Engleski princ u Iraku?

puzzled:
ti bas verujes u to da on mora da ide, kao dosli ovi iz vojnog odseka u Bakingemsku palatu sa sve plavom kovertom i kazu ******* mora se dug otadzbini oduziti, a kraljica tamo place i moli ih da ga ne salju, ajde bre ne s....
Moronu, on mora da ide jer je princ i njemu ne treba koverta kao sto tebi treba. Ti to ne kapiras koliko god ti to objasnjavao koa sto nisi ukapirao sta sam prethodno napisao. Ajde ponovicu ako si glup toliko: Princ ide u vojsku jer je to vojska njegove zemlje i zato sto u istu vojsku idu svi Englezi i zato sto je to cast kao sto ne bi bila cast da princ sluzi vojsku u nekakvoj bolnici.
Ko je pominjao da se nose koverte u Bakingemsku palatu?
 
King 7:
Moronu, on mora da ide jer je princ i njemu ne treba koverta kao sto tebi treba. Ti to ne kapiras koliko god ti to objasnjavao koa sto nisi ukapirao sta sam prethodno napisao. Ajde ponovicu ako si glup toliko: Princ ide u vojsku jer je to vojska njegove zemlje i zato sto u istu vojsku idu svi Englezi i zato sto je to cast kao sto ne bi bila cast da princ sluzi vojsku u nekakvoj bolnici.
Ko je pominjao da se nose koverte u Bakingemsku palatu?
e pa u vojsku ne idu svi englezi, idiote, jer je profesionalna idu oni koji ne mogu sta drugo da rade, a ja sam video englesku vojsku izbliza sve su to deca i ne sernjaj o casti jer si englesku video samo na filmu tako otkud znas da on mora ili hoce ili je radi dobrog marketinga, drzao si mu svecu
 
Svejedno, Engleski princ nece kao zadnja sisica sluziti vojsku u kantini i perionici i nece dobiti plavi koverat jer je to tradicija koja se postuje. Znaci, princ je princ a ti nikad neces liciti na njega i bilo kog drugog po recniku i po mnogo cemu drugom. Smrdljiva levica....
 
A ko ce umesto vas u vojsku kada vec niste princevi? Kako god okrenuli, on ce biti u Iraku a vi negde ispod lavaboa. Razumljivo je da ne ode u neko bas opasno podrucje. Opet, niko ne pomislja da ce sama pomisao da je jedan Britanski princ u Iraku dodatno osveziti ideje mnogih mudza - samoubica pa je tako u jos vecoj opasnosti kad pogledas. Kako god pogledas - niste isti. On je ono sto jeste tamo gde misli da treba da bude a vi mozete samo da krekecete na ovom podforumu.
 
tamo gde sam ja bio,tamo je bilo "malo" zajebanije nego engleskim vojnicima u iraku.Naravno da ja i on nismo isti, ja "cast i ponos" nisam dobio na rodjenju, nego sam morao sam da zaradim,ja kada dajem novac u dobrotvorne svrhe,nedajem tudji novac, nego svoj! I ja kada sam isao u rat, nisam zvao bbc da o tome ravi reportazu... ja i on, nikada necemo biti isti,jer sam ja pripadnik naroda koji nema laznog morala,cija kraljevina nikada nije gradila svoju srecu na nesreci pola sveta,od afrike pa do indije, koja nikada nije izrabljivala,otimala prirodna bogadstva drugih,zakuvavala im ratove, a onda slala tamo mleko u prahu! Nikada oni nece biti kao mi, i nikada mi , necemo biti kao oni! pa kome na cast,nek bog odluci!
 
Ne pricam ja o Engleskom ratovanju u Iraku i o tome sta oni uopste traze tamo ( o tome imam sasvim drugacije misljenje ) nego o stavu jedne mocne monarhije da svaki njihov muski pripadnik ipak bude tamo gde je i Engleska armija sto verujem da je stav svake monarhije pa i nase u 1. sv. ratu kada su kralj i tada princ prosli golgotu sa svojom vojskom. Kako pomenuh, nas lazni princ crvene monarhije je 1999 gradio Bambilend dok su ginuli mnogo bolji momci od njega a sada mnogi misle da opet neko treba za njih da ide u vojsku sto je nezamislivo ako su u pitanju vojno sposobni ljudi pa i sam sin kralja. Poenta je u tome i nicemu vise.
 
Svaka cast Hariju ... Jedini Englez kojeg cenim ...
I jos izabrao pesadiju.
Vi pricajte sta ocete ...

Treba se samo setiti kako je kralj Pera ratovao po Franciji, po Bosni i u prvom svetskom ratu se spustio u rov medju vojnike sa puskom u ruci i 50 metaka ... sa recima: oslobadjam vas zakletve koju ste dali meni, ali ne mogu i nemam to pravo i autoritet da vas oslobodim zakletve koju ste dali Srbiji ... A vi kako ocete ...
 
King 7:
Ne pricam ja o Engleskom ratovanju u Iraku i o tome sta oni uopste traze tamo ( o tome imam sasvim drugacije misljenje ) nego o stavu jedne mocne monarhije da svaki njihov muski pripadnik ipak bude tamo gde je i Engleska armija sto verujem da je stav svake monarhije pa i nase u 1. sv. ratu kada su kralj i tada princ prosli golgotu sa svojom vojskom. Kako pomenuh, nas lazni princ crvene monarhije je 1999 gradio Bambilend dok su ginuli mnogo bolji momci od njega a sada mnogi misle da opet neko treba za njih da ide u vojsku sto je nezamislivo ako su u pitanju vojno sposobni ljudi pa i sam sin kralja. Poenta je u tome i nicemu vise.
ja taj odlazak u rat zovem licemernim... kada je ijedan engleski princ poginuo ili ranjen u bilo kom ratu u dosadasnjoj istoriji? a ako neko mora da pokupi sina predsednika, ili kralja, da bi i neko drugi otisao u vojsku, onda bem ja i takvu drzavu i takvu vojsku! Sta je sve pasicev sin radio pa o tome sada niko ne govori? to se zaboravilo? znas zasto? zato sto istorija brise nebitne stvari, i briga nekog dali je neciji sin vozio dzipa ili nije, vec me briga jel se taj covek brinuo o srpskim nacionalnim interesima najbolje sto je znao i umeo ili nije? zovi ti to kako hoces , ali doslednost je imao, i na kraju krajeva umro boreci se za ono za sta je on smatrao da je patriotizam i da je nacionalni interes ove zemlje, dali je on bio u pravu ili nije , to je jedna stvar, ali dali je imao losu nameru? o tome nema govora!
 
Deratizator:
Svaka cast Hariju ... Jedini Englez kojeg cenim ...
I jos izabrao pesadiju.
Vi pricajte sta ocete ...

Treba se samo setiti kako je kralj Pera ratovao po Franciji, po Bosni i u prvom svetskom ratu se spustio u rov medju vojnike sa puskom u ruci i 50 metaka ... sa recima: oslobadjam vas zakletve koju ste dali meni, ali ne mogu i nemam to pravo i autoritet da vas oslobodim zakletve koju ste dali Srbiji ... A vi kako ocete ...
junacka vremena, svi kukavicluci se zaboravili, ostale samo briljantne pobede, i heroji! tako je to kada se dobije rat! a sta ce mo sa tim kada je misic podelio oruzje po bosni a ovi predali austrougarima? sta ce mo za to da mu je u jednom trenutku dezertirala gotovo cela prva linija, pa je naredio da se puca po njima dok god se nevrate u rovove? svaki rat je isti, samo ako pobedis, sve lose se zaboravi, a dobro preuvelica! Ili hocete da pricate kako je nstalo dedinje? pod istim tim ''herojom perom'' ? tako sto su njegovi ministri, bogati imucni ljudi bliski dinastiji pokupovali asignate (umesto novca drzava je davala vrednosne hartije,nesto kao priznanje drzave da ti duguje odredjenu svotu, pa kada bude u mogucnosti da isplati novac, ona ce dati) od udovica poginulih solunaca, i sirotinje koja nije imala sta da jede , a nije imala vremena da ceka 5 , 6 ili vise godina da se isplate te pare, e to su oni pokupovali za bud zasto, a onda 5 godina kasnije naplatili! sta ce mo sa tim? jesu to te dobre i pravedne vodje koje smo imali? a ovi sada nista nevaljaju ? nece biti...
 
Pricas gluposti ...
Kakvo je oruzje Srbima Misic delio u AU i ovi ga kao predali ? Misic nije bio obavestajac ...
Srbima u Bosni je bilo preko glave AU da bi joj "predavali oruzje".

Ma nemoj da pricas ...
Sve se lose zaboravilo a dobro upamtilo?
Opet pricas obicne gluposti ...
Srbin je tukao Nemca, Turcina, Bugara itd. i svaki od njih je imao postovanje prema srpskoj vojsci. Ko je ono podigao spomenik srpskim vojnicima koji su branili Beograd?
Ko je rekao "borili smo se sa junacima iz bajke" ???

Zorane komunjaro, ne javljaj se na ovu temu vise ...ako znas sta je bruka.
 
Deratizator:
Pricas gluposti ...
Kakvo je oruzje Srbima Misic delio u AU i ovi ga kao predali ? Misic nije bio obavestajac ...
Srbima u Bosni je bilo preko glave AU da bi joj "predavali oruzje".

Ma nemoj da pricas ...
Sve se lose zaboravilo a dobro upamtilo?
Opet pricas obicne gluposti ...
Srbin je tukao Nemca, Turcina, Bugara itd. i svaki od njih je imao postovanje prema srpskoj vojsci. Ko je ono podigao spomenik srpskim vojnicima koji su branili Beograd?
Ko je rekao "borili smo se sa junacima iz bajke" ???

Zorane komunjaro, ne javljaj se na ovu temu vise ...ako znas sta je bruka.
zoran ********* je unuk cetnickog vodje koji je 45-te pobegao za ameriku, i dan danas ovde zivimo,toliko o komunizmu... sto se tice ko je to rekao?da su srbi vracali oruzje, i austrougarima, i turcima u balkanskom ratu,kada je on podelio lokalnom stanovnistvu naoruzanje,to je rekao Zivoin misic licno,ali ti nisi citao njegovu autobiografiju, uspomene zivoina misica! tu ces da vidis i kako je naredjivao plotun po sopstvenim vojnicima koji su dezertirali, procitaj to , srbin si, a svaki srbin treba to da procita,sto se tice dedinja i asignata, o tome imas podataka gde god hoces,kako su oplackali sirotinju i udovice posle 1.s.rata... a vas ''cetnika'' sto se derete tamo po ravnoj gori sa onim vukom ciji je otac jahao pravoslavnog popa da bi pokazao da je veci komunista od tita, mi je pun. k.!
 
Deratizator:
Pricas gluposti ...
Kakvo je oruzje Srbima Misic delio u AU i ovi ga kao predali ? Misic nije bio obavestajac ...
Srbima u Bosni je bilo preko glave AU da bi joj "predavali oruzje".

Ma nemoj da pricas ...
Sve se lose zaboravilo a dobro upamtilo?
Opet pricas obicne gluposti ...
Srbin je tukao Nemca, Turcina, Bugara itd. i svaki od njih je imao postovanje prema srpskoj vojsci. Ko je ono podigao spomenik srpskim vojnicima koji su branili Beograd?
Ko je rekao "borili smo se sa junacima iz bajke" ???

Zorane komunjaro, ne javljaj se na ovu temu vise ...ako znas sta je bruka.
Moraces malo vise da procitas o srpskoj istoriji, Misic je streljao par hiljada dezertera u I sv.ratu to je cinjenica
 
Par hiljada???
Daj mi izvore, navedi tacne naslove i autore!

Streljanja je bilo u nekim jedinicima, ali to su bili pojedinci. U tome i jeste stvar sto vas dvojica pokusavate da od nekoliko losih primera kukavicluka i dezerterstva prljate slavu srpske vojske ... Ogavno!
 
Deratizator:
Par hiljada???
Daj mi izvore, navedi tacne naslove i autore!

Streljanja je bilo u nekim jedinicima, ali to su bili pojedinci. U tome i jeste stvar sto vas dvojica pokusavate da od nekoliko losih primera kukavicluka i dezerterstva prljate slavu srpske vojske ... Ogavno!
niko ovde ne prlja slavu srpske vojske, ja ne mogu da prljam slavu srpske vojske jer sam obican ja,pojedinac, niti ti mozes da se pozivas mnogo na nju jer ti nisi ni sticao, a streljanju dezertera jeste cinjenica koja postoji u svakoj vojsci, procitaj autobigrafiju i ima toga jos u nekim istorijskim knjigama. emocije su jedno a cinjenice drugo
 
ZORANNS83:
ja taj odlazak u rat zovem licemernim... kada je ijedan engleski princ poginuo ili ranjen u bilo kom ratu u dosadasnjoj istoriji? a ako neko mora da pokupi sina predsednika, ili kralja, da bi i neko drugi otisao u vojsku, onda bem ja i takvu drzavu i takvu vojsku! Sta je sve pasicev sin radio pa o tome sada niko ne govori? to se zaboravilo? znas zasto? zato sto istorija brise nebitne stvari, i briga nekog dali je neciji sin vozio dzipa ili nije, vec me briga jel se taj covek brinuo o srpskim nacionalnim interesima najbolje sto je znao i umeo ili nije? zovi ti to kako hoces , ali doslednost je imao, i na kraju krajeva umro boreci se za ono za sta je on smatrao da je patriotizam i da je nacionalni interes ove zemlje, dali je on bio u pravu ili nije , to je jedna stvar, ali dali je imao losu nameru? o tome nema govora!
Nikako se ne moze ugoditi izgleda. Kada princevi i kraljevi ne bi isli u vojsku onda bi bilo " a kako gine obican narod u Iraku a Vindzori sede u 'ladovini i trose narodne pare koje su opljackali zajedno sa popovima?" Kako god pogledali, princ je za razliku od mnogih ipak bio tamo a princ se ipak cuva ponajvise jer Engleska su stara monarhija i velika imperija i red je da bude ovako kako jeste.
 
King 7:
Nikako se ne moze ugoditi izgleda. Kada princevi i kraljevi ne bi isli u vojsku onda bi bilo " a kako gine obican narod u Iraku a Vindzori sede u 'ladovini i trose narodne pare koje su opljackali zajedno sa popovima?" Kako god pogledali, princ je za razliku od mnogih ipak bio tamo a princ se ipak cuva ponajvise jer Engleska su stara monarhija i velika imperija i red je da bude ovako kako jeste.
Znas to je pomalo licemerno, on kao ide u rat a svi znaju ili pretpostavljaju (kao i ovde) da ce on biti zasticen kao beli medved tj. mnogo vise nego drugi ne-princevi koji su vojnici tamo (sam si se slozio sa tom konstatcijom) stoga postavlja se pitanje ako nece biti tamo obican vojnik cemu sva ta predstava ako ne u svrhu marketinga i vracanja poljuljanog statusa kraljevskoj porodici (sva dogadjanja oko Dajane, pa Kamila, pa slikanje u Nazi odeci drugog princa sve to negativno utice na poverenje u kraljevsku porodicu).
 
Da li je iko zasticen u Iraku uopste? Ipak je Engleski princ poslastica No1 za ljute arape pa je rizik ipak povelik. Mogao je da se sepuri u uniformi u nekoj bazi u Evropi par meseci recimo. Ipak postoji neka mera i nije red da se plemic posebno tako mlad i neiskusan gura u najgore delove Bagdada samo da bi zadovoljio neciju pravdu. I tada bi se opet nasao neko pa bi pocela prica o tome kako je ovaj ili onaj poginuo a princ nije pa bi bio red da i on pogine.
 

Back
Top