Evrovizija se oglasila povodom žalbi zbog lošeg ponašanja

Sensei

Master
Moderator
Poruka
69.592
Organizatori takmičenja za Pesmu Evrovizije izjavili su da "žale" što neke delegacije "nisu poštovale duh pravila" u Švedskoj.

Italijanka Anđelina Mango i Irska Bambi Thug su među takmičarima koji su se žalili na "napetu" i "užasnu" atmosferu iza scene.

Holandski pevač Jost Klajn takođe je poslat kući nakon što ga je jedna članica produkcijske ekipe optužila za zastrašujuće ponašanje.

U saopštenju od ponedeljka, Evropska radiodifuzna unija (EBU), koja vodi Evroviziju, priznala je da je nekoliko takmičara uložilo žalbe.

„Razgovarali smo sa brojnim delegacijama tokom događaja u vezi sa različitim pitanjima na koja smo skrenuli pažnju“, navodi se u saopštenju.

„Upravna tela EBU-a će, zajedno sa šefovima delegacija, razmotriti događaje oko ESC-a u Malmeu kako bi krenuli napred na pozitivan način i kako bi se osiguralo da vrednosti događaja poštuju svi.

1715645933938.png
 
Nakon velikog finala, Bambi Thug, koja je bila otvorena u svojim propalestinskim stavovima, takođe je optužila izraelski nacionalni emiter KAN za "podsticanje nasilja" protiv njih tokom svog izveštavanja.

Tokom prvog polufinala, jedan od komentatora stanice je primetio da je izvođač „negativno govorio o Izraelu“.

Ali o tome možemo kasnije“, dodao je komentator. „Pripremite svoje kletve.

Komentar je možda bio referenca na tekst u pesmi Bambie Thug-a, koji uključuje stavljanje heksa na bivšeg partnera, ali pevačica je osetila da je prešao granicu.

„Emiter [Kan] nije poštovao pravila i nadam se da sledeće godine neće moći da se takmiče zbog toga“, rekli su novinarima posle takmičenja.

Drugi učesnici optužili su izraelsku delegaciju da ih je snimala i postavljala klipove na internet bez njihove dozvole.
 
Drugi učesnici optužili su izraelsku delegaciju da ih je snimala i postavljala klipove na internet bez njihove dozvole.

Činilo se da se Golan suočila sa kritikama svojih kolega takmičara tokom konferencije za novinare u četvrtak uveče.

Grčka pevačica Marina Sati viđena je kako zeva i pretvara se da će da zaspi dok je Golan govorila.

A kada je izraelskoj pevačici rečeno da ne mora da odgovara na pitanje da li njeno prisustvo „predstavlja rizik“, Joost Klajn je prekinuo sa pitanjem: „Zašto ne?“

Dva dana kasnije, Klajn je diskvalifikovan sa takmičenja zbog navodnog sukoba sa ženskom članicom produkcijske ekipe, koja je podnela žalbu švedskoj policiji.

Holandski organizatori Holandskog festivala pesme rekli su da je Klajn „više puta ukazivao“ da ne želi da bude snimljen i da „nije dirao ženu koja je snimala“.

U to vreme, EBU je smatrao da je potrebno da pojasni da incident „nije uključivao nijednog drugog izvođača ili člana delegacije“.
 
Litvanski kandidat Silvester Belt je u međuvremenu rekao da žali što je uopšte učestvovao u velikom finalu.

„Ići za tom zemljom, uz tako intenzivnu publiku, bila je jedna od najgorih stvari kroz koje sam morao da prođem“, napisao je on na društvenim mrežama, pozivajući se na činjenicu da je njegov nastup pratio izraelski.

„Zaista sam učinio najbolje što sam mogao u ovoj situaciji“, dodao je on, nazvavši takmičenje „traumatičnim iskustvom“ i dodao: „Voleo bih da se sve završi posle prvog polufinala“.
 
Švajcarski pevač Nemo pobedio je na takmičenju sa svojom pesmom The Code, u kojoj se govorilo o njihovom putu ka identifikaciji kao nebinarni.

Na konferenciji za novinare posle emisije, 24-godišnjak je rekao da je učešće bilo "zaista intenzivno" i "ne samo prijatno celim putem".

Napomenuli su da se dogodilo „mnogo stvari“ da bi se učinilo da takmičenje nije „sve o ljubavi i jedinstvu“, što ih je učinilo „zaista tužnim“.

Međutim, napomenuli su da je „i ovde bilo toliko ljubavi”, dodajući da „možda Evroviziju treba malo popraviti”.

Bambie Thug je otišala dalje, jednostavno rekavši: „[psovka] EBU“.

Izvođač, koji je zauzeo šesto mesto, rekao je da organizatori nisu odgovorili na više pritužbi uoči finala.

1715646468954.png
 
Portugalski nacionalni emiter RTP takođe se žalio EBU-u nakon što je došlo do kašnjenja u objavljivanju njenog nastupa na Jutjubu nakon finala.

EBU je odgovorio da je do kašnjenja došlo zbog njihove takmičarke Iolande, koja je na noktima naslikala dizajn inspirisan kefijem - tradicionalnim palestinskim šalovima koji se koriste da bi pokazali podršku zemlji.
 
Gle kako se to suptilno radi!
Kog, bre, HAMASA, je l' Izrael neki gradić u pi*kovcu?
Sve, sve je naopako. "Izrael protiv Hamasa."
David protiv Golijata, ili... jedan miš protiv svih lavova na svetu.
Bože, Bože!
Samo mogu da se prekrstim i ćutim. Najbolje mi je to.
pa zvanično se bore protiv Hamasa. U Izraelskoj vojsci ima i Palestinaca.
Od 9,5 miliona Izraelaca, 2,1 milion se deklariše kao "arapski stanovnici Izraela", odnosno Palestinci. Ti ljudi normalno žive i rade svugde po Izraelu. Tako, da, Izrael se bori protiv Hamasa.
 
pa zvanično se bore protiv Hamasa. U Izraelskoj vojsci ima i Palestinaca.
Od 9,5 miliona Izraelaca, 2,1 milion se deklariše kao "arapski stanovnici Izraela", odnosno Palestinci. Ti ljudi normalno žive i rade svugde po Izraelu. Tako, da, Izrael se bori protiv Hamasa.

A gine se, baš onako, hardcore sa obe strane. Zbog čega?
Najviše zbog stranih investitora, a to čeka i ovde nas. Volela bih da ne doživim, ili da se odselim negde drugo, prosto jer sam žensko, i jer me duša boli za svakim. Strani investitori-oh, so welcome, a za časove engleskog su mi nudili sramno nisku cenu-ni pola od onoga što inače naplaćujem. Kažem ja braći Turcima-za te pare više volim da spavam pod starim hrastom čas po čas.
Ne kapiraju, ja sam za njih ludača. Ma, ako! AKO, AKO, AKO!
Predsedniče, divno si mi zamislio život, ne? Ali ti ipak veliko hvala, bolji si od prethodnih, a verovatno i od sledećih!
 
Dodaje se da će se o pojedinačnim slučajevima razgovarati kasnije.

Takmičenje je bilo u senci protesta zbog učešća Izraela, zbog humanitarnih troškova njegovog rata protiv Hamasa.

Hiljade ljudi protestovalo je na ulicama Malmea, a predstavnik te zemlje Eden Golan dobio je mešavinu zviždanja i klicanja publike.
Eden Golan je zensko.
 
Da, promaklo mi u prevodu
Za pola Foruma posle toliko vremena ne znam jesu li muški ili ženski, pa živim.
"Zelena milja" zvuči tako muški, a piše u ženskom rodu.
Koga briga???
Nećemo se zvati na holly days! :zcepanje:
Inače, ti ne zaslužuješ taj nadimak koji si preuzeo. Nikad ti se ne bih obratila sa Sensei, ni da mi je glava u pitanju.
Smešno mi je... ali opet, OK, a pritom si mi zaista simpatičan.
 
Za pola Foruma posle toliko vremena ne znam jesu li muški ili ženski, pa živim.
"Zelena milja" zvuči tako muški, a piše u ženskom rodu.
Koga briga???
Nećemo se zvati na holly days! :zcepanje:
Inače, ti ne zaslužuješ taj nadimak koji si preuzeo. Nikad ti se ne bih obratila sa Sensei, ni da mi je glava u pitanju.
Smešno mi je... ali opet, OK, a pritom si mi zaista simpatičan.
Kako me ti doživljavaš? Koji nadimak mi pristaje?
 
Takmicenje je razvaljeno , a zbog cega, pa verovatno zbog demokratije..

Sto zbog demokratije, pa dajte meni ili nekom muzicaru , a kao tamo su samo muzicari , ali do mojega....da vodi festival, pa da vidis kako ce biti , nego svuda se traze sponzori , politika, uvlacenje u bulju , osim kod decije pesme...
Tamo se trazi uvlacenje u bulju roditeljima koji su sponzori....
Eto cak ni tamo nema bez buljosevica i c.markovica itd itd..

Omladina vise i ne zna kako je to imati postene uslove, kriterijume, roditelje, sve uplaseni i u ....braon izdanju ....
Kako da se ne samoubijaju kad ih ti beskicmenjaci od roditelja pritiskaju i teraju da budu gnjide, da rade ono sto ne vole i ne postuju i da prostituisu i dushu a nekad i telo....ajde sine, cerko , on je boga, ona je bogata, to ti je bolje, uspesna, bezobrazna, prodorna, kao prodorna.....ustvari nevaspitana i korumpirana...

A jos bolji je kriterijum dobar i los, tj zao....gde su sudije moralni i beskicmeni propaliteti koji dirigovano mole za priznanje u drustvu kroz snishodjenje i podobnost....Gore nego kod Staljina, sad su rusi kao spasitelji , a nisu , isti su kao i Staljinisti , samo sto im sad jaca konkurencija od amera u tom dobrociniteljstvu kroz podobnost...

Strucni ziri je obavezan gde god imamo net prisustvo...inace dolazi do raspada...to je razlog zasto se raspadaju forum, chatovi i sve ostalo sto nema strucnu moderaciju....To je dokazana teorija jos iz 1997 godine, tako da evo puni 27 godina, samo je skrajnuta od javnosti , ne znam zasto , tada nije bila skrajnuta, bile su debate o tome, doduse nisu se svi slagali sa tezom i teorijom da je potrebna placena moderacija i strucna moderacija svih net sistema, iako je bilo dokazano da je potreban protekcionizam najkvalitetnijih korisnika da bi se tako promovisala kolektivna vrednost drustva, tj net komune...Sve to ima zasto i kako..
 
Organizatori takmičenja za Pesmu Evrovizije izjavili su da "žale" što neke delegacije "nisu poštovale duh pravila" u Švedskoj.

Italijanka Anđelina Mango i Irska Bambi Thug su među takmičarima koji su se žalili na "napetu" i "užasnu" atmosferu iza scene.

Holandski pevač Jost Klajn takođe je poslat kući nakon što ga je jedna članica produkcijske ekipe optužila za zastrašujuće ponašanje.

U saopštenju od ponedeljka, Evropska radiodifuzna unija (EBU), koja vodi Evroviziju, priznala je da je nekoliko takmičara uložilo žalbe.

„Razgovarali smo sa brojnim delegacijama tokom događaja u vezi sa različitim pitanjima na koja smo skrenuli pažnju“, navodi se u saopštenju.

„Upravna tela EBU-a će, zajedno sa šefovima delegacija, razmotriti događaje oko ESC-a u Malmeu kako bi krenuli napred na pozitivan način i kako bi se osiguralo da vrednosti događaja poštuju svi.

Pogledajte prilog 1547459
EBU moze na ovaj nacin samo nastaviti sa crkvenim horom i sa ziriijem, hoce da privuku paznju gledaoca a organizaija diktatura,pravila ponasanja kao u crkvi, Tik Tok ih sponzorise tako sa se svaka sekunda snima sto je jos veci pritisak za muzicare.
 

Back
Top