Egoizam kao izvor društvenog zla

Nije uvijek misao uzrok želje, jer na same misli utiče i nešto drugo, dokaz za to ti je osjećaj gladi ili neki nagon, npr. seksualni koji utiču na formiranje želje.
Naravno, kad te ujede komarac za ruku, prvo ide nelagodan osećaj uboda komarca, koji se širi po čitavom telu. Čitavo telo oseća ubod komarca. Naravno, to oseća i čovekova aura koja je informatički povezana sa telom. Posle toga, zadatak aure je da odbrani telo od komarca i ona osmah akrivira mozak, da u njemu potiraži informaciju o tome kako da telo to uradi i to je ono što zovemo imenom misao. Posle toga aura bira na kori velikog mozga centaar preko kojega daje naredbu telu, tj, ruci tela šta treba da uradi da otera komarca i ta naša aura i njena misao i naredba telu da se pokrene je ono što zovemo omenom "volja".
Drugo, ako ti neko stavi ruku u vatru ti ćeš automatski i refleksno stvoriti želju da je izvadiš iz vatre.
Refleksna reakcija na bol stvara želju i impuls druge radnje koja nije proizvod misli.
Dakle, na želju utiču i drugi faktori.
Sve to ide automatski i velikom brzinom, jer telo je uvežbano da velikom brzinom rešava neke svoje probleme. Ali bez obzira na brzinu izvršavanja neke radnje, uvek su sve fizičke i psihičke sposobnosti našeg tela i naše duše, tj, aure, uključene - i opažanje i osećanje i pamćenje i mišljenje i razumevanje i naprezanje i pokretanje. I sve to je ono što zovemo imenom "volja". Dakle, volja je celo naše telo koje sebe zove imenom "JA". Volja to je naša svest. Dakle, kad na ruku sleti komarac i u nju zabode svoju žaoku, celo naše telo se aktivira da se odbrani od komarca. Jer celo naše telo je JEDNA SVEST, nebitno što je ono sastavljeno iz bezbroja živih i svesnih entiteta, atoma ćelija i organa. To jedinstvo svesnosti tela omogućuje AURA koja zaokružuje i prožima ceo organizam i informatički, tj. telepatski povezuje sve atome. ćelije i organe u jedinstvenu živu i svesnu celinu i biće. Pa tako ljudsko telo nije samo jedinstvena materijalna celina, već i jedinstvena živa i svesna celina, koja sebe zove imenom "JA". A možemo to JA da nazovemo i imenom "svest" ili "volja". Kad kažmo da imamo VOLJU da nešto uradimo i upitamo se koj e taj ko u telu ima volju da nešto uradi, uvek kažemo, " JA taj koji imam volju". A kad se upitamo ko sam JA, odgovor će da glasi da sam JA ceo moj živi i svesni organizam sa svim svojim delovima i delićima.

A kad se upitamo kako čovekova svest može da preživi kad telo ostari, umre i raspadne se, odgovor glasi da je istinski čovek u telu čovekoba aura. Ona nije sastavljena od delova i delića svesti kao telo, već se ona sastoji iz jedne nedeljive žive i svesne celine u obliku elektromagnetnog živog i svesnog polja. I ne preživljava samo ona smrt i raspad tela, već i svi atomi i molekuli koji su gradili telo, jer i oni su živa i svesna bića. Kao što su bili živi i svesni i pre nego su ušli u telo i postali njegov sastavni deo. Da nisu bili živi i svesni ne bi ni bili sposobnio da grade telo. Što podrazumeva da u trenutku smrti svest tela se ne gubi, već se samo telo kao organizacija života i rada mnoštva živih i svesnih subjekata, raspada.

Ove stvari su toliko lako proverljive, logične i jasne da ja zaista ne razumem zašto se ljudi žale da moja objapnjenja da ih ne razumeju, a da razumeju neka druga i drugačija objašnjenja, koja uopšte i nisu objašnjenja, jer bez znanja o Svesti i njenih sedam sposobnosti se apsolutno ništa ne može objasniti. Pogotovo iz razloga što sem Svesti i njenih sedam sposobnosti ničeg drugog nema.
Ljubo što se tiče zakona jačeg, rekao sam ti, to je tako kako jeste, stvar po sebi i zakon koji ne možemo isključiti,
Pričaš gluposti. Gde ti u ljudskom organizmu vidiš mrženju, borbu, pravo jačega i prirodnu selekciju? Svi delovi i delići ljudskog tela su PRIPADNICI ISTE VRSTE i kao takvi imaju iste životene potrebe, koje samo savršenom organizacijom i podelom rada mogu zajenički da se zadovoljavaju. Što važi i za sve ljude sveta kao pripadnike iste vrste, koji ne mogu izbeći zlo, ako se svi ne ujedine i organizuju na osti način kao i delovi i delići ljudskog organizma. Ono što ljude u tome sprečava su jedino njihove političke, verske, nacionalne i klasne podele, pomoću kojih su se oni veštački podelili na pripadnike različitih vrsta i zbog takvih različitih, besmislenih i ludih podela i pripadnosti, snatraju da ne mogu zajedno da žive, već da kao pripadnici rauličitih vrsta treba da se mrze, ratuju i uzajamno istrebljuju. Pa onda neka mi se neko usudi da kaže da ljudi nisu glupi, već pametni
ali ti uzimaš automatski zakon jačega kao nešto loše i negativno, ja sam ti pre odgovorio na drugoj temi o tome, a ovo je ključna stvar sada, pa ću ponoviti još jednom DOBRI LJUDI TREBAJU DA SE DOMOGNU MOĆI, DA ONI ODREDJUJU I USPOSTAVLJAJU SVOJ ZAKON DOBRA, JER PO ZAKONU JAČEGA AKO SE LOŠI LJUDI DOMOGNU MOĆI, ONDA DOBRI NEMAJU ŠANSU DA USPOSTAVE SVOJ, NITI RED NITI HARMONIJU TE STRADAJU PO PRINCIPU ZAKONA JAČEG UKOLIKO SU SE LOŠI DOMOGLI MOĆi. DAKLE SUŠTINSKI ZAKLJUČAK JE DA JE ZAKON JAČEG I MOĆNIJEG NEUTRALAN, A NE DOBAR ILI LOŠ!
Dakle, tvoj zaključak je da dobri ljudi treba da se domognu moći da bi oni svoj zakon harmonije idobra uspeli da sprovedu u praksi. A da li ja predlažem nešto dugo od toga? Naravno da ne. Predlažem to isto, čak i više od toga, objašnjavam i jedini način na koji dobri ljudi mogu da se dograbe moći. A to je da moraju da pronađu naćin da njihov glas, pamet, snaga i ideja harmonije i dobra u svetu postanu zapaženi kako bi glupi i zli ljudi mogli na njih da obrate pažnju. Jedini način da dobri ljudi u tome uspiju jeste da se uradi ono što je u Jovanovom Otkrivenju prorokovano, tj., PREDLOŽENO od strane viših duhovnih inteligencija, a to je da se napravi pokret svetskih razmera pod imenom "Narod u čistim belim haljibama". Koji je Tarabić nazvao "Novim narodom" koji treba da krene iz Srbije i proširi se na ceo Svet. I da bi se u tome uspelo, nije potrebno ništa drugo da se uradi, već da dobri i pametni ljudi u Srbiji, ako ih ima, počnu da propagiraju ideju harmonije i dobra, tj. ideju jedinstva sveta, mira, uzajamnog pomaganja, ljubavi i pravednosti. I to na vrlo jednostavan način, pomoću TROBOJNOG SIMBOLA te ideje, kako bi svako mogao da vidi taj simbol i sazna kakvu on poruku u sebi nosi.

I koliko dugo ja na ovom forumu to objašnjavam i niko ništa. Gde su ti dobri i pametni ljudi u Srbiji? Nema ih nigde. Mnogi u Srbiji danas teško žive i niko ne shvata zašto je stanje takvo, ni šta treba da se preduzme da se stanje popravi. A međuverske, međupolitičke i međunacionalne netrpeljivosti i mržnje i pravo jačega i prirodna clekcija, cvetaju. Svako hoće svoju državu, svoju autonomiju, svoju moćnu firmu i radnike da ih eksploatiše u bude iznad drugih. Žalosno i još više glupo i sramotno.

Tako da zadnje što si naveo, to da civilizacija treba usvojiti nove moralne norme po principu "ljubi bližnjega svoga, kao samoga sebe", će biti uspostavljena upravo i tek onda kada se to bude moglo, dakle moć je ključna riječ, a moći će kada se dokopaju mogućnosti ili moći, ili možeš uspostaviti ili ne možeš uspostaviti te norme, a to ide po prethodno navedenom redosledu.
Ovaj trobojni simbol i ono što on simboliše je ta moć pomoću koje če dobri ljudi jedino moći da osvoje svet i urede ga tako da zla više nikada ne bude. I hajde, Srbi, počnite, šta čekate. Ionako već odavno pokušavate da stavite svetu do znanja da ste vi IZABRANI NAROD. A niste svesni šta to znaći i po čemu bi to trebalo da bude da su Srbo IZABRANI NAROD.
xjpg.1164611.jpg
 
Gde ti u ljudskom organizmu vidiš mrženju, borbu, pravo jačega i prirodnu selekciju? Svi delovi i delići ljudskog tela su PRIPADNICI ISTE VRSTE i kao takvi imaju iste životene potrebe, koje samo savršenom organizacijom i podelom rada mogu zajenički da se zadovoljavaju. Što važi i za sve ljude sveta kao pripadnike iste vrste, koji ne mogu izbeći zlo, ako se svi ne ujedine i organizuju na osti način kao i delovi i delići ljudskog organizma.
Ne možeš postaviti takvo pitanje jer ljudski organizam je materijalno povezan, tako da ga ne možeš isto porediti sa ljudima koji čine grupu.
Ljudi u grupi upravo mogu zbog manjka svijesti da osjećaju mržnju, animozitet, da čine zlo jedni drugima, umjesto opcije gde se nudi saradnja, timski rad i sl.
Grupa treba da ima svijest i shvati da je ta organzacija po principu ljudskog organizma pozitivna, te da se na neki način prenese i u društvenu organizaciju. Prvi korak je uspostavljanje empatije i brige za drugog, a samim tim egoizam otpada, dakle podizanje svijesti na viši nivo.

Ovaj trobojni simbol i ono što on simboliše je ta moć pomoću koje če dobri ljudi jedino moći da osvoje svet i urede ga tako da zla više nikada ne bude. I hajde, Srbi, počnite, šta čekate. Ionako već odavno pokušavate da stavite svetu do znanja da ste vi IZABRANI NAROD. A niste svesni šta to znaći i po čemu bi to trebalo da bude da su Srbo IZABRANI NAROD.
Pogledajte prilog 1517432
Hoćeš ti Ljubo da napraviš kult, vidim ja.
 
Ne možeš postaviti takvo pitanje jer ljudski organizam je materijalno povezan, tako da ga ne možeš isto porediti sa ljudima koji čine grupu.
Da bih ti ovo objasnio, krećem od činjenice da je duhovno i materijalno blagostanje glavni cilj i svrha života i sveukupnog postojanja, I da se ovaj cilj može ostvariti jedino kada pripadnici iste vrste, po principu harmnoje i dobra, tj. po principu "ljubi bližnjega svoga kao saoga sebe", naprave pravednu organizaciju podele rada i rezultata rada. To je cilj evolucije žive i svesne materije celog Svemira. Pa onda imamo da su elementarne čestice po tom Hristovom principu sagradile tela atoma, pa atomi tela ćelija, zatim ćelije tela biljaka, životinja i ljudi, a sada i ljudi na planeti Zemlji, saciljem da i oni ostvare ostvare svoje duhovno i materijjalno blagostanje i tako izbegnu zlo, a ostvare dobro, treba da urade isto što su uradile elementarne čestice u atomima, pa atomi u ćelijama i ćelije u njihovim telima. Eno društva pčela i mrava su uspela po tom Hristovom principu da dovedu svoje međusobne odnose do savršenstva u pogledu podele rada i rezultta rada, pre nego ljudi u ljudskom društvu. Što podrazumeva da su pčelinja i mravlja društva pametnija od ljudskih, iako je princip "ljubi blišnjega kao samoga sebe" poznat ljudima već pune dve hiljade godina,

A što se tiče, kako ti kažeš, pogrešne usporedbe ljudskog organizna sa ljudskim društvom, zato što je ljudki organizam materijalno povezan, a ljudi na Zemlji, nisu, tu se ne radi ni o kakvoj materijalnoj, već informatičkoj povezanosti. Elementarne čestice u atomima su informafićki povezane pomoću elektromagnetnog polja atoma. Atomi u ćelijama su takđe povezani pomoću elektromagnetnih, živih i svesnih plja ćelija ćelija. A ćelje u ljudskim telima su informatički povezane pomoću elektromagnetnog polja koje obavija i prožima ljudski organizam. Sva ova polja su ono što zovemo imenom "aura". A danas su i svi ljudi na Zemlji, već uspeli da se međusobno informatički povežu pomoću aure , tj. elektromagnetnog polja planete Zemlje.

Ovde je važno shvatiti da se savršena i pravedna organizacija života i rada ne može napraviti bez informatićke povezanosti pripadnika iste vrste koji neku organizaciju grade, a evo danas, zahvaljujući napretku tehniloške fizike i ljudi na Zemlji su u tome uspeli i sada ne postoji druga smetnja da i oni naprave savršenu pravednu organizaciju života i rada i tako i oni ostvare svoje duhovni i materijlano blagostanje, do ta smetnja što ljudi još uvek nisu svesni da su po prirodnom Zakonu harmnoje i dobra i oni predodređeni da urade to isto, I ako se na kraju i oni sete da to treba da urade, u momentu kad to budu uradili i njih će da obuhvati i prožme njihova klektivna svest i vidu jednog golemog elektomagnetnog polja i sve ih informatički, tj. telepazski poveže u jedinstvenu živu celinu i biće. Isto kao štu ljudske aure povezuju sve ćeije i organe u ljudkom organizmu u jedinstvenu celinu i biće. Pčelinja i mravlja društva takođe već imaju svoje aure i svi mravi i pčele su takođe informatički, telepatski povezani.

I sada se još čeka samo na ljude na Zemlji da se i oni toga sete i da se izjasne da i oni žele to isto da urade. Da se izjasne pomoču TROBOJNOG SIMBOLA jedinstva Svemira i jedinstva svih ljudi sveta i jedinstvenog, pravednog svetskog društvenog i ekonomskog poretka. Evo pogledaj razne varijante ovoga simbola, iscrtene od strane svetlosnih bića na žitnim polima, pomoću kojih nam svetlosna bića sugerišu da i mi uradimo isto
xjpg.1164611.jpg

xxxxxx.jpg
 

Prilozi

  • xjpg.1164611.jpg
    xjpg.1164611.jpg
    3,3 KB · Pregleda: 0
Koncept društvenih mreža, tipa fejzbuk a naročito instagram zapravo u praksi vrše samopredstavljanje jedinke u najboljem mogućem, idealnom ili pak u lažnom svjetlu, egoistična samoreklama u svrhu zadovoljenja sopstvenih egocentričnih potreba. Nije sve tako crno, ali uglavnom je tako, u većini slučajeva.
Mislim da je zamka i krajnji rezultat egocentrične ekspresije na ovakvim mrežama to da će se većina na kraju osjećati loše, prvo što je mreža koncipirana da te odvoji i izoluje od društva, dakle to možemo pomalo paradoksalno nazvati i antisocijalnom mrežom, drugo, ako se neko predstavlja u nekom pretjerano idealnom i lažnom svjetlu, unutra duboko sebe ne može slagati te se neće osjećati dobro, a drugo kod ostalih posmatrača će više izazvati ljubomore nego ljubavi prema odredjenoj samoekspresiji.
Zaključio bih na kraju da društvene mreže takvog tipa zapravo daju vjetar u ledja subjektivnoj svijesti da postane više egoistična.

To i jeste suština. Što su sve društvene mreže, Youtube, Facebook, Instagram, Tik Tok i ostale stvari stvorene na konceptu JA BOG i VIDITE MENE. Zapravo, face i instagram su doslovno samo vidite me, nemaju drugu funkciju osim da te neko klikne i odobri, što jedino što razvija bude ego i samoljublje.

Takođe, saglasan sam i sa tim da je to stvar koja je antidruštvena mreža, jer koliko te "nudi" drugima, toliko te i udaljava od drugih. Šta je nešto što tvoj poznanik ima ili radi, a da ti ne znaš i bez da si ga sreo i da ti je o tome išta rekao? Danas ljudi nemaju potrebu da vide ljude uživo da bi znali išta, da bi proveli lepo vreme, već sedi kod kuće i skroluj.
 
Ljudi u grupi upravo mogu zbog manjka svijesti da osjećaju mržnju, animozitet, da čine zlo jedni drugima, umjesto opcije gde se nudi saradnja, timski rad i sl.
Ne može se reći da to ljudi čine zbog "manjka svesti", jer svest ne može da manjka, već ZNANJE o tome kako se najlakše ostvaruje osnovni cilj i smisao života i sveukupnog potsojanja. Oni još uvek misle da se to najlakše postiže po principu prirodne selekcije i prava jačega, pa se upravo zbog toga na Zemlji dele politički, verski, nacionalno i klasno i međusobno mrze i bore za vlast i svetska materijlalna blaga. I to je glavni razlog što je cela naša civilizacija EGOISTIČNA. I što umesto željenog duhovnog i materijalnog blagostanja na kraju uvek u mržnji i međusobnim ratovima svi stradaju i materijalno osiromašuju.
Grupa treba da ima svijest i shvati da je ta organzacija po principu ljudskog organizma pozitivna, te da se na neki način prenese i u društvenu organizaciju. Prvi korak je uspostavljanje empatije i brige za drugog, a samim tim egoizam otpada, dakle podizanje svijesti na viši nivo.
Ljudska svesnost se ne može podići na viši nivo apelom na ljude da vole druge kao samomi sebe, već da im se objasni najbolji mogući način kako da vole sami sebe, odnosno kako da ostvare svoj glavni životni cilj, a to je duhovno i materijalno blagostanje. A taj najbolji način da to postignu jeste da organizovano i pravedno zajednicki rade na ostvrenju tog cilja, a ne da budu egoistični pohlepni, da se dele politički, nacionalno, verski i klasno i da se mrze i bore. I tek kao krajnji rezultat njihove savršene organizacije života i rada dolazi ljubav jednih prema drugima kao prema samima sebi. Zato jer na kraju svi shvataju da jedni bez drugih, ne samo da ne mogu da ostvare duhovni i materijalno blagostanje, već ne mogu ni da opstanu. Kakav bi život jednog čoveka bio na pustom ostrvu bez drugih ljudi? NIkakav. Čovek bi živeo u pečini, pokrivao se smokvinim listom i hranio se gloginjama.
Hoćeš ti Ljubo da napraviš kult, vidim ja.
Ako reć i pojam "kult" podrazumeva OBOŽAVANJE NEČEGA, onda jedino što bi ovde u ovome što ja predlažem, moglo i trebalo da se obožava, jeste duhovno i materijalno čovekovo blagostanje, koje može da se ostvari jedino pomoću jedinstva svih ljudi sveta, mira i stvaranja jedinstvenog svestskog pravednog društvenog i ekonomskog poretka. To je krajnji cilj evolucije celokupne žive i svesne materije Svemira kojem se teži i koji treba da se obožava. A to nije obožavanje nikakvog božanstva, već obožavanje samoga sebe. Jer sve što postoji je samo JEDNO ŽIVO I SVESNO - BOŽANSKO - JA:
xjpg.1164611.jpg
 

Back
Top