Forumska ljubomora

Sneg. Ti, ja, i ulična svetla prigušena od snega. Ulice prazne. Po koji taksista uzaludno čeka mušteriju, grejući se u kolima, dok teški dim dizela izlazi iz auspuha i zagadjuje okolinu i smrdi u radijusu od 20metara. Bitno da je njemu toplo. Obilazimo taksi, idemo drugom stranom ulice. Hladno nam je.

Nosevi crveni, i deo uva koji nije prekrila kapa. Brade se tresu. Tvoja leva, moja desna ruka u mom desnom džepu. Ukršteni prsti debelih rukavica. Kad prelazimo preko leda, instiktivno mi stežeš ruku, pribijaš se uz mene, plašeći se da ne padneš. Prija mi sve to. Od sad, samo preko leda. Šetamo, retko pričamo, gazimo negaženi sneg dok nam se kape bele od snega. Hoćemo u „Havanu“ na piće?, upitah je. Rekla je da hoće.

Kafić unutra topao, blago prigušena svetla, sa crvenim detaljima. Samo nas dvoje u njemu, i ljubazni kelner. Kad-kad te pogledam u oči, onako da ti pogledom govorim da te želim u krevetu, ali i uz sebe, da te grlim, mazim, ljubim. Grliš rukama moju vruću šolju kapućina, a ja svoje ruke preko tvojih ruku. Tako vruće, stavljam ti ih na ledene obraze. Smeškaš se. Odlučio sam, moram te poljubiti, moram osetiti te usne, tvoj jezik... krećem ka tebi, stežem ti ruke, taman da ti dodirnem usne, zvoni telefon...tvoj momak te zove.

Nisi još rasčistila s njim. Lagala si me. A na trenutak sam mislio da je sve idelno. Dok priča sa njim zovem kelnera: ‘’Kelner, račun, molim.’’ Donosi račun: ''3 evra i 20 centi, molim’’. Vadim 5 evra: ‘’zadržite kusur’’. Odlazim.
 

Back
Top