EKV

Zaboravih da kazem da je na spratu u sali negde pred kraj promocije hor pevao duhovnu muziku i da je bilo izvodjenje Anestezije na harmonici.....Sve je bilo veoma lepo osmisljeno,izuzetno potresno a ni najmanje pateticno.

Prosto neverovatno kako je Margita svirala u drugom razredu nize muzicke skole.
U knjizi ima i program sa Margitinog resitala 1975 u sali Muzicke Akademije.Ogroman program! Jos je i isla u Osmu gimnaziju/matematicki smer.....
 
" Rođen u GETU, u ZEMLJI iza ZIDA, uzeo je gitaru shvativši da TREBA DA SE ČISTI. Znao je da je ostalo još samo PAR GODINA ZA NAS, par OLOVNIH GODINA. Bio je SIGURAN da će GLAD pokrenuti KARAVANE. PONOS mu nije dozvolio da ćuti, rekao je NE, rekao je ZABRANJUJEM, vikao je SLUŠAJ 'VAMO, ali ga nisu slušali. A imao je odgovor-LJUBAV! Osećam, NEKO NAS POSMATRA. Milan je sa nama, tu IZNAD GRADA. Gleda kako TONEMO, kako IDEMO u KRUG, šapućući I'VE ALWAYS LOVED YOU... "
 
O knjizi Lidije Nikolić u "Ilustrovanoj Politici"

http://www.ilustrovana.com/tekst.php?broj=2753&tekst=02

02-01-velika.jpg


02-02-velika.jpg


02-03-velika.jpg


02-04-velika.jpg


02-05-velika.jpg


02-07-velika.jpg
 
Jel neko procitao knjigu?

Upravo sam pročitao knjigu.
Lidija Nikolić je zaista iskreno napisala knjigu i hvala joj na tome. Znala je Magi da svoje uspomene ostavlja u pravim rukama kada je svoje uspomene ostavila kod nje, a Lidija ih na neko vreme stavila u podrum dok rana nije počela da zarasta, a bol da se smanjuje (ako je to ikako moguće), a onda je taj bol ( Weltschmerz ) podeljen i sa nama. Maginim fanovima ili kako Lidija na kraju knjige kaže:
"HVALA
bezbrojnim bezimenim Margitinim obožavaocima koji su me nagovorili da napišem ovu knjigu"

Sada ja kažem Lidija HVALA Vam što ste napisali ovu knjigu i što ste nam približili našu i vašu Magu, i samo vašeg jedinog Tipa.
 
Poslednja izmena:
Slušam neki dan na radiju da je na Gradu prošao prijedlog da se Ulica Milana Mladenovića uvrsti u krug iz kojeg se biraju imena ulica Zagreba. Sumnjam da će još neko vrijeme dobit ulicu, ali jednom će je dobiti, kao što će je i Darko Rundek dobiti u Beogradu i jednom će neki drugi klinci živjeti na ovim prostorima....
 
Poslednja izmena:
Ljudi ja stvaaaaaaarno obozavam EKV i bila bih vam mnooooooogo zahvalna ako bi ste napisali nesto o Bojanu.Vidim da se pise dosta o Magi ali o njemu bas nista......zna li neko gde je sahranjen?Ima li neko bilo kakvu informaciju koja nije sa Vikipedije ili iz onog intervjua koji sam procitala ne znam ni sama koliko puta...to je sve sto sam uspela da nadjem na netu....Hvala svima:)
 

Da.....
Shta reci na danasnji dan!?
Shta reci u ovo doba grandovaca ili nekog elektronskog djubreta sa zapada...
Jedino chuvati ovakve ljudi , dela , vizije od zaborava...
 
Ритам

Легат за будућност

Вечерашњим концертом у београдском СКЦ-у некадашњи чланови ЕКВ-а и пријатељи обележиће 17 година од смрти Милана Младеновића

Milan-Mladenovic-01.jpg


Велика сала Студентског културног центра вечерас ће бити место на којем ће се, како то већ традиција налаже, окупити некадашње чланове „Екатарине Велике”, њихови пријатељи, гости и, наравно, бројни поштоваоци прерано преминулог фронтмена овог култног београдског састава – Милана Младеновића.

Тачно 17 година после смрти једног од најзначајнијих музичких аутора бивше СФРЈ, Марко Миливојевић Нафта, бубњар, Драгиша Ускоковић Ћима, бас-гитара, Теодор Јани, продуцент ЕКВ-а на четири албума, Тања Јовићевић, некадашњи пратећи вокал састава, појачани клавијатуристомДејаном Томовићем, певачем Александром Сарајлићем и гитаристом Предрагом Стевовићем, понудиће публици музичку ретроспективу ЕКВ-а, свирајући песме из разних фаза кроз које је Младеновић током кратког али плодног професионалног живота прошао.

– На овом концерту, који јепостао традиционалан, желимо да покажемо како је Милан схватао град, како га је откривао, како је урбани начин размишљања пропагирао и делио га са клинцима – каже Марко Миливојевић, некадашњи бубњар ЕКВ-а, признајући да је за њега овај састав био попут свемирског брода у који се укрцао.

Остатак текста овде:
http://www.politika.rs/rubrike/spektar/ritam/Legat-za-buducnost.sr.html
 
Upravo sam pročitao knjigu.
Lidija Nikolić je zaista iskreno napisala knjigu i hvala joj na tome. Znala je Magi da svoje uspomene ostavlja u pravim rukama kada je svoje uspomene ostavila kod nje, a Lidija ih na neko vreme stavila u podrum dok rana nije počela da zarasta, a bol da se smanjuje (ako je to ikako moguće), a onda je taj bol ( Weltschmerz ) podeljen i sa nama. Maginim fanovima ili kako Lidija na kraju knjige kaže:
"HVALA
bezbrojnim bezimenim Margitinim obožavaocima koji su me nagovorili da napišem ovu knjigu"

Sada ja kažem Lidija HVALA Vam što ste napisali ovu knjigu i što ste nam približili našu i vašu Magu, i samo vašeg jedinog Tipa.

Хвала Лидији за књигу, али не и за цену књиге. 2500 дин је много.
 
Хвала Лидији за књигу, али не и за цену књиге. 2500 дин је много.

Lidijina knjiga "Osećanja. O. Sećanja" je 2000 din kod izdavača http://www.cekic.co/knjige?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=20&category_id=7. (do Novog Sada me je izašla 2070 din sa plaćenim pouzećem)
Što se tiče knjiga sličnog sadržaja i formata tu je knjiga "Kako je bio Rokenrol" posvećena novinaru Branku Vukojeviću (1975.-1991.) kupio sam je u knjižari po ceni od 2181 din (tekstove i intervjue iz časopisa Džuboks i transkripte iz emisija priredili su Momčilo Rajin, Predrag Peca Popović, Goranka Matić i Dragan Kremer), a i Žikićeva knjiga "Mesto u mećavi" je takođe bila oko 20 eura http://www.yu4you.com/items/sr/knjiga/item_2639.html . Pod isto štivo spada i monografija "Dečak iz vode", http://www.delfi.rs/ka1un6070/delfi_knjige_decak_iz_vode.html (1491 din). Da ne bude zabune hoću da kažem da kvalaitetne knjige datog sadržaja imaju ovakvu cenu (oko 20 eura).

2cyitch.jpg


Ivica Vdojević Vd, Branko Vukojević i Milan Mladenović
 
Poslednja izmena:
Uvek
obraćam pažnju
na poslednju stvar
Tako se i sećam
mog poslednjeg susreta
sa Margitom
Odnela sam kesu krušaka
Nisam imala više para
za zlatno grožđe
ili u to vreme
još tajanstveni kivi
Obična plava najlon kesa
sa žutim kruškama
I moja prva velika zasenjenost
kada me je Vd pozvao
da izađemo
stidljivo i nametljivo
kako je samo on to znao
A ja klinka
koja je nešto slagala
mamu i tatu
I onda Taš
I jedna klupa
On je seo
Ja sam
spustila glavu u njegovo krilo
Dao mi je svoje naočare
za sunce
Da
to je prvi put
da sam ih stavila
Platani iznad nas
bili su ljubičasti
i smrtno ozbiljni
kao da zapisuju
još jednu tajnu tajnu
Našu tajnu
A onda je i Vd
otišao
kao i što mu priliči
neobazirući se na zaborave
A na meni je ostalo
da se sećam.....

pricaj jos o VDu:neutral:
 
Karadjole De Mirel EKV 'Hej, ljudi, zanima me sta mislite o EKV-u. Koje su vam omiljene pesme. Kako kapirate njihove tekstove. Omiljeni tekst?'

Mislim da čine sastavni dio mog (svakodnevnog) života

Omiljena pjesma-pa teško mi je istaći samo jednu ali neka to bude Anestezija

S obzirom da nikad nisu nametali svoje definicije tekstova,mislim da su time svima nama htjeli dati slobodu da ih shvatamo na sopstveni način
 

Back
Top