EU najavljuje okupaciju Kosova

"A, kako je rečeno, nova rezolucija nije potrebna. Sasvim je dovoljna Rezolucija 1244, koja ne kaže da misija EU ne može ući na Kosovo. Zato mislim da naša misija treba da otpočne rad čim UNMIK izađe, jer je to u interesu svih", pojasnila je ona.
Paz'te tu formulaciju: '...ne kaze da ne moze...'
Ne kaze da ne moze uci i u Beograd, sto mu valjda znaci da moze?!?!? Stoka...

Na pitanje da li je po njoj prava kazna za grehe Miloševićeve vladavine oduzimanje teritorije srpskoj državi, kazala je da je "Milošević vodio zemlju, bio je rat, i posle njega nešto treba i da se izgubi".

Na novinarsku konstataciju da je posle rata doneta Rezolucija 1244 u kojoj stoji da je KiM deo Jugoslavije, sada Srbije, Doris Pak je odgovorila da je "na taj način zaustavljen rat, to nije bila kazna za Miloševićevo ponašanje".
Bogte kakvi 'argumenti', da covek ne poveruje da mogu da lupaju ovako nesto?! Stoka....
 
1) NATO poslao svoje naoruzanje siptarima

НАТО је већ послао наоружање Шиптарима 1999.
Такође их није разоружао, што се обавезао Кумановским споразумом и резолуцијом УН 1244.
Такође није испоштовао ни словце те резолуције и био је саучесник у убијању и етничком чишћењу Срба са КиМ.
Мислиш да данас не би мого да за 2 дана разоружа и неутралише терористе из АНА.
Па НАТО их је и створио и прећутно их подржава и тајно контролише.

2) poslao svoju vojsku da se mlati umesto siptara
Нема он шта да шаље војску. Он је већ на Косову и Метохији.
Мислиш да би ми могли да заузмемо Бондстил, у овом стању какав је морал становништва и у каквом нам је стању војска. А и Авијано је близу и амерички бродови који испаљују крстареће ракете су у морима око нас, и са свих страна смо окружени НАТО-земљама и њиховим трупама и АВАКС је на небу.

Гаде ми се они који подржавају НАТО и диве му се и заговарају улазак у пакт..
Такође и они који мисле да требамо војно интервенисати и мисле да ће Русија ући у рат због нас.
Па то би био крај Русије, а о Србији да и не говорим.
 
о
НАТО је већ послао наоружање Шиптарима 1999.
Такође их није разоружао, што се обавезао Кумановским споразумом и резолуцијом УН 1244.
Такође није испоштовао ни словце те резолуције и био је саучесник у убијању и етничком чишћењу Срба са КиМ.
Мислиш да данас не би мого да за 2 дана разоружа и неутралише терористе из АНА.
Па НАТО их је и створио и прећутно их подржава и тајно контролише.


Нема он шта да шаље војску. Он је већ на Косову и Метохији.
Мислиш да би ми могли да заузмемо Бондстил, у овом стању какав је морал становништва и у каквом нам је стању војска. А и Авијано је близу и амерички бродови који испаљују крстареће ракете су у морима око нас, и са свих страна смо окружени НАТО-земљама и њиховим трупама и АВАКС је на небу.

Гаде ми се они који подржавају НАТО и диве му се и заговарају улазак у пакт..
Такође и они који мисле да требамо војно интервенисати и мисле да ће Русија ући у рат због нас.
Па то би био крај Русије, а о Србији да и не говорим.

Има истине у овоме што наводиш, једино нико нема прави одговор на питање:

ШТА НАМ ВАЉА ЧИНИТИ !?
 
о

Има истине у овоме што наводиш, једино нико нема прави одговор на питање:

ШТА НАМ ВАЉА ЧИНИТИ !?

Тако кажеш. И питаш шта да чинимо. Па ти си старији, требало би да се сећаш неких ствари, а и да си прочитао. Лепо је за почетак познавати историју проблема на КиМ и шта се дешавало.

У другој половини XIX века Срби су чинили 2/3 популације Косова. Услед Српско-Турских ратова и притиска на становништво, почела су масовнија исељавања, па је тај проценат опадао. После I светског рата етнички слика у корист Срба је мало поправљена повратком и колонизацијом неког броја црногорских досељеника којима је дељена земља, тако да је пред почетак II рата популациони однос Албанаца и Срба био 60%-40%. И сад занимљиво је шта се дешавало после II светског рата.

-1945-је извршена национализација црквене и приватне имовине, и створена је нека аморфна категорија која се звала друштвено власништво.

После завршетка рата, Косово и Метохија су враћени Југославији и улазе у састав Народне (касније Социјалистичке) Републике Србије. Аутономна Косовско-Метохијска Област (АКМО) званично је проглашена 10 Јула 1945. године. Данашње границе област је добила 1959. године проширењем на северу, када су делови општине Рашка насељени искључиво српским живљем изузети из састава Централне Србије и додати области као делови општине Лепосавић.

-Занимљиво је да ова територија присаједињена тој аутономној области под образложењем да ''другови са Косова немају довољно шуме'':evil:

Априла 1963. године АКМО је уздигнута на ниво покрајине, поставши Аутономна Покрајина Косово и Метохија. Новембра 1968. године име покрајине је промењено у Социјалистичка Аутономна Покрајина Косово, чиме је Метохија уклоњена из назива.

-Да ти мало опишем ситуацију. 1968 су избиле масовне сепаратистичке демонстрације на КиМ. Ранковић је покушао да уради нешто, али је убрзо био смењен.

Између 1974 и 1989 године, Косово и Метохија је имало фактички статус федералне јединице СФРЈ, иако је формално и даље било део Србије

-Уставам из 1974 је Косово фактички издвојено из уставно-правног система Србије, чак је имало и право вета на сваку одлуку која се донесе у републичким властима у Београду. Главни творац тог устава је био Едвард Кардељ, као и сваког претходног, најважнији идеолог Титове Југославије.

Све то време врши се притисак на Србе(паљење имовине, убиства, силовања) , који масовно се одсељавају са Косова, док са супротне стране долази до имиграције из Албаније. Полиција под контролом Шиптара најчешће ''није могла'' да нађу починиоце , а иредентистички покрет је увелико радио.

"Албанци малтретирају српску популацију која се пакује и одлази из региона. Албански националисти претпостављају два ступња до постизања свог циља: прво, успостављање етнички чисте "Албанске републике", која би се ујединила са Албанијом, како би настала "Велика Албанија". Само у последњих десет година, око 57.000 Срба побегло је са Космета". (Њујорк Тајмс, 12. јул, 1982. године). - писао је Њујорк Тајмс почетком осамдесетих-то је писало у најтиражнијим америчким новинама у том периоду (веријем шта мислиш о њима) и у САД које ти мрзиш, док у српским није било ни редка.

1982-биле су још једне насилне сепаратистичке демонстрације Албанаца.
Али тих година Албанци огромним новцем од ''нарко-мафије'' плаћају лобисте и конгресмене да заступају њихове интересе. Фрањо Туђман се већ повезао са усташком и грађанском хрватском емиграцијом.

1988-Иван Стамболић шаље свог пријатеља и најповерљивијег човека Слободана Милошевића на КиМ да погледа зашто Срби демонстрирају (почели су и они) и купује целу јавност својом изјавом ''Нико не сме да вас бије''.
Услеђује меморандум САНУ, 1990 укидање широке аутономије и даље све знаш. Етнички дисбаланс је такав да је Срба 11%.
1990 Aлбанци проглашавају независност, организују се и настављају да лобирају и плаћају лобисте који ће заступати њихове интересе по свету. Милошевићева власт не реагује на то, а 1998. почиње оружана побуна (чије зачетке нико никада није покушао да спречи)

Е сад ја тебе питам:
Где су били Срби и српска интелигенција 1968 да пишу меморандуме и демонстрирају зато што се проглашава огромна аутономија и укида назив Метохија у имену покрајине (најбројнији народ у Југославији)? Ћутали су!
Где су били 1974 кад је Србија разбијена? Ћутали су!
Где су били све године док су Срби протеривани и терорисани на КиМ? Ћутали су!

А ја ћу ти рећи где су били. По радничким одмаралиштима у Црној Гори, Дубровнику, товили дупета, узимали кредите да склепају кућу, добију стан, купе фићу или стојадина и болео их кур*ц за Косово.
Могли су нешто да предузму, није да нису.

Е кад није виш било ћопавог Загорца да трпа паре у дупе онда су се сетили Косова и свете српске земље и почели да пишу меморандуме. Али ''касно Марко на Косово дође''. Они који су јахали попове, викали малер кад прођу, од цркава правили паркиралишта почели су да говоре о светој земљи. Ма иди бегај!

И сад ко нам је крив што српско комунистичко руководство није интересовала, државност Србије док су сва остала водила о интересима својих република, укидала аутономије у њима и учвршћивали централну власт.
И ко нам је крив што једино наша елита није успела да антиципира догађаје из осамдесетих и да схвати да комунизам пропада.
Нашла се онако збуњена падом Берлинског зида, и док су се Мађари, Пољаци, Албанци, Хрвати.....сви, али апсолутно сви окретали западу(Америци и ЕУ) годинама пре тога, а ми смо остали нешто да мудрујемо.
Једина земља која није извршила антикомунистичку револуцију и денационализацију имовине (па и на КиМ).
Наш врли председник је забрањивао дела Слободана Јовановића, а емиграцију третирао као реакционарну и антидржавну....


И шта нам је чинити?
Па да одемо у ''цвећару'' да се захвалимо Ћопавом, а после и свим идиотима који су управљали Србијом од ''анархо-либерала''(баба Латинки и Марку Никезићу) , пијаног Драже Марковића (стрица Мире Марковић), Ивану Стамболићу (Бог да му душу прости) и Слободану Милошевићу. И да наставимо њихове традиције, пошто волимо другим народима нашом крвљу да правимо државе и растурамо нашу (можда друговима са Косова фали шуме, па да им дамо мало земље, може да направимо државу Санџак, Влашка република у источној Србији, Војводина-што би стали)
И кад је растуримо скроз, да као народ без земље седнемо на пропланак и њачемо као магарци.

У међународној политици се све опрашта и најгори злочини и геноциди (Немци,Хрвати, Турци..), а другима се пакују. И онако опраштају они који су чинили још веће злочине и геноциде. Таква је политика-ЛИЦЕМЕРНА, свако гледа само своје интересе. Једино што се не опрашта је ГЛУПОСТ.
Догађаји су везани узрочно-последично и теку, точак истоије се не може вратити, крчаг је разбијен. Косово неће бити у саставу Србије.
Нико нам није крив, ни САД ни ЕУ. Криви смо само МИ и заслужили смо да га изгубимо.

То зна свако ко и мало размишља. Знају то и наши политичари. Нек обезбеде барем аутономију за Србе са севера, персоналну за оне по енклавама и екстериторијалност за главне манастире и биће добро.
Ја не дам нико да ме затупљује јефтинм пропагандом, а ко ово не зна и није укапирао нек се сам запита у чему је проблем са њим.
 
Точак историје не постоји. Историја је оно што сами правимо.

Ја сам то употребио као алегорију у контексту, да је немогуће вратити се у прошлост и променити неке ствари и исправити катастрофалне грешке које су учињене.
Крајње је време да почнемо да се понашамо као државотворан народ, а не као обична булумента. Из прошлости треба извући поуке и кренути даље. Нисмо ни први ни последњи народ који се суочава са таквом ситуацијом. Оног тренутка кад почнемо више да ценимо општи интерес, кад се научимо шта значи нација, од Србије ће бити нешто.
Економски, политички, војно јака Србија на Балкану, са добром спољном политиком и снажним савезницима који нам стоје иза леђа омогући ће и бољи положај Срба ван Србије као и наш утицај у околним земљама.
 
Ја сам то употребио као алегорију у контексту, да је немогуће вратити се у прошлост и променити неке ствари и исправити катастрофалне грешке које су учињене.
Крајње је време да почнемо да се понашамо као државотворан народ, а не као обична булумента. Из прошлости треба извући поуке и кренути даље. Нисмо ни први ни последњи народ који се суочава са таквом ситуацијом. Оног тренутка кад почнемо више да ценимо општи интерес, кад се научимо шта значи нација, од Србије ће бити нешто.
Економски, политички, војно јака Србија на Балкану, са добром спољном политиком и снажним савезницима који нам стоје иза леђа омогући ће и бољи положај Срба ван Србије као и наш утицај у околним земљама.

Могуће је исправити грешке из прошлости и то се дешавало. Француска са Алзасом и Лореном, СССР ревизијом мира из Брест-Литовска са пактом Молотов-Рибентроп, Пољска и Чехословачка 1945.
 
Могуће је исправити грешке из прошлости и то се дешавало. Француска са Алзасом и Лореном, СССР ревизијом мира из Брест-Литовска са пактом Молотов-Рибентроп, Пољска и Чехословачка 1945.

Дајеш поптуно неадекватне примере који се не могу упоредити.
Глупо ми је да их коментаришем јер је поређење бесмислено.

Требамо добро проучити нашу геополитичку ситуацију. Неће бити III светског рата (на срећу).
А ту је и чињеница да су Албанци млада популација у константном демографском успону, агресивни, где на КиМ влада незапосленост, организован криминал, дуго лобирају за своју ствар и оно најважније уклопили су своје интересе са интересима Америке, и више су средство у рукама САД зарад њихових стратешких циљева.....


Полукорумпирана власт, слаба држава, Срби у дефанзиви, моралној кризи, популација у опадању.
Не би могли да контролишемо ситуацију на КиМ и да нам дозволе и то би Србију држало константно нестабилном и слабом. А за далеку будућност нећу да коментаришем. Много времена, треба да би се исправиле те грешке, чекање повољне прилике која ко зна када ће се десити. Потребно је јачање Србије, обнова, економска, инфраструктурна, морална, једна лукава и интелигентна политичка елита. .
 

Back
Top