Ekskurzije

Зови, али не видео позив - не воле да друштво види да га мама зове.
Дакле само тлф позив, ништа ВотсАп и сл.
 
Moje mlađe je u srednjoj školi i skoro je došla sa dvodnevne ekskurzije.

Kiflice? Deca nose šta im se jede, od smokija do šnicli. Spakuj šta dete želi i ne misli šta je moderno. Kada gooza ogladni sve će da se jede. A uvek je neko u autobusu gladan i veruj mi da će deca pre da se obraduju kiflicama nego grickalicama.
Pare? Zavisi gde idu. Ja sam stavila veto na magnete i poklone. Ako već ne mogu da odole dozvoljeno im je da mi kupe varjaču ili krpu, to barem mogu da iskoristim.
Zivkanje? Ja sam zvala kada sam htela, a oni se uvek jave i nisu nikada bili u fazonu da se nešto stide. Mada, zahvaljujući Viber grupama i pojednim roditeljima, imamo uvid u njihovo kretanje bolje nego da ih MI6 prati.

Ja mojima spakujem Dramamin za put i kesu za povraćanje za nedajbože. Voda obavezno. Pun telefon. Novac. Tvoje kiflice. Sve ostalo nije strašno i ako zaborave.
 
Znaces o kretanje ekskurzije sve od drugih roditelja, pretpostavljam da ste u nekoj viber ili facebook grupi i zbog same skole. Ja sam moje coolirao kad su isli tako, kao cekam da se oni jave a u sustini supruga je sve cula od majke devojcice iz odeljenja. Secam se da je cerka zvala sutradan, u stilu "a zasto vi mene ne zovete?", ja joj odgovorim " pretpostavio sam da si zauzeta i da nemas vremena za nas, pa eto nisi se ni javljala sto znaci da je bilo tako".

A sta da ponese od klope? Grickalice, slatkise svakako a nece se baciti ni kiflice, pojesce se i to.

Koliko novca? Nemam pojma, ne zivim u Srbiji vise ali sracunaj da mu treba za dva soka dnevno, sladoled, pa neke grickalice ili parce pizze, zavisi gde idu na exkurziju...

Exkurzije ti ostaju u secanju ceo zivot, ma gde i ma koliko putovao kasnije, pa nadaj se da ce ostati u lepom secanju. :)
 

Back
Top