Fiziognomika - Čitanje lica: sve što ste ikada trebali znati

Sensei

Master
Moderator
Poruka
67.718
Čitanje lica, poznato i kao fizionognomika, tumači crte lica pojedinca kako bi stekao uvid u njegovu ličnost, emocije i potencijalna buduća iskustva.

Nekoliko kultura vekovima praktikuje modele čitanja lica.

Postoje i savremeni pristupi čitanju lica koji imaju veći naučni kredibilitet. Čitanje lica je takođe postalo istaknutije poslednjih godina zbog napretka u tehnologiji veštačke inteligencije oko razumevanja izraza lica.

Lice je otvoreni portal ka karakteru osobe. Toliko toga se može dešifrovati iz lica, a malo detalja iz raznih linija i izraza lica. Oči, čelo, obrve, usne, nos, linija vilice, nos i oblik lica mogu reći više o osobi nego što će ta osoba ikada reći.


1707632498623.png


Da li čitate druge gledajući ih u lice? Da li se oslanjate na intuiciju ili imate neke tehnike?
 
Babske gluposti 90% i vise to nema veze sa vezom kao i horoskop...

Nekome se vidi da je ocigledno neki buzdovan ili neka vestica i aspida ali to je uvek bilo izrazajno i cesto u skladu sa stilom zivota i u kom je modnim fazonu a ako nije tako vec ocigledno predstavljeno ne mora nista da znaci i ulazi tad u rang sa babskim oricama i horoskopom....
 
Meni je jedino ostalo u glavi da ako hoćeš prepoznati zločinca upamti mu ušnu školjku. Sumiko je rekla Lesli Eldridžu jednom prilikom, "ušna školjka je kao otisak prsta." Može se neko maskirati, promeniti facu, ali poznaćeš ga po uhu.
:roll: moj mozak je magacin gluposti, očigledno.
Ima razloga zašto si zapamtila. Nije ti ta informacija poslata bez veze
 
Babske gluposti 90% i vise to nema veze sa vezom kao i horoskop...

Nekome se vidi da je ocigledno neki buzdovan ili neka vestica i aspida ali to je uvek bilo izrazajno i cesto u skladu sa stilom zivota i u kom je modnim fazonu a ako nije tako vec ocigledno predstavljeno ne mora nista da znaci i ulazi tad u rang sa babskim oricama i horoskopom....
Jesu li bapske priče ili proceniš karakter iz sklopa crta lica?
 
Nisam znao da je mladež na licu znak da (može da) ima problem sa fertilitetom
U indijskoj i kineskoj astrologiji, mladeži se tumače kao predstavnici sudbine. Ako u ovim tumačenjima pronađete svoju ‘sudbinu’, nemojte očajavati jer određeni deo sudbine (karme) može da se menja.

Svaki primetni mladež na našem telu nosi skriveno značenje ili prikazuje neku tajnu prepreku.

Znam da sam pre čitala da mladež na temenu znači inteligenciju, na podbratku govorništvo itd
Mislim da to sad ne može da se primeni, jer zbog svega što se dešava svi smo prepuni mladeža, nije to ko nekad, jedan ili dva

(https://www.prva.rs/zivot/zanimljiv...ate-na-licu-ruci-ledima-ili-stopalima-1975006)
 
1707640416247.png


Jedna studija merila je odnos širine i visine muškik lica, a evo šta su otkrili:

Široka lica = agresija i težnja ka statusu.

Istraživači su otkrili da je veliki odnos širine i visine na muškim licima u korelaciji sa agresivnim ponašanjem i snažnom željom za traženjem statusa, dok duguljasta lica koreliraju suprotno.

Istraživači su pretpostavili da je ova veza odraz nivoa testosterona.

Istraživači su takođe otkrili da kada muškarci imaju visok nivo testosterona, to se vidi na njihovim licima na različite načine. S druge strane, visok testosteron kod muškaraca je povezan sa nekoliko različitih osobina ličnosti.

Muškarci sa visokim testosteronom obično imaju:
  • Velika, četvrtasta vilica
  • Istaknuti greben obrva (kost iznad obrve strši)
  • Visoke jagodice
  • Tanke usne
  • Visoko čelo
Muškarci sa ovim karakteristikama imaju tendenciju da:
  • Imajte jak imuni sistem
  • Izbegavaju romantične veze
  • Usamljen
  • Delujte dominantno
  • Preduzims finansijske rizike
 
Ženska lica sa puno estrogena

Kada žene imaju visok nivo estrogena, to se takođe pojavljuje na njihovim licima i povezano je sa nekoliko osobina ličnosti.

Žene sa visokim estrogenom obično imaju:
  • Pune usne
  • Glatka koža
  • Okrugla lica
  • Mali nosevi
  • Male brade
Žene sa ovim karakteristikama obično su:
  • Empatične i emocionalno osetljive
  • Verbalno artikulisane
  • Društvene
 
Mislim da to sad ne može da se primeni, jer zbog svega što se dešava svi smo prepuni mladeža, nije to ko nekad, jedan ili dva
Isto tako, koža reaguje na zagađenost vazduha i visoki stepen uv zračenja i stvaraju se mladeži.
Znam da se ranije tumačio ' beleg' sa kojim se dete rodi.Beleg i mladež nije isto.
 
Moj prošlogodišnji post sa Psihologije
I dalje zazirem od ljudi koji imaju tanke usne i mlitave ruke pri rukovanju
Što to?
Ja sam tanje usne naslijedila od bake koja je ubjedljivo među najdivnijim osobama ikada što su živjele.

A za stisak, ne obraćam pažnju uopšte, fokusiram se na osobu. A znam da svi gotive jači stisak, i ja da to radim, dođe kao namjerno i manipulativno i po meni nemoralno djer radiš nešto da se nekome svidiš.
 
Što to?
Ja sam tanje usne naslijedila od bake koja je ubjedljivo među najdivnijim osobama ikada što su živjele.

A za stisak, ne obraćam pažnju uopšte, fokusiram se na osobu. A znam da svi gotive jači stisak, i ja da to radim, dođe kao namjerno i manipulativno i po meni nemoralno djer radiš nešto da se nekome svidiš.
Kakav odgovor očekuješ na ovaj post?
Kakva manipulacija i upitna moralnost rukovanjem?!
 
Simetrija lica

Nekoliko studija pokušalo je da mapira simetriju lica na test ličnosti

Evo šta su pronašli.

  • Simetrično lice = više ekstrovertno. Ljudi sa uravnoteženim licima uživaju u društvenom angažmanu i osećaju se više angažovanim spoljašnjim, a ne unutrašnjim stimulansima.
  • Asimetrično lice = otvorenije. Otvorenost se odnosi na spremnost da se istražuju nove ideje i iskustva i uvažavanje umetnosti i mašte.
  • Asimetrično lice = prijatnije. Prijaznost odražava tendenciju da se bude saosećajan, kooperativan i empatičan prema drugima.
(Treba napomenuti da je više studija potvrdilo vezu između simetrije lica i ekstroverzije, iako su postojali različiti rezultati o povezivanju asimetričnih lica sa otvorenošću i prijatnošću).
 

Back
Top