Ešerihija koli

Danas sam uzeo analize urinokulture i ona je sterilna.

Nalaz ispitivanja urina pokazuje sledece rezultate:

Fizicko-hemijski pregled:
Prvih osam stavki su negativni:
hemoglobin,urobilinogen,biliruben, proteini,nitriti ketonska kis. glukoza i leukociti
-specificna težina je 1.035,
-Ph 6

Sediment:
-Eritrociti: 4-5 bledih
-Leukociti: 2-3
-Epitelne celije: retke skvamozne
-Kristal: malo soli ureata
-Bakterije: malo
-Ostalo: Dosta sluzi.

Sve u svemu nista posebno. Kako se osecas?
 
Iskreno, u toku dana mi se menja stanje.
Nemam temperaturu
I dalje osecam peckanje kao i potrebu da mokrim kao i
bol u ledjima , blaga nadutost trbuha a cesto mi se javlja i bol na
desnoj strani stomaka, kao i u donjem desnom telu stomaka.
 
Poslednja izmena:
dr:
Da, pesak moze da izazove smetnje ali se uglavnom vidi na nativnom pregledu urina.
7 dana nakon zavrsetka antibiotske terapije se radi kontrolna urinokultura ili bris ili bilo koja mikrobioloska analiza, u nekim slucajevima cak i duze.
2 dana je malo, i dobije se lazno negativan rezultat.
Ne znam koliko imate godina ali nije na odmet uraditi ultrazvuk stomaka i uroloske briseve na seksualno prenosive bolesti.

Kao sto rekoh...
 
Moj decko vec 8 meseci bezuspesno leci e.coli(u spermokulturi ali ne i u urinu! :confused: )...za to vreme je postao rezistentan na sve lekove sem ciprocinala koji je vec nekoliko puta pio. Nacula sam nesto o nekakvoj vakcini protiv e.coli,mozete li mi reci nesto vise o tome i koliko je opasna(posto sam cula da moze da bude)?Hvala unapred...
 
Moj decko vec 8 meseci bezuspesno leci e.coli(u spermokulturi ali ne i u urinu! :confused: )...za to vreme je postao rezistentan na sve lekove sem ciprocinala koji je vec nekoliko puta pio. Nacula sam nesto o nekakvoj vakcini protiv e.coli,mozete li mi reci nesto vise o tome i koliko je opasna(posto sam cula da moze da bude)?Hvala unapred...

Ako procitas ovu temu videces da ovde ima zena koje godinama se bore sa ovom bakterijom.
Pitanje je koliko dugo tvoj decko pije antibiotike kada leci infekciju, i koliko antibiotika?
 
Bio sam danas na UZ abdomena besike i prostate
Nalazi abdomena i besike su OK, prostata homogeno jasno ogranice kapsule 28x30x28mm
Oba bubrega normalnog položaja,prisutni znaci mikrolita i diletacije casice za donji pol.
levi bubreg normalne debljine parenhima.
Prisutni znaci kalkuloze vel od 5-6mm sa znakovima diletacije prvog stepena.
Pise jos , nalaz Calculus renis.

Doktorka mi je rekla da sam pored peska imao infekciju i da se zbog toga javlja diletacija.
rekla mi je da uzmem terapiju u dogovoru sa lekarem opšte prakse i da se
javim ponovo za 20 dana.
 
dr:
Tu sam da pomognem, za tvoju informaciju i kamenje manjih dimenzija se da videti.
Sve zavisi ko gleda.z;)

Ocigledno sam pogresno zakljucila na osnovu navedenog ispod, ali svakako hvala na svim informacijama. Znace.
Kako volim da citiram svog kolegu, ujedno i mog nefrologa, na ultrazvuku se ne vide tumori manji od 1cm, tesko da se moze videti pesak - Vas post br 355.
 
Trenutni rezultati urinokulture (koju sam napokon izboksovala da uradim): Enterococcus sp. Ima ih preko 100.000 u 1 ml. Uradjen antibiogram. Sve je obavljeno u jednoj drzavnoj ustanovi ciji rad veoma postujem, a poznat mi je odavno.

Znaci, za sad ne dolaze u obzir neke neprofesionalne privatne lab koja mi upisu malo bakterija, ne daju nikakvo obrazlozenje o tome koje su bakterije u pitanju i koliko ih ima i objasne kako mi ne treba urinokultura ... :aha:

Koga interesuje gde su radjene analize i kakvi su rezultati antibiograma - moze poslati pp.

Planiram da uradim jos neke analize koje mi deluju logicne u situaciji opisanoj u postovima br. 331, 333, 341, 342 i 344. Ako (i kad) to zavrsim, dacu i ovde informacije jer nekome moze znaciti kao sto je i meni pomoglo prisustvo na ovoj temi u smislu boljeg osnovnog znanja o nekim zdravstvenim problemima.
 
Zdravo svima,
evo i mog problema.Zivim u nemackoj i imam e.c. oko 4 godine.
2-3 nedelje uzimam antibiotike pa sam onda 2-3 meseca miran i sve tako u krug evo vec peta godina.Urolog mi je uradio pre 2 godine pregled besike (mislim da se zove cistoskopija) i tu je on kao otkrio tu bakteriju.
Da li je moguce da mi urolog jos nijedanput nije uradio taj antibiogram,vec pita mene koji mi je antibiotik najvise pomogao?
Moja pitanja su,
kako se radi taj antibiogram i da li je moguce dobiti tu vakcinu dok traje upala?
Unapred zahvalan
 
Antibiogram se radi kada se urin da na analizu, i trazi se urinokultura.
Uz svaku urinokulturu i izolovanje mikroorganizma se radi i antibiogram kako bi se znalo na koji antibiotik je bakterija osetljiva.
Pocetak uzimanja vakcine je povezan sa sterilnim nalazom urina.
 
E ajde da se dodam. Mucim se Eshly vec evo peta godina. Imala sam je jedno 6,7 puta. Neko je pomenuo monural gore,pa da prokomentarisem na osnovu licnog iskustva-prvi put kad sam ga popila(nabavila sam ga iz nemacke) zaista mi je pomogao. Pomislih:carobni prasak,ko sto je neko gore vec rekao. I zaista,nije mi se vracala 2 godine,iako sam se i prehladjivala,problem sa imunitetom imam konstantno,sa cajevima nikako nisam bila redovna(nemojte misliti da se ne stidim,samo sam otvorena). Medjutim,vratila se pre 3 meseca i zatekla me u Italiji,gde studiram. Zdravstvenu nisam imala,cak u tom momentu ni osiguranje,pa sam skupila hrabrosti i kupila isti prasak i popila ga na svoju ruku. Tegobe nisu prosle odmah kao prvi put,ali 2,3 danja cekanja se isplatilo. Poslednji put mi se vratila pre 5 dana. Opet sam uzela prasak(znam da je za doktore strasno kad ovako nesto cuju,ali zaista nisam imala izbora) i jeste mi bilo lakse ali i dalje imam tegobe,pijem cajeve sa dosta limuna i puno flasirane vode i nadam se da ce prestati. U medjuvremenu,jutros sam vodila ljubav sa momkom,koristili smo kondom,posle cega mi je bilo veoma neprijatno dole,veoma cesto sam isla na wc,i ne razumem zasto. Bakterija je u urinarnom delu. Prosli put smo isto to uradili i nije bilo nikakvih problema. Doktorka:(?
 
Jesi li i sad u Italiji?
Da li postoji mogucnost da uradis pregled urina i urinokulturu i da se ne lecis na svoju ruku.
Napravices rezistenciju pa ces tek onda da imas problem.
 
Da,tu sam i dalje. Problem je sto sam trenutno na putu tako da cu nazalost morati da pricekam nedelju dve,da se vratim u grad u kom studiram,i da,nadam se,sredim sve te papire i uradim potrebne kontrole,ako i dalje budem osecala tegobe(a ja se iskreno nadam da necu). Sto se tice rezistentnosti,potpuno se slazem,uostalom slabo podnosim te jace i duze antibiotske terapije koje traju po 10,20 dana,zbog problema sa zelucem,tako da,kad bi bila primorana na iste,zaista ne znam sta bih radila sa sobom. Htela bih jos nesto da vas pitam,usput. 2007. mi je jedan doktor putem ultrazvuka video tri 2 "kamecica" u bubregu,jedan 6mm a drugi nesto vise,sad sam i zaboravila. Ja sam se jako uplasila,da napomenem da sam mlada,imam 21 godinu,pa mi je izgledalo malo nemoguce. U svakom slucaju,u januaru sam opet otisla na ultrazvuk,ali ovaj put kod proverenog doktora,da bi mi rekao da je sa mojim bubrezima sve u savrsenom redu i da nikada nisam ni imala kamenje i da uostalom,cak i da sam imala,nema sanse da bi to tek tako otislo,vec bi se povecavalo,i da ono sto je taj prethodni video,da su bili ustvari krvni sudovi,jer kako mi je on obj,kad se vidi kamencic na ultrazvuku,mora da ima iza sebe senku.
E,sad sam bas oduzila,a htela sam da pitam nesto veoma jednostavno-da li je moguce da su mi naskodili na nekom drugom polju ozbiljnije ti likovi koje sam ocito pila uzalud? Ja sam zaboravila kako se zovu ali su to male kuglice tamno zute boje,kao gumene.
 
Rowatinex?
Ne, nisu ti nastetili ali lecenje na svoju ruku, bez laboratorije, bez pracenja od strane lekara stvarno nije dobro.
Koliko god to pacijentima nekad izgledalo da uopste nije neka mudrost uzeti neki antibiotik...
 
E Rowatinex,da. Dobro je. Znam,ja to inace nikad nisam radila ali kad sam se nasla u toj situaciji nije bas da sam imala izbora,osim sto sam mogla da stisnem zube i cekam ali zaista ne mogu to da trpim. A jel mi mozete prokomentarisati onaj deo gde sam se pozalila za blagi bol posle odnosa?
 
Skoro da sam ocajna. Probleme imam od pre 20-ak g. Jedno vreme sam bila mirna, a pre 5-6 g pocelo je ponovo. Poslednjih pola g nesnosna je pomisao na problem.

Tegobe pocinju 24 - 36 h nakon polnog odnosa. Krece sa peckanjem, osecajem slabog bola pri kraju mokrenja i cescim mokrenjem. Takvo medjustanje traje jedno 5-6 h. Onda krece pogorsanje koje u roku od 1-2 h postaje toliko nepodnosljivo da krecem da placem i grizem ruku od bolova. Osecaj pune besike i potrebe za mokrenjem postaje stalan, bol nakon mokrenja (koje je "mrsavo") je osecaj da ce utroba propasti u toalet. Pecenje kulminira na potezu odozdo ka levom jajniku.

Pre par meseci kada je problem ponovo poceo da egzistira uspela sam da nadjem tel priv klinike koja je radila u 20,30 h i lekar mi je rekao da uzmem PIPEN. Hvala mu jer ne znam kako bih prezivela noc. Sutradan sam otisla u DZ, otvorila bolovanje, a nakon ispijene 2 kutije PIPENA dala mokracu na analizu. Privatno. Na nalazu je stajalo - malo bakterija. Lekar je rekao - nalaz ok.

Kratko vreme sam bila mirna, ali u nekom trenutku opet posle polnog odnosa, bukvalno posle 24 h krenuo je problem. Ocajna zbog cinjenice kakva bol me ceka, uzela sam PALITREX. Problem se brzo poceo smanjivati. Popila 2 kutije.

Opet polni odnos - ista muka, uzet Pipen. Problem nastao posle 24 h.

Pre par dana opet ista stvar, ovaj put nakon 36 h. Mozda zato sto sam uzela brusnicu kao preventivu odmah nakon seksualnog odnosa.

Ovo nije normalno i nepodnosljivo je. Posle ovako cestih problema posla sam od cinjenice da def imam urogenitalni problem. Mislim da je muka ili bakterijska (besika, vagina) ili taj cistitis koji se pominje u nekom od postova iznad.

Bila sam kod ginekologa cim se ponovo javilo ovo sr..e - receno mi je da je sve ok, ali je pregled, za moj pojam, odradjen traljavo, a ja nedovoljno obavestena na ceme treba inzistirati.

Da li neko moze da mi predlozi koja ispitivanja redom treba uraditi da bih tacno znala sta mi se desava, a onda se prema tom saznanju najbolje postavila u smislu prevencije ?

Iscitacu i temu da bih zabelezila sve sto moze da mi bude korisno.

Napominjem da ne volim analne odnose i nisam ih imala, ali imam partnera koji zeli u te vode i koji ne pazi na moje primedbe da ne zelim nikakva "muvanja" oko analnog otvora upravo i zbog mogucnosti infekcije.


Keti Li, vidim da otprilike imamo identican problem-cistitis koji se javlja posle polnog odnosa, s tim sto je kod tebe pronadzen pesak u mokraci (moguci okidac infekcije), a kod mene ni to.

Mene zanima (kako kazes da taj problem imas 20 godina a i ja otprilike vec tu sam), sa zatisjem od nekog vremena a zatim pre 5-6 godina je opet sve pocelo.

Naime, zanima me sta se desavalo ili nije desavalo kod tebe tog perioda kad si bila "mirna" od problema, ako uopste postoji takva stvar koja bi eventualnopomogla i meni:besna:...Hvala unapred.
 
cao svima, novi sam clan...
nisam imala vremena da citam sve, ali posto mi je tema dobro poznata, moram pomenuti da sam se lecila od ove bakterije godinama i da je mnooogo tesko islo. Ono sto mi je pomoglo, pored antibiotika, jeste Odmenjska voda i caj od brusnice, koji sam pila u nenormalnim kolicinama.
Bakterija moze da se navuce i jakom prehladom, tako da je neophodno brinuti o svemu i u svakom trenutku.
 

Back
Top