FIZICKI IZGLED

Pa dobro, to samo njih dve... :cool:
plezkr6.gif


Julia je nesto pred kraj, a nekako mi je uvek licila na Lava fizicki...

Ali zato milion primera iz moje prakse potvrdjuju ono gore...

A milion primera iz sveta poznatih i licnog iskustva potvrdjuju ovo ovde:lol:
ac rak: sestra mi ima smedje oci,Noah Wyle ,Molly Ringwald -smedje,Oliver North ,Jim Henson -sive,Matt LeBlanc,Ben Affleck smedja i jos neka izmedju:D moze jos ako hoces:lol:
 
Poslednja izmena:
A milion primera iz sveta poznatih i licnog iskustva potvrdjuju ovo ovde:lol:
ac rak: sestra mi ima smedje oci,Noah Wyle ,Molly Ringwald -smedje,Oliver North ,Jim Henson -sive,Matt LeBlanc,Ben Affleck smedja i jos neka izmedju:D moze jos ako hoces:lol:

Ma ko zna je li tacno vreme rodjenja. :cool: Nemoj da verujes u sve sto procitas... :cool:

...

Dobro, propade mi i ova teorija... :roll:

" Ne, nemoj mi prici - hocu iz daleka da volim i gledam tvoja oka dva, jer sreca je lepa samo dok se ceka i dok o sebi tek nagovestaj da! " :lol:
E tako mi i treba ! :lol:
I meni i Desanki.

Ajde prestani da kukas... :roll: Ti uopste nemas problem... Izazivas me da se i ja bacim na opisivanje... :neutral: Ja sam nesretnica, sa ovim Saturnom.
 
Poslednja izmena:
Ovo sam proucavala kad sam htela da proverim da li je astrologija istinita. :cool:

Da bismo naslutili kako osoba izgleda prema natalnoj karti, pratimo sledece:

- planete u prvoj kuci (koje ce dosta reci o tome i kako nas drugi dozivljavaju)
- planete na uglovima dace odredjenu notu
- sam Suncev znak
- AC i njegove aspekte
- vladar AC i njegove aspekte

:)

Prvo cemo proci kroz primere, a onda da pogledamo sta imamo u svojoj karti i kako je uticalo na nas.
 
Sunce

Sunce je vladar Lava, pa Suncevi tipovi cesto asociraju na samog lava ili macku. Visina i kilaza su osrednji, udovi kratki, ramena siroka, inace ga smatraju za vrlo vitalan i atraktivan tip.
jak.gif


Kosa je obicno svetlo smedja, sa zlatnim odsjajem, bujna, mada cete naici i na vrlo slabu, kako god, Lavovi vole svoju kosu i mnogo brinu o njoj. Ten je svetao, povremeno rumenilo na obrazima, razvijena saka, prorez na bradi. Hoda usporeno, teatralno (i ocekuje da sve oci budu uperene na njega :p). Kod prvog tipa Lava, izrazene su jagodice, kao i kosti donje vilice koje licu daju cetvrtast izgled, uz izduzenu bradu pa moze izgledati trokutasto, kao kod macke. Drugi tip ima veliku i okruglu glavu. Kod oba tipa prisutne su okrugle oci, malo nakosene kao kod macke, sirok nos, siroke pune usne (markantnije crte lica :p).

Od primera cemo staviti Angelu Basset, kao jednu tipicnu Lavicu, Johnny Deppa (inace je Blizanci/Lav), a za drugi tip gitaristu Guns n Roses, Slash-a, a moze da nam posluzi i Lenny Kravitz.

angelaqpo.jpg


depp.jpg


slash022.jpg


lennykravitz.jpg
 
Mesec

Astrolozi razlikuju vise tipova, s obzirom na to da li je pun ili mlad. Lunarni tip rodjen par dana pre tj. posle punog Meseca predstavlja primarni tip, a lunarni tip koji je rodjen pre tj. posle Mladog Meseca je sekundarni tip, pa su razlike velike. :) Grudi kod zena ili vrlo velike ili vrlo male. Oci plave ili zelene.

Primarni tip je nezan i okruglast, telo je meko i deluje vodenasto. Glava je okrugla (kao Mesec), mala, kosti neupadljive, nisko celo, mali prcast nos, tanke usne, baby face, bled ten. Oci izgledaju kao duboko usadjene. Kosa je obicno gusta i valovita.

Sekundarni tip Meseca ima dugacko lice, tuzne i melahnolicne crte, sanjalacki pogled. Na prvi pogled deluje kao da ima nesto zajednicko sa Saturnovim tipom. Kad se pogleda iz profila, ima oblik polumeseca. Gradja je uska, mrsava, nos izduzen, usta opustena, izgledaju kao otvorena dok slusaju nekoga. :D

Za primer primarnog tipa uzecemo Cameron Diaz (Devica/Rak), a za primer sekundarnog Liv Tyler i Tom Cruisea..... i Sylvester Stallonea. :D

camerondiazsomethingabo.jpg


celebrityimagelivtaylora.jpg


tomcruiseg.jpg
 
Merkur

Merkurijanci su brzi, duge obicno ovalne glave, nisu misicavi, iako su fleksibilni. :lol: Glava je mala, brada zasiljena. Ili su vrlo visoki ili vrlo niski. Kosa je tanka i ravna. Usne tanke, nos uzak i siljat. Glas je ili vrlo privlacan (pa ljudima ostaje u uhu) ili iritantan. Merkurijanci su mladoliki i lepi.

Blizanci imaju otvorene, vesele i radoznale oci, obicno svetle, kao i sama kosa i ten. Stalno su u pokretu, stalno pricaju, lako se uzbude i lako smiruju. :D Dugi i nezni prsti, duge ruke i noge. Nije dlakav. :p Primeri su Kajlica, Nikol Kidmen i Ventvort.

kylieminoguedoctorb.jpg


0571295500.jpg


wentworthmiller10.jpg


Device su vrlo slicne Blizancima, samo nize, takodje brzih pokreta, bistre oci i melanholican pa i hladan pogled, bojazljiv hod, suplja ledja, ispupcena zadnjica. Brzo osede. Primeri su Hugh Grant i Patrick Nuo. :)

hughgrant2020americandr.jpg


patricknuo.jpg
 
Venera

Najprepoznatljiviji tip. Srednji do visok rast, telo je glatko i graciozno, tezina varira od vitkosti (Vaga) do buckastosti (Bik). :D Sladak izraz, ovalno lice sa ljupkim ocima, prisutne Vagine rupice na obrazima i bradi. Zubi krupni, usne pune, elegantan hod. Bik je mesnatiji, Vaga je vitkija. Osmeh uvek prisutan. Celo je visoko a obrazi niski. Skladne crte lica, fina koza i kosa, a nos nikada ne izgleda grubo. Usi su male i veoma lepo oblikovane. Brada je nezna i graciozno oblikovana, i ima tendenciju da bude slaba. Kod Venerinog tipa Bika, lice ide na cetvrtasto, opsti izgled je siri...s naglasenim vratom i ramenima. Bikovski tip zene Venere takodje ima oblik pescanog sata s razlikom sto su obline naglasenije, a celi izgled je prirodniji i topliji nego kod Venerinog tipa Vage.

Za primere cemo staviti Jessicu Albu i Janet Jackson (obe Bikice), i Chris Browna, a za primer Vage Beyonce (stelijum u Vagi i Venera u Vagi) i Brigitte Bardot (podznak Strelac, obratite paznju na zube :D), posto mi ne pada na pamet nijedna poznata licnost sa rupicama. :D

jessicaalba1.jpg

00janetjackson20yearsol.jpg

chrisbrown300.jpg

beyonceknowlessb11.jpg

03925511brigittebardotp.jpg
 
Mars

Marsovci na prvi pogled deluju krhko i sicusno, a u sustini su puni misica i zilavi.
Najkarakteristicniji znak Marsovskog tipa su spojene obrve u slovo V. A takodje se i kosa na sredini cela spaja u isto slovo (V kao Victory :D). Ima naglasene kosti lica i uglove. Glava je cetvrtasta, sa naglasenim crtama lica, linija vilice je jako naglasena i jagodicne kosti su istaknute. Glava je je u odnosu na telo naglasena (npr. Vlatka Pokos, hrvatska voditeljka, ja se izvinjavam na malo slobodnijoj slici :lol:).
k0kk07.jpg

Marsovci nisu visoki. [Sitni ali dinamitni :lol:]

Ovan - vitak, misicav i mrsav. Kosa je gruba i cetkasta, kao i obrve, a ponekad moze biti jako kovrdzava. Muskim pripadnicima ovog tipa dobro stoji kosa zalizana unazad. :D Koza je sklona mladezima i aknama. Visoke jagodicne kosti. Ramena su siroka, a kukovi uski. Nos moze biti mali, okrenut na gore, i ponekad sam po sebi ukazuje na impulsivnu narav, a moze biti i snazan i izrazen. Usne cvrsto spojene. Pogled prodoran. Oci velike i otvorene, ili naglaseno spojene ili naglaseno razdvojene (Sarah Jessica Parker, npr.).

Za primer Ovna uzecemo Marciu Cross, Bri van de Kamp u "Ocajnim domacicama". I bas sam lepo nasla sliku s puskom. :lol: Iz profila se vidi da ima naglaseno celo, jos jedna odlika Ovna. Pored nje, dupla Ovnica Victoria Beckham.
bree.jpg
victoriabeckhampicture3.jpg



Skorpija - Telo je kratko do srednje visine, sa vrlo snaznim stavom. Skorpion ima izrazito jaku i gustu kosu. Boja kose obicno je crna, sa crvenkstim odsjajem. Usne tamnocrvene, ten maslinast. Ostar, povijen nos, sa nekom neobicnom karakteristikom na njemu, uopsteno: veliki, ostar, zaobljen, slomljen nos sa jakom hrskavicom. Skorpija uvek daje "karakter" licu... i karakteristicne crte lica, istice ga. Ja licno razlikujem dva tipa - crni i beli. :lol: Primer crnog su Indira Gandhi i Martin Scorsese, a primer belog Ann Reinking.

indiragandhie.jpg


martinscorsese.jpg


62130017.jpg


Postoje dva vrlo razlicita Skorpiona kada je rec o licu:

1. Ovaj tip ima jasno isklesane crte lica, fin, ostar nos. Izgled lica moze biti kombinacija ekstrema kao sto su: nezno bela koza, crvene usne i crna kosa. Zene ovog tipa deluju kao "ledene kraljice" i vrlo zavodnicki deluju na okolinu. Oci su hladnog izraza i poseduju "rendgenski'' pogled koji retko koji drugi zodijacki znak poseduje. Prigusena hipnoticka lepota. Primer: Sam Sparro i Zharick Leon.
samsparroblackandgold.jpg
8222087.jpg


2. Grube i teske crte lica. Nos je veliki i primetljiv, grub i baburast. Usne su teske i crvene, a ponekad cudnog oblika. Izraz lica je cak bezlican, a raspolozenje se na njemu tesko raspoznaje.



Skorpija takodje moze imati hladne plave oci (Ville Valo, npr.).
1155681444f85a7d216b.jpg


Inace je karakteristika Skorpije naglasen kontrast izmedju koze, kose i ociju. Skorpija je najdlakaviji znak. :p
 
Poslednja izmena:
Super tema:)...dodao bih za Ville Valoa da su mu takve oci i ten,jer je suvladar Mesec u rakovskoj dekadi.....prejak kontrast:)

Jos je dupla Skorpija sa Marsom, Mesecom, Suncem i Neptunom u 1. Sve u konjunkciji.

Jel moze neko da pogleda moj natal(ima ga na temu o natalnim akrtama koca chiemist pise)

I da mi kaze sta se meni nalazi u prvoj kuci da se prepoznam ovde da li tacno i koliko:)

Stani, Koco, nije gotovo jos. :D

Nastavljam, sledeci su Jupiter i Saturn.
Uran i Neptun ce pricekati malo.
Dodajte vi neke primere ako hocete. :)
 
Jupiter

Za Jupiter je karakteristicno preterivanje, pa tako moze da bude vrlo visok, dugih kostiju i atletske gradje, ili da ode u sirinu. Ponekad i oba. :p Zene imaju naglasenije butine i kukove i duge noge. Osmeh je sirok, pogled dobronameran, oci krupne i sjajne, imaju izrazena dva gornja zubica, kao kod konja, a ponekad i celu vilicu. :D Vole da nose i siske ili pramen na celu, koje po pravilu cimaju brzim pokretom glave na stranu, sto doprinosi utisku konja. :p Gradja je cetvrtasta, kao i samo lice, drzanje aristokratsko, cest je slucaj i visoko celo. Nos i lice su duzi. Nos cesto ima lopticu na kraju, kao kod Deda Mraza. :D

Jupiterov tip Ribe slican je Strelcevom, s tim sto je u telu okruglast i u licu je mesnatiji.

Od primera cemo staviti Mariu Callas, kao duplog Strelca sa stelijumom u Strelcu, Alexa Barahonu ("Seranovi"). Za tip Ribe Andrew Carnegie.

callas4.jpg

alexbarahona.jpg

10607219.jpg
 
Saturn

Saturn kao vladar Jarca (i Vodolije), poznat je po tome sto voli da muci, pa tako i ovaj tip izgleda izmuceno i melanholicno. Ten izuzetno taman ili izuzetno svetao, loseg kvaliteta, kosa slaba. Hod cudan, cesta asimetrija lica. Ako raste, ide u visinu, nikako u sirinu, dakle mrsav je i veoma koscat. I samo lice je koscato, nos je izrazeniji, tmuran izraz. Oci su povucene unazad, a deo nosa i usana je malo napred, s tim sto su usne tanke. Poznati su po tome sto izgledaju starije i ozbiljnije u mladosti, tako vole i da se ponasaju, a kasnije uzivaju u plodovima svog rada. :p Lepo im stoji kad pocrne a i sama crna odeca. :D

Inace, po nekom mom iskustvu, podznak Jarac ostavlja hladan i antipatican utisak na ljude (od poznatih recimo Monica Bellucci).

Primeri su Paul Stanley (pevac Kissa, kad smo vec kod njega evo vam jedna pesma :p
), sa tipicnom gradjom Jarca, Annie Lennox, i David Bowie (koji ima i malo Urana, pa pretpostavljam da mu je zato jedno oko zeleno a drugo plavo :D). I ekstremni tip Saturna, Marilyn Manson, sklon unakazavanju i isticanju ruznog, i dark odeci. [Smanjila sam sliku da se ne biste prepali :rotf:] Saturnovci vole malkice da sokiraju.

paulstanley.jpg


anniev.jpg


davidbowie169.jpg


marilynmanson012.jpg
 
Poslednja izmena:
ja bih dodala jednog lava...bas ima taj lavovski i stav i izgled
Julian Mcmahon

lav/vaga
vladar podznaka je Venera u lavu
ima i Mesec u lavu a Sunce u lavu je krajni dispozitor svih planeta
143q5a1.jpg
[/IMG]
 
Bernarde, jeste.

bvssv, hvala.
flowertt0.gif
A ublazila ga je Vaga malo.

Zaboravila sam da napisem da je jedna od bitnih odlika Strelceva i da su obrve tamnije od kose. :D

Za primere muskog Ovna mogli bismo uzeti i Srdjana Todorovica i Quentin Tarantina. :D
 
hm Julian mi nije neshto, ima ovaj nadmeni pogled i sve, mislim da bih se ja samo svadjao sa njim. Mada dodje ti zgodan da ga imash u listi osoba sa kojima si izlazio, cisto da se pohvalish. ;)

ali plave oci....

Zvaka ne voli plave oci. :p

Pa vaga-Ve u lavu:) isti ste...
Aha:) stepen asc-a,vladara,i planeta sto ga aspektuju,valjda.

Joj, a to za stepen, meni je to sve nesto bzvz, napisala sam vec sinoc... Jer meni su i Sunce i AC na Venerinom stepenu. :neutral:
 
Pa kakve veze ima?:lol:...
A i logicno mi je skroz.....finese su u pitanju,isto kao sto je svaki covek razlicit,tako godisnje doba,pa ako svaki mesec u godini nosi neke svoje osobenosti,onda nosi i dan:)...upravo po principu znakova:)

A na kom su stepenu ?:)(btw,nisi jos postavila kartu:eek:...tek sad primetio:think:)
 
Poslednja izmena:

Back
Top