Fizička aktivnost kod muškaraca

2iiw4k.jpg
 
Bio sam mlohav i kad sam imao šest godina. Uvek sam bio trapav u sportovima. Onda su došle godine kad sam morao da odmenim onemoćale članove porodice u težim fizičkim poslovima. Sad se već opterećujem više nego što zdravlju prija. Ali, to je u redu: organizam nije za mlohavost, nego da se na nešto korisno potroši. Kao i pamet i duša.
 
Da li održavate fizičku spremu i koliko je uopšte uzimate kao bitnu s' obzirom da ste pripadnik "jačeg pola"?

Mogu primetiti sve više mlohavih muškaraca srednjih godina koji malo ili uopšte ne vode računa o sebi i ne mogu da shvatim zašto je to tako.

Gde je tačka u kojoj ste prihvatili da niste fizički spremni i postali ok sa tim? Ako je to vaš slučaj, naravno.
Ma kakva fizicka aktivnost, samo ako me placaju za to.
 
Da li održavate fizičku spremu i koliko je uopšte uzimate kao bitnu s' obzirom da ste pripadnik "jačeg pola"?
Pa sad, nemam neki plan pa da odrzavam zbog plana ili neke posebne zelje, to se samo namece mojim hobijima (boks i biciklizam), tako da rezultat je da sam i sa 4 i po decenije zivota u odlicnoj formi.
Mislim da bih i dalje mogao da istrcim polumaraton bez pripreme, ali bih verovatno (kao prosli put) zavrsio na injekcijama protiv bolova 😁

Mogu primetiti sve više mlohavih muškaraca srednjih godina koji malo ili uopšte ne vode računa o sebi i ne mogu da shvatim zašto je to tako.
Mnogo je tu razloga, i svi su individualni. Ja sam imao period kada nisam nista trenirao jer sam mnogo radio kada sam osnivao firmu i razradjivao posao. Bukvalno godinu dana nisam potrcao niti tri puta seo na bajs, i ugojio se 15kg.
Ali brzo sam se vratio u formu :)
Gde je tačka u kojoj ste prihvatili da niste fizički spremni i postali ok sa tim? Ako je to vaš slučaj, naravno.

Pa prihvatio sam odavno da nisam vise fizicki spreman kao nekada, i ne opterecujem se. Nisam vise mlad.
I bitno je to shvatiti i ne pokusavati da se takmicimo sa klincima od 20-tak godina.
Inace, em cemo ispasti smesni em cemo se povrediti :)

Ali ne treba se zapustiti i mislim da necu nikad jer takav sam tip - volim pokret i akciju i dok me zdravlje sluzi, uvek cu ziveti takvim stilom.
 
Da, naravno. Ceo život se bavim borilačkim veštinama pa mi je to nekako ostalo. Imam spravu za zgibove, propadanja i trbušnjake u stanu, vozim planinski bajs, istezanje... Taichi svaki dan. Evo 46. ide 😊
Pogledajte prilog 1533151

Čuo sam za Tai ali nemam pojma o tome.

Ali bravo za organizaciju u stanu i za aktivnost. :)

Pa sad, nemam neki plan pa da odrzavam zbog plana ili neke posebne zelje, to se samo namece mojim hobijima (boks i biciklizam), tako da rezultat je da sam i sa 4 i po decenije zivota u odlicnoj formi.
Mislim da bih i dalje mogao da istrcim polumaraton bez pripreme, ali bih verovatno (kao prosli put) zavrsio na injekcijama protiv bolova 😁

Mnogo je tu razloga, i svi su individualni. Ja sam imao period kada nisam nista trenirao jer sam mnogo radio kada sam osnivao firmu i razradjivao posao. Bukvalno godinu dana nisam potrcao niti tri puta seo na bajs, i ugojio se 15kg.
Ali brzo sam se vratio u formu :)

Pa prihvatio sam odavno da nisam vise fizicki spreman kao nekada, i ne opterecujem se. Nisam vise mlad.
I bitno je to shvatiti i ne pokusavati da se takmicimo sa klincima od 20-tak godina.
Inace, em cemo ispasti smesni em cemo se povrediti :)

Ali ne treba se zapustiti i mislim da necu nikad jer takav sam tip - volim pokret i akciju i dok me zdravlje sluzi, uvek cu ziveti takvim stilom.

Ma ne, svakako se ne treba takmičiti sa klincima od po 20ak godina, pre svega jer ne može i nije prirodno, a izgleda i smešno i što kažeš rizikuješ samo da te ispovređuju. :)

Pričam više o spremnosti fizičkoj koju smatram da svako muško treba da ima, nije ni stvar biti Arnold, već prosto biti spreman fizički i stamen.
 

Back
Top