EUTANAZIJA ? DA.SVAKAKO !

Ovih dana se pripremamo i mi u srbiji,ukoliko dodje do dogovora,da uvedemo EUTANAZIJU,kao zakonsku mogucnost,da obolelo lice,ili clanovi najuze rodbine,
mogu dati saglasnost,da tesko obolele osobe,koje trpe neizdrzive bolove,a boluju od neizlecivih bolesti,nadju dostojanstven nacin,da napuste zivot. Znam da ce
biti mnogo protivnika,koji ce na sve moguce nacine da budu protiv,ovakvog zakona.Poznato je da neki ljudi,koji zele da se istaknu,kao lazni humanisti,koji ce
na sve moguce nacine (najcesce licemerstvom),pokusavati da dokazu:"kako onaj ko zivot nije dao - nema pravo ni da ga uzme". Naravno.ocekujem da ce tu
floskulu prvi upotrebiti ko ? Pa naravno,visoki crkveni "mudraci",koji vekovima zive u svojim zastarelim nazadnim ljusturama.Dakle upravo oni,koji ne odobravaju
apsolutno nikakve reforme,nikakve novine,nikakav progres ni u jednom segmentu zivota.!!!
 
Podžavam zakon.
Posebno što znak slučaj da se baba šlogirala
(moždani udar) pa tako kao biljka, živela još par godina.
Ustvari, pitanje je šta je čovek kome mozak ne radi.
Ali, možda mu svest radi, a??? To ne znamo...
Pitanje je visoke svesti i savesti...
Ova tema mene interesuje prvenstveno kao mogućnost da bolestan čovek sam donese odluku o sebi... Posle toga dolazi mogućnost da pojedinac donese odluku o drugom...
 
Ovih dana se pripremamo i mi u srbiji,ukoliko dodje do dogovora,da uvedemo EUTANAZIJU,kao zakonsku mogucnost,da obolelo lice,ili clanovi najuze rodbine,
mogu dati saglasnost,da tesko obolele osobe,koje trpe neizdrzive bolove,a boluju od neizlecivih bolesti,nadju dostojanstven nacin,da napuste zivot. Znam da ce
biti mnogo protivnika,koji ce na sve moguce nacine da budu protiv,ovakvog zakona.Poznato je da neki ljudi,koji zele da se istaknu,kao lazni humanisti,koji ce
na sve moguce nacine (najcesce licemerstvom),pokusavati da dokazu:"kako onaj ko zivot nije dao - nema pravo ni da ga uzme". Naravno.ocekujem da ce tu
floskulu prvi upotrebiti ko ? Pa naravno,visoki crkveni "mudraci",koji vekovima zive u svojim zastarelim nazadnim ljusturama.Dakle upravo oni,koji ne odobravaju
apsolutno nikakve reforme,nikakve novine,nikakav progres ni u jednom segmentu zivota.!!!
Odlično ste napisali o "mudracima" u mantijama! Lenčuge i grebatori nisu rešili ni pitanje Kačavende... neka ostane svako na svom!
 
Podžavam zakon.
Posebno što znak slučaj da se baba šlogirala
(moždani udar) pa tako kao biljka, živela još par godina.
Ustvari, pitanje je šta je čovek kome mozak ne radi.
čovek sigurno nije

Ali, možda mu svest radi, a??? To ne znamo...
Pitanje je visoke svesti i savesti...
Ova tema mene interesuje prvenstveno kao mogućnost da bolestan čovek sam donese odluku o sebi... Posle toga dolazi mogućnost da pojedinac donese odluku o drugom...
kako mu svest radi,zar svest nije u mozgu?
i šta ako ne može bolesnik sam da donese odluku?
 
Godinama ovde na raznim temama podrzavam Eutanaziju... Meni licno je puno lakse ziveti znajuci da ako me zadesi jedna od onih groznih, nizlecivih, uzasno bolnih bolesti, imam brz i bezbolan izlaz.
Inace plan B za to mi je bila Svajcarska ali tamo kosta poprilicno.
 

Back
Top