epidural-bezbolni porodjaj!

  • Začetnik teme mamablagonama
  • Datum pokretanja
sestra od moje snajke je imala uzasne bolove u tom delu kicme narednih dan-dva
a neke zene se zale i da su posle toga imale jaku glavobolju
sve je individualno,a mozda zavisi i kako anesteziolog daje anesteziju...mozda ako ne da lepo,tj ubode na pogresno mesto ili nesto,boli kicma posle
ko ce ga znati
u svakom slucaju,jeste super da ne osecas bol,al ako treba da bode u kicmu,neka fala,nek me boli...to boli pa prodje,a ne daj boze da nesto zezne,paraliza je zauvek...kapiram ja da oni to daju cesto i da znaju sta rade,ali uvek postoji sansa da zeznu nesto,tako da....
ko voli nek izvoli
 
Bez teksta me ostavise neki komentari... ko da zivimo u srednjem veku, i ko da anesteziju daju mesari i kasapi a ne lekari. Bas neki dan sam gledala na tv-u kako se kod nas samo 12 procenata zena porodi uz epidural dok je u razvijenijim zemljama cak 82-3 %. Ja sam se porodila prirodno, sve je islo kako treba, bolovi od 9 uvece do 7 ujutru, nisam umrla al ne mogu da kazem ni da mi je bilo laganeze. Jos uvek pamtim svaki detalj i ne usudjujem se da rodim drugo. Bol je nesto sto ne mogu da podnesem. I ako vec postoji nesto sto ce mi olaksati drugi krug, prihvatam oberucke! :rtfm: Plus ledja su me bolela nedeljama, i bez epiduralne a glavobolje su pocele vec nakon par dana nespavanja. A to da je neka zena ostala paralizovana od epidurala... :roll: ni cula, ni procitala ni upoznala neku. Drugarica mi se pre 2 godine porodila uz epidural, nista joj nije falilo, bebi jos manje. I garantujem da je bila i srecna i opustena kad su joj doneli bebu, za razliku od mene koja sam bila pod utiskom epiziotomije, i usivanja, revizije i ostalih propratnih senzacija. I sad je kao ona manje majka od mene... svasta!
 
Poslednja izmena:
ja se porodila sa epiduralnom...al ebi ga porodjaj krenuo posle 15 min...tako da ko da sma se poradjala bez epiduralne....

a moja kuma nije osetila nista...cak su joj radili i reviziju materice...nije je bolelo...tako da...zive smo i zdrave...
 
omg...
ja kad odem kod zubara trazim anesteziju, msm, negde je normalno da trazis srdestvo protiv bola kad vec tako nesto postoji. elem, rodila uz pomoc epidurala bez bolova. i te price o inekciji i povredi kicme... :roll: pa nije to konjska igla, nego malecna sicusna. i ustala sam posle 2 sata. i nije me bolela kicma. i mogla sam da pomeram i ruke i noge i td za vreme i posle porodjaja. i mislim - dokle vise o sestrinim drugaricama i kumama i tetkama i ostalima? epiduralna anestezija je fenomenalna stvar i cini da porodjaj bude ono sto treba - najlepsi trenutak u zivotu, a ako je nekome lepo dok urla i raspada se od bolova - njegova stvar :manikir:
 
evo gde bodu :)

epidural.gif
 
Sad sam htela da spomenem zubara... i tu se uzentam i ne sedam u fotelju bez anestezije! :mrgreen:

ni ja :lol:
prvo anestezija,pa dobar dan,blabla
al kad vidim iglu za epidural.... :lol:
ne morate vi mene da ucite gde bodu i koji je to prostor itd,izasla sam iz medicinske skole tako da znam sta je sta a takodje znam i da se epiduralni prostor nalazi u kicmenom stubu a ne na marsu,tako da kada kazem kicma,to je to

i samo da ponovim da ja uopste nisam protiv epidurala samo se plasim istog :lol:
 
Dva puta sam se porodila uz epidural. Pre sedam godina i pre 2,5 meseca. Svakom bi ga preporucila! Normalno sam osecala noge. Bol u kicmi se javi ako vam ne izvade kateter odmah posle porodjaja. Ja sam ga prvi put imala 2 dana da ih sebi mogla sama davati dozu anestetika ako bi se javili veci bolovi. Kako to nisam radila, posle drugog porodjaja ( odmah su mi radili i reviziju za svaki slucaj i nisam nista osetila) trazila sam da mi ga izvade.
 

Back
Top