Forumaški srboljubci i srbomrsci

pa svi su generalno za jedinstvo u srbiji..ali za jednistvo srba oko njihove politicke opcije..

e to meni licno smeta..jer ne smatram ni jednu trenutno prisutnu opciju dobru po drzavu i narod u celini..


to je osnovni problem..da bi se jedinstvo postiglo svi moraju od necega da se odreknu..


Lepo rečeno.
Lično izbegavam svako objašnjavanje koje dugo traje.
Najčešće je reč o jezičko-logičkim akrobacijama sa namerom da te slude.
 
U takvim okolnostima, dvadesetak hrvatskih i albanskih forumaša samo iskorišćavaju situaciju, doliju ulje na vatru i pujdaju "izdajnike" i patriote" jedne na druge.
.

jedna mala ispravka, ako se dvojica srba svadjaju, i ako neki od dvadesetak hrvata ili albaanca samo kaze da se slaze sa jednim od te dvojice, to je za tebe pujdanje. u stavri ne samo za tebe nego za dobar deo patriotskio nastarojenih forumasa. i kao sto sam rekao vise puta, ponekad ne smem da podrzim nekog forumasa u misljenju jer se isti automatski proglasava izdajicom jer se njegov stav podudara sa zamislim samo stavom jednog albanca
 
jedna mala ispravka, ako se dvojica srba svadjaju, i ako neki od dvadesetak hrvata ili albaanca samo kaze da se slaze sa jednim od te dvojice, to je za tebe pujdanje. u stavri ne samo za tebe nego za dobar deo patriotskio nastarojenih forumasa. i kao sto sam rekao vise puta, ponekad ne smem da podrzim nekog forumasa u misljenju jer se isti automatski proglasava izdajicom jer se njegov stav podudara sa zamislim samo stavom jednog albanca

Tako ti je to kod nas.Da je ratno vreme pa i da razumem.Ali,mi smo generalno takvi,pogotovo po unutrasnjosti....
 
Postavlja se pitanje šta je patriotizam uopšte u današnje vrijeme na Balkanu i među balkanskim narodima. Da li je patriotizam mrziti druge ili poštovati druge?

Za mene je najveći patriotski akt ljubav prema otadžbini i poštivanje drugih i drugačijih. Patriotizam je osigurati svojoj otadžbini progres, a to se ne može postići mržnjom.
Svaka ex-YU država će moći napredovati kada bude jačala ekonomiju, a jačanje vlastite ekonomije jednostavno ne može se bez saradnje sa susjedima

Imam tu privilegiju da živim u društvu gdje pored mene žive pripadnici islamske i katoličke vjeroispovjesti i na forumu sam upravo zbog toga "srpski izdajnik" jer nisam od roditelja naučen da mrzim nekog ko svoj praznik naziva Uskrsom i koji svoj Božić proslavlja 25.decembra i nisam naučen da mrzim nekog zato što slavi Bajram i posti tokom svoj svetog mjeseca Ramazana, ali to ide u prilog onim neodgojenim koji su svoj "patriotizam" hrane tako što će svakog Hrvata nazvati ustašom, a Bošnjaka balijom i koji će svakog Srbina koji se nije odrekao Sarajeva, Tuzle, Mostara, Zenice nazvati izdajnikom jer on želi da živi u navedenim gradovima i ne želi da napusti svoj grad, svoju porodicu i svoje prijatelje zaradi nekog drugog entiteta koji nosi srpski naziv u sebi...

:super::super::super::klap::klap::klap:
Rekao si što treba.
 
...........................................................................

Prema tome,
Ko bi bile patriote na ovom forumu? Oni koji kažu i nešto što se ne sviđa masi drugih ili samo oni koji imaju neke svoje zacrtane kriterijume patriotizma?

Koji su to kriterijumi patriotizma? I kako uopšte izgleda profil jednog pravog patriote - što patriotskiji nick, pominjanje Srbije i srpstva u svakoj rečenici, veličanje Rusije do te mere da se Srbija proglašava gubernijom, pozivanje na momentalno osvajanje Kosova i Krajine, navijanje za političku opciju koju "patriota" smatra jedino patriotskom od svih ostalih...

Ништа од наведеног, а пример за то су чланови ове групе: http://forum.krstarica.com/group.php?do=viewmembers&groupid=364
с тим што би се листа могла проширити за још неколико имена (никова), као што су рецимо Победоносцев, Мисони, 27Е,....

То су све рационални, културни, елоквентни, луцидни, нормални, модерни људи, који воле и желе бољитак Србији и свом српском народу.
 
Ништа од наведеног, а пример за то су чланови ове групе: http://forum.krstarica.com/group.php?do=viewmembers&groupid=364
с тим што би се листа могла проширити за још неколико имена (никова), као што су рецимо Победоносцев, Мисони, 27Е,....

То су све рационални, културни, елоквентни, луцидни, нормални, модерни људи, који воле и желе бољитак Србији и свом српском народу.

"El ti to zezas?
 
  • Podržavam
Reactions: 27E

Back
Top