FIFA ili PES

ewo trailer za pes 2011 i nema apsolutno nikakwe zamerke na grafiku ali ako cemo o realnosti pogledajte malo bolje trailer i te driblinge i finte koje radi...ma prawa carolija...josh malo pa ko urban street football...nisam bash primetio da se u stwarnosti tako redjaju finte al ok.fifa 10 nije nish bolja.pes 10 i swaki pes me nerwira i nmg da igram a nzm sto.mozda zbog tix licenciranix klubowa.prosto mi dodje da polupam monitor kad widim FC LONDON ili NORTH LONDON.ili josh bolje kad widim da u reprezentaciji srbije igra djokowic i djilas.xD i nekako nemam shta da igram na pesu osim te lige sampiona a na fifi mogu kao manager da pocnem sezonu i sezone posle toga odnosno celu karijeru sto odlicno.samo i tu ima zamerki nekix...FIFA 08 neko je rekaoi uprawu je ZAKON.fifa 10 mi se ne swidja tako da je zakljucak samo da se nadamo da ce fifa 11 da bude bolja...
 
Poslednja izmena:
ewo trailer za pes 2011 i nema apsolutno nikakwe zamerke na grafiku ali ako cemo o realnosti pogledajte malo bolje trailer i te driblinge i finte koje radi...ma prawa carolija...josh malo pa ko urban street football...nisam bash primetio da se u stwarnosti tako redjaju finte al ok.fifa 10 nije nish bolja.pes 10 i swaki pes me nerwira i nmg da igram a nzm sto.mozda zbog tix licenciranix klubowa.prosto mi dodje da polupam monitor kad widim FC LONDON ili NORTH LONDON.ili josh bolje kad widim da u reprezentaciji srbije igra djokowic i djilas.xD i nekako nemam shta da igram na pesu osim te lige sampiona a na fifi mogu kao manager da pocnem sezonu i sezone posle toga odnosno celu karijeru sto odlicno.samo i tu ima zamerki nekix...FIFA 08 neko je rekaoi uprawu je ZAKON.fifa 10 mi se ne swidja tako da je zakljucak samo da se nadamo da ce fifa 11 da bude bolja...

Skines patch i gotova stvar.
 
onda tek nevalja...meni se sjebo pess

ili nisi umeo da ga instaliras.

Realno, FIFA za konzole je oduvala PES na PCu prethodne 2 godine, ali stvari se menjaju i ocekuje se da novi pes bude bolji nego ikad (mada se to svake godine ocekuje pa nista ne bude na kraju)

Naravno, PES6 je nabolja fodbalska simulacija ikada...
 
od kad znam za sebe igram PES, i majstor sam te igrice, FIFU nikad u zivotu nisam ni igrao, ali sam po nekad gledao kako igraju, kako moze da se postavlja pitanje koja je igrica realnija kad je na FIFI do prije 2 godine lopta igracima bila do koljena.....
a evo i druga stvar, ja sam majstor PESA, a mog druga drug, citav zivot igra FIFU, natjerali su me jednom da sa njim odigram FIFU - i pobijedio sam ga...toliko o realnosti FIFE, sutevi sa 100 metara? pa bas ta karakteristika FIFU krasi a ne PES, vec sutevi iz 16 metara na FIFI se to ne promasuje...
primijetio sam i na FIFI par dobrih stvari, ali ipak....ne moze FIFA sa PES-om nikad.....
 
postoji jedna stvar koja me je neki dan "ubila" na pesu ,a to je nabacivanje u kazneni prostor posle faula sa nekih 35-50 m ,naime golman stoji na liniji gola,a takodje i odbrana ne udvaja napadaca pa on samo glavom "spusti" u gol.Tako sam primio 3.u 6 utakmica,neverovatno,,
 
Kažu da je u FIFI bolja animacija pokreta (ne bih znao jer od FIFE 06 ne igram ništa iz te franšize), ali u PES su modeli igrača i njihova lica mnogo bliži realnosti, a između ta dva uvek bih pre odabrao bolje modele igrača. :)

Nadam se da će Konami u bliskoj budućnosti imati dovoljno velik budžet da može da licencira sve klubove i reprezentacije + celu Ligu šampiona (tj. sve ekipe iz nje). A svaki novi PES ima, koliko mi se čini, sve više licenciranih ekipa. Mada, ako se to i ne desi, uvek izađu veoma dobre zakrpe koje to srede...
 
Nekad davno je Winning Eleven bio bolji fudbal od fife. Kasnije je promjenio ime u International Soccer Superstar Pro, ali kvalitetom je ostao mnogo iznad fife. Kasnije je promjenio ime u Pro Evolution Soccer ali je i dalje bio bolji fudbal. Do šestice. Od tada stvari idu nagore. Nije lošiji od fife nego je jednako loš kao fifa. FIFA 2011 je ubjedljivo najbolji fudbal ikada. PES 2011 je obično smeće od igre kojeg spašava mnogo modova i različitih turnira, i u SP je zanimljiviji od fife koja ima tek 2 vrste takmičenja u SP. Čak su i meniji bolje urađeni, bolja preglednost, sasvim suptilno smanjen HUD povećavajući vidljivost na ekranu tako da nemam zamjerke što se tiče tehničkog dijela. Čak je i grafika bolja. Ali FIFA je bolja tamo gdje se to najviše osjeti, bolja je na terenu.
 
Ono što se meni n(ajmanj)e dopada u PES 2011 u odnosu na PES 2010 (osim animacija igrača i komentara koji nisu skoro nimalo usavršavani) je redizajn menija za izmene, taktiku i ostalo. Nisam baš uspeo najbolje da se snađem u novim menijima. Ne znam, recimo, kako se podešava ono koliko je ekipa defanzivna odnosno ofanzivna (što se u PES 2010 podešavalo na skali od 1 do 5), ili kako npr. da kažem napadačima da izbegavaju ofsajd (pošto mi non-stop neki igrač bude u ofsajdu) i slično.
 
Ono što se meni n(ajmanj)e dopada u PES 2011 u odnosu na PES 2010 (osim animacija igrača i komentara koji nisu skoro nimalo usavršavani) je redizajn menija za izmene, taktiku i ostalo. Nisam baš uspeo najbolje da se snađem u novim menijima. Ne znam, recimo, kako se podešava ono koliko je ekipa defanzivna odnosno ofanzivna (što se u PES 2010 podešavalo na skali od 1 do 5), ili kako npr. da kažem napadačima da izbegavaju ofsajd (pošto mi non-stop neki igrač bude u ofsajdu) i slično.

Nije mi nikako jasno sto su ovo toliko drasticno promenili. Definitivno nije bilo potrebe za tim, barem da su unapredili, a i nisu...
 
Hejtovao sam PES 2011 do besvesti, ali sad sam se potpuno navikao i to mi je otvorilo oci da vidim da je mnogo bolji od 2010ke, a naravno i od fife 2011.
A obican patch resava sve probleme sa licencama...
 

Back
Top