FBiH PRED KOLAPSOM

E bas mi je zao. Sta cu, nacionalista sam desne provinijencije.

Nego jel' nisam u pravu? Jel' Bosnu ne hrane donacije i milostinja?

Pa ne bas u potpunosti. Po nesto se i izveze, malo celik, dvi zere aluminiuma, po koji auto, malo usluge, i tako to. Bice bolje valjda.

A de mi reci, posto vidim da na Bosnu sa visoka gledas, sta hrani Srbiju? Mislim kad smo vec kod milostinje i tih stvari...
 
E vidiš, ono dvoje gore zacrvenjeno u Bosni je sasvim dovoljno da se sve drugo u tekstu dovede u pitanje!!!:roll:


Ako se gleda realno dosta je i jedno i ne samo u BiH.Ipak mislim da ide na bolje i da ima dovoljno razumnih ljudi ako ima??:D:D



Vrcat med a ne lizat prste!gdje toga ima?Pa skoro nigdje.Ako gledaš na taj način naši političari nisu izuzetak i dobro se uklapaju u regiju pa i šire.Tko kaže drukčije dupli lažov je i ima tala u poslu.Krao ili držao vreću na isto dođe.Tako o tome razmišljam.
 
Znam i ja jednu gospođu koja je Hrvatica. Ali koji je to procenat od dvadesetak hiljada stanovnika Pala imati 5 muslimana...?
Jesi li siguran da je baš iz centra Pala? U okolnim selima prema Federaciji ima dosta starijih povratnika. Ja sam u svom pisanju mislio samo na centar, ne na opštinu.

Ti si ponosan što se u centar Pala nemogui ljudi vratiti svojim kučama, "čestitam" na ponosu. Druga stvar na opštini Pala nikad nije bilo više od desetak posto neSrba. Pet muslimana je navedeno u klontekstu članova Udruženja a koliko ih ima u gradu ili opštini ja neznama ali znam da se vrstio popriličan broj a ovaj predsjednik je u predgrađu samog grada 5 - 10 minuta pješaćenja od centra.
 
Ooo, tu grijesis. U Sarajevu burek nikad bolji bio nije. Da si bio zadnjih godina ovo ti ne bih morao pricati.
Nasa i vasa predstava o tome sta je burek se dosta razlikuju. Vas burek je ono sto mi nazivamo masnom gibanicom, a nas burek je ono sa lisnatim testom i sirom sto pokupi mamurluk nedeljom ujutro. Preferiram nasu varijantu.

Al' je zato sarajevski djevrek konza.
 
Zanijela te malo gorljiva zelja da Srbija bar od nekog u regionu bolja bude. Pa ko velis, oni preko Drine su vazda bili fukare, mora da je i sad tako.
Nisi do duse daleko, fukare jesmo, samo opet malo manje od vas u Srbiji. Ovdje se po nesto malo i raducka i zaradjuje.
Samo da znaš da je prosečna plata u Srbiji, posle Hrvatske, najviša u regionu, uključujući i nove EU članice Rumuniju i Bugarsku. Malo objektivnosti i realnosti ne bi bilo na odmet.
Ooo, tu grijesis. U Sarajevu burek nikad bolji bio nije. Da si bio zadnjih godina ovo ti ne bih morao pricati.

Šta, kao Sarajevo razvijeno?! Rupa, kao i poslednjih 15 godina. Bilo bi još veća rupa da vam nema stranaca... Burek i ćevapi još valjaju, ako te to teši.
 
E **** mater, ne valjam Srbima, ne valjam muslimanima. Proglasiću se jetijem i preseliti na jebeni Tibet! Rekao sam zaboli me živo ona stvar veruje li mi ko ili ne. Sad ste nakon dve godine mog prisustva na forumu našli da me optužujete da li sam ili nisam sa Pala. Boli vas briga, mogli bi malo više da obratite pažnju na moje pisanje, a ne lokaciju.
Kažem ti u centru Pala, znači u samom gradu nema muslimana, sve da Isus siđe i kaže: 'na Palama ima muslimana, rekao mi Muhamed na kafici', ja ne mogu joj verovati, jer znam! Nikad ni jednog nisam upoznao niti sam čuo za njega.
U okolnim selima, prema Prači, ima povratnika, i to priličan broj, to sam ti rekao. Znam jer moja baka živi u jednom takvom mestu i bilo joj je drago videti predratne drugove. Je li treba i porodice povratnika da ti navedem?

Ne trošite reči više sumnjajući u moju lokaciju, jalov vam je posao. Ako nemate šta ozbiljnije pisati, nemorate ni ovakve gluposti...

Što se bolan vriojeđaš ja ti znam desetak ljudi koji su živjeli ili žive na Palama a tamo sam bio samo nekoliko puta, jednom poslije rata.
 
Ti si ponosan što se u centar Pala nemogui ljudi vratiti svojim kučama, "čestitam" na ponosu. Druga stvar na opštini Pala nikad nije bilo više od desetak posto neSrba. Pet muslimana je navedeno u klontekstu članova Udruženja a koliko ih ima u gradu ili opštini ja neznama ali znam da se vrstio popriličan broj a ovaj predsjednik je u predgrađu samog grada 5 - 10 minuta pješaćenja od centra.

Gde sam ja napisao da sam ponosan? Gde sam to pomenuo?! Iznosim statistiku i stvarno stanje stvari. Ako se to tumači kao ponos zbog nevraćanja ljudi, onda ******, da ne pričamo...

Ako nemaš šta pametnije da napišeš, nemoj makar ti da me smaraš...
 
U pravu si, prosjecna plata u Srbiji oko 400€, u BiH oko 300€.
Zasto je veca objasnjava i inflacija u Srbiji.

Govorio sam iskljucivo o pitama, tako da ne moras da mi nabadas na nos kako Bec ima ovo i ono a Sarajevo nema. Sad bas da je zadnja rupa nije, al da je Las Vegas, nije ni to.
 
Gde sam ja napisao da sam ponosan? Gde sam to pomenuo?! Iznosim statistiku i stvarno stanje stvari. Ako se to tumači kao ponos zbog nevraćanja ljudi, onda ******, da ne pričamo...

Ako nemaš šta pametnije da napišeš, nemoj makar ti da me smaraš...
Ma jok bolan bar mi to nije bila namjera, na mislim baš na tebe jer nismo koliko se sjećam često razmjenjivali mišljena, no čitajući pojedine tekstove mržnje sa ove teme nisam mogao da neodreagujem a vjerovatno i na pogrešnu adresu bez zle namjere.
 
Burek nije pita, ni kod nas ni kod vas.

I burek sa sirom nije pita sirnica, al' to je vec specificno vasa greska.


Serbian and Macedonian (round) burek
In Serbia and the Republic of Macedonia, burek is made from thick dough layers, pressed with layers of stuffing and a lot of fat in a circular baking pan and topped with one final big layer. Traditional stuffings are stewed ground meat and cheese. Prazan burek ("empty burek", i.e. without filling) is also made. Additional variants include fillings of apple, sour cherry, mushrooms, and a modern variant of "pizza" burek.

The recipe for modern "round" burek was developed in the Serbian town Niš, where it was introduced by a famous Turkish baker, Mehmed Oglu, from Istanbul in 1498.[6]

"Serbian" burek became popular in Croatia and in Slovenia in the 2nd half of the 20th century.[citation needed] The first burek in Zagreb was made by famous Albanian bakers near the main railway station (Kolodvor) after World War II.[citation needed] There it's known simply as burek, too.


Round burek (filled with ground meat)Niš hosts an annual burek competition called Buregdžijada. In 2005, a 100 kg/200 lb. burek was made, with a diameter of 2 meters / 6 feet[7]and it's considered to have been the biggest burek ever made.[8]


Bosnian (rolled) burek

Bosnian rolled burekIn Bosnia and Herzegovina the word burek refers to pastry dish only when it's filled with meat. Thin dough layers are stuffed and then rolled and cut into spirals (resembling an American cinnamon bun). The same dish with cottage cheese is called sirnica, one with spinach and cheese zeljanica, one with potatoes krompiruša, and all of them are generically referred to as pita (trans. pie). This kind of dough dish is also popular in Croatia, where it was imported by Bosnian Croats, and is usually called rolani burek (rolled burek).

In Serbian towns Bosnian pastry dishes were imported by war refugees in the 1990s, and are usually called sarajevske pite or bosanske pite (Sarajevo/Bosnian pies). Similar dishes, although somewhat wider and with thinner dough layers are called savijača or just "pita" in Serbia. However, these are usually homemade and not traditionally offered in bakeries.

In Bosnia, burek only refers to one special dough dish filled with meat. There is a tendency in Croatia, to use the word burek only for cheese preparations unless modified by some descriptor. In Serbia, one always specifies the type of stuffing (burek sa mesom - 'burek with meat', for instance).

http://en.wikipedia.org/wiki/Burek

Hebiga, razlicite zemlje, razliciti obicaji i nazivi,...
 

Back
Top