EKONOMSKI FAX U BGD-U VS.OSTALI EKONOMSKI FAKULTETI

Moje misljenje je da Zastava kao fabrika automobila nema perspektivu.Mislim da je sansa koja je, eventualno, postojala izgubljena.Dok smo mi ovde vodili ratove i tukli se medjusobno, veliki proizvodjaci automobila su gradili fabrike u drugim zemljama u tranziciji (Ceska, Slovacka, Madjarska, Rumunija...). Danas su aktuelne druge zemlje, sa velikim trzistima kao sto su Rusija (Tojota) I Kina (americki proizvodjaci). Postojili tu mesta za Srbiju? Sumnjam.Mi nemamo sta da ponudimo. Trziste je malo i poprilicno zasiceno, a radna snaga, o kojoj toliko govorimo, nije toliko jeftina, a sto je jos bitnije nije obucena (pogledajte ko su strucnjaci koji rade u Zastavi). Ne verujem da je Fijat dobro resenje: Kako ce on restrukturirati Zastavu, ako je on sam zaostao za liderima u automobilskoj industriji?
Mozda bi perspektiva Zastave mogla biti proizvodnja autodelova (malo je takvih fabrika u okruzenju)i zato bi valjalo privuci nekog giganta (spekulise se da bi to mogla biti Tojota). Sto se tice tvrdnje da su zastavini automobili jeftini, ukinite carinu na uvoz automobila (20%) i uporedite cene stranih automobila sa zastavinim!
 
nea:
Mislim da Vasiljev najbolje predaje! Interesantno, sareno, ako bi svi profesori bili takvi, mislim da bi studenti vise dolazili na predavanja. Vezbe iz marketinga su isto super, ima puno interesantnih prica, koje privlace paznju!
Slazem se sa tobom da Vasiljev jako dobro predaje.Vezbe su jos zanimljivije od predavanja ali mislim da na ispitu Vasiljev mnogo trazi.(ako nemas polozene kolokvijume). Covek jeste dobar profesor ali mnogo trazi. Meni je najgore kad on kaze: "E bas lepo pitanje ste izvukli kolega!Tu imate da pricate minimum 20 minuta".
 
bobos:
Toga ima uvek,i nije merilo kvaliteta profesorskog kadra.Recimo kod nas je jako tezak ispit Upravljacko Racunovodstvo.Prolaznost je manja od 10%!
na finansijskom rac. je kako se kata sam hvalila 'oko 4 %,ako sam bas raspolozena,onda 5 % ' :roll:

mislim da je fakultet los,svake godine primaju sve vise studenata,a kvalitet nastave opada.
ne forsira se aktivno ucenje i komunikacija,nego bubacenje i princip -sam se snadji kako znas :roll:
knjie su katastrofalne,pocev od ekonomike preduzeca,koju je prakticno nemoguce razumeti prilikom prvog citanja jer ima gramaticke greske,greske u kucanju i greske u formulama.
generalno su knjige dosadne i ne podsticu interesovanje.
izuzetak je gidensova sociologija.

uprkos svemu,ovo je medju svim fakultetima u bg koji se ticu ekonomije,najbolji iz prostog razloga sto ti diploma vise vredi.

generalno,mislim da je novosadski univerzitet bolji,moderniji i napredniji jer mi ovde jos radimo ko pre 30 godina. :roll:
 
Ja sam na smeru Statistika (tu je nastavni plan i program http://www.ekof.bg.ac.yu/smerovi/2004/STATISTIKA, INFORMATIKA I KV EKONOMIJA.htm) .To je otprilike dobra kombinacija ekonomije,matematike,statistike i racunara.Mogu ti reci da sam prezadovoljan jer nema “streberskih ispita”.To je jedini “inzenjerski smer”.Broj studenata je optimalan,nema guzvi na predavanjima i vezbama.

Da sam na tvom mestu izabrao bih najlaksi smer(najkraci put do diplome),jer ce te retko ko pitati koji si smer zavrsio.Bitno je da si diplomirao.
Kazu da je to Ekonomska analiza i politika.
A sa druge strane cujem da je Bankarstvo najteze.
 
predoliki:
Slazem se sa tobom da Vasiljev jako dobro predaje.Vezbe su jos zanimljivije od predavanja ali mislim da na ispitu Vasiljev mnogo trazi.(ako nemas polozene kolokvijume). Covek jeste dobar profesor ali mnogo trazi. Meni je najgore kad on kaze: "E bas lepo pitanje ste izvukli kolega!Tu imate da pricate minimum 20 minuta".
Ti mora da se salis?! Vasiljev mnogo trazi? Sa njim mozes da pricas o svim mogucim temama vezanim za marketing i ekonomiju uopste i to na samom ispitu! Uz to, covek ne smara, ni sa knjigom, ni sa ispitom, ni sa predavanjima. A ako ti je kod njega problem poloziti ispit, kako si ti onda prosao makro, statistiku kod Stojkovica, sistem kod Sofije, politicku kod Nade, a poslovne, strategiju, nauku.... Rekla bih da te ceka nesto sto ti se nece nimalo dopasti...
 
predoliki:
Interesuje me vase misljenje o najtezem isptu na Ekonomiji! Uvek sam mislio da su to Poslovne Finansije ali sad su pocele da kruze price kako je Strategijski Menadzment mnogo tezi od njih!Ja licno ne verujem da je nesto teze od njih ali....
Sto se mene tice, gora je strategija. Samo sto je mozda lakse poloziti nego poslovne. Prosto, poslovne su jako interesantna i korisna materija bez koje ne mozes u praksu, a strategija se uci po nekoj smorovskoj knjizi sa beogradskog univerziteta, koja je ocajno napisana- sve sto su rekli je moglo stati na 200 strana. Cudi me da nas profesor nije izdao svoju knjigu, i njegova predavanja su solidna.
 

Back
Top