Eksplozivna naprava bačena na radnju Goranca

...........па зато треба рушити, забрањивати, терорисати и асимиловати.

ja to ne bih rusio, ipak to koriste djaci, makar bilo i nelegalno uradjeno. sa druge strane, ako sam ja vlast, i neko podnese molbu, a ja mu ne odobrim, a on nastavi gradnju, ja bih to smatrao kao qurchenje, i moguce da bih mu ipak srusio, cisto da vidi da se zakon mora postovati. rekoh, mozda bih tako uradio.
primetio sam jednu konstantnu pojavu, vecina srba otvara tema o malteretiranja srba na kosovu, a mahom se radi o nepostovanju zakona. zar to ne prelazi u dosadu. zar nije lakse za sve da se postuje neka procedura kao u svakom savremenom drustvu
 
i da se vratim jos jednom na tovje pitanje koje glasi...
zasto se gorancima ne daje da uce na svom jeziku.
ono sto si ti naveoo, nema veze sa ovim pitanjem.

Аха............дакле само зато да би се поштовао закон (који још и није усвојен):hahaha:

Немој се правити блесав и наиван............срушено је нешто што треба да повећа квалитет живота људима на том простору, нешто што је неопходно ми што је нормално..........само зато што су у питању људи који косово не виде као своју државу..........у осталом, да ли су им косовске власти сахидале један квадртни метар било чега?
и зашто им се не дозвољава да уче на свом језику?
Коме то смета'?
 
Novi Sad -- Policija je, u saradnji s građanima koji su na vreme prijavili pokušaj provale, sprečila Muharema M. (32) da opljačka stan jednog Novosađanina.

Protiv Muharema M, koji je osumnjičen da je poslednjih sedam dana provalio u još dva stana i opljačkao ih, biće podneta krivična prijava.


Мухарем је 100% пљачкао некога само зато што је Србин! :rotf::rotf::rotf:


Ајмо другосрбијанци, будите доследни себи и осудите пљачку на свој начин......припишите јој националну димензију..........домаћине, реагуј.
 
Повежи то са бацањем бомбе?
Или су и кафић на углу Макензијеве и Браће Недића у Београду а чији је власник Србин размнели из националистичких а не криминиуланих резлога?

Него, будимо озбиљни, постоји ли било каква индиција да је локал дигнут у ваздух само зато што је газда Горанац?

Mislim da jeste, svi znamo da Goranci nisu vicni kriminalitetu i ostalim rabotama.
 
Mislim da jeste, svi znamo da Goranci nisu vicni kriminalitetu i ostalim rabotama.

МИСЛИШ.............Еееееееееее то је већ озбиљно.

Него имаш ли неку индицију да је то ушињено из неционалистичких побуда или само онако узгред пљуцкаш?
 
Radnju Bahtijara Hadžinurija u Borči potpuno je demolirala eksplozija ubačene bombe u noći između nedelje i ponedeljka. Detonacija u roštiljnici „Zdravlje“ nije nikog povredila, ali je porodica Hadžinuri u šoku i ne zna čije bi delo bombaški napad mogao da bude jer se, kako kažu, nikome nisu zamerili.
59319_bgd17borcabombafotodmilenkovic_f.jpg

„Da neko hoće da nas reketira, valjda bi nam prvo rekao“, kaže Alden Hadžinuri

Aldena Hadžinurija (24), sina vlasnika radnje, novinari „Blica“ zatekli su juče kako pokušava da proceni štetu koju je eksplozija izazvala. Na podu roštiljnice u Ulici Ranka Milića eksplozija je stvorila manji krater, frižideri su uništeni, većina stakala polomljena, tragovi gelera mogu se videti svuda po radnji, a zidni sat je stao u 1.16 sati, kada je bomba eksplodirala.


- Došao sam ujutro na posao i zatekao radnju ovakvu. Napadač je nekako uspeo da odvali rešetku na vratima i bombu ubaci kroz neko od stakala na njima. Siguran sam da šteta neće biti manja od 10.000 evra – kaže Alden.



Roštiljnica “Zdravlje” porodična je radnja koja u Borči postoji već četiri godine. Alden kaže da porodici Hadžinuri niko nije pretio, kao i da ni sa kim nemaju ozbiljan sukob. Sin Bahtijara Hadžinurija ne isključuje mogućnost da je napad bio nacionalističke prirode, jer ne zna šta bi drugo bilo koga navelo da im u radnju ubaci “kašikaru”. Blizu njihove radnje nalazi se trafika koju takođe drže Goranci i koja je zapaljena Molotovljevim koktelom tokom nereda koji su u Beogradu izbili nakon što je Kosovo proglasilo nezavisnost.


- Nikada nismo imali problema zbog porekla, čak ni kada su u Beogradu bili nemiri. Međutim, ne vidim šta bi drugo moglo da bude u pitanju. Da neko hoće da nas reketira, valjda bi nam prvo rekao – rekao je Alden Hadžinuri.


Treći napad na Gorance
Građanska inicijativa Goranaca osudila je napad na radnju Bahtijara Hadžinurija. Predsednik GIG Orhan Dragaš rekao je da je ovaj bombaški napad treći napad na radnje i kuće Goranaca u Srbiji za poslednja tri meseca i zatražio od policije da hitno pronađe i uhapsi napadače.

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/199168/Bombom-na-rostiljnicu
 
Poslednja izmena:
Radnju Bahtijara Hadžinurija u Borči potpuno je demolirala eksplozija ubačene bombe u noći između nedelje i ponedeljka. Detonacija u roštiljnici „Zdravlje“ nije nikog povredila, ali je porodica Hadžinuri u šoku i ne zna čije bi delo bombaški napad mogao da bude jer se, kako kažu, nikome nisu zamerili.
59319_bgd17borcabombafotodmilenkovic_f.jpg

„Da neko hoće da nas reketira, valjda bi nam prvo rekao“, kaže Alden Hadžinuri

Aldena Hadžinurija (24), sina vlasnika radnje, novinari „Blica“ zatekli su juče kako pokušava da proceni štetu koju je eksplozija izazvala. Na podu roštiljnice u Ulici Ranka Milića eksplozija je stvorila manji krater, frižideri su uništeni, većina stakala polomljena, tragovi gelera mogu se videti svuda po radnji, a zidni sat je stao u 1.16 sati, kada je bomba eksplodirala.


- Došao sam ujutro na posao i zatekao radnju ovakvu. Napadač je nekako uspeo da odvali rešetku na vratima i bombu ubaci kroz neko od stakala na njima. Siguran sam da šteta neće biti manja od 10.000 evra – kaže Alden.



Roštiljnica “Zdravlje” porodična je radnja koja u Borči postoji već četiri godine. Alden kaže da porodici Hadžinuri niko nije pretio, kao i da ni sa kim nemaju ozbiljan sukob. Sin Bahtijara Hadžinurija ne isključuje mogućnost da je napad bio nacionalističke prirode, jer ne zna šta bi drugo bilo koga navelo da im u radnju ubaci “kašikaru”. Blizu njihove radnje nalazi se trafika koju takođe drže Goranci i koja je zapaljena Molotovljevim koktelom tokom nereda koji su u Beogradu izbili nakon što je Kosovo proglasilo nezavisnost.


- Nikada nismo imali problema zbog porekla, čak ni kada su u Beogradu bili nemiri. Međutim, ne vidim šta bi drugo moglo da bude u pitanju. Da neko hoće da nas reketira, valjda bi nam prvo rekao – rekao je Alden Hadžinuri.


Treći napad na Gorance
Građanska inicijativa Goranaca osudila je napad na radnju Bahtijara Hadžinurija. Predsednik GIG Orhan Dragaš rekao je da je ovaj bombaški napad treći napad na radnje i kuće Goranaca u Srbiji za poslednja tri meseca i zatražio od policije da hitno pronađe i uhapsi napadače.

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/199168/Bombom-na-rostiljnicu

Ово ради неко коме је у интересу раздор, и сукоби. :mrgreen:

Ови људи су лојални грађани Србије, а, ето, и фирма им је на ћирилици. :D

Државни органи би требало да се озбиљно позабаве сваким оваквим случајем.
Нису бомбе бомбоне, па да се тако само бацају где се коме ћефне.
:rtfm:
 
Ово ради неко коме је у интересу раздор, и сукоби. :mrgreen:

Ови људи су лојални грађани Србије, а, ето, и фирма им је на ћирилици. :D

Државни органи би требало да се озбиљно позабаве сваким оваквим случајем.
Нису бомбе бомбоне, па да се тако само бацају где се коме ћефне.
:rtfm:

Poderali ste se medjusobno da vas vise niko nikad nece sasiti, ali neka su vama siptari prioritet kad dodje do resavanja problema :hahaha: :rotf:
 
Neko je izgleda bio iznerviran zbog trovanja hranom...

I ako se misli da su Goranci odlicni ugostitelji ( pekari poslasticari rostiljdzije i slicno ) i njima se desavaju greske... To je samo jedna u nizu predrasuda o Gorancima. Mi moramo da je izbacimo iz nasih glava i da u duhu tolerancije i medjusobnog suzivota pogledamo istini u oci i suocimo se sa njom i sa svojim zabludama. Goranci nisu nista bolji u tim poslovima od bilo koga drugog.
 
Neko je izgleda bio iznerviran zbog trovanja hranom...

I ako se misli da su Goranci odlicni ugostitelji ( pekari poslasticari rostiljdzije i slicno ) i njima se desavaju greske... To je samo jedna u nizu predrasuda o Gorancima. Mi moramo da je izbacimo iz nasih glava i da u duhu tolerancije i medjusobnog suzivota pogledamo istini u oci i suocimo se sa njom i sa svojim zabludama. Goranci nisu nista bolji u tim poslovima od bilo koga drugog.

Bogami jesu veruj mi. Svaki narod je posebno nadaren za nesto. Da je drugacije, Kina i Indija bi bile najbolje u fudbalu, kao najmnogoljudnije, a ne Brazilci i ostali.
A Goranci cinjenica jesu odlicni ugostitelji a i casni, vredni i posteni ljudi.
 
Neko je izgleda bio iznerviran zbog trovanja hranom...

I ako se misli da su Goranci odlicni ugostitelji ( pekari poslasticari rostiljdzije i slicno ) i njima se desavaju greske... To je samo jedna u nizu predrasuda o Gorancima. Mi moramo da je izbacimo iz nasih glava i da u duhu tolerancije i medjusobnog suzivota pogledamo istini u oci i suocimo se sa njom i sa svojim zabludama. Goranci nisu nista bolji u tim poslovima od bilo koga drugog.

Ako je razlog trovanje
onda bi pola bgd bilo u plamenu
no,nemoj da se foliras,kad znas sta je u pitanju;)
 
Аха............дакле само зато да би се поштовао закон (који још и није усвојен):hahaha:

Немој се правити блесав и наиван............срушено је нешто што треба да повећа квалитет живота људима на том простору, нешто што је неопходно ми што је нормално..........само зато што су у питању људи који косово не виде као своју државу..........у осталом, да ли су им косовске власти сахидале један квадртни метар било чега?
и зашто им се не дозвољава да уче на свом језику?
Коме то смета'?

tebi je "samo" kad se ne postuje zakon....:dontunderstand::dontunderstand:
inace goranci su veoma lojalni gradjani kosova.
i ponovo, gde pise da im se ne dozvoljava da uce na svom jeziku? inace tvrdnju koja je i pokrenula ovu raspravu
 
daj mi link o tome,da im se ne dovoljava upotreba svog jezika. i daj link za taj "brod"

У већини школа на Гори, за ученике и наставнике, за које је настава организована на српском језику, школска година још није почела због инсистирања косовских просветних власти да деца не могу да уђу у школе док не одбаце наставни план Министарства просвете Републике Србије и потпишу уговоре са Министарством образовања Косова. Од 1. септембра у Драгашу не раде средња Економско-трговинска школа и Основна школа у којој је наставу похађало око 200 ученика горанске националности. Координатор општине Гора, Абди Алија, изјавио је КИМ радију да овај акт представља још један у низу притисака на горанску заједницу на исељавање.”О овом проблему информисани су и УНМИК, ОСЦЕ, и све друге надлежне инстанце нико се не залаже да проблем реши а деца већ месец и по дана не иду у школу. Ово је флагрантно кршење људских права”, рекао је Абди. Он истиче да су се родителји јасно изјаснили да желе да њихова деца уче по наставном плану и програму Републике Србије. Ученици и професори на Гори који желе да се школују по плану и програму Републике Србије већ две године суочени са истим проблемом па због тога један део ученика са Горе већ две године наставу похађа, уместо у школи, у две приватне куће у селу Крушево. На Гори према српском наставном плану и програму наставу похађа око 1200 ученика а уџбеници на српском језику по косовском наставном плану и не постоје
 
daj mi link o tome,da im se ne dovoljava upotreba svog jezika. i daj link za taj "brod"

наведи неки пример где им је дозвољено да школу похађају на метерњем језику?

И није "тај" Брод већ Брод....................централно место у Гори поред Драгаша
 

Back
Top