FAKULTET POLITICKIH NAUKA

ohmygod:
molim vas odgovorite mi na post....sa prethodne straneeee

Па, надам се да имаш било какву визију чиме би у свом животу могао да се бавиш, без обзира на твоју свестраност.
Чим будеш то имао у глави, само ће ти се указати шта да упишеш!

а плата?
Па, ко зна шта ће бити сутра, а камоли за пет година када будемо дипломирали, тако да постави неке друге критеријуме.
 
@ OHMYGOD

Alo veseli,pa nisi procitao pazljivo moj post... Kako mozes da postavis pitanje koji je posao bolji? Ponavljam,to stvarno zavisi samo od tebe!
Poredjenja radi :
-novinar u Srbiji versus diplomata u Srbiji, vece su ti sanse da imas bolju platu kao diplomata,cista logika! Ali opet,vece su ti sanse da nadjes posao kao novinar!
-novinar u Engleskoj versus diplomata u Engleskoj, opet su ti vece sanse da imas bolju platu kao diplomata!
-ALI, novinar u Engleskoj versus diplomata u Srbiji, vece su ti sanse da imas bolju platu kao novinar u Engleskoj. Ali manje sanse da se zaposlis,je l' te!
Dakle,to zaista zavisi samo od tvojih sposobnosti i ambicija!!!! Ako vec imas ambicije ka politici, jedino novinarstvo od kojeg moze lepo da se zivi u ovoj zemlji je politicko novinarstvo,a ti ces biti dobar politicki novinar ako upises novinarstvo na FPN-u!
I nemoj da postavljas vise takva pitanja,upisi ono sto vise volis! I ja bih vise volela da radim kao diplomata u nasoj ambasadi u Londonu i da mlatim pare,ali prc... ne mogu ja to,nije to za mene!
Zato lepo studiram socijalnu politku,a vec se bavi novinarstvom van fakulteta,i da vidis kako cemo da smislimo nesto korisno!
Budi praktican, bajke nisu istinite!!!
;-)
 
Buduce kolegeee, gde stee?! :D Je l' ste krenuli sa pripremama, je l' vas hvata frka? Ide li neko na pripreme neke? Ja sam lagano krenula da spremam srpski, ali se nesto preterano ne uzbudjujem oko prijemnog :shock: , ne znam sta mi je! :lol: Mislim da ce me uhvatiti panika tek tamo sredinom juna... I nervira me sto ne izlazi informator... :-? 'Ajd', pishite neshto... ;-)
 
Ма, не мора тај информатор ни да изађе, ал нека нам кажу да ли ћемо уопште имати устав на пријемном ....
Лични биланс: прешао три књиге из историје, а социологију ни погледао нисам .....
 
Арион Дали:
Ма, не мора тај информатор ни да изађе, ал нека нам кажу да ли ћемо уопште имати устав на пријемном ....
Лични биланс: прешао три књиге из историје, а социологију ни погледао нисам .....

Daj, nemojte da se cimate oko ustava-ja sam ga spremila za 2 dana i bez problema sam se upisala. A informator ce vam izaci na sajtu; i nama su prosle godine odugovlacili sa njim, i na kraju je bio identican proslogodisnjem-jedino su promenili datum polaganja prijemnog.
 
Joooj, bilo bi dobro da ne mora jos i taj ustav da se cita...:) Istoriju sam pocela 4. godinu, al' to mi je sve prilicno sveze u glavi. Idem na neke casove iz istorije jos od januara i to mi je mnooogo pomoglo, a ta profesorka sprema i za politicke i za prava kao za istoriju!:) Bas je zahtevna, al' bolje tako. Sociologiju cituckam pomalo, pa sta mi ostane u glavi!:) Al' one sociologe ne mogu da popamtim nikako!:) Mada, uglavnom se pominju Veber i Dirkem, ako njih zaokruzimo, necemo pogresiti!:):):) Ustav nisam ni otvorila, neka nova knjiga treba i mnooogo je dosadna i obimnija od one sto se koristi u skoli! Ako neko ne zna, autori su STEVAN LILIC i SVETISLAV BULAJIC. Nesto me ne hvata frka preterano...:)
E, sto se iznervirah neka devojka, koja je bila super djak u srednjoj, pricala mi da je odustala od medjunarodnih odnosa, jer je shvatila da je taj fax ispod njenih mogucnosti?!?!?! I sad, posle godinu dana na politickim, sprema prijemni za knjizevnost! Bas je pogodila gde ce da se prebaci, pa da njene sposobnosti dodju do izrazaja...:)
 
deco moja, decooo.... ustav ti ne treba nista vise od sare knjige,znaci pitanja su potpuno banalna,eto cisto da vam donesu koji bod vishe! A sociologija...posto Cupic sastavlja pitanja za prijemni,sigurno ce biti pitanje vezano za Dirkema i Vebera! Sociologiju i istoriju stvarno morate detaljno spremiti!!!!
 
vladeks:
sve sam cuo tokom svog skolovanja ali nikad da neko uima privatne casove iz istorije,sta tu moze da te nauci profesor a da ne mozes sam,citas citas i samo citas

Pa, lepo ti izdvoji ono sto je najbitnije i izdiktira, a ne da se mucis da citas 4 knjige od korice do korice i da sam kontas sta je najvaznije... I, sastavi ti lepo test da vidis koliko si naucio! I, brate, ovako znas da moras da budes spreman za cas, a kad sam ucis, bude sve u fazonu- e,'ajde danas malo, pa cu sutra malo vise, pa se prekosutra odmaram ili- mrzi me danas...
 
ne znam kako moze da ti ispredaje 4 knjige istorije/srpskog, sociologiju i ustav za 4 dana...
jedino mogu da pomognu ako bi dali testove koji ce biti na prijemnom :lol: :lol:
a ovako, cisto da uzmu jos koji dinar.... ... za letovanje.. 8)

jel se zna kakav ce biti sistem prelazenja na budzet sledece godine (ako si samofin.)
.uslov za 2.god? svi ispiti (12)? ili nesto trece?
 

Back
Top