Филолошки факултет

Шта студирате?

  • неолатинске језике и књижевности

  • германске језике и књижевности

  • словенске језике и књижевности

  • општу књижевност са теоријом књижевности

  • оријенталну филологију и књижевности

  • општу лингвистику

  • библиотекарство и информатику

  • неохеленистику или хунгарологију или албанологију


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Ne moras samo u prosveti radis posle filoloskog. Bar tu imas sirok spektar zaposlenja (na stranu stanje u zemlji i cinjenicu sto danas uopste fakultetski obrazovani ljudi vecinom nemaju posla).
Nekad ce posao da dodje preko noci, nekad ces da ga cekas dugo. Sve zavisi. I, da, mozda nikad ne budes radio u struci.
 
Španski i engleski jesu "fensiji" smerovi, srpski nije.

Probaj na infostudu da nađeš statistike od prethodnih godina.

Drugi fensi smerovi su skandinavski, italijanski, možda kineski i japanski poslednjih godina. Uvek su najmanje popularni albanski, češki, slovački, ukrajinski, poljski, opšta lingvistika, bibliotekarstvo.
 
Našao sam na Infostudu. Kreće se negde oko 80.
Za Španski treba malo više, a za srpski jezik i francuski ne treba previše.

Meni se prosek u školi kreće oko 3.00. Mislite da bih mogao da naučim francuski, ako odem na kurs godinu dana?
(trenutno nemam čak ni početničko znanje francuskog, ali obožavam jezike i voljan sam da ih učim)
 
Našao sam na Infostudu. Kreće se negde oko 80.
Za Španski treba malo više, a za srpski jezik i francuski ne treba previše.

Meni se prosek u školi kreće oko 3.00. Mislite da bih mogao da naučim francuski, ako odem na kurs godinu dana?
(trenutno nemam čak ni početničko znanje francuskog, ali obožavam jezike i voljan sam da ih učim)

Ja mislim da bi moglo ali uz mnogo truda i napora . Francuski po meni nije nimalo lak jezik ali moze da se savlada uz dosta vezbe, naravno ne ocekuj za godinu dana da govoris ne znam ni ja koliko dobro ali dovoljno dobro da prodjes prijemni i posle vec zapnes na faxu ...
 
Otprilike sa slažem sa Stivenom, ali ako obožavaš jezike, što ne bi uzeo ipak nešto drugo? Nešto što ide skroz iz početka, ili što ipak znaš, tipa engleski ili nemački (ako znaš)?

Ne obeshrabrujem te, samo naglas razmišljam.

Uzgred, ako imaš 5 iz stranog jezika, imaćeš dosta više bodova nego na bilo kom drugom fakultetu, jer se na filološkom bodovi iz srednje računaju prosek sve 4 godine + ocena iz stranog jezika sve 4 godine. (Ili srpskog, za srbističke smerove)
 
Možda francuski jeste težak, ali je prelep jezik!

E, pa super! U prvoj godini sam imao 4, sad imam 5 iz engleskog.
Ja bih hteo engl. jer njega znam mnogo više za razliku od ovih drugih (koje ne znam ni osnovno)
Nego svi su mi govorili da nema šanse da upadnem na filološki.

Sad vidim da samo treba da zapnem za prijemni.
magic flower, je l' upisa ti nešto?
 
Poslednja izmena:
Možda francuski jeste težak, ali je prelep jezik!

E, pa super! U prvoj godini sam imao 4, sad imam 5 iz engleskog.
Ja bih hteo engl. jer njega znam mnogo više za razliku od ovih drugih (koje ne znam ni osnovno)
Nego svi su mi govorili da nema šanse da upadnem na filološki.

Sad vidim da samo treba da zapnem za prijemni.
magic flower, je l' upisa ti nešto?

Ako ti se francuski toliko svidja, zapni odmah . Pravac francuski kulturni centar po gramatike, recnike i ostalo :lol:
 
Jesam, upisala sam. (kako si formulisao pitanje, ispalo je da sam upisala nesto samo da bih nesto upisala, no nebitno). :)
Slazem se s Tusenfryd, zasto ne bi uzeo neki jezik koji vec znas? Na engleskom jeste bas velika konkurencija ali nije neupisivo. Ili neki drugi jezik koji krece od pocetka, ako jako volis jezike. I jos sam nesto htela da kazem ali sam zaboravila sta.
 

Back
Top