Evropsko prvenstvo u fudbalu 2024 (Nemačka)

Koja reprezentacija osvaja prvenstvo?


  • Ukupno glasova
    18
Aj i ti sad...

Nego, dalić odlično vodi tim.

Zna se tacno sta ko radi. Pre njega ste imali lutanja puno. On je doneo preokret.
Ruke su mi vezane.

Što se tiče Dalića, on je naš daleko najbolji izbornik. Vezao je SP, EURO, SP, EURO. Znači ide na 4. veliki turnir. na prva 3 je prošao skupinu. na jednom SP je igrao finale, na drugom uzeo broncu. Imali smo boljih trenera za izbornike (Kovač, Bilić, Barić, Ćiro, Jozić...), ali bolji trener ne znači bolji izbornik. On je imao grešaka, ali ih je priznavao, prepoznavao, i ispravljao. Nakon Rusije je forma pala, popustila je stega, krenule su priče ko je ko u hijerarhiji, EURO je bio igrački uglavnom loš.....kako je to riješio? Doveo je u stožer likove koji su sve to prošli i koje sadašnji igrači poštuju. Sam je rekao "ja ne znam kako je biti u svalčionici reprezentacije na velikom turniru kao igrač. Ali Mandžukić, Ćorluka, Ladić, Olić...znaju". I oni su određenom igraču objasnili da to kako on vidi sebe u hijerarhiji nije stvarno tako. Isto tako su određenim mlađim igračima podrezana krila. Došao je u izrazito teškom trenutku, dobio izrazito tešku utakmicu ui Ukjrajini dok se reprezentacija igrački raspadala. Nakon skupine na SP je rekao da ako ne prođemo dansku da je to težak neuspjeh i da bolje da se nismo pojavli. Znači, alibi izjave nisu postojale. Da li je griješio, je. Igrali smo očajno neke prozore. Ali je napravio smjenu generacija, otišao na sva natjecanja, igrao finale LN, finale SP, i uzeo još jednu broncu sa SP. Pa nitko od nas nije sanjao da će ikad više doživjeti 1998. I lik na 2 SP za redom to nadmaši i ponovi. Penali lutrija. Kako onda neki golmani brane više penala od drugih? Kako neki igrači zabijaju više od drugih? Kako je Njemačka dobila 6 raspucavanja na velikim turnirima u nizu? kako Engleska od 9 raspucavanja izgubi 7? Lutrija, sreća?
Makar, Daliću se vratila sva sportska nesreća koju smo imali ranije, a i blatantne sudačke krađe zbog kojih nismo prolazili skupine ili smo sakaćeni kasnije (makar ni on nije imao sreće po tom pitanju). Vratilo se za sve suze 1996, 2004, 2008, 2012, 2014, 2016.
 

Back
Top