sloboda` i demokratija nije proslo ni 6 meseci opet su poceli da kukaju jos vise

domaci ` bizmismeni` treba da nauce da rade vise za manje para (hiperprodukcija) jer ovo sada bez 25 % zarade nece da rade ali i ne daju drugima, pogotovo su visoke cene u bgd
 

Back
Top