Fotografija koja je pomirila region

Svi gledaju iz interesa.

Kad se u Srbiji kaže EU-put , za mene se podrazumeva samo dostizanje nekih normalnih vrednosti u smislu pravne sigurnosti, prava svakog pojedinca, ubijanje korupcije - funkcionisanje institucija.

Kakva oprema ? Da li znaš da smo iz EU dobijali najgori škart od, recimo PC oprema koja je podeljena ne samo u Srbiji nego i u hrvatskoj i drugim bivšim SFRJ republikama - i to državnim organima.
Da li znaš da smo dobijali lekove kojima je istekao rok trajanja ?
Dobro , ajde i da su samo racunari dobijeni...da li su Rusi tako nesto poklonili jednoj skoli u srbiji, na primer?

- - - - - - - - - -

Oho, od ye8ačine omladine dođosmo do vređanja naših velikana ?! :lol:

Ne, nije to velikan...
 
Ne, nisam naivan...da, i EU i SAD gleda interes, ali opet i ulazu investicije, znam da je zbog intereesa, ali RUsija prstom ne pipa...i opet svi braca rusi pa braca rusi...

- - - - - - - - - -



Milosevic je psihicki bolesnik...

Ne matori, ti si psihicki bolesnik, upravo ovi tvoji stavovi pokazuju sta su europske vrednosti

Unakaziti privredu jedne zemlje, pobiti civile, oteti deo teritorije...sve pod izgovorom "Milosevicev rezim" !?

Sta cemo danas, Milosevic odavno ne vlada a siptari rade Srbima na Kosovu sta hoce dok zapad to mirno gleda, jer i za to kriv Milosevic ?

Bolesni covece, idi se leci...
 
http://www.021.rs/Info/Zanimljivosti/Fotografija-koja-je-pomirila-region.html

Fotografija koja je pomirila region

Fotografija mladića ogrnutog srpskom zastavom i devojke ogrnute hrvatskom koji se ljube izazvala je brojne reakcije na internetu širom regiona.
Pogledajte prilog 275135



Autor fotografije, koji ju je ujedno i objavio, opisao je i okolnosti pod kojima je nastala:

"Koledž 'United World' u Mostaru okuplja više od 40 različitih nacionalnosti. Smešten u gradu koji je još uvek podeljen ratom u ljudskoj svesti, on je postao simbol nove generacije balkanskih naroda. Ove godine se održava Kulturna parada kako bi se obeležila 50. godišnjica pokreta 'United World'. Svi smo ponosno nosili svoje zastave ulicama i na bošnjačkoj i na hrvatskoj strani grada. Moj prijatelj Srbin se držao za ruku sa svojom devojkom Hrvaticom. Kada je jedna starica nju pitala kako može da ide pored Srbina, ona ga je poljubila. Tada sam napravio sliku. To nije ništa posebno, samo jedan par koji iskazuje ljubav, ali za nas ovde u Mostaru, to je dokaz da nove generacije nisu spremne da nastave s ratom u svesti", napisao je autor fotografije.

Na zagrebačkom portalu Index.hr pojavio se veliki broj komentara, a došlo je i do očekivane rasprave između onih kojima se fotografija dopada jer promoviše pomirenje i i onih koji ne prelaze lako preko međusobnih razlika. Komentari u medijima, domaćim i onim iz regiona, uglavnom su bili pozitivni, ređe uvredljivi.
» PODELI OVU VEST SA DRUGIMA


pametno....prikljucujem se onim pozitivnim
 
Ali, umesto da kazemo "ok, pogresili smo, hajdemo iz pocetka", mi kukamo o medjunarodnim konspiracijama, krvi indusa, masonima, iluminatima, Titu i slicno.

Rekli smo mi i "Pogrešili smo" i "Opraštamo što ste nas proterivali i bombardovali", isporučili komplet politički i vojni vrh, rekli smo "Izvolite i naš suverenitet, fabrike i zemljište" i " Izvinite, više nemamo šta da damo"...i šta se desilo? Ništa, pritisci su nastavljeni.

Zato ona ideja "Hajdemo iz početka" ne stoji, jer ne zavisi od nas. Mi smo svoje više nego ispunili, ali ucenjivanje ne staje.

Krivi smo mi prijatelju.

Da, zbog trpljenja okupacije od 1945. i pogrešnog izbora dovođenjem "malog Staljina" na vlast u vreme pada SSSR-a.
Za ostalo nismo krivi.
 
Imaju nesto protiv Milosevica ? Nema problema, posalji CIU da ga ubije, nije im prvi ni poslednji put da to rade

Oni su nas bombardovali jer su to i hteli, da nas opustose i ojade za sve vremena

Trebace nam 50 godina da se oporavimo, a 4 milijarde godina da dejstvo osiromasenog uranijuma prestane
I dok si se ti , na primer ili bilo ko borio za zivot za vreme tog bombardovanja, milosevic je u svojoj vili Mir jeo prasetinu i pricao viceve..uzva covek, briga njega...
 
Bojim se da nisi razumela moj post.:(

Jesam, i mene su bombardovali...nije teško shvatiti.

- - - - - - - - - -

E baš mi drago da znaš da isti stoje iza komunizma i liberalizma.
I da je glupo pominjati komunizam kao neki bauk, a izbegavati pominjati njihove idejne i materijalne tvorce koji su sa Zapada.

Pa to je jasno, uskoro ćemo imati čipove u telu...ja u to verujem.
 
А ти си ваљда мислила на Орвела? :)

I večeras, i svaki dan, samo mi jeza niz kičmu silazi...au, da, ja napisala Haksli, prsla sam.Hvala.:cool:

- - - - - - - - - -

Мислим на оног лика из "Утиска недеље", Симоновића или како се већ презива.

Ne gledam emisiju odavno.Ne mogu više.

- - - - - - - - - -

Сваки националкиста је прича за себе. Сваки мондијалиста је на исти калуп. Стадо.

I nacionalista postaje sporan pojam, povratak individualizmu...
 
I nacionalista postaje sporan pojam, povratak individualizmu...

Индивидуализам
опасна работа
пут којим се ређе иде
шта ћу кад ме тако направило
нисам ја крив

Индивидуализам
реко ми ћале да се прилагодим
ја му кажем погледај себе
у свом си трипу читав живот
он каже у праву си
фурај свој фазон док можеш
 
Poslednja izmena:

Back
Top