Filmovi koji uticu na svest i podsvest

Naravno da se slažem sa tobom, ali takvi filmovi deluje na one koji su pomalo labilni, znači da je postojala mogućnost da se to desi i bez gledanja filmova.
To ulazi u podsvest mnogima te ih razara,radi na direktnu ili indirektnu pojavu neprihvatljivog ponasanja neke vrste koje normalizuju.
Koje filmove su gledali naši preci kada su ubijali cela plemena
Gledala si Andreja,mislis na pretke u civilizacijskom smislu?

ili stare izbacivali jer nisu više sposobni za doprinos plemenu...
Sadizam u ranoj fazi?
mislim da puno toga ima u genetici, mali podsticaj je potreban da se to ispolji.
Svako kome se podsvest navodi na isto na kraju bude slomljen(a).
Da li je to film, muzika ,književnost sve od toga navedenog može izazvati nečiju reakciju.
Ali nije isti nacin uticanja.
 
https://www.imdb.com/title/tt1273235/

A Serbian Film​

Филм садржи екстремне и бруталне сцене насиља и не препоручује се млађима од 18 година и особама осетљивим на такве садржаје, због чега су такође надлежни државни органи Србије затражили стручно мишљење о томе да ли филм садржи елементе кривичног дела, како би се покренуо поступак за његову забрану[4]. Филм није био приказан ни у Лондону, на Фрајт фесту, јер су организатори ове манифестације одбили да прикажу знатно скраћену верзију коју је одобрио Британски одбор за класификацију филмова[4].[2] Филм је такође судском одлуком забрањен и на фестивалу интернационалног филма у Сан Себастијану, у Шпанији,[5] са образложењем да угрожава сексуалне слободе.[6]
 
Etp ja nisam mislio niti je na ovaj nacin psihoshizofrenije destruktivan serbian film, ali je destruktivan poprilicno za mnoge....
Ja sam za neke tumacio serbian film i ljudi su sasvim drugacije posmatrali taj film posle mojeg tumacenja, ali to nije tumacenje za svakog....mora da postoji tacno odredjena predispozicija i tav prema seksualnosti da bi se film mogao tumaciti da ne bude destruktivan na svest, ali da bude i dalje jako provokativan ....ekstreman..

Ne samo za one mladje od 18, ovaj film mnogi ne bi trebali da gledaju, tj uopste nije za mediokritetno puritanisticke osobe, to sigurno , nije za seksualno bukvalne osobe...nije za neke projekcije koje ljudi imaju...nije za banalne osobe, nije za sirovine i teske animalce....

Ipak ne bih rekao da je dobar test film za otkrivanje sujetnih i primitiva....previse je agresivan prema svesti da bi bio test...meni je to neprihvatljivo sve sto nas ne spali to nas otkriva...
 

Back
Top