Ešerihija koli

I meni bi trebala adresa te gospodje. Ja imam 22 godine i vec 1,5 godine tu bakteriju. Imala sam pijelonefritis prosle godine, pa se bojim da opet ne dobijem. Bakterija mi se stalno vraca, pogotovo imam problema kad je hladnije vreme. Moja mail adresa je caca82@neobee.net, unapred hvala.
 
Jos nesto da dodam ako je tema jos uvek aktuelna, na ultrazvuku bubrega moje devojcice sve je bilo u savrsenom redu, ali je doktor insistirao da se uradi neko snimanje (nisam sigurna kako se zove) koje je savrsenije od toga. Da objasnim, njoj su stavili mali katetar i kroz njega ubrizgali tu neku tecnost i onda sve to snimili i tako ustanovili da joj se zapravo deo mokrace vraca iz kanala na taj jedan bubreg. Ali Dr. je u pravu, nisam primetila da je to bilo nesto jako bolno
(jer iskreno i ja sam se toga bojala) mozda vise neprijatno jer je taj katetar prilicno neprijatan (ja sam ga imala posle carskog) ali je ona plakala vise od straha nego od bola rekla bih. Ali molim vas uradite sve sto je moguce da biste otkrili pravu dijagnozu. Srecno
 
imala sam e. coli skoro godinu dana. dok pijem lekove sve je u redu, ali se onda na mesec dana vrati. mislila sam da je se nikad necu otarasiti, ali verujte samo narodna medicina je tu uspesna, a ne lekovi.meni je pomogao caj koji spravlja covek iz nisa, kire tel.018/324-260.caj se pije 3 meseca, 3 puta dnevno pre jela. iskreno ja sam izdrzala 1,5 mesec, ali mi se vise nije vracala. to je bilo 2001 god. mozda i vama pomogne. srecno!
 
Echerishia colli je bolest u debelom crevu. Kod zena ceste su infekcije,znaci bakterija mokracnim putem.Daje se mokraca na analizu,i mogu se dobiti antibiotici. Ako se ne leci moze ostaviti neke posledice.

Da li ti je dovoljno????
Nadam se da jeste, ne mogu vise da pisem..... :roll:
 
Eserihija nije bolest vec bakterija koja je normalni stanovnik debelog creva a zbog blizine cmara i mokracnih puteva kod zena,pogotovo seksualno aktivnih infekcije su cesce,pogotovo ako osoba ima i pesak,kamen ili neku anomaliju mokracnih puteva.
Victory,nemoj da se ljutis ali mislim da njih ne zanima sama bakterija i gde zivi vec kako da se rese te bede.
 
Probaj sa narodnim lekom:7 glavica belog luka se prokuva sa 1/5 l belog vina/luk se ne cisti samo se razdvoji na cenove/.Kljuca 2-3 minuta,sacekati da se ohladi,procediti,drzati zatvoreno u tegli u frizideru,i piti 3-4 puta dnevno po veci gutljaj.Ovo je doza za tri dana.Ponoviti sve,i moze se konzumirati maximalno 21 dan.Posle par dana po prestanku terapije uradi urinokulturu i bices odusevljena.Sve najbolje
 
zekati:
Probaj sa narodnim lekom:7 glavica belog luka se prokuva sa 1/5 l belog vina/luk se ne cisti samo se razdvoji na cenove/.Kljuca 2-3 minuta,sacekati da se ohladi,procediti,drzati zatvoreno u tegli u frizideru,i piti 3-4 puta dnevno po veci gutljaj.Ovo je doza za tri dana.Ponoviti sve,i moze se konzumirati maximalno 21 dan.Posle par dana po prestanku terapije uradi urinokulturu i bices odusevljena.Sve najbolje

Ovaj recepat sigurno je dobar, jer če ti ukiseliti i ph urina a i ph vagine, vino i beli luk dače ti apetit na nešto slano, pa če se stoga stvoriti i pufer, koji če da stabilizuje ph, a alkohol u vinu malo če sve organe da prokrvi.
Jedino neznam, dali nije pola litra vina za devojku dnevno malo mnogo :D :D :D
 
Gore navedena doza je za tri dana.Kada se pola litre vina kuva odredjena kolicina ispari,beli luk upije dosta vina pa kad se procedi ne ostane vise od 3 dcl,sto za tri dana nije preterana kolicina za zenu/smanjen je i procenat alkohola/.
 
zekati:
Gore navedena doza je za tri dana.Kada se pola litre vina kuva odredjena kolicina ispari,beli luk upije dosta vina pa kad se procedi ne ostane vise od 3 dcl,sto za tri dana nije preterana kolicina za zenu/smanjen je i procenat alkohola/.

Oj izvini, mislio sam da piše 1,5 litara a ne pola, kako kažeš.
Ali to ne menja moju saglasnost, da može ovakav domaći lek privremeno da reguliše pH.
A stalnu stabilizaciju ph postigneš pomeranjem od alkalno slatke ka kiselo slanoj ishrani.
 
Pojavila mi se u mokraci. Pre nego sto sam pocela da pijem lekove jedna doktorka mi je rekla da u 1/2 l belog vina kuvam 3 glavice belog luka. kuvati dok polovina ne ispari. kada ostane otprilike jedna solja (za caj, 2,5 dl) sacekati da se malcice ohladi i popiti. ja sam to eksirala , jer ne podnosim luk, i odmah posle toga sam pocela da jedem slatkise, da bi odagnala osecaj odvratnog luka u ustima. bez obzira na sve, rezultat je bio taj da sam posle par dana uradila urinokulturu i sve je bilo cisto. naravno ponovila sam je posle nedelju i posle mesec dana i sve je bilo u redu. nisam popila ni tabletu antibiotika.
 
Prošle godine sam imala ešerihiju i više se ne pojavljuje posle 7 dana ovoga:
100 grama korena od peršuna
100 grama limuna-celog-BEZ KOŠTICA
ovo samleti u mašini za meso i tome dodati
100 grama meda
100 grama nerafinisanog maslinovog ulja

Ovo je količina koju ćete sigurno imati svih 7 dana a i duže,pa je obavezno držite u frižideru,i promešajte pre uzimanja.
Za divno čudo nema ružan ukus-čak je lep,a svi problemi počinju da se gube već posle 2 uzimanja.
Jede se po 1 supena kašika 1/2 h pre klope.
 
Prošle godine sam imala ešerihiju i više se ne pojavljuje posle 7 dana ovoga:
100 grama korena od peršuna
100 grama limuna-celog-BEZ KOŠTICA
ovo samleti u mašini za meso i tome dodati
100 grama meda
100 grama nerafinisanog maslinovog ulja

Ovo je količina koju ćete sigurno imati svih 7 dana a i duže,pa je obavezno držite u frižideru,i promešajte pre uzimanja.
Za divno čudo nema ružan ukus-čak je lep,a svi problemi počinju da se gube već posle 2 uzimanja.
Jede se po 1 supena kašika 1/2 h pre klope.
 
disney_girl:
Jogurt plus je odlican za eserihiju!Pila sam pre godinu dana i vrlo brzo me proslo

Da, ali tek kada antibiotik odradi svoje! Opasno je unositi namirnice životinjskog porijekla dok se infekcija ne sanira...
Tek onda krenuti sa jogurtom ili FLONIVIN-BS za povratak normalne crevne flore
pozz, dipl.ph.spec.
 
neznam o kakvom se recepu radi ali nedavajte deci nista za e.coli bez dozvole dr.moj je sin imao i radjenomu je sve i svasta dok nisam ga odvela kod dr.djapic u n.sad.ona je sve odradila i evo vec 5 god.je bez bakterije.
 
postoji dobar caj protiv E.coli. Primenjuje se u bolnicama upravo pred operacije, mesec dana se daje detetu umesto vode. Prvo, naravno, uradite antibiogram, da vidite koliko ima E. coli, a onda caj:
1 kesica PODBELA
1 kesica KUPINOVOG LISTA
1 kesica RASTAVICA
Po jedna supena kasika od svakog caja u 1 l vode.
Napomena: ako jedan caj treba da odstoji 5 minuta, drugi 20 a treci... Vi to tako podesite da prvo sipate onaj koji najvise stoji, a zatim sve druge, da ne preterate sa jacinom. Po isteku vremena potrebnog da caj "pusti" svu kolicinu procedite, da ne stoji u njemu lisce ceo dan dok se ne popije ceo litar.
Pozdrav
 
Imam eserihiju, lecila sam je injekcijama i antibioticima ali reziltati tj. broj bakterija je neznatno smanjen posle kompletne terapije!

Interesuje me sledece. Da li je moguce i na koji nacin preneti u mom slucaju ovu bakteriju decku? Da li moze sexualnim kntaktom uz koriscenje prezervativa? Da li moze poljupcem? Da li on, koji ne oseca nikakve tegobe, moze biti kliconosa pa ih meni stalno vracati i da je to razlog zasto terapija ne deluje?

Na pominjem da alternativne recepte ovde procitane nisam koristila ali da nameravam u najskorije vreme da pocnem!

Hvala na vasem vremenu,
Mayicka
 
mayicka:
Imam eserihiju, lecila sam je injekcijama i antibioticima ali reziltati tj. broj bakterija je neznatno smanjen posle kompletne terapije!

Interesuje me sledece. Da li je moguce i na koji nacin preneti u mom slucaju ovu bakteriju decku? Da li moze sexualnim kntaktom uz koriscenje prezervativa? Da li moze poljupcem? Da li on, koji ne oseca nikakve tegobe, moze biti kliconosa pa ih meni stalno vracati i da je to razlog zasto terapija ne deluje?

Na pominjem da alternativne recepte ovde procitane nisam koristila ali da nameravam u najskorije vreme da pocnem!

Hvala na vasem vremenu,
Mayicka
ma kakvim poljupcem...to je samo stvar opalog imunitete...probaj malo i sa propolisom,i onaj napitak-beli luk i vino
 
Moze se preneti seksualnim kontaktom, e. coli je normalni stanovnik creva i vrlo je cesta kod zena upravo zbog blizine cmara i otvora vagine, kao i uretre.
Sto znaci da se moze desiti da se pojavi ne samo kao uzrocnik urinarne infekcije nego i vaginalne.
Prevencija je koriscenje prezervativa, ukoliko praktikujes i analni seks nakon njega nikad ne sme da se desi vaginali ili u najmanju ruku treba promeniti kondom.
Savetuje se nakon seksualnog odnosa tusiranje i mokrenje radi spiranja mokracnih puteva.
 
Interesuje me da li je moguce da sam ja ne znajuci da je imam prenela sexualnim kontaktom svom partneru, pa da je on sad meni vraca? Napominjem da nisam koristila prezervativ 10-ak dana pre prvih simptoma (malaksalost, zestok bol pri mokrenju, krv i bol u okolini bubrega). Posle saznanja da je broj bakterija uvecan, redovno koristim prezervativ. Moj partner nema apsolutno nikakve tegobe. Mogu li se muskarci zaraziti ovom bakterijom i kako se to kod njih manifestuje tj. koji su prvi simptomi?

Hvala jos jednom....

Mayicka
 

Back
Top