Šta je tačno?


  • Ukupno glasova
    63
  • Anketa je zatvorena .
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ako mene pitaš onda evolucija. Zato što je dokazana kroz naučna istraživanja. Ali sam takođe i agnostik. Ako i postoji nešto što se zove Bog onda hoću lično u to da se uverim i da vidim kakav je stvarno, Možda ima i više bogova ko će ga znati, A ateista sam pošto ne verujem ni u jedno od ponuđenih božanstava.


Ako mene pitaš onda evolucija. Zato što je dokazana kroz naučna istraživanja

nista nije dokazano, ti samo vjerujes da je dokazano...ali kad malo bolje sagledamo situaciju vidimo da tu absolutno nista nije dokazano.


Ako i postoji nešto što se zove Bog onda hoću lično u to da se uverim i da vidim kakav je stvarno, Možda ima i više bogova ko će ga znati, A ateista sam pošto ne verujem ni u jedno od ponuđenih božanstava.

Imas 2 nacina, jedan bezbolniji drugi bolniji nacin.

Bezbolni nacin da upoznas Boga jeste da otvoris njegovu zadnju objavu Kuran i vidis sta kaze o sebi, a ako ti jew to tesko evo ti kratki video koji ga objasnjava kakav je

Drugi bolni nacin jeste

Umres i On te dovede ispred sebe , to jeste tvoju dusu, i ti ga cujes i vidis, ali tad je vec kasno, to je onda pocetak tvog sudjenja, i nemas tu onda vise popravnog, nema vise mogu li se vratit nazad ili daj nekin nacin da s epopravim...nema vise, sto si radio, radio si, popravnog nema.


Možda ima i više bogova ko će ga znati,

nema vise bogova, jer da ima doslo bi do nereda u univerzumu, unisten bi univerzum bio, a samo postojanje drugog Boga je prijetnja onom prvom, svako hoce da radi sta hoce sa svojom kracijom, sile jednih drugih bi suzbijali jedni druge, gdje nebi imali absolutnog boga nego bozanstva koja se nadmecu.
 
nista nije dokazano, ti samo vjerujes da je dokazano...ali kad malo bolje sagledamo situaciju vidimo da tu absolutno nista nije dokazano.




Imas 2 nacina, jedan bezbolniji drugi bolniji nacin.

Bezbolni nacin da upoznas Boga jeste da otvoris njegovu zadnju objavu Kuran i vidis sta kaze o sebi, a ako ti jew to tesko evo ti kratki video koji ga objasnjava kakav je

Drugi bolni nacin jeste

Umres i On te dovede ispred sebe , to jeste tvoju dusu, i ti ga cujes i vidis, ali tad je vec kasno, to je onda pocetak tvog sudjenja, i nemas tu onda vise popravnog, nema vise mogu li se vratit nazad ili daj nekin nacin da s epopravim...nema vise, sto si radio, radio si, popravnog nema.




nema vise bogova, jer da ima doslo bi do nereda u univerzumu, unisten bi univerzum bio, a samo postojanje drugog Boga je prijetnja onom prvom, svako hoce da radi sta hoce sa svojom kracijom, sile jednih drugih bi suzbijali jedni druge, gdje nebi imali absolutnog boga nego bozanstva koja se nadmecu.
Fanatizmom protiv dokaza i činjenica.
 
То су ти сви ови што кажу да је еволуција ,,највећа светска превара". Све експерт до експерта. Они ти имају увид у све светске преваре, па знају која је највећа. Само никако да се договоре међу собом - на једној теми је еволуција највећа светска превара, на другој теми је то лоптаста Земља, на трећој су трагови авиона, на четвртој слетање на Месец...

Zaboravio si ove najnovije i najmodernije antivaksere i protivnike 5G tehnologije zbog koje se šire virusi a posebno činimi se korona.

Ravnozemljaši su posebna kategorija.

Mada mislim da idu ruku pod ruku. Često su oni koji veruju da je zemlja ravna ploča, te da je okrugao oblik zemlje svetska zavera, ujedno i antivakseri jer smatraju da se preko vakcina namerno ljudima ubrzgava svašta nešto da bi postali dementni, glupi, i poslušni sistemu.

Opet, sa druge strane, u mnogim navedenim zaverama, postoji i deo osnovane sumnje...
Npr. mnoge vakcinacije u Africi, a činimi se i na drugim mestima u svetu, imale su zlonameran cilj da mladi ljudi, posebno devojke izgube polodnost.
Kemtrejls - opet postoje zvanični izvori koji govore da su avioni izbacivali mikrometarski tanke niti aluminijuma i drugih metala u atmosferu sa ciljem da smanje uticaj sunca kako bi ublažili efekat staklene bašte i praktično ublažili globalno zagrevanje.

Sletanje na mesec se često prepisivalo Stenleju Kubriku koji je godinu dana pre toga snimio Svemirsku odiseju sa vizuelnim efektima boljim nego mnogi drugi filmovi koji su snimani decenijama kasnije. Teorija postoji još od samog sletanja na mesec, ili možda bolje reći, emitovanja snimka sletanja na mesec. Postoji i politički kontekst i politička pozadina koja u nekoj meri opravdava lažno odnosno u studiju snimljeno sletanje na mesec.

Gde je granica između paranoje i neke opravdane sumnje?

Na primer, ja bih uzeo teoriju zavere da je kod nas u Jugoslaviji a i kasnije postojao ozbiljan lanac trgovine ljudima, odnosno preciznije bebama. Zaista sam tu priču vedeo kao lokalnu teoriju zavere i apsolutno nisam verovao da je tako nešto moguće. Meni je cela priča delovala krajnje neverovatno i naivno posebno ako se uzme da je biznis bio aktuelan od 60tih pa do 90tih i 2000tih i naravno nisam ni poverovao u tu "teoriju zavere".

Naručit problem je izvor. Koji je izvor? Za trgovinu bebama bar što se mene tiče izvor nije bio legitiman, to nisu bile majke koje su iznosile svoja svedočenja, već su neke razne političke organizacije, četo prerušene u nešto drugo, preuzele ulogu širenja cele priče o krađi bebama, a oni su to potpuno izvrnuli, farbajući celu priču političkim bojama, posebno stavljajući sve u političke okvire "mrzim zapad". To je uvek karta na koju se igra kod nas kad treba ruke da se operu. Uvek je Zapad kriv za sve.

Ako ste od takvih nešto čuli, sticao bi se utisak da su ljudi iz Amerike ili Nemačke dolazili u Jugoslaviiju, krišom bi se ušunjali u naša porodilišta i namerno krali naše bebe jer su one veoma kvalitetne. A oni su prosto zli kakvi su žudeli za našim kvalitetnim bebama i da nama, šta drugo, nego da nam načine neko zlo. To je bio narativ. Mađutim, ako dubilje istražujete i dođete do autentičnih izvora stvari počinju da se odmotavaju...
 
I uz pomoću genoma možemo jasno da utvrdimo koja je vrsta evoluirala od koje.

absolutno ne.

To sto geni slice ne znaci da smo evolvirali ...a dokaz ti je da Mi ljudi dijelimo oko 60% isti DNK kao banane, pa jesmo li to mi evolvirali od banana?

Niposto

Pa u cemu je rijec onda??

Kreator, Bog koristi slicne kodove pri stvaranju novih vrsta, umjesto da se izmislja topla voda na novo , iskoristi kod koji je koristio u drugim vrstama i kad doda novi kod stvori novu vrstu. a niposto da smo evolvirali jedni od drugih, jer po toj logici evolvirali smo od banana jer dijelo 60% istog DNK:a
 
absolutno ne.

To sto geni slice ne znaci da smo evolvirali ...a dokaz ti je da Mi ljudi dijelimo oko 60% isti DNK kao banane, pa jesmo li to mi evolvirali od banana?

Niposto

Pa u cemu je rijec onda??

Kreator, Bog koristi slicne kodove pri stvaranju novih vrsta, umjesto da se izmislja topla voda na novo , iskoristi kod koji je koristio u drugim vrstama i kad doda novi kod stvori novu vrstu. a niposto da smo evolvirali jedni od drugih, jer po toj logici evolvirali smo od banana jer dijelo 60% istog DNK:a
Na, ali svi živi organizmi na ovoj planeti imaju slične genoma što je dokaz da smo evoluirali od istih mikroorganizama.
 
Najveca glupost da ljudska vrsta i majmunska vrsta imaju zajednickoh pretka, i zato evolucija jeste glupost!
Опростићеш што не прихватамо лаичка запажања некога ко још увек својим матерњим језиком није у потпуности овладао.

А, шта је највећа глупост је тотално релативно и међу вама негаторима науке још увек не постоји никакав консензус око тога шта је за вас у ствари највећа глупост - овде је то еволуција, негде другде је округла Земља, старост Земље, чињенице из историје, биологије, физике, хемије...
 
Ово није ни аргумент ни доказ, ово је само спам и глупирање, као уосталом све твоје објаве.

to sto ti tvrdis meni nista ne znaci, kad mi kazes Pricas gluposti itd absolutno to meni nista ne znaci....ma ni ne pocesem se a kamoli sta drugo.

ali kad mi kazes Pricas gluposti zbog toga i i toga,. dokaz je to i to , onda tek te mogu malo ozbiljnije shvatiti.....
 
to sto ti tvrdis meni nista ne znaci, kad mi kazes Pricas gluposti itd absolutno to meni nista ne znaci....ma ni ne pocesem se a kamoli sta drugo.

ali kad mi kazes Pricas gluposti zbog toga i i toga,. dokaz je to i to , onda tek te mogu malo ozbiljnije shvatiti.....
Добро, бауштелац. Ево да пробам и ја онда тако.

Куран? Креатор? Интелигентни дизајн? Еее, свашта и ти верујеш, хахахаха, какве глупости и бајке.

Ето, сад ћу и ја као ти стално.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top