(Fizika, Pseudonauka) Vreme, prostor...

Na primer, godine iskustva u rešavanju sličnih problema? Poznavanje elementarne fizike? :cool:




Hladi se zato što se širi.
To možeš sam da vrlo lako proveriš, tako što ćeš zagrejati neku supstancu i onda meriti vreme koje je potrebno istoj zapremini da se ohladi, ukoliko ima različitu površinu.
I sam ćeš lako uočiti da će u slučaju veće površine hlađenje biti brže.




Usled zakona očuvanja momenta.




Sledi iz teorijskog modela, koji se poklapa sa dosadašnjim opservacijama, odnosno, do sada nije bio pogrešan, a bolji nemamo. ;)




:eek:
Jesi li ti ozbiljan ili se zavitlavaš?
Šta misliš zbog čega se Zemlja obrće oko Sunca?
Da, Sunce izaziva plimu i oseku.
Kao što sam napisao na početku "poznavanje elementarne fizike". :lol:


Godine iskustva u cemu?
U razmisljanju?

Pusti price o hladjenju prilikom sirenja.
Ovde je rec o tome da je neka ENERGIJA bila sabijena do "dz", niko zivi ne kaze cime je bila sabijena, koja je to sila koja ju je drzala tako sabijenom, a pri tom joj je temperatura bila milijarde milijardi stepeni.
I onda je to eksplodiralo.
Zasto?
Sta je bilo sa silom koja je to drzala u sabijenom stanju?
Gde je ona nestala?
I ako te sile nije bilo - gde je paralelan primer da se nesto sa toliko velikom temperaturom samo od sebe skuplja u tacku?

A sirenje hladjenjem ili hladjenje sirenjem?
Ta energija se rasprsila i onda joj je pala temperatura?
Pa kada energiji pada temperatura, ona se kondenzuje u materiju, a ova vasa se siri i siri i siri i zauzima sve veci prostor, a pri tom se sve vise hladi a ne postaje materija?
A kako i da postane materija kada se siri zbog hladjenja.

Momenta cega?
Momenta energije?
Recimo, moment toplote?

Sirenje ni u cemu?
Na osnovu koje POSMATRANE fizicko-hemijske pojave (procesa) covek moze da dodje do takve ideje?
Koliko je meni poznato, logika se zasniva na paralelnim situacijama (ako je primecen neki redosled, na primer - uvek mora uzrok pa posledica, onda niko ne moze doci na ideju da je moguce i obrnuto, a da to bude i dalje NAUCNA misao).

Da, konstantnu plimu i oseku.
 
Pravi napredak ljudi nece moci ostvariti dok se ne oslobode klasicnog poimanje sustine i vremena.
Vrijeme se nesmije biti ograniceno u neogranicenom prostoru, to jeste nemoze se mjeriti sekundama, mintima itd jer idemo u apsud. Mada moze da posluzi kao srestvo lakseg orijentisanja i poimanja. Takodje u bezgranicnom kosmosu ,covjek kao pojedinac moze se posmatrati kao molekul ako se izvede proporcija...Interesantna ideja za razmisljanje ,ako imamo u vidu kako funkcionisu molekuli i atomu i njihovo kretanje i djelovanje jedne na druge. Zamislite koliko je minorno sve nase kretanje u smislu istrazivanja svemra... Pravo nase bitisanje ,krece sa odbacivanjem tijela.
Naravno da ipak ostajemo u nekom vidu mateijalnog , jer i misao je materija.
 

Back
Top