Egipat

Ja sam dosla pre 10 dana iz Egipta,iz Hurgade,tako da sam sveza sa informacijama.Nikako ti ne treba 1000 dolara po osobi,iako ides na sve izlete.Ne znam kako je u Sharmu,ali Hurgada mi je bila smesno jeftina.Posebno ako imas all inclusive uslugu,ne treba ti puno para.Cene pica su ti od 100-200 dinara.200 din su uglavnom alkoholna pica.Ne znam kako je u klubovima,jer zato sto sam isla na sve izlete,nisam bila u stanju uvece da izlazim.
Ako ima pitanja,pitajte...
 
Ja idem 28.09. KAIRO-HURGADA preko argusa...E sada, citao sam svasta o tim agencijama, ali nije bitno...Sa kojom si agencijom isla na te izlete? Jesi li isla sa svojom ili nekom drugom? Sa kojom si agencijom isla uopste?

Ja idem i imam all inclusive...e sada, planiram da idem na te silne izlete pa nemam pojma koliko para treba za to.

Kakve su kontrole na granici..jel storga kontrola...jel se mogu iznositi suveniri i to?

Kazi da li si mozda nesto negde tamo placala karticom, jel primaju tamo negde kartice uopste.?

Zanima me jos jedna stvar, idem u dvokrevetnu sobu, ali bih voleo da bude jedan onaj veliki krevet (znaci double room varijanta, a ne twin)...Da li to mogu da trazim na recepciji...i da li se to trazi od recepcionara ili od vodica naseg...kako to ide uopste?

Hvala unapred.

Pozdrav
 
Poslednja izmena:
Ja idem 28.09. KAIRO-HURGADA preko argusa...E sada, citao sam svasta o tim agencijama, ali nije bitno...Sa kojom si agencijom isla na te izlete? Jesi li isla sa svojom ili nekom drugom? Sa kojom si agencijom isla uopste?

Ja idem i imam all inclusive...e sada, planiram da idem na te silne izlete pa nemam pojma koliko para treba za to.

Kakve su kontrole na granici..jel storga kontrola...jel se mogu iznositi suveniri i to?

Kazi da li si mozda nesto negde tamo placala karticom, jel primaju tamo negde kartice uopste.?

Zanima me jos jedna stvar, idem u dvokrevetnu sobu, ali bih voleo da bude jedan onaj veliki krevet (znaci double room varijanta, a ne twin)...Da li to mogu da trazim na recepciji...i da li se to trazi od recepcionara ili od vodica naseg...kako to ide uopste?

Hvala unapred.

Pozdrav
Е па овако:
То што идеш Каиро-Хургада мало ће ти бити заморно јер и у повратку идеш исто тако.
Раздаљина је 500 километара а иде се бусом.
Била сам три пута у Египту и мени је сваке године све лепше и лепше.
Увек сам ишла на излете искључиво са својом агенцијом, јесте скупље али је зато много сигурније. Ако се било шта деси, твоја агенција ће да реагује одмах! Имаш тамо водича који ће детаљно да ти објасни све. Мислим да у "Аргусу" можеш да добијеш цене излета који се нуде тамо. Излета је пуно и ако идеш на све уморићеш се. Ја сам ишла у Каиро, на Рајско острво, Сити туру и на Сафари. Сви излети су супер.
Мораш да ми кажеш у који хотел идеш, да ли је у граду или не.
Што се собе тиче, сви кревети су им екстра велики, али на рецепцији могу да ти учине да ти дају брачни кревет ако имају могућности. Прво провери на нету какве све собе има хотел, па их тамо замоли уз напојницу.
Примају картице али не у свим продавницама. Увек сам носила кеш. Прошле године сам имала и два банкомата у самом хотелу, од тога је један био банке Интеза!
Немој да бринеш да ће те у хотелу неко опљачкати. Слободно остављај новац у соби, не смеју ни да га пипну. Ја га оставим негде у ормарну или у фиоци, да није баш на видном месту. У хотелу ти новац не треба, ако хоћеш нешто што није предвиђено услугом само потпишеш и на крају, при одјављивању, платиш све.
Све можеш да изнесеш, а нарочито сувенире, па томе и служе – да се понесу кући за успомену!
НЕ СМЕШ ни да помислиш да изнесеш корале. За то можеш да заглавиш и затвор!
 
Poslednja izmena:
Idem u hotel Piramysa Blue Lagoon... http://www.pyramisaegypt.com/pyramisaBlueLaguna/location.asp

Nadam se da ce da bude sve ok...Ovo za korale sam procitao bas... :), hvala na upozorenju...

Ali nisam znao da se iz Hurgade vraca za Kairo pa onda u BG...Tamo u planu i programu pise let HURGADA-BG..,mada je to sigurno moja neinformisanost...Oni tako napisu,a u stvari se smatra da se ide za kairo pa odande u hurghadu...

Mada nema veze...Bitno je da se odmori. Kontam ove godine, posto idem prvi put, sada idem ovako...a dogodine mozda u stella di mare..tamo je cini mi se mirnije...Ide mi se da ne radim nista i samo da lezim na plazi i odmaram. :)

Hvala unapred...
 
Idem u hotel Piramysa Blue Lagoon... http://www.pyramisaegypt.com/pyramisaBlueLaguna/location.asp

Nadam se da ce da bude sve ok...Ovo za korale sam procitao bas... :), hvala na upozorenju...

Ali nisam znao da se iz Hurgade vraca za Kairo pa onda u BG...Tamo u planu i programu pise let HURGADA-BG..,mada je to sigurno moja neinformisanost...Oni tako napisu,a u stvari se smatra da se ide za kairo pa odande u hurghadu...

Mada nema veze...Bitno je da se odmori. Kontam ove godine, posto idem prvi put, sada idem ovako...a dogodine mozda u stella di mare..tamo je cini mi se mirnije...Ide mi se da ne radim nista i samo da lezim na plazi i odmaram. :)

Hvala unapred...

Распитај се у Аргусу за тај пут.
Хотел је екстра!
У хотелу ћеш се сигурно одморити. Ту нема никог осим туриста, плаже су искључиво хотелске и нико ту нема приступ осим гостију хотела. Иначе, сви хотели ти дају и пешкире за плажу. Све је чисто, лепо. Арапи су услужни и стално насмејани, пуни енергије и баш се труде да ти угоде. Неки људи кажу да су им досадни, али ја се са њима баш лепо шалим. Говоре енглески и руски, а понеко и италијански и немачки.
Полако са тим излетима, биће још прилика. Одмори се и благо теби. Ја једва чекам да одем поново.
 
Brat i snaja su bili u maju,Hurgada-Kairo, preko Argusa.Isli su na sve izlete sa svojom agencijom i za to im je trebalo 250E po osobi.Rang hotela,svi peporucuju da ne bude ispod 4 *,ali ne treba se zanositi preskupim hotelima i All varijantom,jer kad se ide na sve izlete nema vremena da se uziva u svim blagodetima hotela.Dovoljan je pp u boljoj cetvorci(4*)
 
Brat i snaja su bili u maju,Hurgada-Kairo, preko Argusa.Isli su na sve izlete sa svojom agencijom i za to im je trebalo 250E po osobi.Rang hotela,svi peporucuju da ne bude ispod 4 *,ali ne treba se zanositi preskupim hotelima i All varijantom,jer kad se ide na sve izlete nema vremena da se uziva u svim blagodetima hotela.Dovoljan je pp u boljoj cetvorci(4*)

Ja sam to isto skontao, ali zbog devojke sam uplatio ALL... Kad sam gledao te hotele i to...skontao sam ako idem na izlete da nema sanse da koristim rucak...tako da je po meni isto pp najbolja varijanta.. U svakom slucaju hvala na savetu..Drugi put ce biti pp 100%...Takodje hvala na ovim informacijama za cene izleta preko argusa...

marina.bgd

Drago mi je da je bar neko nesto rekao vezano za ovaj hotel..posto sam i ranije pitao pa niko nista...Sad mi je malko lakse..Iskreno da ti kazem, odmor mi i treba...U pocetku sam hteo da idem samo u hurgadu, jer sam umoran od slikanja, i obilazaka...jeste to lepo,ali i zamorno...ali sam onda odustao,jer sto kazu steta otici u egipat ne videti piramidu...ali kontam da cu sledece godine sigurno ici opet...ali samo na more...samo odmor...

Hvala vam svima.

Pozdrav
 
Egipat se mora videti i osetiti,da bi svoju zemlju još više voleli i cenili!Previše prljavštine,buke,katastrofalne hrane,ali nadasve ljubaznih ljudi i prelepog mora.
 
da li neko moze da mi kaze nesto vise o hotelu Regina u Hargadi ...
da li moze da se kupa u hotelskom bazenu i na plazi nocu ?

zanima me sve u vezi tog hotela ..

hvala unapred :)
 
da li neko moze da mi kaze nesto vise o hotelu Regina u Hargadi ...
da li moze da se kupa u hotelskom bazenu i na plazi nocu ?

zanima me sve u vezi tog hotela ..

hvala unapred :)


Ево ни ја ти нећу рећи ништа конкретно, али био сам пролетос у Хургади, у другом хотелу, док су водичи агенције преко које сам био у Египту, били смештени у Регини. Они кажу да је хотел добар и задовољни су, ипак они ту живе од шест до осам месеци годишње... У центру Хургаде је, старом центру, постоји и нови, тамо је све ексклузива, за разлику од старог у коме све ври од радњица и продаваца који те удаве чим крочиш на улицу, али то је Египат и то је нормално. Такође, прекопута хотела су и Мекдоналд као и Кентаки.... Биће ти лепо у сваком случају...
 
Da ti odgovorim na pitanje.
Nisam bio ali treba da palimo 27.ovoga meseca pa cemo cekirati i postovati svoje utiske.E,sad, dosta smo se raspitali po netu i kod onih koji su vec bili tamo, a neki od njih u Stelu odlaze vec godinama. Najbolja kombinacija je da uzmes upravo Hotel Sea Club Stella Di Mare,on je 4+ *, a razlike izmedju njega i Hotela Stella Grand(5*) su zaista minimalne jer oba su nekada pripadala istom lancu hotela.Sada im se uprava promenila pa iako je u Sea Club-u vlasnik Egipcanin nista znacajnije nije opao kvalitet usluge,a tu ti je sve ALL IN,dok je u Grandu samo PP, a sve ostalo sto tamo doplacujes kosta papreno,bar tako ljudi tvrde.Mesto je bukvalno raj ako trazis odmor,opustanje i cooliranje.Ako si ipak za ludo zezanje,provod,kafice,diskoteke DZABA CES IZABRATI STELU JER TAMO TO NECES NACI. Opet,Kairo nije bas toliko daleko, a ako se skupi vas 8 uvek mozete da napravite kombinaciju da iznajmite mini-bus pa da zapalite do njega. Sto se tice mora i plaze, jedino je specificno to da su oscilacije plime i oseke veoma izrazene,a plaza je inace extra sa belim peskom i tirkizne boje mora. Izbor klope je sjajan, svi je hvale, posebno libanski restoran. Animatori nisu nesto ali mi Srbi smo sposobni i sami da napravimo zezanje :) Nocno zezanje pokraj bazena ispred vila je provereno dobar provod.
Kako god, mi se vracamo sredinom oktobra pa cemo postovati utiske, mane i vrline mesta.

Pozdrav
 
Ljudi jel moze neko da mi kaze koliko para sme da se unese u egipat? Jel ima tu nekih ogranicenja? I da li moze neki savet koliko treba para po osobi da se ponese...Recimo da se ide na sve izlete, s tim da je all inclusive varijanta...
Svi izleti su ti zajedno oko 200 eur po osobi(ako si u Hurgadi)
Ne treba ti vise od 400 eur,naravno to je sve subjektivno,ali imaj u vidu da je sve prilicno jeftino i da je njihova prosecna plata 50 eur.
pozdrav
 
Ja sam se vratila iz Egipta pre nedelju dana.Bila sam Kairo-Hurgada.Kairo,sem izleta,mi se iskreno nije svideo.Nekako sam ja ocekivala da ce sve to biti drugacije.U kairu sam bila u hotelu Zoser u ulici piramida i hotel je,blago receno,bozanstven.Preko puta je mek i neki manji trzni centar.Sve u svemu,posetite Kairo obavezno,zbog piramida a i same cinjenice da je Kairo,ipak,Africka prestonica!!!I pravo ime joj je El Kahira.Grad ima nezvanicno oko 25 miliona stanovnika!!!
U Hurgadi je lepo.Postoji glavno setaliste koje se jos uvek zavrsava i na neki nacin ste poptuno odseceni od "stvarnih"naselja ( gde zive egipcani).Nocu ( posle zalaska sunca) ne mozete da se kupate ni po bazenima ni u moru ( osim ako ne nadjete neki nacin da se dogovorite sa cuvarima ili nekim drugim ljudima).Izleti su pozanstveni:Luksor,Karnak,Giftung,safari...ali ako se presaberete i resite da idete,ako ne na sve makar na neke,imacete svega par dana na plazi.Sto znaci,da ako idete da se odmarate,tesko cete se odmoriti.Osim ako ne zaobidjete sve izlete.A posle ce vam biti zao.
Egipcani ce vas svakako juriti da udjete u radnje i da kupujete.Mene je to licno nerviralo.Tako da sam kupovinu ostavila za zadnji dan i to sam kupovala kod najmanje navalentnih prodavaca.Ko sve to ne voli (kada ga jure da udje u radnju,cenkanje,pricu poduzu sa prodavcima....)neka ima razumevanja,zaista tesko zive).Ko ima osetljiviji stomak resenje je ENTOCID koji kosta 2 funte!!!!Naglasavam cenu jer ce probati da vam naplate 15 funti.I to je jedna tabla.Entocid moze da se pije cetvrtina dnevno preventivno,po pola dnevno ako se vec desava neki problem ili jedna tableta dnevno kod izrazenih problema.Nama je to vodic preporucio i ja sam kupila i nekoliko tabli za poneti :-)
Takodje more je jako plitko.Jeste toplo ali je plitko.Dva puta nam se desilo da se more toliko povuklo,da nam je voda bila do kolena gde nam je pre bila do struka.Ali to zamenjuje prelep podvodni svet.Tako da obavezno kupite maske za ronjenje ( ja sam masku silikonsku sa disaljkom platila 60 funti)
Sve u svemu bilo je lepo.Egipcani su izrazito ljubazni.Ali ne znam da li bih u skorije vreme ponovo otisla tamo.Pozdrav svima :-)
 
Zasto 90% nasih turista ide u Hurgadu, a ne Sharm El Sheikh,ima li nekog razloga ili je samo zbog vece ponude turistickih agencija za Hurgadu od ponude za Sharm El Sheikh?

Drugo ako mogu oni koji su bili i u jednom i u drugom mestu da ih usporede,da daju preporuku,recimo gde su bolje plaze,izlasci,klima, sveukupna ponuda ,pisite o svemu sta znate bice i meni i drugima interesantno citati posto jako malo pisete o Sharm El Sheikhu tako da nikako ne mogu usporediti ta dva mesta bez vase diskusije.Takoder mozete vise napisati i o El Gouni ili usporediti sva tri mesta bilo bi stvarno zanimljivo.
 
Vecina turista ide u Hurgadu zato sto je tek ove godine pocela aktivnija prodaja aranzmana Kairo-Sharm,do sada je uglavnom bila kombinacija Kairo i Hurgada.Tu kombinaciju su birali zbog piramida i doline kraljeva.Hurgada ima lepse plaze,pescane,i divan podvodni svet.Sharm ima lepsi nocni zivot.Sharm je zivlji dosta od Hurgade,ali zato svega par hotela u Sharmu ima plazu ociscenu od korala,pa se preko pontona ulazi direktno u duboku vodu.Ali svi kazu da je Sharm lepsi.I Sharm se nalazi na drugom mestu u svetu po najlepsem podvodnom svetu,na trecem je Hurgada a na prvom Australija.
 
Kazu da je Sharm mnogo lepsi i sredjeniji od Hurgade, ali i nesto skuplji. Mozda je i to jedan od razloga sto se nasi turisti uglavnom odlucuju za Hurgadu. Znam da je Kontiki ranije uglavnom radio Sharm.
E sad sto se plaze tice, to nisu pescane plaze kao npr. u Tunisu, to ti dodje vise kao nekakva prasina pomesana sa peskom. Sem Bovari plaze u Hurgadi, ostale su mi bile bljak.
 
Kazu da je Sharm mnogo lepsi i sredjeniji od Hurgade, ali i nesto skuplji. Mozda je i to jedan od razloga sto se nasi turisti uglavnom odlucuju za Hurgadu. Znam da je Kontiki ranije uglavnom radio Sharm.
E sad sto se plaze tice, to nisu pescane plaze kao npr. u Tunisu, to ti dodje vise kao nekakva prasina pomesana sa peskom. Sem Bovari plaze u Hurgadi, ostale su mi bile bljak.

Sharm jeste lepši i sredjeniji, ali i nešto manji. Zapravo u Sharmu nema lokalnog stanovništva kao u Hurgadi (osim onih koji su zaposleni po hotelima), pa je samim tim drugačiji. Možda su hoteli nešto skuplji, ali i to je relativno , uvek ima i ono jeftinije. Što se cena u samom Sharmu tiče, smešne su, pa i da su nešto više nego u Hurgadi, za naš džep su sasvim ok. Jedino što se naši ljudi češće odlučuju za Hurgadu je po meni zbog Luxora, i kombinacije Kairo-Hurgada. Išla sam upravo preko kontikija u Sharm, odatle na dvodnevni izlet u Kairo i nije nikakav problem, zatim tu je izlet u manastir Svete Katarine, Dahab, Petru...Po meni Sharm je mnogo ispred Hurgade. Opet sve je to stvar ukusa.
 
Sharm jeste lepši i sredjeniji, ali i nešto manji. Zapravo u Sharmu nema lokalnog stanovništva kao u Hurgadi (osim onih koji su zaposleni po hotelima), pa je samim tim drugačiji. Možda su hoteli nešto skuplji, ali i to je relativno , uvek ima i ono jeftinije. Što se cena u samom Sharmu tiče, smešne su, pa i da su nešto više nego u Hurgadi, za naš džep su sasvim ok. Jedino što se naši ljudi češće odlučuju za Hurgadu je po meni zbog Luxora, i kombinacije Kairo-Hurgada. Išla sam upravo preko kontikija u Sharm, odatle na dvodnevni izlet u Kairo i nije nikakav problem, zatim tu je izlet u manastir Svete Katarine, Dahab, Petru...Po meni Sharm je mnogo ispred Hurgade. Opet sve je to stvar ukusa.
-------------------------------------------------------------

Verovatno zbog svega ovog nabrojanog ovi iz Norveske za razliku od Srbije vise idu u Sharm.Gledam sad ovde kod mene imaju cene i za Sharm i za Hurgadu ,cene idu od 200 evra za 7 dana avion,hotel i dorucak, stvarno povoljno,a za Evropu Grcka,Spanija moze se naci i za 100 evra 7 dana.
 
Erceg evo upravo smo se vratili pre par dana iz Stele i mozemo ti reci da je bilo zaista fenomenalno.Postoji dosta dobra verovatnoca da cemo se i iduce godine opet uputiti tamo.Pazi, ako zaista trazis pravo mesto za odmor, a ne ludovanje, Stela je zakon.Plaza i hotelski kompleks su san snova,osim dosta izrazene oseke po pitanju mora ali veruj nam nije nista strasno kada se uzme u obzir okruzenje i sve ostalo vezano za Stelu Di Mare. Klopa je raznovrsna i ukusna. Osoblje je ljubazno, bazeni izuzetno cisti, a jezerca ispred vila su predivna. Govorimo ti o hotelu Sea Club, A ne o hotelu Grand. Ako te jos nesto bude zanimalo, slobodno pitaj!
 
Drago mi je da ste mi to rekli, jer ja sam prosle nedelje dosao iz hurghade i uopste nisam odusevljen. Naime, bili smo u kairu tri dana i zali boze toga, jer od ta tri dana jedino je vredan onaj prvi dan kad se ide na piramide, ostalo je bezveze..E sada, hurghada.... Hotel je stvarno super, pyramisa blue lagoon....U hotelu ima kompleks bazena, bar, po ceo dan ima neki program za goste organizovan...stvarno je sve super..ali...Kad izadjes da prosetas, oni prodavci jako smaraju, na plazi svaka 2 minuta dolaze da ti nude neke masaze, tetovaze, izlete...iskreno da kazem odlepio sam. Najvise vremena sam proveo u dvoristu hotela na bazenima, i u sobi...Nije bilo ni "O" od odmora...

Inace, ako je stela takva za odmor kao sto kazes, mozda cu i razmisliti da idem tamo. Ja sam i citao da je to tako nesto otprilike, ali ajd...hteo sam da odem ovako da vidim...ali iskreno da kazem, kad sam se vratio , rekao sam da mi sada treba 5 dana na zlatibor da bih se odmorio..

Hvala na utiscima...

Pozdrav
 

Back
Top