EKV

Jel bi mogao neko da mi da iskopa neke note za klavir od EKV. Sviram klavijature, i mnogo bi mi znacilo :) Trazim po celom netu, i uopste nema nista za klavir... EKV je zaista najbolja Ex-YU grupa, zasluzuju sve pohvale...
 
60814142690371835114055.jpg
 
Poslednja izmena od moderatora:
dakle, moram da počnem da se drogiram :(
dajte mi špric! odma! šta sam čekala do sad..:roll:

e da kažem: DA Ekatarini i NE droZama! :D

Nisam rekao da trebaš da se drogiraš da bi to mogao slušati...
Ajde mi onda vi objasnite šta znači pesma Krug.
Jeli to neka izolacija od spoljašnjeg sveta ili šta već...
 
pardon, mislila sam- ne moram da se drogiram da bih stvarala tako nešto. :lol:
a za slušanje...pa naravno, isto. :lol:
a krug? krug je univerzalni simbol za više stvari, baš sam jednom tumačila sam krug kao pojam i ne bih da davim ovde jer nema veze s Ekatarinom- "ne dirajte moje krugove" (:
pesma je ovde objašnjavana koliko se sećam, i rekli smo da je besmisleno pokušavati
objašnjavati pesme- kako je u trenutku doživiš- to ti je.
 
pardon, mislila sam- ne moram da se drogiram da bih stvarala tako nešto. :lol:
a za slušanje...pa naravno, isto. :lol:
a krug? krug je univerzalni simbol za više stvari, baš sam jednom tumačila sam krug kao pojam i ne bih da davim ovde jer nema veze s Ekatarinom- "ne dirajte moje krugove" (:
pesma je ovde objašnjavana koliko se sećam, i rekli smo da je besmisleno pokušavati
objašnjavati pesme- kako je u trenutku doživiš- to ti je.

I ovo se moze tumaciti na razne nacine... :mrgreen:
 
Ja tumacim krug ovako: kad god uzmem da spremam ispit, umirem od dosade, svakog puta mislim e od ovoga nema dosadnije i onda se ispostavi da sam se uzalud ponadala.:mrgreen:
 
pardon, mislila sam- ne moram da se drogiram da bih stvarala tako nešto. :lol:
a za slušanje...pa naravno, isto. :lol:
a krug? krug je univerzalni simbol za više stvari, baš sam jednom tumačila sam krug kao pojam i ne bih da davim ovde jer nema veze s Ekatarinom- "ne dirajte moje krugove" (:
pesma je ovde objašnjavana koliko se sećam, i rekli smo da je besmisleno pokušavati
objašnjavati pesme- kako je u trenutku doživiš- to ti je.

Naravno da se pesme ne mogu objasniti jer ima puno onih koji ih drugačije tumače. Podseti me dobro.
Zaista, po meni su Pink Flojdi bili ludi i od toga dobijali inspiraciju:D
 
pardon, mislila sam- ne moram da se drogiram da bih stvarala tako nešto. :lol:
a za slušanje...pa naravno, isto. :lol:
a krug? krug je univerzalni simbol za više stvari, baš sam jednom tumačila sam krug kao pojam i ne bih da davim ovde jer nema veze s Ekatarinom- "ne dirajte moje krugove" (:
pesma je ovde objašnjavana koliko se sećam, i rekli smo da je besmisleno pokušavati
objašnjavati pesme- kako je u trenutku doživiš- to ti je.

Pa sam i za Ekatarinu isto pomislio.
Jer osnova svake pesme i njeno razumevanje je melodija.
 
Poslednja izmena:
I ovo se moze tumaciti na razne nacine... :mrgreen:
Pa baš to sam 'tela reći :lol::lol:
Naravno da se pesme ne mogu objasniti jer ima puno onih koji ih drugačije tumače. Podseti me dobro.
Zaista, po meni su Pink Flojdi bili ludi i od toga dobijali inspiraciju:D

E, a realno, ja za sebe smatram da nisam baš...normalna po nekim standardima, mogu da probam da pravim malo veća dela, da proverim koliko sam luda na imaginarnoj skali :lol::lol:


a slažem se, niko od njih nije bio...sav svoj, bilo prirodno, bilo zbog uticaja..nečega:mrgreen: ili i jedno i drugo.:think:
 
"Krug je napravljena 1988. godine i u toj pesmi se govori o zivotnom putu koji svako mora da prodje, da bi zaokruzio svoj zivotni krug, da bi ispunio zivotnu misiju na ovom svetu i da bi prosao kroz sve teskoce i lepote zivota, svaki zivot je za sebe originalan i neponovljiv i o tome se govori u pesmi." Milan Mladenovic

Mislim da bi ovo moglo biti sazeto objasnjenje pesme... Mada kao sto je dobri komsija rekao, pesma se moze tumaciti na milion nacina... :)
 
"Krug je napravljena 1988. godine i u toj pesmi se govori o zivotnom putu koji svako mora da prodje, da bi zaokruzio svoj zivotni krug, da bi ispunio zivotnu misiju na ovom svetu i da bi prosao kroz sve teskoce i lepote zivota, svaki zivot je za sebe originalan i neponovljiv i o tome se govori u pesmi." Milan Mladenovic

Mislim da bi ovo moglo biti sazeto objasnjenje pesme... Mada kao sto je dobri komsija rekao, pesma se moze tumaciti na milion nacina... :)

Nisam ja to rek'o. Nisam stvarno!
 
Iz kog je ovo perioda?

1994. Po povratku, Vasa, Djdji i Ivan uvežbavaju klupski repertoar (od Bajage, Čorbe, Azre, do Metalike, Pepersa, Inxs, Ramonsa). Na jednoj od prvih proba Margita seda za klavir (EKV nisu baš svirali tada), i od tada nastupaju kao Kurajberi. Na prvim nastupima po Bg tu su i prijatelji, Banana, Čavke, Žika, Deša Cukić, Bane Isaković, Marko Milivojević, Nele...Pevači su promenljivi, Karaga, Goran (ex Van Gogh), peva Vasa...Proleće, leto, jesen, puni muzike putovanja i sreće zajedničkog sviranja. Maga predlaže da se nešto snimi. U studiju Akademija kod Bobe Orlića snimaju pesmu Sanjač (pesma godine na Diskomeru Slobe Konjovića), obradu Enter Sandman,kurajberi 1Metalike. Snima i miksuje Vlada Negovanović. Vasa piše stihove, i u studju Avalon počinju da snimaju još nekoliko stvari. Tu je opet i maestro Banana odsvirao par pesama.Produciraju sami. Ženske glasove pevaju Ivana i Dejana Pataković. Dobro zvuči. ... A onda je Milan otišao... i Magi je to skroz izmestilo. Mnogo je vezana bila za njega. Kad sada razmislim o tome, to je bio dan kada je i Magi otišla, samo je privid ostao još neko vreme. (A i bilo je mnogo lešinara okolo, od kojih niko nije mogao da je odbrani). Milanova, kasnije i očeva smrt, će je polako odvajati od svega.

1995. Magi je tu, pa nestane, sviraju s njom, bez nje, kako kad. O nastavku snimanja nema ni govora, šta je uradjeno, uradjeno. Nastupaju na rok večeri Bg proleća, sa pesmom Bore Djordjevića, Na putu za carski grad Stambol. I kako na kraju pesme Vasa reče, To je bilo sve, to i bi sve. Magi nije mogla da se odupre mislima i skoncentriše više ni na šta. Bez nje, koja je bila inspiracija, obožavano biće, razlog da ideš po najmanjim klubovima (kafanama), na drugom kraju Srbije, da bi bio s njom i svirao, ni Zelena trojka ne nalazi motiv da silom nastavi. Nisam siguran da li je Magi posle toga negde svirala, uživo.
I tako... to je priča o Zelenom.cavke 1

 
Poslednja izmena:
"Krug je napravljena 1988. godine i u toj pesmi se govori o zivotnom putu koji svako mora da prodje, da bi zaokruzio svoj zivotni krug, da bi ispunio zivotnu misiju na ovom svetu i da bi prosao kroz sve teskoce i lepote zivota, svaki zivot je za sebe originalan i neponovljiv i o tome se govori u pesmi." Milan Mladenovic

Mislim da bi ovo moglo biti sazeto objasnjenje pesme... Mada kao sto je dobri komsija rekao, pesma se moze tumaciti na milion nacina... :)

Kroz krug se ne može proći nego će se samo vrtiš dok ne istruliš u njega. A onda će se on sam zavrteti i ima da opet prolaziš kroz sve kao leš:D
Nema srećnog kraja ni za kosti!
 
Veliki sam fan EKV-a, da se ne bi krivo shvatilo. Osvrnila bi se na knjigu A.Ilića "vrati u natrag" ne vidim ništa loše u njoj,mislim da je 90% istine, taj Saša mi u opće ne izgleda kao netko tko ima bujnu maštu za analizu pjesama niti za pisanje izmišljenog romana. Problem je u tome da ljudi nikako da shvate da si i oni samo ljudi, niti vjerujem da je Magi stalno pričala dvosmisleno i u metaforama, (vjerojatno je ponekad) u glavnom lako je biti general poslije bitke, gdje su bili svi ti prijatelji kad je ona završavala po ustanovama?
 
Slazem se, ipak su oni ljudi kao i svi ostali, ne treba analizirati svaku njihovu rec i izmisljati skrivena znacenja u njima...
Svi se guraju oko vas kad ste uspesni, ali kad vam krene lose, cistac...
 

Back
Top