Električna propast odlaže prisilnu elektrifikaciju

Da, za naše prilike bi to stvarno bilo dobro. Istina je da ne može da se ugradi na svakom automobilu, a i za one sa direktnim ubrizgavanjem je skuplje, ali mi sad imamo situaciju da se broj novih ugradnji smanjuje umesto da se povećava. Idemo unazad.
Zato što i naše vlasti po ugledu na svetske pokušavaju da ošišaju šta se ošišati da.

Pošto ne može drugačije, daj akcize.

Da je cilj smanjenje zagađenja, nema bolje od vožnje na plin.
Ali, cilj je očigledno šišanje.

Uzgred, ima i opcija za gas za dizelaše.
 
Poslednja izmena:
Automobil treba da postane luksuz, a ne "must have", ako cemo da zaista brinemo o ekologiji.

A i odlicno je da se malo uspori život.

Javni prevoz da se unapredi i urbanizam bolje regulise.

Ali, nema tu zarade :)
Pa šta sad treba da se vratimo 100 godina unazad kad je auto bio luksuz?
Ne, auto treba da bude dostupan svima.
 
Pa šta sad treba da se vratimo 100 godina unazad kad je auto bio luksuz?
Ne, auto treba da bude dostupan svima.

Ne treba 100 godina unazad, nego treba da javni prevoz bude jedno 100 godina unapred.
Greska da se ispravi. Jer greska je napravljena kada je krenulo u forsiranje individualizma u prevozu, i 100 godina je spiskano u razvoj toga umesto u razvoj javnog prevoza.
Dosli smo do toga da je urbanizam spram toga razvijan, a ne spram javnog prevoza.

Dosli smo do toga da kvadrat garaze kosta vise nego kvadrat stana.
To je ludilo.
 
Pa šta sad treba da se vratimo 100 godina unazad kad je auto bio luksuz?
Ne, auto treba da bude dostupan svima.
Ne treba.
Treba da se ide u budućnost kada je javni prevoz besplatan i efikasan.
Automobili nisu postali mast hev radi luksuza nego radi potrebe.
Da javni prevoz radi ne bi bilo nužno da svaki član porodice ima svoj automobil .
 
Ti danas moras da projektujes ceo grad spram automobila.
Bukvalno je automobil to sto odredjuje kako i sta ce arhitekte da rade.

Sto je samo po sebi ludilo.

To je iebeni automobil. Gomila gvozdja koja, najcesce, prevozi SAMO jednu do 2 osobe, a kosta ko sam djavo.

100 godina razvoja javnog prevoza i dizajna urbanizma spram javnom prevozu je izgubljeno.
 
I ja volim motorcikle, ali sam svestan da bi zivot bio 100 puta zdraviji da su pre 130 godina donesene neke pametnije odluke.
Ти живиш у Немачкој, колико сам могао да приметим из твојих порука, зар не?

У Немачкој је јавни превоз тако организован да ти аутомобил није потребан или ти није потребан у оној мери у којој ти је потребан у Србији. Зато ти предлажем, као што предлажем и осталим људима који имају велике идеје и ставове, да прво кренеш од себе и када личним примером будеш показао да доследно следиш оно што причаш, можеш можда и друге да убедиш у исправност такве тврдње.

Ја се трудим и настојим да живим онако како причам. Не подржавам тврдњу да је ауто луксуз, иако ми није јефтино да га поседујем, возим и одржавам.
 
Zamisli da su naselja dizajnirana i da je zivot uredjen tako da ti za 90% potreba ne treba nikakvo prevozno sredstvo osim, mozda, bicikla?
Zamisli taj mir i čistoću!
Zamisli umesto silnog mesta za parking, da je šuma, dečija igrališta, ili male bašte?

Mi smo, kao čovečanstvo, baš napravili veliki promašaj.
Većina sela je upravo tako dizajnirana.
Živo se sećam reke ljudi koji idu na posao i vraćaju se autobusom i šinobusom.
Danas me samo dnevna parking karta košta više nego autobus tamo i nazad.
Gde je gorivo i troškovi održavanja i registracije?
E, al da ide bus na svakih pola sata, ko bi punio kasu akcizama i porezima?
 
Zamisli da su naselja dizajnirana i da je zivot uredjen tako da ti za 90% potreba ne treba nikakvo prevozno sredstvo osim, mozda, bicikla?
Zamisli taj mir i čistoću!
Zamisli umesto silnog mesta za parking, da je šuma, dečija igrališta, ili male bašte?

Mi smo, kao čovečanstvo, baš napravili veliki promašaj.
15-минутни градови, је л да?

Ја не желим да живим у таквом месту.
 
Ти живиш у Немачкој, колико сам могао да приметим из твојих порука, зар не?

У Немачкој је јавни превоз тако организован да ти аутомобил није потребан или ти није потребан у оној мери у којој ти је потребан у Србији. Зато ти предлажем, као што предлажем и осталим људима који имају велике идеје и ставове, да прво кренеш од себе и када личним примером будеш показао да доследно следиш оно што причаш, можеш можда и друге да убедиш у исправност такве тврдње.

Ја се трудим и настојим да живим онако како причам. Не подржавам тврдњу да је ауто луксуз, иако ми није јефтино да га поседујем, возим и одржавам.
Nije luksuz nego nužnost.
Nužnost na konto koje te dodatno čerupaju
 
Nije luksuz nego nužnost.
Nužnost na konto koje te dodatno čerupaju
Черупају те онолико колико ти пристанеш. Гледам људе како дају огромне своте новца за нешто што толико реално не вреди. Већ сам рекао да су повећали цене аутомобила, а избацили су резервне точкове. Људи сами пристају на то.
 
Черупају те онолико колико ти пристанеш. Гледам људе како дају огромне своте новца за нешто што толико реално не вреди. Већ сам рекао да су повећали цене аутомобила, а избацили су резервне точкове. Људи сами пристају на то.
.....a pristaješ...to ti kažem...
 
Ти живиш у Немачкој, колико сам могао да приметим из твојих порука, зар не?

У Немачкој је јавни превоз тако организован да ти аутомобил није потребан или ти није потребан у оној мери у којој ти је потребан у Србији. Зато ти предлажем, као што предлажем и осталим људима који имају велике идеје и ставове, да прво кренеш од себе и када личним примером будеш показао да доследно следиш оно што причаш, можеш можда и друге да убедиш у исправност такве тврдње.

Ја се трудим и настојим да живим онако како причам. Не подржавам тврдњу да је ауто луксуз, иако ми није јефтино да га поседујем, возим и одржавам.

Ja živim tačno onako kako pričam.
Prodao sam auto nedavno, jer sam prošle godine prešao samo 3000 km sa njim.

95% stvari za licne potrebe zavrsavam bajsom. Cak i dete vozim u vrtic bajsom, kad god vreme dozvoli.

Vozim motor, ali pomalo, 2-3K godisnje.

Zeni treba auto zbog posla, pa zato smo ostavili jedan manji. Inace, da je javni prevoz bolje dizajniran, ni to mi ne bi trebalo.

A mogu da kupim bas bas dobar auto, dakle kesh je nula problem.

Zivim kako pricam, koliko je moguce sa sadasnjim uredjenjem zivota.
 
.....a pristaješ...to ti kažem...
Ја имам ауто, али на њега не остављам богатство, као што то раде неки други. Ево, видим овде на темама колико коштају нови електрични аутомобили - Е голф кошта 50 хиљада евра, а овај на дизел 25. Зар баш мораш да купиш тај од 50 хиљада и зар баш мора тај модел? Можеш да купиш бољи аутомобил за исте или мање паре.
 
15-минутни град је место где то све обављаш ПЕШКЕ.

Једна врста малог логора.
Živim u takvom mestu.
Imam plac od 43 ara, voće baštu životinje.
Sticajem okolnosti radim terenski i prevoz mi je nužnost.
Da postoji način da radim od kuće, auto bi mi trebao jednom nedeljno da odem u nabavku, a i to ne obavezno jer su sve počeli da dostavljaju.
 
Ja živim tačno onako kako pričam.
Prodao sam auto nedavno, jer sam prošle godine prešao samo 3000 km sa njim.

95% stvari za licne potrebe zavrsavam bajsom. Cak i dete vozim u vrtic bajsom, kad god vreme dozvoli.

Vozim motor, ali pomalo, 2-3K godisnje.

Zeni treba auto zbog posla, pa zato smo ostavili jedan manji. Inace, da je javni prevoz bolje dizajniran, ni to mi ne bi trebalo.

A mogu da kupim bas bas dobar auto, dakle kesh je nula problem.

Zivim kako pricam, koliko je moguce sa sadasnjim uredjenjem zivota.
Добро.

Да би живео у потпуности са оним што пропагираш, мораш да се решиш и мотора и другог аута.

Ја знам врло добро какав је превоз у Немачкој и како функционише, било да је метро, било да је аутобус, било да је воз или авион. Једино се нисам возио бродом. Неупоредиво боље него у Србији и другим државама.

Са друге стране, без обзира што је то тако како јесте, ја бих увек држао ауто поред себе.

Никада никоме нисам саветовао да нема ауто. Саветовао сам људима да се реше мобилног телефона, али аутомобила никада.
 

Back
Top