Express Entry / Expression of Interest Canada

Hvala puno! Jos uvek nismo svesni da smo konacno dobili golden mail, al kad se strasti malo smire, ukljucicemo prakticni mozak i krenuti da gledamo gde, sta, kako.. Gledali smo sve te velike, popularne gradove, Vankuver, Toronto, Kalgari, Edmonton, pa ako ne uspemo da dobijemo neki posao pre odlaska u nekom od njih, predstoji nam slatko mucenje :) Hvala puno na ponudi za pomoc!!
Srecan vam put i da vam prvi dani/meseci prodju sto lakse!
 
Sve najbolje zelim!
Ne zelim da razocaram nekoga ali da dobijete posao u Kanadi dok ste u Srbiji je jako tesko tj. sanse su minimalne. Poslodavcima je bitno da imate prethodno Kanadsko iskustvo koje niko od nas nije imao tako da je moja preporuka da cim sletite saljete svoj CV koji bi trebalo da prilagodite prema Kanadskim standardima (nadjite neki template ili slicno) ili da licno odlazite od poslodavca do poslodavca i na taj nacin ostavite CV. Obavezno u CV stavite Kanadski broj mobilnog telefona jer HR u dosta slucajeva ne razmatra uopste brojeve koji ne pocinju na +1...
Racunajte da ce vam biti veoma tesko u pocetku ali cim nadjete poslove krenuce sve da ide svojim tokom.
 
Provincijsku nominaciju nije lako dobiti, obicno i nju daju kandidatima sa preko 440 bodova, mada ima izuzetaka.
Hvala puno na odgovoru. Znam za CRS kalkulator, tu se nisam bas proslavio. Imam samo to zanimanje, koje vidim da je trazeno u oglasima. Nekako sam gajio nadu da za provincijsku nominaciju nije potrebno toliko bodova, tj. gledajuci konkretno MPNP - cinio mi se dostizan. Takav utisak sam stekao gledajuci onog Hrvata na kanalu Introverti u Kanadi gde on kaze da nikada ne bi dobio EE da nije provincial nomination.
 
Nikad se ne zna, desava se i da ljudi sa mnogo manje bodova dobiju poziv. Pogledo sam malo njihov sajt, valjda uskoro menjaju neka pravila (MPNP Renewal) ali opet prvo moras da imas EE profil, tj da zavrsis Wes i Ielts pre toga. Detaljno su regulisali koga smatraju rodjakom, prijateljem, i proceduru koju mora da prodje da garantuje za tebe, ali imas opciju (OR) da ispunis neki drugi kriterijum i da tako prodjes. Treba detaljno proci kroz sve provincije, najvise Manitobu ali i one atlantske.

Koliko bodova mozes da dobijes preko EE? Juce je izvlacenje bilo 465, ja se nadam da ce do kraja Avgusta biti 450. Pa ide Septembar/povecanje, pa tamo kasnije izbori, od Nove Godine vise se nista ne zna...
 
Zdravo svima,
Imam nedoumicu oko slanja za WES. Citao sam ono na 54-toj strani foruma, ali sam verovatno procitao i neke druge informacije na nekim drugim stranama i sad sam zbunjen.
Zavrsio sam Visu elekrtotehnicku, pre Bolonjske studije. Imam diplomu, dodatak diplomi (2 lista. Prvi "Uverenje o polozenim ispitima" sa ocenama i ESPB, a drugi lista predmeta po godinama, isto sa ESPB i ocenama).
1. Je li treba samo ova 3 papira da prevodim ili mi treba i detaljan opis svakog predmeta, posto mi se cini da sam to negde na forumu procitao? Imam 23 predmeta pa ne bih bas da dajem 200 evra ako ne moram. :)
2. Posto sam poceo da studiram pre Bolonje vidim da preporucuju da institucija posalje kovertu. Da li je to obavezno ili mogu oni samo da stave u svoju kovertu, a ja da posaljem?

Hvala unared
 
Evo ovako - Grand total = 242 . Valjda nisam nista pogresio. To mi je score sa izmisljenim peticama iz IELTS. Dalje, nemam job offer, supruga nece da polaze IELTS, oboje imamo master i po 33 godine (tj. po starom programu smo zavrsili, te bi tek trebalo da pribavimo tu potvrdu). Iz ovoga mi je jasno da je nemoguce do EE, te ostaje ta provincijska nominacija - konkretno MPNP, koja izgleda nesto laksa.
Moje zanimanje spada u klasu B - a potreban CLB level za njega je 5 (iz R moze 4, a LSW moraju 5). U Readingu sam inace i najtanji.
Koliko sam razumeo citajuci MPNP - ukoliko neko osvoji provincijsku nominaciju broj bodova koji bi dobio racunajuci po CRS je nebitan?
Jos i ovo - da li trebalo da udjem u proces Degree Equivalency preko WES tek kad pribavim potvrdu od fakulteta da sam master?
 
Poslednja izmena:
Zdravo svima,
Imam nedoumicu oko slanja za WES. Citao sam ono na 54-toj strani foruma, ali sam verovatno procitao i neke druge informacije na nekim drugim stranama i sad sam zbunjen.
Zavrsio sam Visu elekrtotehnicku, pre Bolonjske studije. Imam diplomu, dodatak diplomi (2 lista. Prvi "Uverenje o polozenim ispitima" sa ocenama i ESPB, a drugi lista predmeta po godinama, isto sa ESPB i ocenama).
1. Je li treba samo ova 3 papira da prevodim ili mi treba i detaljan opis svakog predmeta, posto mi se cini da sam to negde na forumu procitao? Imam 23 predmeta pa ne bih bas da dajem 200 evra ako ne moram. :)
2. Posto sam poceo da studiram pre Bolonje vidim da preporucuju da institucija posalje kovertu. Da li je to obavezno ili mogu oni samo da stave u svoju kovertu, a ja da posaljem?

Hvala unared

1. Ne treba detaljan opis, samo diploma i dodatak diplomi
2. Institucija kao "salje" , a u stvari ti saljes (ti nosis u postu/DHL i placas), samo ti oni stave potpis i pecat na preklop koverte
 
Evo ovako - Grand total = 242 . Valjda nisam nista pogresio. To mi je score sa izmisljenim peticama iz IELTS. Dalje, nemam job offer, supruga nece da polaze IELTS, oboje imamo master i po 33 godine (tj. po starom programu smo zavrsili, te bi tek trebalo da pribavimo tu potvrdu). Iz ovoga mi je jasno da je nemoguce do EE, te ostaje ta provincijska nominacija - konkretno MPNP, koja izgleda nesto laksa.
Moje zanimanje spada u klasu B - a potreban CLB level za njega je 5 (iz R moze 4, a LSW moraju 5). U Readingu sam inace i najtanji.
Koliko sam razumeo citajuci MPNP - ukoliko neko osvoji provincijsku nominaciju broj bodova koji bi dobio racunajuci po CRS je nebitan?
Jos i ovo - da li trebalo da udjem u proces Degree Equivalency preko WES tek kad pribavim potvrdu od fakulteta da sam master?
Pa i za PNP postoji neki sistem bodovanja, nije kao za EE, svaka provincija ima svoj (i imaju isto zahteve za min nivo znanja jezika), al najbitnije je da imas neku vezu sa tom provincijom (radio si tamo, studirao, imas rodjake...). Pricam ti samo na osnovu iskustva guglanja nekoliko nedelja o tome, mozda neko zna vise da ti kaze, ali sve info imas na sajtu provincija: https://www.canada.ca/en/immigratio...migrate-canada/provincial-nominees/works.html

A za ovo za master, mogu da ti kazem da je WES moju potvrdu o izjednacenom masteru i starom programu potpuno ignorisao i dali su mi izvestaj da su moje studije po starom programu bachelors, a master (po Bolonji) master.
 
Sve najbolje zelim!
Ne zelim da razocaram nekoga ali da dobijete posao u Kanadi dok ste u Srbiji je jako tesko tj. sanse su minimalne. Poslodavcima je bitno da imate prethodno Kanadsko iskustvo koje niko od nas nije imao tako da je moja preporuka da cim sletite saljete svoj CV koji bi trebalo da prilagodite prema Kanadskim standardima (nadjite neki template ili slicno) ili da licno odlazite od poslodavca do poslodavca i na taj nacin ostavite CV. Obavezno u CV stavite Kanadski broj mobilnog telefona jer HR u dosta slucajeva ne razmatra uopste brojeve koji ne pocinju na +1...
Racunajte da ce vam biti veoma tesko u pocetku ali cim nadjete poslove krenuce sve da ide svojim tokom.
Hvala puno i na cestitkama i savetima! Ma znam da su nam sanse male, al da probam, nemam sta da izgubim..znam neke ljude koji su tako otisli i bez PR, jednostavno se poslodavac pomucio oko njih da im obezbedi radne dozvole...i znam da ce biti tesko u pocetku, psihicki (i finansijski) se pripremamo za to da izdrzimo par meseci dok ne nadjemo neki pristojan posao..
 
Pozdrav svima, ovo je moj prvi post na ovoj temi. Poslednjih par dana nešto mi se emigracija u Kanadu "mota" u glavi. Bio sam više puta u SAD-u, i dok se nisam oženio htio sam da živim tamo, ali se to nakon ženidbe i stvaranja porodice promjenilo na način da supruga i nije baš za emigraciju, slaba je sa engleskim, ima solidan posao u državnoj firmi, i generalno nikad nije razmišlja o životu preko grane. Ja sam opet nekako cijeli život htio emigrirati, ali zbog komplikovane situacije kući nisam ostao na crno u Americi. Elem, supruga ima rodbinu u Kanadi koji su dolazili ovamo i za koje smo uvidjeli da žive prilično dobro, a da nisu inženjeri ili slično. Meni je došla ta ideja nakon čitanja ovog topica, nisam znao da se relativno lako može emigrirati tamo (za razliku od Amerike npr). Vidim po njenoj reakciji da bi možda i pristala da idemo, pa sam odradio kalkulaciju bodova. Mi smo negdje oko 450, bez da ona radi IELTS. Sebi sam stavio nabolje rezultate jer sam profesor engleskog. :) I da, stavio sam da imam 32 god, a njih punim krajem oktobra sledeće godine. :) Ja imam master diplomu, ona BA, ja 4 god iskustva, ona malo više. Imamo blizance koji su stari nepune 2 god. i tak'... Ja njoj još nisam objasnio kako sve ovo funkcioniše, ali sam imao potrebu da se javim nakon iščitavanja ovih stranica. :)
 
Nikada nije kasno :) To sto ste profesor engleskog je odlicno ali moze da bude mac sa dve ostrice. Moja poznanica je takodje zavrsila engleski jezik i kada je trebalo da polaze IELTS mislila je da ce moci da dobije najbolje ocene i nije se uopste pripremala za ispit, na kraju je morala da izadje jos jednom (ovog puta sa pripremanjem) :)
 
Drugari, samo da rezimiramo u vezi WES-a:
  1. jasno mi je ovo oko Reference number i slanja preko neke od kurirskih službi
  2. koliko košta sam proces ekvivalencije? (negde pročitah oko 205 evra)
  3. na forumu videh da mi pre-Bologna study nismo masteri, bez obzira kakve potvrde mi vadili od fakulteta, jer su izgleda samo za domaću upotrebu. Treba li onda da vadim tu master potvrdu od fakulteta pre slanja WES-u, obzirom da će kranji ishod u mom slučaju biti - bachelor?
  4. da li za suprugu nije potrebna ekvivalencija ukoliko ona nije primarni aplikant?
  5. pretpostavljam da nije potrebna ekvivalencija srednje škole?
  6. potom imamo diploma + dodatak diplomi: diploma - to je ona koju imam kuci, je l' da? dodatak diplomi - to je spisak ispita sa ocenama? ta dva iskopiram, prevedem kod tumaca i overim kod notara?
  7. da li se šalju overene kopije na srpskom, ili samo na engleskom?
  8. kakav je to WES obrazac?
  9. dakle, na fakultet idem samo po dodatak diplomi, koju pretpostavljam Filozofski fakultet u Nišu ne izdaje na engleskom, ne tražim master potvrdu jer mi nije potrebna, onda proces kopiranje - tumač - notar, onda to nosim opet na fakultet, pokažem im, stavljam u kovertu, oni udaraju na spoju koverte i to je to?
  10. potom šaljem WES-u sa Reference number
  11. u kakvu kovertu staviti?
  12. nije mi jasno da li da pišem svoje ime kao pošiljaoca, obzirom da pečatira faultet?
  13. fakultet dakle ne šalje ništa?
:rtfm::rtfm::rtfm:
 
čekiraj uputstva sa strane #54: https://forum.krstarica.com/threads/express-entry-expression-of-interest-kanada.722604/page-54

Drugari, samo da rezimiramo u vezi WES-a:
  1. jasno mi je ovo oko Reference number i slanja preko neke od kurirskih službi
  2. koliko košta sam proces ekvivalencije? (negde pročitah oko 205 evra)
  3. na forumu videh da mi pre-Bologna study nismo masteri, bez obzira kakve potvrde mi vadili od fakulteta, jer su izgleda samo za domaću upotrebu. Treba li onda da vadim tu master potvrdu od fakulteta pre slanja WES-u, obzirom da će kranji ishod u mom slučaju biti - bachelor?
  4. da li za suprugu nije potrebna ekvivalencija ukoliko ona nije primarni aplikant?
  5. pretpostavljam da nije potrebna ekvivalencija srednje škole?
  6. potom imamo diploma + dodatak diplomi: diploma - to je ona koju imam kuci, je l' da? dodatak diplomi - to je spisak ispita sa ocenama? ta dva iskopiram, prevedem kod tumaca i overim kod notara?
  7. da li se šalju overene kopije na srpskom, ili samo na engleskom?
  8. kakav je to WES obrazac?
  9. dakle, na fakultet idem samo po dodatak diplomi, koju pretpostavljam Filozofski fakultet u Nišu ne izdaje na engleskom, ne tražim master potvrdu jer mi nije potrebna, onda proces kopiranje - tumač - notar, onda to nosim opet na fakultet, pokažem im, stavljam u kovertu, oni udaraju na spoju koverte i to je to?
  10. potom šaljem WES-u sa Reference number
  11. u kakvu kovertu staviti?
  12. nije mi jasno da li da pišem svoje ime kao pošiljaoca, obzirom da pečatira faultet?
  13. fakultet dakle ne šalje ništa?
:rtfm::rtfm::rtfm:
 
Hvala puno. Izvinite na ovom mom postu. Čitajući forum, stigoh negde oko 44 strane, te ovo nisam pročitao. Ukoliko nešto pogrešim i ne pošaljem sve, može li se o istom trošku evaluacije dopuniti dokumentacija. Pošto cena evaluacije nigde ne piše, je li tačno da je 205 evra? (ona se verovatno plaća preko devizne kartice?)
Ko nema master, onda šalje dve koverte?
Pozdrav
 
Je li ovo clear copy? Diploma ima malo bež boju, koja kada se kopira ispadne ovako.
 

Prilozi

  • Diploma.jpg
    Diploma.jpg
    128,6 KB · Pregleda: 21
I ulogovala sam se i kaze mi da mogu da promenim pasword i sequrity questions i nemam dalje. I nudi mi da se vratim na goverment site
Ne mogu vise da ti pomognem, ja nisam imala nikakvih problema s tim, pogledaj na indijskom forumu https://www.canadavisa.com/canada-i...ey-log-in-please-tell-your-experience.389973/
Btw, najbolje da se reigstrujes tamo, bice ti od koristi za proces, Indijci nema kakve probleme ne obradjuju, sve u detalje i plus brzo odgovaraju
 

Back
Top