Eventualno ukidanje viza Srbiji demografski uništava RS ?

pa nek idu ljudi. ako mogu naći uhlebljenje i bolji život negde drugde zašto da ne idu. totalno mi je debilno da se takvi ljudi besposleni prisilno drže u matičnoj državi. a ako se naši prostori razviju lako će se vratiti. demografija se razvija investicijama, zapošljavanjem, evro integracijama, boljim životom, a ne na severnokreanski način :)
 
To što taj Đorđe piše je totalna budalaština.

Evo, ovde u Subotici, hrvatski konzulat je podelio putovnice svakom Bunjevcu koji se deklarisao kao Hrvat. A, većinu tih Bunjevaca bole uvo i za Hrvate i za Hrvatsku.
A, te pasoše koriste da bi išli po auta u EU, ili na po 3 meseca bauštelali, i sl. I, svi se oni vraćaju kući. Ne što žele, nego što moraju.
to je istina , mada nije ista situacija u Backoj i u RS juzno od Bijeljine , bio sam tamo u martu na skijanju i svio se zale i kukaju , a Dodika ne mogu da vide ocima jer navodno sve pare ulaze u Bosansku krajnu i zapadni deo RS ,a Trebinje , Visegrad ,Pale , Bileca , Rogatica i ostala mesta su tuga ,cemer i jad u svakom pogledu,mada opet ni ja ne verujem da ce sa srpskim pasosima odjednom svi zbrisati , a da ranije nisu mogli .
 
Poenta price je tuzna ali istinita.............ko god bude mogao , zapalice iz ovog patrijotsko - idiotskog zooloskog vrta, brzinom munje..............

Ostace , naravno samo mentoli , patriJotsko - domachinske provijencije kakve imamo zadovosljstvo da uzgajamo i ovde na PDFu...............

Ko zadnji izadje, neka ugasi svetlo.........bubasvabe ionako najvise uzivaju u mraku.....:think:

Gde bi nam bio kraj da svi vi prosperitetni, napredni i prosveceni odete na domokratski i moderni zapad... Samo nece vas Jevropa i Ujka Sem :hahaha: Izigravate im fuksu, trpaju vas kada nemaju sta drugo. :hahaha: A za brak vas niko nece, kazu da ste seljoberi nevidjeni :hahaha:
 
Gde bi nam bio kraj da svi vi prosperitetni, napredni i prosveceni odete na domokratski i moderni zapad... Samo nece vas Jevropa i Ujka Sem :hahaha: Izigravate im fuksu, trpaju vas kada nemaju sta drugo. :hahaha: A za brak vas niko nece, kazu da ste seljoberi nevidjeni :hahaha:

Ju ju ju ju ju .........ala smo pobesneli nesto danas???:hahaha:

Pa i ti si bio u Holandiji......zar ne??........kada bi se zaebavali.......:rotf::rotf::rotf:
 
pa prece iz srbije svi da pobegnu nego iz RS sobzirom da su plate u srbiji nize nego u RS a i nezaposlenost u srbiji je mnogo veca nego u RS.

ali posto su u srbiji plate ipak vise nego u evropskoj uniji i posto je ta nezaposlenost samo 8% mislim da ce uskoro radnici iz eu da dolaze u srbiju. srpska ce pak morati striktno kontrolisati granice jer su tamo plate i bolje nego u srbiji.
 
Lupetanje.
Ako krene ukidanje viza,krenuće za sve okolne zemlje u razmaku od nekoliko meseci.Tako da zbog toga niko neće morati da menja pasoš.
A kad se ukinu vize to znači da možeš da odeš da se plahneš u Egejskom moru,ili posetiš tetku u Nemačkoj ili baciš pogled sa Ajfelove kule bez prethodnog maltretiranja u ambasadama.
Ako hoćeš da studiraš ili radiš u zemljama EU i dalje je potrebna boravišna viza i radna dozvola.
Čak i kada se uđe u EU postoji neki period u kojem građani te zemlje ne mogu da se zapošljavaju kao domaći radnici i beskonačno borave u starim zemljama članicama.Za Bugare i Rumune je još zabranjeno u 13 zemalja EU .Svaka zemlja članica individualno odlučuje trenutak kada će to da dozvoli u okviru roka koji se definiše pri stupanju nove države u članstvo.Čini mi se da je rok za naše istočne komšije 2013(znači 6 godina nakon prijema).
 

Back
Top