Evo i ovo čeka Srbiju

Интересантно како је за неке комунизам тоталитарни режим док европејизам није,иако се комунизам као идеологија и вид државног уређења простире само на комунистичко уређењу државу док се европејизам,односно устројство државе по европским нормама и принципима,простире на све државе чланице,чинећи тако један глобални тоталитарни режим који се базира на лишености државе сваког суверенитета,а првенствено економског.Да не спомињем питање људских права и права човека на опредељење које ЕУ толико спомиње и потенцира.Комунизам није расна идеологија па да као таква буде забрањена.Сама иницијатива забране указује на то да се овде ради о борби једног тоталитарног режима да потисне друге друштвене идеологије што подсећа на предкомунистички период када је комунизам био забрањен.
Друга страна овог предлога је да се комунистички уређене државе,првенствено Русија,које су поднеле најбројније жртве и дале највећи допринос у борби против нацистичке пошасти прикажу у негативном светлу
 
Интересантно како је за неке комунизам тоталитарни режим док европејизам није,иако се комунизам као идеологија и вид државног уређења простире само на комунистичко уређењу државу док се европејизам,односно устројство државе по европским нормама и принципима,простире на све државе чланице,чинећи тако један глобални тоталитарни режим који се базира на лишености државе сваког суверенитета,а првенствено економског.Да не спомињем питање људских права и права човека на опредељење које ЕУ толико спомиње и потенцира.Комунизам није расна идеологија па да као таква буде забрањена.Сама иницијатива забране указује на то да се овде ради о борби једног тоталитарног режима да потисне друге друштвене идеологије што подсећа на предкомунистички период када је комунизам био забрањен.
Друга страна овог предлога је да се комунистички уређене државе,првенствено Русија,које су поднеле најбројније жртве и дале највећи допринос у борби против нацистичке пошасти прикажу у негативном светлу

bravo. uspeo si u nekoliko recenica da izlozis vrlo komplikovano pitanje.

da dodam da se do 1990 zapadna evropa zalagala za slobodan protok robe, ljudi i ideja!

to im je bio krunski argument protiv sssr-a i varsavskog pakta.

da bi vrlo brzo eu sebe zatvorila u sengen, a poslala vojsku u napad na jugoslaviju, i niz zemalja posle

koja ironija u odnosu na slobode protoka robe, ljudi i ideja
 
Интересантно како је за неке комунизам тоталитарни режим док европејизам није,иако се комунизам као идеологија и вид државног уређења простире само на комунистичко уређењу државу док се европејизам,односно устројство државе по европским нормама и принципима,простире на све државе чланице,чинећи тако један глобални тоталитарни режим који се базира на лишености државе сваког суверенитета,а првенствено економског.Да не спомињем питање људских права и права човека на опредељење које ЕУ толико спомиње и потенцира.Комунизам није расна идеологија па да као таква буде забрањена.Сама иницијатива забране указује на то да се овде ради о борби једног тоталитарног режима да потисне друге друштвене идеологије што подсећа на предкомунистички период када је комунизам био забрањен.
Друга страна овог предлога је да се комунистички уређене државе,првенствено Русија,које су поднеле најбројније жртве и дале највећи допринос у борби против нацистичке пошасти прикажу у негативном светлу

Ako nama ukazuješ, u redu, razuman će da shvati. :)

Ako nisi sam razumeo to što si izneo, pročitaj nekoliko puta lagano... :)

Obrnuto proporcionalni sistem. :)
 
Ја немогу говорити о чему незнам, што лично нисам видео и доживео. Ти говориш о комунистичким четницима. :)

Али сам описао укратко шта је право Четништво. Детаље о томе несмем нити хочу описивати. :)

vidi Čiča..dugo sam na forumu isto kao i ti..znas to i sam..u ovih 7-8 godina..sve smo rekli..istina se ili iskrivljava ili tura pod tepih...četnici su najveće zlo koje je moglo pronaći srbe..isto kao sto su zlo i ujke koje su pronašle rvate..patlidžani su mix jednih i drugih..pogodili su na sve..
 
Poslednja izmena:
vidi Čiča..dugo sam na forumu isto kao i ti..znas to i sam..u ovih 7-8 godina..sve smo rekli..istina se ili iskrivljava ili tura pod tepih...četnici su najveće zlo koje je moglo pronaći srbe..isto kao sto su zlo i ujke koje su pronašle rvate..patlidžani su mix jednih i drugih..pogodili su na sve..

Tako nekako. Istina je to, ali pokušavam ti reči da Četništvo stvarno nije ono što je etiketirano iz zlih namera. U pitanju je zloupotreba nečeg savršenog, a sve što je izvanredno, zloupotrebi se. :)

Primer, ja sam Četnik, i sad zbog tih nekih negativnih situacija i ljudi kroz neki vremenski period gde je bilo zloupotrebe termina, mene češ i ti i drugi smatrati negativcem, iako nemam veze sa svime time? :lol:

Još jednom malo konkretnije:

- ČETNIK je individualac koji je svojom intelektualnom sposobnošću i uz Božiji Blagoslov deo sistema čovečanstva, na najvišem nivou.
Nemože delovati samovoljno, kao jedinka, niti u grupi ako za to nije u trenutku potreba, a deluje samo onda, kada je Silom Božijom angažovan. Što znači, nikad se nezna ko je i kad angažovan, i ko će kad biti Četnik.
Otuda je Četništvo na najvišem svetskom nivou vojna nauka. :)
Malo je nas koji to razumemo. :)

Sve ostalo, nazovi Četnici, grupacije koji sebe su samoimenovali, nemaju nikakve veze sa ČETNIŠTVOM!

Četništvo proizilazi iz Pravoslavlja/Svetosavlja. :)


PS

Četnici nisu samo Srbi, več ih bude i Hrvata, Mađara, Muslimana, kao i drugih Naroda na ovim prostorima. I ne samo na ovim prostorima! :)
 
Poslednja izmena:
Интересантно како је за неке комунизам тоталитарни режим док европејизам није,иако се комунизам као идеологија и вид државног уређења простире само на комунистичко уређењу државу док се европејизам,односно устројство државе по европским нормама и принципима,простире на све државе чланице,чинећи тако један глобални тоталитарни режим који се базира на лишености државе сваког суверенитета,а првенствено економског.Да не спомињем питање људских права и права човека на опредељење које ЕУ толико спомиње и потенцира.Комунизам није расна идеологија па да као таква буде забрањена.Сама иницијатива забране указује на то да се овде ради о борби једног тоталитарног режима да потисне друге друштвене идеологије што подсећа на предкомунистички период када је комунизам био забрањен.
Друга страна овог предлога је да се комунистички уређене државе,првенствено Русија,које су поднеле најбројније жртве и дале највећи допринос у борби против нацистичке пошасти прикажу у негативном светлу

Tako je. Dodacu jos moje misljenje...............komunizam je svesno instaliran od fasistickog zapada, i to SVESNO SA SVIM SVOJIM MANAMA. Trebao je da ima kratkorocnu upotrebu, kao sad ISIS, da unisti nacionalizam i pravoslavlje, izazove bratoubilacke ratove,a posle da bude unisten. Medjutim, problem nastaje kad taj komunizam posle Lenjinove smrti, menja svoj prvobitni oblik i smisao i postaje ozbiljna i sad vec realna a ne apstraktna, pretnja fasizmu i globalizmu. Staljin je uspeo da se odupre fasizmu i sacuva Rusiju u svojim granicama. Znaci, uradio je sve kontra onome cemu su se fasisti nadali instaliranjem komunizma. Isti slucaj je i u Kini i svim ostalim komunistickim drzavama.

Jedini koji je ostao dosledan izvornom, Lenjinovom komunizmu je bio copavi ker, i iz tog razloga su i bile te nesuglasice sa Staljinom, i iz tog razloga je Jugoslavija bila, gle cuda,........ jedina "ugledna" komunisticka drzava.
Jer je Tito bio najbolji zapadni vojnik.

- - - - - - - - - -

vidi Čiča..dugo sam na forumu isto kao i ti..znas to i sam..u ovih 7-8 godina..sve smo rekli..istina se ili iskrivljava ili tura pod tepih...četnici su najveće zlo koje je moglo pronaći srbe..isto kao sto su zlo i ujke koje su pronašle rvate..patlidžani su mix jednih i drugih..pogodili su na sve..

Pa dobro ujo, a ko onda nije zlo, ko su onda "pravi"?
 
Tako nekako. Istina je to, ali pokušavam ti reči da Četništvo stvarno nije ono što je etiketirano iz zlih namera. U pitanju je zloupotreba nečeg savršenog, a sve što je izvanredno, zloupotrebi se. :)

Primer, ja sam Četnik, i sad zbog tih nekih negativnih situacija i ljudi kroz neki vremenski period gde je bilo zloupotrebe termina, mene češ i ti i drugi smatrati negativcem, iako nemam veze sa svime time? :lol:

Još jednom malo konkretnije:

- ČETNIK je individualac koji je svojom intelektualnom sposobnošću i uz Božiji Blagoslov deo sistema čovečanstva, na najvišem nivou.
Nemože delovati samovoljno, kao jedinka, niti u grupi ako za to nije u trenutku potreba, a deluje samo onda, kada je Silom Božijom angažovan. Što znači, nikad se nezna ko je i kad angažovan, i ko će kad biti Četnik.
Otuda je Četništvo na najvišem svetskom nivou vojna nauka. :)
Malo je nas koji to razumemo. :)

Sve ostalo, nazovi Četnici, grupacije koji sebe su samoimenovali, nemaju nikakve veze sa ČETNIŠTVOM!

Četništvo proizilazi iz Pravoslavlja/Svetosavlja. :)


PS

Četnici nisu samo Srbi, več ih bude i Hrvata, Mađara, Muslimana, kao i drugih Naroda na ovim prostorima. :)

aha..lijepo sročeno..neću ulaziti u detalje..mogu te pobiti u mnogočemu..sam da ti napišem a to znaš samo nećeš da kažeš..četnici nisu izvorno srpski "proizvod"...ovo pod plavim ti je vrlo interesantno..u vidu ..džihadista..jelda..;)
 

Tako je. Dodacu jos moje misljenje...............komunizam je svesno instaliran od fasistickog zapada, i to SVESNO SA SVIM SVOJIM MANAMA. Trebao je da ima kratkorocnu upotrebu, kao sad ISIS, da unisti nacionalizam i pravoslavlje, izazove bratoubilacke ratove,a posle da bude unisten. Medjutim, problem nastaje kad taj komunizam posle Lenjinove smrti, menja svoj prvobitni oblik i smisao i postaje ozbiljna i sad vec realna a ne apstraktna, pretnja fasizmu i globalizmu. Staljin je uspeo da se odupre fasizmu i sacuva Rusiju u svojim granicama. Znaci, uradio je sve kontra onome cemu su se fasisti nadali instaliranjem komunizma. Isti slucaj je i u Kini i svim ostalim komunistickim drzavama.

Jedini koji je ostao dosledan izvornom, Lenjinovom komunizmu je bio copavi ker, i iz tog razloga su i bile te nesuglasice sa Staljinom, i iz tog razloga je Jugoslavija bila, gle cuda,........ jedina "ugledna" komunisticka drzava.
Jer je Tito bio najbolji zapadni vojnik.

- - - - - - - - - -


Pa dobro ujo, a ko onda nije zlo, ko su onda "pravi"?

idi u mp3...nisam ujo...kad se izvineš možemo dalje kuckati..mrš..

- - - - - - - - - -

Cijenim da je ovo žešća glupost.

Prvo: Mislim da se na ovaj način ne doprinosi objektivnom tumačenju istorijskih činjenica i istorijskog konteksta u kojem su se neke stvari dešavale.

Drugo: Ne dopada mi se ideja da moram da menjam adresu u ličnoj karti.

Đuka ...svako vrijeme nosi svoje breme..u nekom vremenu nešto je bilo dobro...kasnije se pokazalo pogrešnim..to je tako..ne kažem da komunjare nisu imale dobre zamisli..ali da su kasnije zasrali stvari jesu..čak i više od drugih...pretpostavljam da bi ti godilo da mijenjas adresu u Nikole Tesle..:think:ne daj bhože da ti se svidi recimo ulica Čiče..:hahaha:
 
Iwo [email:
Jim@;29760723]aha..lijepo[/email] sročeno..neću ulaziti u detalje..mogu te pobiti u mnogočemu..sam da ti napišem a to znaš samo nećeš da kažeš..četnici nisu izvorno srpski "proizvod"...ovo pod plavim ti je vrlo interesantno..u vidu ..džihadista..jelda..;)

Nemožeš me pobiti zato što se to nemože pobiti, to treba da shvatiš. :)

Pogrešno je što nas Četnike etiketiraš kao Đihad.

Ja ustaše ne etikeram, prave Ustaše, jer su oni takođe kao i Četnici, ali sa tom razlikom, što pripadaju Katolicizmu. :)

Oni koji su klali Srbe i druge samozvane ustaše, nemogu staviti u rang sa pravim Ustašama. :)

Ono što neznaš, a to je da nikad, skoro baš nikad, pravi Četnici i Ustaše se ne sukobljavaju nikad, bar ne direktno. :)

Malo se okreni veronauci, duhovnosti, Crkvi, pa možda i budeš razumeo o čemu pričam. :)
 
Poslednja izmena:
idi u mp3...nisam ujo...kad se izvineš možemo dalje kuckati..mrš..

- - - - - - - - - -



Đuka ...svako vrijeme nosi svoje breme..u nekom vremenu nešto je bilo dobro...kasnije se pokazalo pogrešnim..to je tako..ne kažem da komunjare nisu imale dobre zamisli..ali da su kasnije zasrali stvari jesu..čak i više od drugih...pretpostavljam da bi ti godilo da mijenjas adersu u Nikole Tesle..:think:

Ajde blezi tamo, nemoj da te cuje Kolinda.

Naravno da su svi Hrvati ustase, pa to svojim zakonima svaki dan dokazujete.
Navodno ste pobedili pod petokrakom i komunizmom, a sad zabranjujete komunizam i petokraku, halo bre, jel vi nemate bas ni malo mozga.
 
Nemožeš me pobiti zato što se to nemože pobobiti, to treba da shvatiš. :)

Pogrešno je što nas Četnike etiketiraš kao Đihad.

Ja ustaše ne etikeram, prave Ustaše, jer su oni takođe kao i Četnici, ali sa tom razlikom, što pripadaju Katolicizmu. :)

Oni koji su klali Srbe i druge samozvane ustaše, nemogu staviti u rang sa pravim Ustašama. :)

Ono što neznaš, a to je da nikad, skoro baš nikad, pravi Četnici i Ustaše se ne sukobljavaju nikad, bar ne direktno. :)

Malo se okreni veronauci, duhovnosti, Crkvi, pa možda i budeš razumeo o čemu pričam. :)

Čiča druže...ako si toliko prodhuhovljen..znaš i sam da je postojenje vjere nastalo iz neznanja..syeti se mnogoboštva..samo iz neznanja su homo sapiensi proizveli vjeru..osobno vjerujem u prirodne znanosti..matematika,kemija,fizika...ne zelim te ubijeđivati da si na pogrešnom putu...ne postoji na zemaljskoj kuli od pamtivjeka vjera zbog koje se nisu vodili i zbog koje se neće voditi ratovi(zarad ovozemljskog)...samo prirodnim znanositma možemo se maknuti od primitivizma...
 
Đuka ...svako vrijeme nosi svoje breme..u nekom vremenu nešto je bilo dobro...kasnije se pokazalo pogrešnim..to je tako..ne kažem da komunjare nisu imale dobre zamisli..ali da su kasnije zasrali stvari jesu..čak i više od drugih...pretpostavljam da bi ti godilo da mijenjas adresu u Nikole Tesle..:think:ne daj bhože da ti se svidi recimo ulica Čiče..:hahaha:

Šta fali Čiči? :per:

Vidi ovako...pre jedno 13-14 godina, dok sam još bio, da kažem, politički aktivan, u mom gradiću je došlo do smene vlasti. Ubrzo posle toga (kao da je to najvažnije na svetu bilo u tom momentu) je pokrenuta inicijativa da se promene komunističke i "nesrpske" ulice. Tile je bio prvi na udaru, još neki narodni heroji, kao npr. Sava Kovačević, neki vaši, kao na primer Gustav Krklec (koji je bio čest i rado viđen gost Vrbasa), i tako dalje.

I tada sam bio protiv toga.
 
Čiča druže...ako si toliko prodhuhovljen..znaš i sam da je postojenje vjere nastalo iz neznanja..syeti se mnogoboštva..samo iz neznanja su homo sapiensi proizveli vjeru..osobno vjerujem u prirodne znanosti..matematika,kemija,fizika...ne zelim te ubijeđivati da si na pogrešnom putu...ne postoji na zemaljskoj kuli od pamtivjeka vjera zbog koje se nisu vodili i zobg koje se neće voditi ratovi(zarad ovozemljskog)...samo prirodnim znanositma možemo se maknuti od primitivizma...

Tek sad si mi ukazao da ti i ja nemožemo da pričamo.

1. Zato što si sektaš, pripadaš demonskom sistemu kao sluga. Darvinista.

2. Nemaš veze sa crkvom, i time si opasnost za okolinu i čovečanstvo.

3. Zbog takvih su svi Hrvati nazvani ustaše, zato što su spremni da u svakom trenutku oduzmu drugome život, ladno.

4. Zato što svojom anarhističkom sektaškom politikom navodiš druge da se sablazne. Zavađavaš ljude.

5. Dokaz je i ova tema, kojom si iz svoje obesti postavio, a ne kao razumno delo. :)

U svakom slučaju, za nas Pravoslavce/Hriščane, sva ta tvoja negativnost navodi nas na dobro, na dobra dela. :)
 
Tek sad si mi ukazao da ti i ja nemožemo da pričamo.

1. Zato što si sektaš, pripadaš demonskom sistemu kao sluga. Darvinista.

2. Nemaš veze sa crkvom, i time si opasnost za okolinu i čovečanstvo.

3. Zbog takvih su svi Hrvati nazvani ustaše, zato što su spremni da u svakom trenutku oduzmu drugome život, ladno.

4. Zato što svojom anarhističkom sektaškom politikom navodiš druge da se sablazne. Zavađavaš ljude.

5. Dokaz je i ova tema, kojom si iz svoje obesti postavio, a ne kao razumno delo. :)

U svakom slučaju, za nas Pravoslavce/Hriščane, sva ta tvoja negativnost navodi nas na dobro, na dobra dela. :)

nemo da begaš..prosvijetli me..izvedi me na pravi put..samo nemoj da ja tebi na kraju otvorim oči...
JA SEKTAŠ..e moj lave...ništa ti nisi svatio od onog sto sam ja napisao..NIŠTA...

- - - - - - - - - -

Šta fali Čiči? :per:

Vidi ovako...pre jedno 13-14 godina, dok sam još bio, da kažem, politički aktivan, u mom gradiću je došlo do smene vlasti. Ubrzo posle toga (kao da je to najvažnije na svetu bilo u tom momentu) je pokrenuta inicijativa da se promene komunističke i "nesrpske" ulice. Tile je bio prvi na udaru, još neki narodni heroji, kao npr. Sava Kovačević, neki vaši, kao na primer Gustav Krklec (koji je bio čest i rado viđen gost Vrbasa), i tako dalje.

I tada sam bio protiv toga.

davno sam napisao a i neki dan ponovio..ako već želimo davati ulece po nekim "ljudskim veličinama" nemojmo to raditi onda sa političarima..ajmo po umjetnicima,prirodoslovnjacima..ima ideja, nije da nema..političari su potrošna roba...
 
davno sam napisao a i neki dan ponovio..ako već želimo davati ulece po nekim "ljudskim veličinama" nemojmo to raditi onda sa političarima..ajmo po umjetnicima,prirodoslovnjacima..ima ideja, nije da nema..političari su potrošna roba...

Tu se slažem...ima novih i do sada bezimenih ulica, pa se mogu davati imena.

Znaš, ne može se suditi po današnjim aršinima. Današnji političari su (na sreću) potrošna roba, u sretnim državama. Po njima ne treba davati ulicama i drugim objektima imena, sem ako nisu baš jako mnogo doprineli nekom naselju, gradu, selu.

Ali Maršal, složićeš se, nije baš bio potrošna roba...:per:
 
nemo da begaš..prosvijetli me..izvedi me na pravi put..samo nemoj da ja tebi na kraju otvorim oči...
JA SEKTAŠ..e moj lave...ništa ti nisi svatio od onog sto sam ja napisao..NIŠTA...

- - - - - - - - - -



davno sam napisao a i neki dan ponovio..ako već želimo davati ulece po nekim "ljudskim veličinama" nemojmo to raditi onda sa političarima..ajmo po umjetnicima,prirodoslovnjacima..ima ideja, nije da nema..političari su potrošna roba...

Jedino ako si želeo da mi ukažeš na nešto, a to nisam trenutno zapazio. :)

Ja se nebavim lukavstvom, kao što vidiš. :)

A po tvojem pisanju sam si sebe etiketirao, i to veoma jasno, mada nemora to da znači, nezameri, nisam imao nameru da te vređam. :)

Da bih te bolje razumeo, neke reči napiši na Srpskom, da mogu da te razumem. :)

Da, verske borbe su postojale, al igde si ti video da Pravoslavlje je vodilo verski rat ikad? :)

Nemoj nas stavljati u isti koš sa ostalima... .)

- - - - - - - - - -

Реци који део ниси разумео,да ти појасним ?

Ja jesam, ali si napisao tako da ti se tekst dvojako tumači. Zato sam i napomenuo, ukazuješ da tebi nije jasno. .)
 
Poslednja izmena:
Jedino ako si želeo da mi ukažeš na nešto, a to nisam trenutno zapazio. :)

Ja se nebavim lukavstvom, kao što vidiš. :)

A po tvojem pisanju sam si sebe etiketirao, i to veoma jasno, mada nemora to da znači, nezameri, nisam imao nameru da te vređam. :)

Da bih te bolje razumeo, neke reči napiši na Srpskom, da mogu da te razumem. :)

Da, verske borbe su postojale, al igde si ti video da Pravoslavlje je vodilo verski rat ikad? :)

Nemoj nas stavljati u isti koš sa ostalima... .)

- - - - - - - - - -



Ja jesam, ali si napisao tako da ti se tekst dvojako tumači. Zato sam i napomenuo, ukazuješ da tebi nije jasno. .)

Пре ће бити да си ти слабашних интелектуалних капацитета да би схватио о чему ја причам.
 
Ja ustaše ne etikeram, prave Ustaše, jer su oni takođe kao i Četnici, ali sa tom razlikom, što pripadaju Katolicizmu. :)

Oni koji su klali Srbe i druge samozvane ustaše, nemogu staviti u rang sa pravim Ustašama. :)

Благо теби са твојом плитком памећу.Још ћеш нам објаснити да је било добрих усташа

- - - - - - - - - -

Može biti, onda se više neštrecaj na to, zaboravi. :lol:

Твоја ограниченост ме ни најмање не штреца.
 

Back
Top