ФК ПАРТИЗАН (2007/08, 2008/09, 2009/10)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
IZ KANCELARIJE SE VIDI BOLjE?

Nenad Bjeković opet pred dilemom uoči svetkovine.
Partizan je za mene svetinja, porodica i Partizan. Da li ću sad
otići u ložu, ili ostati u nekoj od prostorija na stadionu, videćemo

Samo nebo zna koliko on voli Partizan. I voleće ga uvek, dok hoda, dok misli... Godinama je nosio crno-beli dres, bio je i trener sastava iz Humske, godinama je i direktorovao na stadionu pored Vojne gimnazije. Ceo život posvetio je Nenad Bjekobvić onome što nema cenu, a zove se – Partizan.

- Valjda to niko ne može da mi zameri – kaže Bjeković.

Emocije naviru, Nenad se i ne trudi da ih obuzda...

- Partizan je za mene svetinja. Porodica i Partizan. U istu ravan, pa ipak, zašto bih to nekome dokazivao, stavljao do znanja? Živim svoj život, živeću ga i dalje, ponosno, pre svega, s Partizanom u srcu. I radovaću se svakom uspehu Partizana, navijati iz sve snage...

Derbi je na pragu, onaj prethodni u Humskoj niste hteli da gledate, plašeći se da srce ne iskoči?

- Da li ću sad otići u ložu, ili ostati u nekoj od prostorija na stadionu? Možda je pametnije da se zatvorim u kancelariji? Bežim od radio-prenosa. Ranije se znalo: niko nije smeo da me pozove u vreme Derbija na Marakani – poznato je da tamo nisam odlazio – pa kada se oglasi telefon znam da se nešto lepo dogodilo, da je Partizan zatresao mrežu. Pokušao sam istu praksu da uspostavim i na našem stadionu, koliko će me i da li će me uopšte više držati...

Rezultati i igra Partizana mogli bi da vas vrate i na Derbi, ekipa obećava?

- Čast je i privilegija učestvovati u Derbiju, od toga bi trebalo da se pođe, da svakom igraču bude jasno. A što se favorita tiče, da, poznat je, ali na desetine puta se dosad dogodilo da plasman i forma ne znače mnogo u ovakvim utakmicama, opuštanje se kažnjava... Zato, pamet u glavu!

Šta još savetujete?

- Kratko i jasno: da pobedimo! - nasmejao se Bjeković.

Možete li?

- Nego šta! Nemojte da me pitate za prognozu rezultata, ne važim baš za dobrog prognozera.

Derbi je rađao igrače i junake, a vi nikada niste nekoga posebno uzdizali, svi su vam uvek bili jednaki?

- Samo da su crno-beli, samo da su „grobari“ i svi su dobri. Umem da podviknem tokom meča, da ih iskritikujem zbog nekog lošeg poteza, a posle minut-dva da ih dignem u zvezde i konstatujem da su čudo, da nema boljih u Evropi, pa bi neko ko to čuje na tribinama mogao da zapita: „Da li je ovaj čovek normalan?“ Šta ću, takav sam, što je najvažnije: nikada zlonameran – zaključio je Nenad Bjeković.

GOLOVI - NE ZABORAVLjAM SAŠU ILIĆA

Bjeković je u igračkim danima više tugovao nego što se radovao u susretima sa Crvenom zvezdom, ko bi još da pamti poraze...

- U najlepšem sećanju ostaće mi utakmica na Zvezdinom stadionu, okončana trijumfom Partizana – 2:1. Postigao sam dva gola, odlučujući u poslednjim sekundama... Izdvajam ih, kao i onaj Ilićev u finalu kupa – naglasio je Bjeković.

http://www.sport.novosti.co.yu/sadrzaj.php?kat=1&pkat=2&id_vest=19173
 
ĐUKIĆ: NEĆU BOD

Trener Partizana želi samo pobedu u večitom derbiju.
Utakmica sa Radom u Kupu bila je idealna prilika i da crno-beli izbore
plasman u narednu rundu, ali i da trener Miroslav Đukić odmori glavne
adute za sutrašnji 131.večiti derbi

Istina, očekivalo se jedino da će Jovetić ipak biti na terenu nešto manje, dok je Žuka ušao silom prilika, ali je i zamenjen, predostrožnosti radi.

-Dosta igrača nema takmičarski ritam, ali sam prezadovoljan jer se videlo da Partizan nema 11, već da ima 24 fudbalera spremna da u svakom trenutku odgovore obavezama – kaže trener Đukić.

Pa ipak, evidentno je da će sastav za sutrašnji meč biti znatno drugačiji, baš kao što je evidentno, na osnovu i tabele i trenutne forme, da Partizan u sutrašnji meč ulazi kao favorit.

-Ne opterećujemo se takvim stvarima, pripremamo se kao pred svaki drugi meč. Favorita u utakmicama Partizana i Crvene zvezde nema! Prošlost nas tome uči, pa očekujem da će i u subotu to biti jedna teška i izjednačena utakmica. Partizan je, međutim, spreman da se bori i izbori za pobedu.

Koliko se može primetiti, atmosfera je sjajna?

-Nezavisno od rezultata, ovo je skup odličnih mladih ljudi željnih uspeha. Ambiciozni su, što je najvažnije.

Imate li još nekog aduta u rukavu za subotu, obzirom da ste nedavno predstavili Lazevskog i Stjepanovića?

-Kada ekipa funkcioniše kako treba, individualni kvalitet dolazi do izražaja. Ko god da je na terenu tačno zna šta treba da radi,a što se konkretnog pitanja tiče, nema tu nikakvih skrivenih aduta, karte su odavno otvorene.

Da li biste bili zadovoljni bodom?

-Ne, ne bih uzeo bod ni kada bi mi ga neko ponudio. Kao trener, još uvek nemam nijedan remi. Ili mi na kraju utakmice čestitaju ili sam ja taj koji čestita rivalu.

U razmaku od sedam meseci, peti put ćete voditi Partizan u derbijima sa Zvezdom. Dobro ili loše?

-Da, biće mi ovo već peti derbi, peto veliko iskustvo. Smatram da je bolje kada između mečeva Partizana i Zvezde ima razmaka, jer postoji opasnost da se ljudi ipak malo zasite. Nadam se, jedino, da ću u subotu popraviti saldo – kaže trener Partizana Miroslav Đukić koji je svoj debitantski derbi dobio (4:2 na Marakani), a zatim izgubio tri zaredom, dva u prvenstvu i jedan u polufinalu Kupa.

http://www.sport.novosti.co.yu/sadrzaj.php?kat=1&pkat=2&id_vest=19196
 
rile_laki_oblak:
ja bez 5 komada u njihovoj mrezi ne racunam pobedu... zvezda nikad losija, Partizan dugo nije igrao lepse... a sto se vizije karadzica tice, mislim da vi to niste bas najbolje razumeli... nece se klub finansirati samo od prodaje igraca... lepo je rekao: 30% smo vec obezbedili od prodaje Smiljanica i Gulana, a 70% cemo obezbediti od prodaje Jovetica i Rukavine... al' dobro... da ne pricam mnogo unapred... nego, ako udjemo u ligu sampiona, zasto bi uopste prodavali Jovetica? ili bilo koga? zar to ne bi bilo dovoljno da se popravi finansijska situacija u klubu? ili smo toliko zaglibili?
Што ће рећи 100% од продаје играча. ;)
 
Taj Karadžić mi se nimalo ne sviđa kao predsednik... Ipak, treba se orijentisati na sutrašnji derbi... Zaista, šanse za pobedu dugo nisu bile tako izgledne, ali što kaže poslovica "Ne veruj ni mrtvoj lisici", npr. u aprilu 2002. razlika na tabeli je bila oko 10 bodova, pa smo na našem stadionu pukli 3:0... Ali sutra Zvezda neka bude presrećna ako bude nerešeno...
 
Večita priča se nastavlja u subotu 29. septembra 2007. u 19:00 h, 131. večitim derbijem...

Sve je počelo davnog 5. januara 1947. i traje, evo, punih 60 godina. Prvi derbiji su obilovali viteštvom, jer je to bilo u skladu sa njihovim fudbalskim znanjem, a imena kao Bobek, Milutinović, Zebec, Čajkovski, Mitić... svakom starijem ljubitelju fudbala dovoljno govore. I kasnije generacije, nastavile su sa tradicijom, koja je polako prerasla u legendu. Tada se 15 dana pre svakog derbija samo o tome pričalo, niko nije krio za koga navija, pa čak i kod kolega iz sedme sile, ali to nikad nije imalo odraza na pisanje o meču. Derbi je tada bio više od igre, sudari večitih budili su velike emocije, do egzaltacije, i kod igrača i navijača, ali niko nikog nije doživljao kao krvnog neprijatelja. Čak su, što je za današnje prilike nepojmljivo, i navijači bili na istoj tribini, jedni sa jedne strane juga prema istoku, drugi sa druge strane ka zapadu, i osim verbalnih »peckanja«, sve se završavalo posle meča u obližnjim kafanama. Onaj ko pobedi, časti sledećih 7 dana.

Postoji nepisano pravilo da u derbiju vrlo retko pobedjuje favorit na papiru, pa je tako ostalo i do danas. Postoji još jedna tradicija, da derbi vrlo retko rešava pitanje prvaka. Zato i danas može da se čuje na tribinama skandiranje – »Menjamo titulu za pobedu u derbiju«...
 
Svi subotnji mečevi počinju u 15:30 h, osim derbija koji se igra od 19:00 h.

Povodom sutrašnje utakmice na stadionu Partizana, danas je održana pres konferencija na kojoj su svoja očekivanja izneli trener Partizana Miroslav Đukić i Antonio Rukavina .

Miroslav Đukić:





-Imamo veliku priliku da predstavimo srpski fudbal u pravom svetlu, Evropi i svetu, pošto će biti prisutno mnogo fudbalskih ljudi iz sveta fudbala. To je jedinstvena prilika da se, i mi na terenu i publika na tribinama, pokažemo u pravom svetlu, i nadam se da niko neće "zakazati".

Antonio Rukavina:





-Složio bih se sa šefom, pošto ne dolaze svaki dan toliki ljudi iz sveta fudbala da posmatraju naš derbi. naša obaveza je da pružimo maksimum, jer nas očekuje težak i i neizvestan meč, kao što derbi sa sobom uvek i donosi.
Mogu samo da obećam, da ćemo moji drugovi i ja dati sve od sebe da pobedimo i napravimo veliki korak napred...
 
Pa, tehnički, dobar je rezultat, Zvezda ostaje da visi na 3. mestu, mi smo i dalje ubedljivo prvi...
Ali iz aspekta Partizanovca-OČAJ!!! Nikad nije bilo izglednije da Partizan pobedi, a oni puste onog dedu da zabode 2 komada... Moraju Partizanovi treneri da nauče da se protiv Zvezde NE SME igrati kao protiv svakog drugog kluba...
Ovo nas apsolutno vraća na 2002, kada je situacija na tabeli bila čini mi se ista, a takođe bilo 2:2, Zvezda takođe vodila dva puta... Samo da i kraj bude identičan-titula, ulazak u Ligu Šampiona... Naravno, ne bi smela da izostane barem jedna pobeda u nekom od derbija, da budem do kraja tačan, na proleće 2003. je Partizan izgubio 2:0...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top