Dvostruki pristup internetu?

Naravno da moze. Ne pise teoriju, vec ono sto sam probao u praksi. Imao sam Sbb + Adsl i zelo da probam. Uspeo sam, ali na Win Xp-u. Na Visti nisam. bitno je da se za svaki protokol ( http, ftp ..) posebno namesti profil. Kasnije obavezno stavite rotatation konekciju . na raju idite na beocity ili netpeed , proverite brzinu i sa F5 osvezite ekran. Videcete da svaki put dobijete drugu ip adresu, a brzine su sabrane.
 
pa dobro to je sistem sa dva GW ... nije bash preporuchljivo ... to ako svaki put imash drugu IP ..jerbo recimo programi tipa MSN .. koriste 4-5 konekcija po drugim PORT-ovima ... i ako sene slazu adrese
netje radi kako treba, takodje https ima problem sa zilion servera za autentifikaciju i kljuchevima(da ih tako nazovemo .. sertifikatima) ako imash drugachije IP u toku jedne sesije :)
 
ovaj :) ne ...
elem..
u cmd kucaj ''netsh''
pa kucaj ?
chisto da naslutish kolika je ogromnost :)
inache netsh - netshell upravlja celim ali celim mrezni podsklopom windows-a :)
kad kucash ipconfig ili ipcofig /renew itd...
on poziva netsh u pozadini
kad promenish IP ili slichno .. netsh radi ..
sto znachi da mozesh da pronadjesh parametre po kojima radi netsh :)
sledetji korak je experimentisanje :)
 
Cudno, jer se secam da mi je i MS baya rekao da mi taj load balancing radi prosti par nepar balancing, tj svaki sledeci ide na suprotnu stranu net toka...

Mogu da potrazim negde tacno reg key o kome pricam pa da se ovde vidi jel to samo radi na nivou paketa, connection ili cega bi jos moglo...
 
Cudno, jer se secam da mi je i MS baya rekao da mi taj load balancing radi prosti par nepar balancing, tj svaki sledeci ide na suprotnu stranu net toka...
Mogu da potrazim negde tacno reg key o kome pricam pa da se ovde vidi jel to samo radi na nivou paketa, connection ili cega bi jos moglo...

pa ok .. ali takvo '' jedan vamo jedan vamo'' balansiranje ima raznih problema :)
programi koji koriste vishe konekcije tje napraciti problem ... recimo msn ... da bi sve radilo, slanje teksta, slika, zvuka, kamera itd...koristi vishe portova :) i svi moraju biti sa iste IP sa koje dolazi inicijalna konekcija inache netje raditi :)
 
nisi svestan koliko mu je chovek dao dobar savet :)
jer ako mu reshi on sve on tje samo da prepishe ko papagaj
ovako mozda ali mozda neshto i nauchi ili nedaj boze prochita
neko uputstvo ili objashnjenje na internet-u :)

Pa prijatelju, sad ako ćemo da se vređamo onda ok. Ja pre nego što bilo šta napišem na ovom forumu lepo proguglam, pa tek onda napišem. Stvar je u tome što sam na netu naišao samo na podešavanja za linux, i na podešavanja za neki HOSTS fajl, a nigde nema šta i kako.
Pritom, najlakše je reći proguglaj. Zašto onda taj tvoj prijatelj, ili ti, ili bilo ko nije proguglao za mene pa da mi da link? Jel to toliko teško?
Inače, ako sam postavio pitanje, ne znači da sam nepismen i da ništa ne razumem... Googlanje nije tako teška stvar, samo je treba naučiti...
 
pa ok .. ali takvo '' jedan vamo jedan vamo'' balansiranje ima raznih problema :)
programi koji koriste vishe konekcije tje napraciti problem ... recimo msn ... da bi sve radilo, slanje teksta, slika, zvuka, kamera itd...koristi vishe portova :) i svi moraju biti sa iste IP sa koje dolazi inicijalna konekcija inache netje raditi :)

Zato je dobro da razdvojis linkove.
 

Back
Top