Feng shui ?

...jos nesto..
pobacajte sve polomljene i naprsle stvari iz kuce...soljice, vazne itd....
ne drzite nikako slike sa motivima opasnih zivotinja- zmija, aligatora itd...pazite na sare na namestaju i ostalim stvarima u kuci. Nikako ostri motivi sto zaobljeniji to bolji...
uskoro vise o svemu...
 
Tu si potpuno u pravu ali nekako na svim forumima fs se `prikljuci` uz astrologiju/jedino mozda bolje mesto ali sigurno manje citano je uredjenje stana, kuce..../

clepathra kada ti bude bolje/nadam se uskoro/ pored ostalog napisi nesto o simbolima u fs negde sam cula da je za zdravlje dobro uneti bambus ili sliku bora,jelena,breskve...???
 
tarot:
Tu si potpuno u pravu ali nekako na svim forumima fs se `prikljuci` uz astrologiju/jedino mozda bolje mesto ali sigurno manje citano je uredjenje stana, kuce..../

clepathra kada ti bude bolje/nadam se uskoro/ pored ostalog napisi nesto o simbolima u fs negde sam cula da je za zdravlje dobro uneti bambus ili sliku bora,jelena,breskve...???
bambus je jedno od najboljih stvari koje moze pomoci na bilo kom polju koje vam ne ide, ili ga stavite u onaj sektor koji zelite da aktivirate. Svakako je dobro drzati ga u kuci, a oko njega obmotati crveni konac...
 
Imam jedno pitanje o literaturi za fs ..Zna li neko gde mogu da kupim knjigu o letecim zvezdama u fs??? I ima li jos nekih knjiga na tu temu sem Lilijan Tu i gde mogu da se nabave..Cleopathra ako znas za let.zvezde za ovu godinu postavi gde je koja ove godine/to su strane sveta koje treba posebno energizovati i leciti i menjaju se iz godine u godinu../
 
Nema veze to je to sto sam trazila...samo u ovoj knjizi ima nacina kako se racuna svakog meseca..A te letece zvezde su negativne zvezde koje menjaju mesto tj.stranu sveta iz godine u godinu i prave probleme onome ko ih tada `ne ispostuje`
 
Zivim u stanu u kome su vrata plakara u ogledalima....( nisam u situaciji da promenim, stan je iznajmljen...) a takav plakar imam u spavacoj sobi ispred kreveta i u hodniku...( bas kao sto ste napisali da nije dobro...) Da li postoji nacin da to " ublazim" ?
 
jedini nacin jeste da ogledala prekrijes nekom zavesom pred spavanje...
p.s. ova ogledala dovode i do propasti braka ukoliko supruznici spavaju u tom krevetu ili do pojave trece osobe...
 
Pa zato sto sa odlaskom vode odlazi i sva pozitivna energija u kanalizaciju....na primer to je jedan od razloga/znaci novac,ljubav i sl..odlaze sa vodom kroz slivnike/ Voda je inace izuzetno jak element pa ima tu `moc` da odnosi ili vraca energiju....nadam se da ti je ovo logicno??!Ipak nekada FS nema bas mnogo veze sa nasom logikom.../razlicita je to kultur,vera i sl../
 
cleopathra, jako zanimljivo...
nedavno sam pocela da istrazujem i da prckam po FS, jako me je sve to zaintrigiralo, pa bih vas zamolila da kada budete imali vremena napisete jos toga...
 
Molim vas za savet, drugarica je otvorila frizerski salon i na poklon dobila slona koji na ledjima nosi zabu sa novcicem u ustima. Neznamo gde najbolje da je postavi pa vas molimo za pomoc i savet. Hvala unapred.
 
Citala sam i znam sta je fen shui ali sam za sredjivanje stana ipak zvala fen shui majstora koji to radi profesionalno vise decenija.Nisam htela da eksperimentisem i nesto pogresim jer sam cula da ako pogresno stavim neki predmet moglo bi nedaj boze da mi krene lose. Ja sam zadovoljna ovim feng shui rasporedom stana i evo ima vec vise meseci kako mi se popravila i finansijska izdravstvena situacija a i ljubavni zivot.Inace ovaj feng shui majstor zna i astrologiju i odgovara na sva zivotna pitanja poznavajuci i Ji dzing proricanje sudbine .Ako nekog interesuje dacu vam broj telefona.
 
Dobio sam prošle godine za rođendan knjigu o Feng Šuiu od Lilijan Tu i ima ok stvari to je široka Filozofija,ali kako to sve primeniti...Ja recimo imam malo dvorište,pa mogu nešto da izmanipulišem,ali šta je sa ljudima koji žive u stanovima kojih je velika većina gde samo što ne sede jedni drugima na glavama,a nije mi jasno iz istog razloga kako kinezi to primenjuju,kad je tamo sve zauzeto do tačke pucanja,nema mesta ni za šta:roll:
 
e, sad moj red :)....ja sam.....tinejdzerka :D....i za jednu tinejdzerku koja spava 10 sati na dan imam JAKO JAKO los san...par puta su me vracali iz skole jer sam bila bleda i imala podocnjake....zanima me da li feng sui moze da mi pomogne....imam svoju sobu...izmedju 6 i 9 m2...soba je na istoku...odmah pored kupatila....prozor je na istocnom zidu...sto ne mogu da pomeram ( nazalost ) nalazi se preko celog istocnog zida i spojen je sa fiokama za knjige i plakarom....( plakar se ne uzdize iznad nivoa radnog dela vec je sve u visini od oko 80 cm) jedino krevet mogu da pomeram....ni toliko....vrata se nalaze u uglu sobe ( levom ako ste okrenuti ledjima prozoru )...ok, sada sam ga smorila ali sta mogu da uradim da bih imala normalan i kvalitetan san,,,, :besna:
 
Cao svima,
imam po koje pitanje za poznavaoce feng shui-ja. procitala sam 2 dnjige o toj temi i jako sam se zainteresovala. Imam nekoliko nedoumica pa sam htela da mi neko pomogne. Cim udjem u stan tu je veliko ogledalo koje nemogu da pomerim posto je u sklopu ormana, moja kuma ima isti problem i njoj su neki ljudi koji se bave feng shuijem rekli da stavi bambuse pored vrata da se ogledaju a da vrata sa unutrasnje strane prelepi sa slikom flamingosa. Sta mislite da i ja uradim tako nesto?
Drugo pitanje je, mom muzu ne ide bas nesto u poslednje vreme pa sam htela da aktiviram malo severozapad (otac na severozapadu iz knjige lilian tu) da nisam sigurna kako, mozda sa nekiom zemljom da malo aktiviram? Kua broj mu je 3 (bogatstvo jug) a na jugu mi je kuhinja i sporet. Sta da radim?
Veliki pozdrav!
 
procitala sam postove, ali zanima me konkretno sta ukoliko zivite u garsonjeri i sve vam je manje-vise u jednoj sobi? kako onda postaviti stvari na svoje mesto? :worth: verujem u moc feng suia i pridrzavam se nekih pravila. bas sam nedavno kupila tronogu zabu i stavila je ispod radijatora pored ulaznih vrata, da li je to ok? :think:
 
Ako je mali prostor izbacis sve nepotrebne predmete kako bi protok energije mogao biti neometan.

Ovo za zabe,moram reci da poznajem dosta gospodja koje imaju zabe svuda po stanu i u svojim radnjama ,ali nazalost nijednoj nisu pomogle da dodju do onoga sto su planirale.

Osnova feng shuia je pronalazak pozitivnog,nezagadjenog zemljista pa se na njemu proracunima gradi gradjevina po nacrtima.Ovo je tesko danas zato sto zemljiste i gradjenje kuce kosta ali tako stvari stoje.

Feng shui nije samo uredjenje enterijera,da bi delovalo mora biti uradjeno sve, tuto-completo.
 

Back
Top