Emotivno silovanje

J.bg a kako ne pokazati reakciju tad? :think:
Научи човек с годинама да препозна то и да једностано не реагује.
И не само да не реагује, већ и да га се не дотиче.

Најважније је да човек не силује себе.
Ондак му ни други ништа неће моћи.
 
Ok, ima mazohizma u igri moci, klasika. Nasla krpa zakrpu. Ali nekako, znam par slucajeva 'emotivnog silovanja' iako ti ljudi mozda to tako ne bi definisali. Gde je on/ona namerno (i logicno svesno) na kraju uradio njoj (njemu) ono cega se taj neko najvise plasio cisto da bi dokao sebi tu prevlast. Svi mi imamo svoje nedoumice u vezama samo hrabri umeju da ih izgovore naglas , ili ludi, to jos ne znam. :think::sad2:

uh. teska su ti pitanja.
ajd pogledaj drugacije.
recimo, ti imas neki obrazac ponasanja. i drzis se toga, jer si tako navikla, jer si to ti.
i onda se smuvas sa nekim, ko te jako zgotivi, ali mu taj neki deo tebe smeta, i on kaze, nemoj to da radis..smeta. povredjuje me. i ti kazes dobro, necu, jer i ti volis, i stalo ti je da ga ne povredis
posle x vremena, u nekom trenutku, to tvoje izbije iz tebe. samokontrola ti popusti. i partner ti kaze kako si surova, kako radis namerno nesto, kako ga namerno povredjujes..ti znas da nije tako, ali sta da kazes..
onda, opet budes ok neko vreme, i posle xy vremena, uradis opet isto..
partner popizdi, kaze da ga emotivno silujes, ti popizdis, jer trazi od tebe da budes nesto sto nisi..
sta je poenta?
postoje neke stvari u nama koje mozemo da korigujemo, a da nam to ne padne tesko,i da to ne dozivimo kao narusavanje nase licnosti.
postoje druge stvari, koje se ne mogu promeniti..jednostano, ne mogu. i onaj drugi moze to da prihvati ili ne. ako prihvati, onda ne spominje vise. ako ne prihvati, ode..nema sredine..
 
uh. teska su ti pitanja.
ajd pogledaj drugacije.
recimo, ti imas neki obrazac ponasanja. i drzis se toga, jer si tako navikla, jer si to ti.
i onda se smuvas sa nekim, ko te jako zgotivi, ali mu taj neki deo tebe smeta, i on kaze, nemoj to da radis..smeta. povredjuje me. i ti kazes dobro, necu, jer i ti volis, i stalo ti je da ga ne povredis
posle x vremena, u nekom trenutku, to tvoje izbije iz tebe. samokontrola ti popusti. i partner ti kaze kako si surova, kako radis namerno nesto, kako ga namerno povredjujes..ti znas da nije tako, ali sta da kazes..
onda, opet budes ok neko vreme, i posle xy vremena, uradis opet isto..
partner popizdi, kaze da ga emotivno silujes, ti popizdis, jer trazi od tebe da budes nesto sto nisi..
sta je poenta?
postoje neke stvari u nama koje mozemo da korigujemo, a da nam to ne padne tesko,i da to ne dozivimo kao narusavanje nase licnosti.
postoje druge stvari, koje se ne mogu promeniti..jednostano, ne mogu. i onaj drugi moze to da prihvati ili ne. ako prihvati, onda ne spominje vise. ako ne prihvati, ode..nema sredine..
Gde bas izabra tu recenicu od svega :lol: :worth:
Da se razumemo, ne pravim od zena zrtve, ali cinjenica je da muskarci cesce emotivno siliju ili zene to cesce pokazuju, ne znam .
Bila sam i ja silovatelj kada je neko pizdeo jer flertujem i otvoreno iskazivao ljubomoru. Ja sam se korigovala ali i nastavljala, ne da bih povredila vec sto ti rece, jer sam to ja.
Ali onda se iz takvih veza izlazi na vreme, pre granice pucanja..
Valjda prepoznas, bem li ga?
 
ne znam. ja tesko izlazim iz veza kad nekog volim, cak i kad sam svesna da ..se samosilujem:dash:
ali na kraju izadjem. i evo me ziva i zdrava. gde je granica? ne znam. znam kad nema vise, da nema vise. samo se probudis jedno jutro i znas.
covek mora da ima ono sustinsko poverenje u sebe, da ce umeti da se sacuva..bez obzira na sve. onda ni ne lupa glavu toliko, i oprosti sebi po neku slabost..:)
 
ne znam. ja tesko izlazim iz veza kad nekog volim, cak i kad sam svesna da ..se samosilujem:dash:
ali na kraju izadjem. i evo me ziva i zdrava. gde je granica? ne znam. znam kad nema vise, da nema vise. samo se probudis jedno jutro i znas.
covek mora da ima ono sustinsko poverenje u sebe, da ce umeti da se sacuva..bez obzira na sve. onda ni ne lupa glavu toliko, i oprosti sebi po neku slabost..:)
ja se u svakoj vezi samosilujem :lol: Ja se samosilujem i bezveze pitanjima i analizama :mrgreen:
No, jel prevara emotivno silovanje? Ili ne postoji definicija..
 
Imate li sopstvenu definiciju sta je to? Po meni je to onaj osacaj kad sam i svesno ulazis u isto sablon veza okrivljujuci druge umesto sebe za istu gresku 989549 put. Izmucenost i gorak ukus u ustima. Jel ste bile ikad emotivno silovane drage forumashice i jel ste to svesno 'priustile' sebi ili ne?

Kada se ljubav muci i gasi..Sto kaze Oliver Mandic.."Jednom sam to bio ja,drugi put si bila ti,oba puta znali smo,da cemo se rastati..":)
Sablon u vezi postoji i on se ponavlja dok svesno ne promenimo magnet u sebi kojim privalcimo jedne te iste prilike i ljude,sa kojima cemo opet prolaziti iste situacije,sve dok ne "naucimo lekciju"..
Po meni je to osecaj,kada znam da je vec unapred izgubljeno nesto i vidim da ne ide,a i dalje se grcevito upinjem,da spasem sto se spasti ne da...:sad2:
Priznajem,svesno sam to sebi priustila i sve to "ludom" glavom platila..:sad2:
 
Imate li sopstvenu definiciju sta je to? Po meni je to onaj osacaj kad sam i svesno ulazis u isto sablon veza okrivljujuci druge umesto sebe za istu gresku 989549 put. Izmucenost i gorak ukus u ustima. Jel ste bile ikad emotivno silovane drage forumashice i jel ste to svesno 'priustile' sebi ili ne?

pa ne možeš emotivno silovanje da svedeš samo na nivo okrivljavanja ikoga...bilo drugog ili sebe...

...misim...ja tako mislim...

...vidim vatate se za nekakav šablon...možda ima veze, ali to je ondak dobrovoljno nameštanje radi emotivnog silovanja...misim...ako dozvoljavaš da budeš rob šablona, ondak neka ti je...kakvi šabloni...ne volem šablone...
 
Bila sam emotivno silovana u vezi dugo vremena,sve dok nisam shvatila da će on to raditi sve dok mu ja to dopuštam.A dotle sam kao neuništivo zrno nade čekala da se to promijeni..i nije vrijedilo.Jednom kad dopustite nekom da vas emotivno siluje,on će to raditi kontinuirano sve dok ga ne zaustavite.
S druge(ili možda s prve)strane,bila sam i samosilovana,kao logičan slijed vlastite samodestrukcije i grčevite borbe protiv samoće.Sve dok nisam stala,pljunula na sebe i otišla dalje.Nema opravdanja za takva silovanja,čak ni kad volite krvavo,do zadnjeg daha.
Ostaje gorčina u ustima,ispljuvak i zgrušana krv(a ona ne teče).
 
Bila sam emotivno silovana u vezi dugo vremena,sve dok nisam shvatila da će on to raditi sve dok mu ja to dopuštam.A dotle sam kao neuništivo zrno nade čekala da se to promijeni..i nije vrijedilo.Jednom kad dopustite nekom da vas emotivno siluje,on će to raditi kontinuirano sve dok ga ne zaustavite.
S druge(ili možda s prve)strane,bila sam i samosilovana,kao logičan slijed vlastite samodestrukcije i grčevite borbe protiv samoće.Sve dok nisam stala,pljunula na sebe i otišla dalje.Nema opravdanja za takva silovanja,čak ni kad volite krvavo,do zadnjeg daha.
Ostaje gorčina u ustima,ispljuvak i zgrušana krv(a ona ne teče).
Zanimljivo. Ja svaki put sebe samosilujem ali samocom
 
Imate li sopstvenu definiciju sta je to? Po meni je to onaj osacaj kad sam i svesno ulazis u isto sablon veza okrivljujuci druge umesto sebe za istu gresku 989549 put. Izmucenost i gorak ukus u ustima. Jel ste bile ikad emotivno silovane drage forumashice i jel ste to svesno 'priustile' sebi ili ne?

Mislim da sam to svesno radila nadajuci se da ce sledeceg puta s njim biti bolje.Naravno,nikada nije bilo bolje.
 
Imate li sopstvenu definiciju sta je to? Po meni je to onaj osacaj kad sam i svesno ulazis u isto sablon veza okrivljujuci druge umesto sebe za istu gresku 989549 put. Izmucenost i gorak ukus u ustima. Jel ste bile ikad emotivno silovane drage forumashice i jel ste to svesno 'priustile' sebi ili ne?

Emotivno silovanje je kada te konstatno vara a ti ćutiš i trpiš....
Emotivno silovanje je kada te ucenjuje.."ako me voliš pristaćeš na grupni sex ili neku pozu iako su ti ogavni i kose se sa tvojim poimanjem sexa", "ako me voliš nećeš me gnjaviti, daviti, pitati gde idem, kad se vraćam, ćutaćeš i bićeš nevidljiva....", "ako me voliš pričaćeš, oblačiti se, ponašati, onako kako ja to želim..", "ako ne uradiš ono što ti tražim, ostaviću te.."...
Za razliku od fizičkog silovanja na emotivno pristaješ....zato što si zaljubljen, zavistan, emocionalno okrnjen, nisu te dovoljno voleli u detinjstvu....bilion nekih kockica se skockalo... Emocionalni silovatelj traži adekvatnu lovinu, nekoga ko je pogodan za takvu vrstu iživljavanja.....i u takvom odnosu živiš u iluziji da u bilo kom trenutku možeš otići i prekinuti sve. Ali nije tako. Emocionalni silovatelj se ne odriče tek tako svoje žrtve, ona mu je potrebna da bilduje ego i bude jak, i zato ako mukica i skupi snagu i zbriše zvaće je, proganjati, moliti je da se vrati, jednom rečju učiniće sve ne bi li je vratio natrag u mrežu.....
Bolesnički odnos, ako mene pitate.....
 
Svaki dan, ja pokušavam da iznedrim novi osmeh i probudim želju u mojim dragim koleginicama sa Foruma i sve sam pokušao : i kačio slike kite, i bio romantičan, i duhovit i zao i tužan i veseo i opet ništa...emotivno ste me slomile i silovale moju želju za vama....sada sam usamnjen, kita mi se više ne diže, a to je sve ZBOG VAS....mučiteljke jedne nastrane

Ajd ponovo:per:
 

Back
Top