FK Partizan 2023/2024

ambidekster65

Legenda
Moderator
Poruka
65.755
Tema o FK Partizan u novoj sezoni.

Logo_Partizan_1958.png
 

Igor Duljaj: Čisto moja krivica, moja odgovornost​

1684739486-PARTIZAN-RADNICKI-1923_83-750x511.jpg


Trener Partizana Igor Duljaj rekao je da je njegova ekipa loše počela meč sa Sabahom, kao i da on preuzima odgovornost za poraz od azerbejdžanskog tima.
„Ušli smo veoma loše u utakmicu, zasluženo su pobedili. Šutnuli smo samo nekoliko puta što je nedopustivo i ovo je čisto moja krivica, moja odgovornost. Ono što treba da kažem igračima, ja ću to reći u svlačionici“, rekao je Duljaj.

Partizan je poražen na gostovanju od azerbejdžanskog Sabaha sa 0:2, u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu konferencija. Sabah je do pobede došao golovima Letića u 70. i Isajeva u 74. minutu.

Duljaj je prokomentarisao odluku da iza napadača Mateuša Saldanje utakmicu počne Aldo Kalulu, umesto izraelskog fudbalera Bibarsa Natha.

„Kalulu je bio planiran da uđe. Imao je malu povredu pa smo razmišljali, ako uđe pa izađe iz igre bilo bi loše, bolje da počne i da vidimo šta će biti. Nije to bio problem, problem je kako smo ušli u utakmicu, ali opet to je moja krivica, moja odgovornost. Nema tu ništa do igrača“, dodao je on.

Trener crno-belih istakao je da će u revanšu ključan biti ulazak u meč.

„Da, naravno. Bolji odnos i biće to sigurno“, rekao je Duljaj.
 
Partizan je dosta slabiji nego prosle godine. Ne treba zaboraviti da je Gomes postigao 70 golova u dresu Partizana i pokazao se kao vrsan strelac za nase uslove i ne mogu njega lako zameniti Matues koji je stigao iz Nefcija koji se takmici bas u ligi sa Sabahom i slabiji je tim a on sam u citavoj karijeri nije dao ni 20 golova ili Kalulu jer to su igraci koji tek treba da se dokazu ali golgeterski cv im bas nije bogat.

Zatim odlasci Urosevica, Vujacica i Dijabatea su ipak znacajan hendikep jer su dosle smesne zamene Antic, Severina a u odbrani mladi bonus Ilic igra. Jedino je upgrade Kanute u odnosu na Traorea a sve ostalo je veliki minus i nije tesko izvesti zakljucak da je tim osetno slabiji a opet taj tim je ipak dobio dva puta Keln i igrao nereseno sa Nicom i ispali su od Serifa. Cak i da su svi ti igraci ostali veliko je pitanje sta bi bilo sa Sabahom verovatno bi bilo kroz iglene usi ako se prodje.

Sabah na drugoj strani nije za potcenjivanje i to je mogao svako juce da vidi i kakav je to intenzitet igre, tehnicka potkovanost tima, nedavno su igrali nereseno i sa Olimpijakosom u Atini i Besiktasom a prosle godine su se borili za titulu u Azerbejdzanu i bili ubedljivo drugi, imali su 15 bodova vise od treceplasiranog tima.

Fudbal u Azerbejdzanu napreduje i ulaze se sve vise.

Prvak Azerbejdzana Karabag koji je tek za nijansu bolji od Sabaha prosle godine imao zapazen nastup i dosao do grupne faze LE gde je u konkurenciji Nanta, Frajburga i Olimpijakosa osvojio 8 bodova.

Jedan Olimpijakos su dobili 3-0 u Atini i isto 3-0 su dobili Nant.

U LK su ispali od Genta na penale u osmini finala.

Isti taj Karabag je lagano izbacio Ferencvaros iz kvalifikacija za LS dobivsi ih 3-1 u Madjarskoj i bili su na pragu LS ali ih je Plzenj izbacio nakon preokreta u samom finisu meca.

Mi ovde imamo problem sa precenjivanjem kvaliteta klubova u Srbiji. U ovom momentu sve ekipe sem Zvezde koju rezim odrzava na ovom nivou su poluamaterskog nivoa a rezim je ciljano upropastavao Partizan citavu deceniju i doveo ga do ovog nivoa da je prakticno sveden na poluamaterski klub.
 
Партизан је упркос свему две претходне сезоне презимио у Европи. Далеко је то од полуаматерског. Стање јесте лоше генерално у клубу али немој сад да идемо у неки мазохизам и неке безумне, претеране закључке....

Дрка се на азербејџански фудбал као да су не знам шта урадили па сад треба гаће да се скидају после пораза..... Полако, иде реванш......ако и сад буду бољи нека прођу није проблем али не бришу се сви резултати због једног двомеча.....

Играчки кадар је одличан у односу на околности које владају. Извучен је максимум. Проблем је што Партизану није дозвољено да има нормалног тренера и управу. Кад то немаш све остало онда шкрипи.

Дуљај је сам признао да нема квалитет за тренера и да је овде дошао зато што нико други неће и да се нада да ће брзо да дође дан кад ће са трибине да гледа неки Партизан кога води Фонсека и слични тренери. Њему тамо једино верујем, бори се колико може у оквирима који су му дозвољени.

 
Poslednja izmena:
Први минут утакмице на домаћем терену ... уместо аплауза се чује Управа напоље

Свака част на сјајном почетку сезоне комшије
 
Ako nista drugo, ne bismo primili 7 golova od Brage , mozda 5...mada bih rekao da je Braga prikocila malo posle 4-0...videla s kakvim mediokritetima igra pa da ne rizikuju povrede..pametno. TSC-u zelim 0-0-6 skor u grupi
Kad je sendvičarska liga toliko odvratna nadam se da će nulti skor da imaju svi.
Mi zaslužujemo poziciju oko 40. mesta na listi UEFA. A najviše izbacivanje zbog nameštanja utakmica.
 

Back
Top