FENG SHUI

vd:
Izvini Gazdarice
ali uzdržavao sam se od bilo kakvih a pogotovo malicioznih komentara od početka misleći da je neka ženska pošalica u pitanju
medjutim kad sam pročitao uputstvo za unapređenje seksualnog života sa okretanjem na severozapadnu stranu morao sam da dobacim par reči
a i ne vidim zašto bi te toliko pogodio moj komentar
ako grešim ispravi me ali mislim da se zona sumraka i treće oko bave sličnom tematikom
Radi se upravo o tome da necu da dozvolim da se ovaj topic pretvori u poligon za prepucavanje pristalica i protivnika feng shuija...
Ne vjerujes u sklad covjeka i prirode, odnosno njegove okoline? Ok, produzi dalje!
I, budi ljubazan i ne odgovaraj na ovo, dosta je bilo skretanja sa teme!
 
meni se jako dopalo ovo sa bacanjem starih i polomljenih,nepotrebnih stvari pa sam to primenila i na posao.tako ja kazem danas danielle da sredi neke fioke,a ona me pita sta ce sa nekim testerima koji se tu vuku.rekoh:bacaj,otkad sam na feng shuiju(je l se menja ovo po padezima uopste?) sve bacam i mnogo mi je bolje.i tako ona sredila a stoje neke stvarcice pored,kazem ja :a sta ti je ovo,sta ces s tim?a ona ce iz topa "ma feng shui-BACAM" sad vec smisljam kako cu da ih sve napalim:lol: inace ostala pravila ne primenjujem za sada
 
Pored generalnih principa i zakonitosti univerzuma primenjenih u FS postoje oni koji se trebaju izrachunati po tipovima lichnosti.Koliko po tebi Gazdarice FS numerologija ima udela u tome?
 
Feng = jang= vetar = aktivna, dinamična energija.
Šui = jin = voda = pasivna energija.

Feng Šui je stara istočnjačka taoistička tradicija. Obuhvata čitav spektar tehnika koje uključuju kinesku astrologiju, metod kompasne direkcije, bioenergetske i radiestezijske tehnike. Neverovatno je koliko deluje u raznim oblastima života.
Glavna veština Feng Šui-ja je kanalisanje obe energije. Medjusobno povezana jang i jin energija je ch’i (či ) .
Ključ za zdravlje, dugovečnost i sreću je povećanje protoka “či-ja”.

Či je energija koja ima moćnu, gotovo magičnu snagu.

Kada se kuće i dvorišta urede po principima Feng Šui, pozitivna energija će proticati kroz naša dvorišta, naše domove, naša srca i ulaziti u srca drugih ljudi.

Radi se o drevnoj orijentalnoj veštini rasporedjivanja predmeta. Pojačava se energija i sklad. Uspostavlja se harmonija u univerzumu i u životu. Prema toj veštini uredjena naša životna sredina delovaće blagotvorno na nas a i na naše veze.

Znate li sta o Feng Sui tehnici?Imate li neka iskustva?Savet?Pitanje?
Izvolite...
 
Znam da šporet ne treba da bude naspram sudopere, inače svađa u kući, da voda u kupatilu treba da je zatvorena, inače označava gubitak novca...koliko je tačno, proverite sami :lol:
 
Znate li sta o Feng Sui tehnici?Imate li neka iskustva?Savet?Pitanje?
Izvolite...


Znas li puno osoba iz svog okruzenja koje primenjuju Feng Sui ?

a i vi drugi takodje ,znate li nekoga ko primenjuje FS


Bilo bi lepo da He Who Cares , postavi neke primere-savete u vezi FS ,
kao npr
Na bračnom krevetu izbjegavajte dva madraca. Supružnici nikad ne bi trebali spavati na dva zasebna madraca na bračnom krevetu. Tako se stvara chi razdvajanja i sigurno će konačno dovesti do odvojenog života, pa čak i razvoda. itd itd
 
Na bračnom krevetu izbjegavajte dva madraca. Supružnici nikad ne bi trebali spavati na dva zasebna madraca na bračnom krevetu. Tako se stvara chi razdvajanja i sigurno će konačno dovesti do odvojenog života, pa čak i razvoda. itd itd

Sto manji krevet to duzi brak :D
 
Nastoj biti u sadašnjosti - To je najvredniji alat koji nas vodi do našeg unutrašnjeg genija, a njega svi imamo. Naš unutrašnji genije se razlikuje od genija drugih ljudi. Svi mi imamo jedinstven i moćan skup talenata koje možemo uspešno iskoristiti. Kad živimo u sadašnjosti, umesto što tumaramo po prošlosti ili razmišljamo o budućnosti, onda otvaramo mogućnosti da nam se dese stvari na koje nikada nismo ni pomislili.

Naši odnosi postaju bolji i jasniji, vidimo finansijske mogućnosti, i imamo veći osećaj mira - i to besplatno! Što više vežbamo ovu sposobnost življenje u sadašnjosti, to sposobniji postajemo i više postižemo. Možemo je praktikovati u bilo koje vreme i to će povecati našu učinkovitost i ono što radimo.

Uredite svoj dom - možda ovo zvuči kao kliše ili pak pedantski. Medjutim, naša okolina jako puno utice na nas i na ono kako živimo naše živote.Jako puno frustracija u našoj svakodnevnici je prouzrokovano neuredjenom okolinom. Kako ćemo se vinuti u visinu, ako smo previše zatrpani teretom našeg nefunkcionirajućeg doma?

Napravite plan koji ćete slediti - Ovo opet nije ništa interesantno.Ali, ako pogledamo koliko toga moramo da uradimo i još ne poduzimamo nikakve mere kako bi to uradili, planiranje je najbolji nacin oslobadjanja energije kako bismo se pomerali u pravcu koji želimo. To nam pomaže da održimo fokus na pozitivnim stvarima kada znamo da se stvari u našim životima dobro rasporedjuju. Ako je taj raspored haotican onda nemamo dovoljno energije za dosledno preuzimanje odgovornosti, previše naših razmišljanja je usmereno ka rešavanju “hitnih” slucajeva, a to je znak neorganizovanosti.

To bi otprilike bilo ono sustinsko sto feng sui posle razgranava u nebrojeno primera...

:kafa:
 
Feng shui je mnogo dobra i jednostavna tehnika.
Za pocetak se ne treba opterecivati ogromnom teorijom, osnove ucenja o protoku energije u nasem okruzenju su dovoljne.Pokusati u nekoliko poteza i promena utvrditi kako deluje. Biti otvoren i ne previse kritican.
Npr. truditi se da oblici i forme budu okruglasti a ne coskasti, ulaz u stan (hodnik) nikako ne zatrpavati gomilom obuce, kutijama, kesama i sl. narocito ako je taj ulaz u sektoru karijere.Voditi racuna da je uvek dobro osvetljen. Slika (poster) akvarijuma sa ribama ili slika nekog lepog vodopada blizu ulaznih vrata je za finansije povoljna isto kao i lepa (prazna) cinija ili ukrasni tanjir u gornjem desnom uglu stana (gledajuci sa ulaza). Voda se ne sme zadrzavati u zapusenim odvodima a poklopac od wc-solje obavezno spusten.(Izvinjavam se, ako je ovo sve vec navedeno, nisam citala sve postove).
Nije zgoreg poznavati podelu bague na 9 sektora i primeniti je na tlocrt stana.
Kinezi neguju hiljadugodisnju tradiciju ovog ucenja o protoku energije u nasem okruzenju isto kao i ucenje o protoku energije kroz meridijane u nama samima.
Blokirane energije iznutra i spolja dovode do stagnacija u svakom pogledu.
 
Feng shui je mnogo dobra i jednostavna tehnika.
Za pocetak se ne treba opterecivati ogromnom teorijom, osnove ucenja o protoku energije u nasem okruzenju su dovoljne.Pokusati u nekoliko poteza i promena utvrditi kako deluje. Biti otvoren i ne previse kritican.
Npr. truditi se da oblici i forme budu okruglasti a ne coskasti, ulaz u stan (hodnik) nikako ne zatrpavati gomilom obuce, kutijama, kesama i sl. narocito ako je taj ulaz u sektoru karijere.Voditi racuna da je uvek dobro osvetljen. Slika (poster) akvarijuma sa ribama ili slika nekog lepog vodopada blizu ulaznih vrata je za finansije povoljna isto kao i lepa (prazna) cinija ili ukrasni tanjir u gornjem desnom uglu stana (gledajuci sa ulaza). Voda se ne sme zadrzavati u zapusenim odvodima a poklopac od wc-solje obavezno spusten.(Izvinjavam se, ako je ovo sve vec navedeno, nisam citala sve postove).
Nije zgoreg poznavati podelu bague na 9 sektora i primeniti je na tlocrt stana.
Kinezi neguju hiljadugodisnju tradiciju ovog ucenja o protoku energije u nasem okruzenju isto kao i ucenje o protoku energije kroz meridijane u nama samima.
Blokirane energije iznutra i spolja dovode do stagnacija u svakom pogledu.

:cmok::zag::kiss::heart:
:per:
 
Predlazem knjigu Stefani Roberts "Feng Shui brzo i jednostavno", knjiga obuhvata sve ali je objasnjeno super i saveti su namenjeni za primenu u real life-u, veoma je prakticno, nije samo naklapanje teorije xD
 

Back
Top