FDU

ljudi, postoje akademije i van beograda. ja ne znam sto su svi iz fazona SAMO BEOGRAD I NISTA DRUGO.... imate Novi Sad, Banjaluku, Sarajevo, Cetinje... Sve te akademije nisu manje vredne od FDU, i vecina ima jako dobre profesore.... tako da pokusajte.... moja dva druga su upisali u Banja Luci ove godine, jedan je upisao u Novom Sadu.... tako da preporucujem da pokusate....
 
Pozdrav svim clanovima! (Ovo mi je prva poruka:))
Vidim da se diskusija vodi uglavnom o glumi i da je za taj smer interesovanje najvece, ali mene interesuje pozorisna i radio rezija, koju bih pokusala da upisem za godinu ili dve. Spomenuta je par puta, ali cini mi se da se nije javio niko ko je polagao prijemni iz te oblasti ili ko studira. Ako ima nekoga sa iskustvom, bilo da je polagao ove godine ili ranije, bila bih mu zahvalna da ga podeli :) Ili bilo ko drugi ko ima neke konkretnije informacije i savete...
Cestitam svima koji su upisali ovaj fakultet, ali i onim drugima koji nisu ali se i dalje bore bez obzira na sve i zelim im puno uspeha!
 
Postoji li razlog sto nam nisu dali da stavimo oglas na vasu oglasnu tablu danas? Tim pre sto je na tabli bilo poziva za Grcku, Bugarsku... dakle... jel' FDU onemogucava privatno angazovanje svojih studenata? Forum nemate, na oglasnu tablu vam se ne moze ponuditi angazman... sta ne razumem? :think:
Razgovor sa prodekanom smo prethodno obavili... veoma inspirativno... i gramzivo... pustili smo ga da prica... trebalo je da damo da objave pricu u Kuriru... no i mi imamo imena :lol:
Dakle modifikovan oglas tek da mi je savest cista... na BK je u punom obliku... a ostavili smo samo mail ovde jerbo nema smisla ime da mi se povlaci po forumu :idea:
Elem ako ste zainteresovani... ili znate nekoga =>

Pozivamo studente/apsolvente kamere i montaze da se jave na konkurs za
snimanje 200 kratkotrajnih filmova iz oblasti hemije, prosečne dužine
od po 1min, u okviru programa izrade multimedijalnog sadržaja.
Svaki zainteresovani pojedinac biće pozvan na probno snimanje u
terminu koji se ugovori odmah nakon javljanja na konkurs. Probno
snimanje obuhvata snimanje, obradu i montažu četiri reprezentativna
filma. Kamerman je dužan da samostalno obezbedi kameru i neophodnu
prateću opremu, dok je prostor za snimanje obezbeđen u zgradi
Hemijskog fakulteta Univerziteta u Beogradu. Osoba ili tim koji ponudi
najbolji odnos kvalitet/cena bice navedeni u konačnom DVD materijalu.
Dinamika rada kao i rokovi ugovorice se pojedinacno sa svakim
kandidatom.
magijahemija@gmail.com
 
neko ne spori njen talenat, ali naravno da je imala vece sanse od ostalih.mada to nije nista strasno, i normalno je. pa prijatelji su Pele i Vesna. a ko ce kome, ako nece prijatelj prijatelju.

Zdravo, ja sam nova! Danas sam gledala emisiju koju vodi Goran Sultanović, a gost je bio Pele. Pričali su o glasinama vezanim za FDU, za veze prvenstveno. Pele tvrdi da ne bi primio "drvo javorovo" ni po koju cijenu. A što se tiče djece glumaca, pa ljudi oni imaju uzor čitav život i savjete iz prve ruke. Vjerovatno odlično spreme prijemni. Ali zar nije slađe kada do cilja stigneš svojom zaslugom,ističući sopstvenu individualnost. ZABORAVITE NA ZAVIST!
 
Hi svima!!!:mrgreen: kao što vidite, nova sam na forumu, ovo mi je prva poruka ( ali sam ovu temu krišom pratila iz daljine... Šta da kažem, ja sam voajer:p ), i odlučila sam da vam se pridružim. Ovako stoje stvari, oduvek sam volela glumu ali se od osmog razreda ozbiljno ložim na tu ideju da je i upišem. Prošla sam kroz mnogo toga do sad, bilo je dosta povuci. potegni oko ubeđivanja familije da mi nije stalo što se od toga ne može živeti i da sam ja sposobna za to ( znate kako je, kad nekome kažete "biću glumac!" taj će se nasmejati i prvo što će vam reći je" Neš se ti leba najesti od toga":confused:). Sad u septembru polazim u treću godinu gimnazije, i planiram na kraju treće godine da probam da upišem glumu. Ako ne upadnem- nema veze! Probaću i one godine posle! ( ali zaista ću dati sve od sebe da upadnem dogodine;) ) Eto ja se raspisala a ništa pametno nisam rekla!:roll::hahaha: Pa, za početak sam htela da vas pitam par stvari ( ali neću se na tome zadržati, nećete me se rešiti tako lako:bye: ) :
1. Zna li se ko prima ovu sledeću klasu ( za školsku 2009/2010 godinu )
2. da li je neko od vas već počeo da se sprema, da znam koga da ganjam po forumu?:cool:
3. Hoćete li ići na pripreme kod nekoga?
To je sve za sad. Preciše sam se razbrbljala:rumenko: Nastavak sledi kad dobijem odgovore:mrgreen:
Pozz svima!:bye:
 
Sledecu klasu uzima Vlada Jeftovic,a ovu klasu je uzela Maricka,nisam jos poceo da se spremam,ali cu uskoro (:
I ne treba da odustanes posle prvog puta,ne treba ni posle drugog,mnogi veliki glumci su upisivali ovaj fakultet vise od 2 puta ((:
poz
 
nema odmora dok traje obnova:rotf:
Ozbiljno, ja se pripremam od početka leta ( ali nisam toliki šteber da rintam svaki dan, jednom nedeljno, recimo... )...
 
nenemsuha i ja sam ovde nova, ali bih ti vrlo rado pomogla...
ja sam ove godine upisala fdu i znam kako je vazno da ima neko da ti kaze nesto koje direktno povezan sa temom, jer na sajtu stvarno samo je osnovno. ja sam doduse upisala pozorisnu produkciju, ali imam drugare koji studiraju glumu, a i ja sam u pozoristu 10 godina. sto se tice spremanja super je sto vec si sad krenula, ali najbitniji je odabir. ako si pregledala sta se piskaralo ovde videla si da se dosta spominje "audicija" bore stjepanovica, to bi bilo dobro da procitas i bilo bi jako dobro da si vec imala iskustva u glumi. za klasu se moram raspitati, a sto se tice toga ko da te sprema... ne znam sta da ti kazem jer ne znam kako stvari stoje u arandjelovcu. i naravno samo opusteno i veruj u sebe...:super:
 
Jao, Una, hvala ti puno što si se javila, nemaš pojma koliko mi to znači:mrgreen:
Znam za "Audiciju" Bore Stjepanovića, imam primerak kući, pročitala sam je od korice do korice, a pročitala sam i prvi deo triologije "Gluma" Bore Stjepanovića ( prva knjiga- "Rad na sebi", imam i druge dve ali još nisam stigla da ih pročitam ).
Samo, da li je velika mana ako nemaš mnogo iskustva od ranije, pošto ja imam iskustva samo sa školskih priredbi i takmičenja u recitovanju:rumenko: Nisam imala gde drugde da stvaram iskustvo:(
Stvarno bi mi značilo ( a verujem i ostalima sa ovog foruma koji planiraju da pokušaju da upišu sledeće godine ) kad bi mogla da saznaš ko će uzeti sledeću klasu tako da, pleeeeeaseeeee, potrudi se zbog nas:mrgreen: Pleeeeeaseeeee:sad2:
A mi ćemo ti kupiti čokoladu:mrgreen:
A ako upišem glumu kupujem ti bombonjeru:mrgreen::mrgreen::mrgreen:
 
ma opusteno... i ja mislim da biljana uzima, ali provericu, ako ona uzima ona voli dosta emotivno izvodjenje, ali nemoj da preteras... dokle si stigla sa takmicenjem? pa bitno je i zbog samog iskustva a i zbog treme... trema je najgora stvar...
 
Ja sam iscitala sve dosadasnje poruke:rtfm:i mislim da treba uvek pokusavati i ne odustajati. Naredne godine klasu uzima Biljana Masic provereno!:tick::tick:
 
Biljana Masic uzima klasu-provereno...ali nemoj da se opterecujes tim emotivnim kazivanjem koje ona voli vec budi svoja to ti je najbolje za fdu...........bar ja tako mislim
 
nenemsuha i ja sam ovde nova, ali bih ti vrlo rado pomogla...
ja sam ove godine upisala fdu i znam kako je vazno da ima neko da ti kaze nesto koje direktno povezan sa temom, jer na sajtu stvarno samo je osnovno. ja sam doduse upisala pozorisnu produkciju, ali imam drugare koji studiraju glumu, a i ja sam u pozoristu 10 godina. sto se tice spremanja super je sto vec si sad krenula, ali najbitniji je odabir. ako si pregledala sta se piskaralo ovde videla si da se dosta spominje "audicija" bore stjepanovica, to bi bilo dobro da procitas i bilo bi jako dobro da si vec imala iskustva u glumi. za klasu se moram raspitati, a sto se tice toga ko da te sprema... ne znam sta da ti kazem jer ne znam kako stvari stoje u arandjelovcu. i naravno samo opusteno i veruj u sebe...:super:

Izvini ne bih da budem dosadna ali da li bi mogla nesto vise da mi kazes o produkciji? Sta je potrebno za prijemni ( cula sam da se spremaju knjige iz istorije filma ) , sta se uci, koliko ljudi primaju i slicno. Meni je gluma najveca zelja od malih nogu ali svi me odgovaraju od toga tako da vise ni sama ne znam...Hvala unapred :)
 
draga kale, ne smaras! pitaj sta god te interesuje.
ja sam upisala pozorisnu produkciju, pun naziv je menadzment i produkcija u pozoristu, radiju i kulturi. imas na sajtu nazive knjiga koje ti trebaju. procitaj sve. posebno obrati paznju na "istoriju pozorista", "radio" i "kultura, menadzment, marketing i animacija". bilo bi dobro da ides na konsultacije, one su u aprilu. prijemni se sastoji iz testa opste kulture (60 pitanja za 15 minuta, pitanja su uglavnom vezana za umetnost i preporucenu literaturu, moras da odgovoris na 41), projektnog rada (biras da li ces da radis iz pozorista, radija ili menadzmenta, ja sam radila iz pozorista i dobili smo 10 pitanja cija je glavna tema bila veza evrovizije i pozorista), pismenog rada (takodje biras koju ces oblast i pises rad na tu temu, nesto kao pismeni ali na gradivnu temu :)) i intervjua (razgovor sa profesorima i asistentima u vezi nekih tvojih stavova vezanih za umetnost, u vezi projektnog i pisanog rada i u vezi preporucene literature). primaju 15 (8 na budzet), ove godine su 16, a i prosle su vise 20 cak. mislim da ako imas talenta apsolutno nije problem upisati. ne prijavljuje se mnogo ni na jedan smer. ove godine se oko 30 prijavilo na sve smerove osim na glumu, tu je 150, sto je isto jako malo, pre 4-5 godina se prijavljivalo 600.
sto se tice glume, probaj! ranije je prijemni za glumu. ako toliko volis, greh je da ne probas...
drzim ti palceve! i naravno sta god da treba, pitaj...
 
Cao! Vidim da ovde nema nikog s rezije (bice mi drago da gresim), ali bi mi dobro dosla bilo kakva informacija... Naime, vec 2 godine razmisljam da upisem reziju,ali sa velikim strahom da nisam za to (obicno imam jako vise samopouzdanja) - verovatno zato sto nikada nisam videla kako sve to zapravo funkcionise (jeste da sam glumila u nekim srednjoskolskim predstavama i da smo imali rezisere,ali nije to to). Interesuje me da li bih mogla da prodjem iako nisam od onih koji su odgledali bas sve filmove... Zapravo, koje su to presudne stvari (koje gledaju na prijemnom, a i uopste)? Hvala...
 
Cao! Vidim da ovde nema nikog s rezije (bice mi drago da gresim), ali bi mi dobro dosla bilo kakva informacija... Naime, vec 2 godine razmisljam da upisem reziju,ali sa velikim strahom da nisam za to (obicno imam jako vise samopouzdanja) - verovatno zato sto nikada nisam videla kako sve to zapravo funkcionise (jeste da sam glumila u nekim srednjoskolskim predstavama i da smo imali rezisere,ali nije to to). Interesuje me da li bih mogla da prodjem iako nisam od onih koji su odgledali bas sve filmove... Zapravo, koje su to presudne stvari (koje gledaju na prijemnom, a i uopste)? Hvala...

mogla bih da ti pomognem u oktobru... da nahvatam na faxu nekog sa rezije. samo mi reci pozorisnu ili filmsku?
 
draga kale, ne smaras! pitaj sta god te interesuje.
ja sam upisala pozorisnu produkciju, pun naziv je menadzment i produkcija u pozoristu, radiju i kulturi. imas na sajtu nazive knjiga koje ti trebaju. procitaj sve. posebno obrati paznju na "istoriju pozorista", "radio" i "kultura, menadzment, marketing i animacija". bilo bi dobro da ides na konsultacije, one su u aprilu. prijemni se sastoji iz testa opste kulture (60 pitanja za 15 minuta, pitanja su uglavnom vezana za umetnost i preporucenu literaturu, moras da odgovoris na 41), projektnog rada (biras da li ces da radis iz pozorista, radija ili menadzmenta, ja sam radila iz pozorista i dobili smo 10 pitanja cija je glavna tema bila veza evrovizije i pozorista), pismenog rada (takodje biras koju ces oblast i pises rad na tu temu, nesto kao pismeni ali na gradivnu temu :)) i intervjua (razgovor sa profesorima i asistentima u vezi nekih tvojih stavova vezanih za umetnost, u vezi projektnog i pisanog rada i u vezi preporucene literature). primaju 15 (8 na budzet), ove godine su 16, a i prosle su vise 20 cak. mislim da ako imas talenta apsolutno nije problem upisati. ne prijavljuje se mnogo ni na jedan smer. ove godine se oko 30 prijavilo na sve smerove osim na glumu, tu je 150, sto je isto jako malo, pre 4-5 godina se prijavljivalo 600.
sto se tice glume, probaj! ranije je prijemni za glumu. ako toliko volis, greh je da ne probas...
drzim ti palceve! i naravno sta god da treba, pitaj...

Una hvala ti mnooogo! Jos uvek sam u fazi razmisljanja. za sad nemam vise pitanja, ali javicu ti se kad mi nesto zatreba :) Hvala jos jednom! Pozz :)))
 
Upisala je Milica Janketic, cerka Mise Janketica. Ali devojka poseduje talenat, licno sam se uverila. bila je dobra, kako na sirem, tako i na uzem izboru.po mom misljenju, ne najbolja, ali dobra.
 
ne mislim da su ove godine preterali sa vezama... ja sam cula da zablacanski je prosao u uzi i nije upisao. i cula sam da neki serbedzijin rod nije prosao ni u uzi, a rekli su mi da je dobar. znam jednog lika koji je upisao i on je zaista odlican.
 

Back
Top