FAKULTET POLITICKIH NAUKA

".. a ***** brucose ..." Ali kad dodjes na nase mesto (ako dodjes) shvatices da smo mi sad u vecoj frci nego pred prijemni. :D Ne znam stvarno sta bi jos moglo da se kaze vezano za prijemni a da vec nije receno na ovih 286 strana. Moguce da je doslo do nekih promena, ali mislim da je rano za tako nesto. Mi do priprema nismo znali tacno ni koja nam je literatura potrebna.
 
Sledece godine cu da pokusam na medjunarodnim odnosima pa me zanima nekoliko imformacija o prijemnom. Na sajtu fakulteta nema informatora, a izbacen je podatak o pripremnoj nastavi za 5 predmeta pa me interesuje koji od tih 5 predmeta se spremaju za pomenuti smer. Hvala unapred. :-)
 
Kupis potvrdu u skriptarnici, popunis je, odes na jedan od ona dva saltera u hodniku desno od ulaza, predas popunjenu potvrdu zajedno s indeksom, a Jasna Dozet ili ona druga sto radi tamo proveri podatke, potpise se, lupi pecat i vrati ti potvrdu. :) (tako je bar bilo nekada davno, u moje vreme)

Samo, ne znam da li ce ti izdati potvrdu vec sada, oni umeju da kazu da potvrda vazi za skolsku godinu, a skolska godina pocinje od 1. oktobra, meni su tako jednom odbili da daju (opet ponavljam, u stara vremena)
 
Poslednja izmena:
ne znaju ovi na faksu kad krecemo... mislim na brucose... kao sigurno je 1. okt svecani prijem, a 4. nastava, ali ne zna se u koje vreme...

Па није то школа више па да имате такав распоред часова. Изаћиће вам распоред предавања на време, можда неко од вас због смера неће ићи ни 4. :)
 
Поздрав друштво!

Следеће године ћу конкуристати за ФПН па ме занима колико бодова је требало ове године за буџет а колико минимум за упис? Не могу да нађем ранг листе због редизајна сајта факултета

Хвала!
 
Поздрав друштво!

Следеће године ћу конкуристати за ФПН па ме занима колико бодова је требало ове године за буџет а колико минимум за упис? Не могу да нађем ранг листе због редизајна сајта факултета

Хвала!

ima na infostudu rang lista za sve smerove.ove godine za budzet na medjunarodnim odnosima trebalo je 85 poena, a za samofin. 73,62 poena.koji smer zelis da upises?
 
Хвала пуно!

Овако видим да сви журе на те међународне односе, али како сам разумео негде са почетка ове теме на форуму, политикологија је срце политичких наука зар не?

Успут, мало ми је нејасно, колико је овај факултет озбиљан? Хоће ли он бити добра одскочна даска за воде политике, да направи неку разлику у овој држави?
 
Хвала пуно!

Овако видим да сви журе на те међународне односе, али како сам разумео негде са почетка ове теме на форуму, политикологија је срце политичких наука зар не?

Успут, мало ми је нејасно, колико је овај факултет озбиљан? Хоће ли он бити добра одскочна даска за воде политике, да направи неку разлику у овој држави?

stvarno neznam...ja takodje zelim ove godine da upise FPN.znam da je na politikologiji manja konkurencija nego na medjunarodnim odnosima.
 
Хвала пуно!

Овако видим да сви журе на те међународне односе, али како сам разумео негде са почетка ове теме на форуму, политикологија је срце политичких наука зар не?

Успут, мало ми је нејасно, колико је овај факултет озбиљан? Хоће ли он бити добра одскочна даска за воде политике, да направи неку разлику у овој држави?

Jeste, P-smer je esencija FPN-a, i uvek je na njemu manja konkurencija.

Odskocna daska je dobra onoliko koliko se sam snadjes i nadjes vezu...
Inace fakultet ko faklutet nije preterano tezak...
 
Pozdrav ! Imam par pitanja... Da li ima neko ko je upisao politikologiju ? Da mi kaze je l' to tezak smjer,i da li mi (koji smo ove god na maturi) iduce god moramo polagati prijemni? Posto su nam neki rekli da ce biti ukinut ? Svaka informacija o ovome smjeru bi mi dobrodosla.. :) Hvala puno!
 
Ja sam zavrsio P-smer nekada davno...

Mislim da nije previse tezak. Pogotovu sada kada ima toliko kolokvijuma, bodova i drugih cudesa... Samo treba biti vredan. Od tih tridesetak i kusur ispita mozda ima 5-6 nesto tezih gde bas mora da se zapne. Vec sam pricao da je ovaj smer osnova na FPN i daje sire znanje iz oblasti drustvenih nauka u odnosu na M i N.
 
Ja sam upisala politikologiju, prijemni nije težak ako počnešš redovno da učiš, spremaš istoriju, sociologiju i ustav. Što se tiče ukidanja prijemnog ispita ništa nisam čula o tome, a i iskreno ne verujem da će se to desiti u narednih nekoliko godina. Što se politikološkog smera tiče, upisala sam ga zato što mislim da je svestraniji i, kao što mr Kiza kaže, daje šire i veče znanje o društvenim naukama. Čula sam da je u odnosu na ostale smerove nešto malo teži, ali ako se redovno i savesno uči neće biti problema.
 
Pozdrav i od mene! Posto se ovde dosta pisalo o P,M i N, ja bih volela da mi neko da par informacija o S smeru... O njemu se ovde bas malo pisalo...Inace, od oktobra krecem i bilo bi mi drago da mi neko da savet tipa o cemu da vodim racuna,sta je najteze, koliko je inace tezak smer itd. Hvala unapred! :)
 
PrTeam Fpn
Свечани пријем нове генерације студената и отварање школске 2010/2011. године је у петак, 01. октобра 2010. године у 10 часова.

Objavljeno na Face-u. Vidimo se prvog, drage kolege! :*
 

Back
Top