ЕТНИЧКИ ИДЕНТИТЕТ ДУКЉЕ И ЗЕТЕ

Wilkołak:
A sto si se ti nasao tako uvredjen? Prvo, prica o samostalnosti potice bas od tvojijeh iz Crnu Goru, a nama je preslo preko glave da slusamo kojekakve budalastine, pa ako hoce da idu....NEK IDU, JEDVA CEKAM !!!

Drugo, ja ocekujem da ova vlada posle rascepa sa minijaturnom drzavicom CG donese UKAZ po kome ce svi oni Crnogorci koji zive u SER moci da biraju da li ce da se isele u maticnu zemlju ili ce da potpisu "izjavu o lojalnosti republici Srbiji" i tako apliciraju za drzavljanstvo iste. Naravno, ovo se verovatno nece odnositi na tebe, posto si rodjen u Srbiji, ali svakako treba da se odnosi na sve one koji su rodjeni u CG a zbog posla ili obrazovanja borave u SER. Svi oni koji to ne budu uradili MOGU i TREBAJU biti tretirani kao strani drzavljani, sto automatski i postaju odvajanjem CG... Nema tu zle krvi....to su korektni diplomatski odnosi! Molim lepo, cist racun, duga ljubav! Crnogorci su vec odavno postavili tablu "Dobrodosli u CG" i rampu (kod Prijepolja) te ne vidim razlog zasto i mi ne bi uzvratili istom merom!

Ja hocu da znam gde su granice moje zemlje tj. kao sto sam vec napisao "dokle je moje". Hocu da znam koliko nas ima, koje je sredstvo placanja a koja zastava i koja himna! Ako nasa "braca" toliko zude da odu.......zasto JA, SRBIN treba da ih sprecavam? Nema razloga! Samo napred. To sto Crnogorci koji zive u Srbiji to ne zele....to je druga stvar. Ja nemam nista sa tim i to oni treba da se dogovore sa svojim sunarodnicima u CG.

Uzgred, Rujevit, ti si Srbin ili Srbin iz CG?

Ja sam Srbin koji zivi u Vojvodini poreklom iz Crne Gore.Sto se men tice vec sam rekao stecan im put.
 
Vladika Rufim:
Ja znam da nasi "biznismeni" nista, ili skoro nista ne placaju poreza.
Prema tome moze biti samo bolje od toga sto si stranci pokupovali nekretnine, oni ce placati poreze!

Samo da vas obavijestim.
U PG se gradi od ledine, hotel sa 5 zvjezdica, 40 miliona eura investicija, 200 ljudi ce biti zaposljeno.
Bice gotov za godinu i po.

wow...hotel??? sa 5 zvjezdica??? 200 ljudi zaposljeno??? uuu...sad će svi tvoji protivnici sa foruma da crknu od muke!
 
Vladika Rufim:
Ja znam da nasi "biznismeni" nista, ili skoro nista ne placaju poreza.
Prema tome moze biti samo bolje od toga sto si stranci pokupovali nekretnine, oni ce placati poreze!

Samo da vas obavijestim.
U PG se gradi od ledine, hotel sa 5 zvjezdica, 40 miliona eura investicija, 200 ljudi ce biti zaposljeno.
Bice gotov za godinu i po.

E da i ja tebe obavestim u mom Arandjelovcu se renovira Hotel izvor sa 4 zvezdice i bice skoro tolko ulozeno u renoviranje a ne u izgradnju stim sto je Ar provincijalni grad A Pg prestonica.
 
Трба имати у виду да је ово из 2003 год, у време прогона СРБА У ЦГ и под претњама да се изјашњавају као Црногорци.

Montenegro_ethnic.jpg
 
I brate sta da se prica:) Na tom prostoru koji prikazuje prilozena karta od davnina su ziveli Srbi! Oni i danas tamo zive i zivece nadam se jos dugo! E sad u svakom narodu ima budala i supljoglavaca koji kad se nadju malo dalje od neke razumne kontrole pocnu da mlate i lupetaju raznorazne gluposti! Decko verovatno malo vise gleda MTV, akcione filmove i sl. pa ima krizu identiteta! Kad malo poraste i nauci nesto hoteli i ostale luksuzne stvarcice ga vise nece uznemiravati:)
 
Можеш ти да будеш Црногорац, нико ти то не брани, што се нас тиче можеш и амеба да будеш, али ћеш и тада да будеш амеба србског порекла... ;)

Нико од нас не доводи у питање улогу Црне Горе у србској историји, само ти, кад покушаваш да је преправљаш..
 
1912. tokom oslobodjenja Pljevalja od Turaka u Crnoj Gori moj pradeda je ranjen a njegov brat je poginuo. Kada su se izmozdene vojske Srbije i Crne Gore sastale zapevala se pesma:

Pljevlja moja, veselte se
nek se srpska pjesma hori
nek se cuje na sve strane
kad slobodu Srbin stvori.

Pljevlja moja veselte se
sretna kao nikad prije
u vama se zagrlise
kraljevine srpske dvije!

Ovo jasno govori da Srbstvo Crne Gore ne lezi samo u Petrovicima, vec lezi u srcima naroda crnogorskog koji je srpski koliko i onaj iz Srbije, nase majke. Ovu pesmu sam prvo procitao negde a posle sam je u malo izmenjenom obliku cuo od babe.
 
oko cega se vi ljudi raspravljate?mene sve ovo nema smisla.pustite da bude taj referendum(ako ga uopste bude posto su milaseva posla ka i vazda mutna).posle njega ko ponese srecno mu.ako se cg odvoji vi ni posaljite ozgo te biznismene i direktore iz cg jer su se cinimi se za zadnjija 15 godina namnozili i gotovo.granica,pasosi ako se dogovorimo sa licnom kartom i mi tamo i vi ovamo ako ne da smo zdravo.ako ostanemo zajedno bolje bi bilo da gledamo kao da sto bolje to iskoristimo(opsta korist ne bratska :-)).ovakve rasprave nemaju cilja osim kojekakvih provokacija.
 
komandir:
1912. tokom oslobodjenja Pljevalja od Turaka u Crnoj Gori moj pradeda je ranjen a njegov brat je poginuo. Kada su se izmozdene vojske Srbije i Crne Gore sastale zapevala se pesma:

Pljevlja moja, veselte se
nek se srpska pjesma hori
nek se cuje na sve strane
kad slobodu Srbin stvori.

Pljevlja moja veselte se
sretna kao nikad prije
u vama se zagrlise
kraljevine srpske dvije!

Ovo jasno govori da Srbstvo Crne Gore ne lezi samo u Petrovicima, vec lezi u srcima naroda crnogorskog koji je srpski koliko i onaj iz Srbije, nase majke. Ovu pesmu sam prvo procitao negde a posle sam je u malo izmenjenom obliku cuo od babe.

Црна Гора је Србска Спарта.
 
Besomar:
oko cega se vi ljudi raspravljate?mene sve ovo nema smisla.pustite da bude taj referendum(ako ga uopste bude posto su milaseva posla ka i vazda mutna).posle njega ko ponese srecno mu.ako se cg odvoji vi ni posaljite ozgo te biznismene i direktore iz cg jer su se cinimi se za zadnjija 15 godina namnozili i gotovo.granica,pasosi ako se dogovorimo sa licnom kartom i mi tamo i vi ovamo ako ne da smo zdravo.ako ostanemo zajedno bolje bi bilo da gledamo kao da sto bolje to iskoristimo(opsta korist ne bratska :-)).ovakve rasprave nemaju cilja osim kojekakvih provokacija.

Slazem se! Posle referenduma svim Crnogorcima u Srbiji ponuditi da potpisu izjavu o lojalnosti republici Srbiji. Ko potpise moze da ostane, ko nece da potpise moze da kupi partu u jednom pravcu!

Posle ovog izjasnjavanja, na granici spustiti rampu i podici srpski steg! Uvesti vizni rezim. Razmotriti status svih gradjana Crne Gore koji borave u Srbiji i zvanicno ih proglasiti za strance i uvesti im placanje svih usluga kao da su stranci (sto i postaju). Cist racun, duga ljubav!

Onda kada mi Srbi pocnemo da cenimo sami sebe i svoju drzavu, onda ce nas ceniti i drugi. Prem tome, samo ostro, a njima zelim da se sto pre odvoje i da prestanem da slusam zamarajuce price o referendumu svaku put kada ukljucim TV (ili radio). Putujte i ne zaboravite prtljag!
 
Ma ako hoce da idu srecan im put.Putuj igumane!
Ali da se Srbiji pripoji sever Crne Gore!Sve od Tare pa na sever da bude srpsko.Ta teritorija NIKADA nije bila crnogorska.Pola te teritorije je bila prvobitna Hercegovina.Taj severni deo je pripojen Crnoj Gori cini mi se posle Balkanskih ratova, a prosili su ga jos vise posle I svetskog rata.Prema tome pored toga sto taj deo nikada nije pripadao Crnoj Gori u njemu je vecinsko stanovnistvo SRPSKO oduvek bilo.
Molim lepo.Necete sa nama pojesce vas Siptari i kraj price.Za koju godinu ce da traze da dolaze na lecenje na VMA,da dolaze na fakultete u BG,NS,KG i sta ti ja znam dje jos...
Jedva ckam referendum pa da konacno ova drzava dobije ime koje je trebala da nosi posle I svetskog rata:SRBIJA!!!!
 
komandir:
bl nasao si lepu definiciju Crne Gore. Svetionik Srbske slobode za vreme Turaka sada srbski otpaci hocЕ da ugase.
ЦРНА ГОРО ЈУНАЧКО КОЉЕНО!
СРПСКИЈЕМ СИ МЛЕКОМ ЗАДОЈЕНО!
ТУРСКОМ КРВЉУ ДАВНО ПОСИЈАНО!
ОТЕТИ ТЕ НАМА НЕЋЕ НИКО!

Светионик и велика Србски расадник , да нису Срби из ЦГ насељавали ослоођене делове Јужне Србије, данас Срба неби било од краљева до Границе са Грчком.
Надам се да ће Србска Црна Гора преболити ове болести.
 
Wilkołak:
Slazem se! Posle referenduma svim Crnogorcima u Srbiji ponuditi da potpisu izjavu o lojalnosti republici Srbiji. Ko potpise moze da ostane, ko nece da potpise moze da kupi partu u jednom pravcu!

Posle ovog izjasnjavanja, na granici spustiti rampu i podici srpski steg! Uvesti vizni rezim. Razmotriti status svih gradjana Crne Gore koji borave u Srbiji i zvanicno ih proglasiti za strance i uvesti im placanje svih usluga kao da su stranci (sto i postaju). Cist racun, duga ljubav!

Onda kada mi Srbi pocnemo da cenimo sami sebe i svoju drzavu, onda ce nas ceniti i drugi. Prem tome, samo ostro, a njima zelim da se sto pre odvoje i da prestanem da slusam zamarajuce price o referendumu svaku put kada ukljucim TV (ili radio). Putujte i ne zaboravite prtljag!


Potpuno se slazem i ja. Dobio si nezavisnost-drzavljanin si Crne Gore, cena studiranja za strance je od 1500 - 5000 evra zavisno od faxa, plati pa klati. Isti uslovi za njih kao i za tamo nekog Libanca, Engleza, Grka...... Hvala bogu pola Crne Gore studira na univerzitetima u Srbiji, pa mozda nam se malo i poveca budzet. Odnosno povecace se sigurno, jer u poslednje tri godine samo Srbija izdvaja iz svog budzeta za plate funkcionera drzavne zajednice. Crna Gora ne daje ni dinara, pardon evra.

Nema sentimentalnosti, cist racun duga ljubav.
 

Back
Top