Etika i zivot

Odvojeno je moje razmisljanje od onog sto ovde pisem , ovo pisem sta je javno oko mene, ne pisem ono sto ja radim i razvijam....To su drugaciji recnici, drugacija znacenja reci...prevodjenje je potrebno..
Nije nista slozeno ali je precizno sta je sta...

To je neophodno kad treba raditi a cutati , moras biti efikasan , jasan sa komandama i instrukcijama , a sta je osnovna teorija i znanje, to je nebitno ljudima....

Zahteva da postoji sigurnost da cu izgurati ono sto je potrebno , a to dobijam preko autoriteta pa nije potrebno da razumeju sta se tacno desava, odakle sta dolazi i kako sad ovo...

A desava se da je moja procena ucinka drugih totalno razlicita od procene ostalih...kvalitativno a ne kvantitativno...i to za 10 minuta nanjusim, to je mislim metafizika, tj ne moze osoba koja ima ovaj i ovaj i ovaj i ovaj stav, tih 4 kod sebe da bude u konacnom sa ovim stavom nego mora da bude sa ovim stavom.....koji samo izgleda drugima kao ovaj prvi a u sustini je drugi...
Vrlo korisno kod kreiranja i preuredjivanja timova....
 
Klinci nesto pricaju i zakljucak koji su izveli...

Nije normalan zivot sa ovoliko etike, tu ne moze da se zivi uopste...
Te etika tamo te etika ovamo , previse etike premalo zivota..

Vreme je da vlada nevreme....
Niko nije pomenuo termin slobode.
Za ispoljavanje odredjene volje, potrebna je sloboda koju etika i moral ograničavaju.
Svjedoci smo da se i to mijenja.
Nevrijeme, je anarhija, tj. odsustvo bilo kakvih ograničavajućih pravila.
 
Pa kad bih ja nekome nesto objasnjavao , ja bih rekao da Etika je samo zanat, a znanje je kako to primeniti oko sebe i u sebi, a moral ne bih objasnjavao nikome sa balkana...moral je dogovor ljudi i procena sta bi bio dobar osnov za dogovor ljudi...

Ako se pogleda tako , onda nista od toga nije ogranicavajuce....ni Etika ni moral....
Ne vise od gladi...

Begu begovo , roditelju roditeljsko, a tebi tvoje....
 
Etika je merilo morala i dogovara se, moral je prirodan i ne dogovara se, moral se oseća....medjutim, postoji još jedan dogovorni pojam koji se zove politika koji menja prirodna stanja ljudi i ona se nameće, bilo kroz intelekt, etiku ili deformacijom morala....najlakše je kroz etiku kao ustanovljeni etalon....
Sada je vreme povratka moralu i etici kao prirodnoj posledici morala, odatle su i nastali anarhija i ostala nenametnuta društvena uredjenja....zadržana i pored svih deformacija svesti i etike...
Ljudi koji nameću svoje interese menjaju etiku i politiku do promene svesti i njima smeta moral kao prirodno ograničenje, zato im smeta i vera kao moralna vertikala, ali i anarhija i komunizam. Ti ljudi deformišu etiku do mere neprepoznatljivosti i koriste propagandu kao oružje, najviše im smeta vera kao moralna i duhovna vertikala koja drži svest u stabilnom stanju...
 
Poslednja izmena:
Propaganda koja bombardovanjem lažnim informacijama skreće pažnju na to da je čačkalica od drveta ekološki problem, dok u isto vreme krči cele šume i od njih pravi papir da ti pokrije oči. Dok ti priča o tvom neznanju da brineš o deci, krade ti decu i od njih pravi hranu za svoje kerove. To je deformisana etika u kojoj je sve podredjeno volji malog dela ljudi i kako neko napisa, slobodi, te male manjine, a ropstvu ostatka sveta. Tu je intelegencija koja zna posrednik za izmenu etike u etikete, i koja retko postane slobodna manjina, a češće robovska većina zato i pripada grupi korisnih idiota koja se peca na šargarepu i batinu....
 
Većina onih ljudi o kojima se piše kao bogatim, popularnim i uspešnim su svesni intelektualci ili umetnici i na izgled slobodni jer imaju para i publicitet i rade šta žele dok u isto vreme su maska za realni svet u kome su svi drugi robovi koji se bore za njihovo mesto. U pravom smislu robovi koji se bore koji rade ili se bore za život, dok su ovi bogati i popularni robovi u areni sa toliko slobode da stvore zavist kod ostatka robova i prodaju priču o slobodi.
Ilon mask je jedan od tih, slobodan da leti u svemir...poznati glumci i pevači su ti isti i njih kažnjavaju kada se pobune oduzimanjem svega, poznati naučnici su ti isti i oni nestaju kada pišu pogrešno, vojnike osudjuju kada se bune i šalju u najgore zatvore....a neke od najgorih intelektualaca odmah ubiju, dok ne postanu poznati...neke naravno podmite, šargarepom ili oskarom ili nobelovom nagradom da misle da su se popeli iznad roba i da su slobodni....
 
Pa kad bih ja nekome nesto objasnjavao , ja bih rekao da Etika je samo zanat, a znanje je kako to primeniti oko sebe i u sebi, a moral ne bih objasnjavao nikome sa balkana...moral je dogovor ljudi i procena sta bi bio dobar osnov za dogovor ljudi...

Ako se pogleda tako , onda nista od toga nije ogranicavajuce....ni Etika ni moral....
Ne vise od gladi...

Begu begovo , roditelju roditeljsko, a tebi tvoje....
muški ti znaš da ja pokušavam biti kratak i precizan, bez okolišanja.
Stoga, moral sam po sebi predstavlja ograničenje nekog ponašanja, te je apsurd reći da nije ograničavajuće.
 
Zato je filozofija nekad iskljucivo emocionalna geneza...Kad osetis da pokusava da se toliko odvoji od specificnosti slucaja, da od posebnog postane opste, da tako zaradi objektivnost, umesto razvijanjem metoda ili logike potvrdjivanja tacnosti , nekad to lici na onu igru istinitosti i tacnosti....kao da je bitnije biti istinit od tacan...sistem ili van sistema...to je sustina...
Ne bunim se ja, kako da se bunis kad je to mozda i korisno...ali promice i dosta onog sto je korisno , a i onog sto je neophodno...

Meni to lici na nacionalni strateski interes, koji se razglaba, sto rece Metronom, sibicu umesto sume, a ovamo unistavas drustvo a da cak i nisi u politici, nisi propao zbog interesa nego si samo propao....zbog emocija...sopstvenih..

Tu ne znam sta je, da li filozofi koji su navikli da budu ekscentrici koji se posvete svom igranju , krugovi u pesku a nek pale grad, ili samo nek pale grad kao drugi primer ili popicu otrov ne shvatajuci da je trajnost u vremenu izrazito znacajna velicina a ne doslednost u nedoslednom okruzenju...

Zato ne postoji vrednost ili su izgubili vrednost kao osobe , kao mudraci...
Zato niko ne placa filozofski rad....Mogli bi da porade na tome...Jer ako se bolje pogleda, sociolozi su prdnuli u cabar, tj niko od sociologa nije zasluzio svoju platu, jer je drustvo sociopatolosko....

Mopzda preterujem, ali da pitas mnoge ljude kad bi im rekao koliko se para odvaja za policiju , rekli bi , daj ti meni moje pare , ja cu da kupim dve puske i bicu bolje zasticen , nastancam sinove i boli me uvo za prostitutke i starlete koje uzimaju milione na laprdanje u realitiju i droljavstinu na estradi...
Tj sve bi sveli na hocu da platim necu da platim, a tu pobedjuje seks , nasilje i strah..

Mi imamo Sodomu i Gomoru...
Ali ako pocnes pricu o vaznosti odgovornosti i licnom finansijskom pomaganju alternativa, svi se smeju...
Najbogatiji ljudi kazu , zabelezi da mi dete nije doslo jedan dan u zabaviste....ako se placa svaki dan da se to ne racuna....
Vrlo je vazno gde si....fizicki....
Koju zajednicu izgradjujes , omocujes...gde trosis novac, kod koga ga trosis...
Sve ono sto vama nije bitno...
 
Poslednja izmena:
Tako i moral, on je ogranicavajuci ako ne izgradjujes neko drustvo , jer ne ucestvujes u rastu tog drustva, nego samo odradis moral kao dogovori koji vaze...
Terate me da objasnjavam sta je moral, a balkanci nemaju pojma, fali im genetika za moral....
Jednostavno su ljudi nepismeni za moral i slicne drustvene pojmove...drustveno su jako nepismeni....ja sam i zaboravio koliko su ljudi nepismeni u Srbiji posebno naglasavam, na drustvene kreative i pojmove....samo me sokiraju i potsete...
Pa ko jos ne shvata vaznost odrzanja lokalnog identiteta i integriteta neke lokalne sredine, lokalnog morala samim tim...
Samo Srbi kojima je vaznije nesto lazno kao sto su biti dobar domacin kao ekonomski potencijal i prestiz..a ne primecuju razliku da u Bosni pitaju posto su ruke majstore, dok u Srbiji ocekuju da covek radi za dzabe..
Preskocis jednu recenicu , izgradjivanje drustva, i moral izgubi smisao saradnje i dobije smisao ogranicenja....
 
Zašto kriviš sociologe za stanje u društvu? Tako možeš i psihologe okriviti.. ili pak automehaničare kada ti se automobil pokvari.
Krivicu snose oni koji vode sistem, u pogrešnom smjeru, mašinovodje, e sad koji je odnos krivice izmedju mašinovodja i putnika koji čine nedovoljno ili ne čine ništa da to promjene, to je sada pitanje.
 
Tako i moral, on je ogranicavajuci ako ne izgradjujes neko drustvo , jer ne ucestvujes u rastu tog drustva, nego samo odradis moral kao dogovori koji vaze...
Terate me da objasnjavam sta je moral, a balkanci nemaju pojma, fali im genetika za moral....
Jednostavno su ljudi nepismeni za moral i slicne drustvene pojmove...drustveno su jako nepismeni....ja sam i zaboravio koliko su ljudi nepismeni u Srbiji posebno naglasavam, na drustvene kreative i pojmove....samo me sokiraju i potsete...
Pa ko jos ne shvata vaznost odrzanja lokalnog identiteta i integriteta neke lokalne sredine, lokalnog morala samim tim...
Samo Srbi kojima je vaznije nesto lazno kao sto su biti dobar domacin kao ekonomski potencijal i prestiz..a ne primecuju razliku da u Bosni pitaju posto su ruke majstore, dok u Srbiji ocekuju da covek radi za dzabe..
Preskocis jednu recenicu , izgradjivanje drustva, i moral izgubi smisao saradnje i dobije smisao ogranicenja....
Kad već pominješ Srbiju, onda je valjda jasno ko treba da definiše moral i ko radi intenzivno na urušavanju svega....od morala do obrazovanja...sociolozi su kolateralna šteta....narod je normalno neobrazovan, a mnogi nisu dovoljno intelegentni, pa im nije zameriti, uvek je u pitanju intelegencija koja je u ovom slučaju oštećena prihvatanjem sniženog i deformisanog morala....tu onda teško može da pomogne intelekt pojedinca...
 
Zašto kriviš sociologe za stanje u društvu? Tako možeš i psihologe okriviti.. ili pak automehaničare kada ti se automobil pokvari.
Krivicu snose oni koji vode sistem, u pogrešnom smjeru, mašinovodje, e sad koji je odnos krivice izmedju mašinovodja i putnika koji čine nedovoljno ili ne čine ništa da to promjene, to je sada pitanje.
Ne, ja ne krivim decu sto ne znaju gradivo , nego profane sto ne insistiraju na gradivu...
Sudija koji ne osudi korupciju vremenom nema posla.....jer korupcija prestane da bude prijavljivana..
 
Ne, ja ne krivim decu sto ne znaju gradivo , nego profane sto ne insistiraju na gradivu...
Sudija koji ne osudi korupciju vremenom nema posla.....jer korupcija prestane da bude prijavljivana..
Korupcija na Balkanu je poodavno sistematizovana i kao takva je prihvaćena, kao normalna pojava i podrazumijeva se. Nemaju sudije ništa s tim, osim što su deo tog istog sistema.
 

Back
Top