Duboki peat

Ne budite naivni ljudi, zivot nije ruzocasto nesto gde je sve fino i super i gde se svi prikazuju zaista onakvima kakvi jesu.

Slavinski se zanima i zaludjen je za ebeni hermetizam i ko zna u cemu je jos.

To u čemu je on sve bio nije nikakva tajna. U knjigama sasim otvoreno on sam o tome piše.
Tako da možeš da pročitaš, da se krstiš i kadiš do prekosutra...

Valjda je zbog takvih ko ti sve tako jasno i izneo. Da mogu odmah da odu svojim putem
zgroženi.
 
Ne znam šta da mislim. Grozim se naravno sekti, idem da guglam hermetizam...

Nije mi jasna samo logika: neko reče ,,kako nešto od (10 do 40) ,,par" minuta može zamijeniti godine terapije?". Pa lepo, u tome je i vrijednost tehnike, što štedi vrijeme i što je djelotvorna kao obična/regularna/naučno potkrijepljena višegodišnja terapija. Msm tako sam bar dosad mislila. :)

Meni je to pomagalo, a možda je samo moja vjera u tehniku pomogla. xexe
Bri zli, trebao si me držati u neinformisanosti! ;) Tako ti je kad čačkaš mečku! :D
kasno je za guglanje

Gotova si. Sad si uvučena u najopasniju sektu koja trenutno na planeti postoji.
Ni Dunav ni Sava te neće oprati i ravno u pakao ideš... :mrgreen:
 
????????????????????

Pitaću svog duhovnika, nikakve vajde od vas, mnogo ste neozbiljni! ;)

Duhovnik ce bas sa "osmehom na licu " da doceka Hermetizam Slavinskog. :) Idi na pravoslavne forume, da vidis sta misle o Slavninskom. Isto sto i o Miroljubu Petrovicu iz medicine. Sve sektas do sektasa.

Slicna je i Sladjana Velkov lekar sa njenom Ordo Templi Orientis sektom u kojoj joj je muz.

Svesna glista je neozbiljan i relativizuje stvari, drzi se ti dalje od Slavinskog ja sam ozbiljan.

Mislim razmisli sama - Odmah smrdi na sarlatanstvo, kao i bilo koje drugo iz nadrimedicine - "ova moja terapija zamenjuje godine i godine klasicne terapije bla bla bla" - to ti je spika svih sarlatana i svih sektasa.

Tako i oni nadrilekari - "ovo ulje/terapija/praj/caj leci sve rakove, sve bolesti, zamenjuje godine lecenja naucno-zasnovanom medicinom, 100% prirodno sa 0% negativnih efekata, bolje nego lekovi bla bla".

Odmah vidis i znas da je previse dobro da bi bilo istinito.
 
Koliko možeš da se obogatiš time što si meni prodao znanje koje ja mogu
posle da prodajem drugima
A koliko ako znanje čuvaš za sebe, tako da svi moraju uvek tebi da plate?

Zapravo logično je da može mnogo više da zaradi ako obučava druge koji mu ujedno prave i reklamu. Za dalje obuke koju sprovode njegovi učenici dobija procenat, a da ništa ne radi, tu ide ta piramidalna šema. Ne bi mogao sam da nakupi toliko klijenata koliko može učenika u raznim delovima sveta.

Na stranu nelogičnosti da svako može da završi kurseve, nema nikakvih ograničenja. Ja mogu posle dobijenog sertifikata da lečim ljude.
 
Ne znam šta da mislim. Grozim se naravno sekti, idem da guglam hermetizam...

Nije mi jasna samo logika: neko reče ,,kako nešto od (10 do 40) ,,par" minuta može zamijeniti godine terapije?". Pa lepo, u tome je i vrijednost tehnike, što štedi vrijeme i što je djelotvorna kao obična/regularna/naučno potkrijepljena višegodišnja terapija. Msm tako sam bar dosad mislila. :)

Meni je to pomagalo, a možda je samo moja vjera u tehniku pomogla. xexe
Bri zli, trebao si me držati u neinformisanosti! ;) Tako ti je kad čačkaš mečku! :D

U tome leži mogućnost da zaradi. Pa ko je lud da plaća seminare i seanse ako se obećava delimični uspeh ili samo mogućnost da se bolje nosiš sa izazovnim situacijama. Ovako obećaš kule i gradove, a ljudi su sugestibilni, neko vreme misliće da su stvarno odmakli i nešto postigli. Posle kad ih vreme demantuje, zaboraviće čitavu stvar. Misliće da je do njih...
 
Poslednja izmena:
Zapravo logično je da može mnogo više da zaradi ako obučava druge koji mu ujedno prave i reklamu. Za dalje obuke koju sprovode njegovi učenici dobija procenat, a da ništa ne radi, tu ide ta piramidalna šema. Ne bi mogao sam da nakupi toliko klijenata koliko može učenika u raznim delovima sveta.

Na stranu nelogičnosti da svako može da završi kurseve, nema nikakvih ograničenja. Ja mogu posle dobijenog sertifikata da lečim ljude.

Bravo to je ono sto pricam.

- - - - - - - - - -

U tome leži mogućnost da zaradi. Pa ko je lud da plaća seminare i seanse ako se obećava delimični uspeh ili samo mogućnost da se bolje nosiš sa izazovnim situacijama. Ovako obećaš kule i gradove, a ljudi su sugestibilni, neko vreme misliće da su stvarno odmakli i nešto postigli. Posle kad ih vreme demantuje, zaboraviće čitavu stvar. Misliće da je do njih...

Once again, bravo to je ono sto ja pricam. Placebo efekat ih navlace na okultizam i sekte, okultne new age kultove, vrsi se lagana indoktrinacija, kako to radi i Sladjana Velkov, koja tripuje da je sunce hladno da moze da prica sa zivotinjama i da joj se sin druzio sa reptilijancem-decakom shape shifterom.

Ti ljudi nisu normalni, pola su psihoticni a pola izuzetno opasni sektasi.
 
Nesto razmisljam... i evo sta zakljucujem, msm... mislim naglas, tako komuniciram. (Mozda ste primijetili. :) )

Tacno, sto je brzo to je i kuso. Ali ako je covjek u problemu ni Bog nije iskljuciv. Istina je uvijek negdje na sredini. (Imam neki posve "lagodan" odnos prema svemu.)

(Dobra ideja da skoknem malo do podforuma religija!) :D
 
Snow_Queen1, svakako se informiši što više možeš, zašto da ne.

puno publikacija je danas dostupno, mislim da nije loše biti informisan.

možda si u pravu da je istina negde na sredini.

setih se ovog od hesea:

‚‚...onaj ko procenjuje jedno na račun drugog postaje ‚‚bolestan'', više nije čovek već samo specijalist; ko previše naginje radoznalom razumu, čini to na račun celine čovečanstva; isto tako nisu dovoljne ni samo duša i fantazija da bi čovekovo delanje bilo upotrebljivo''

ne znam puno o ovoj temi, zato neću puno da komentarišem, al' eto, da napišem i ja nešto :p
 
Poslednja izmena:
Jedno jako lijepo, korisno i neobicno iskustvo.

ali ovo mi je zanimljivo.
napisala si da je to "Jedno jako lijepo, korisno i neobicno iskustvo."
onda su se pojavili komentari tipa "on je ovakav, on je onakav, ne valja to..."
i sad mi deluje kao da ne znaš ni ti više šta da misliš.
hm...

setih se ove priče.

TRI ISPOSNIKA

Po ruskoj priči

Jednom je vladika ruski putovao s bogomoljcima preko mora. Tokom plovidbe, brod se približio ostrvcetu na kome su, po priči nekih ribara, živela tri isposnika.
Vladika je poželeo da vidi isposnike, pa je bačeno sidro, čamac spušten u more i veslači s vladikom zaveslali ka ostrvu. Kada su se primakli, ugledali su tri isposnika - jedan je bio visok, drugi manji, a treći sasvim mali; stajali su na obali i držali se za ruke. Sva trojica imali su duge sede brade.
Vladika je izašao iz čamca i blagoslovio ih, a oni mu se poklonili do zemlje. Onda ih je pitao kako vode isposnički život i kako se mole Bogu. Najstariji isposnik je rekao: »Ovako se molimo - 'Vas trojica gore, spasite nas trojicu dole'«. Samo što je to izgovorio, druga dva isposnika pogledaše ka nebu i uglas rekoše: »Trojica vas, trojicu nas spasite!«
Vladika se nasmejao i rekao im: »To ste vi čuli za Svetu Trojicu, ali ne molite se kako valja. Ja ću vas naučiti po Svetom pismu, kako je Bog naložio ljudima da se mole«.
I počeo je vladika da ih uči »Oče naš«, i učio ih je satima, sve do večeri, stotinu puta ponavljajući reci molitve, a isposnici su ponavljali za njim. Na kraju, sva trojica su ponovili čitavu molitvu.
Već se smrkavalo, mesec se pojavio iza mora, kada je vladika pošao natrag na brod. Isposnici su pali pred njim na kolena, a on ih je podigao i sve redom izljubio. Zatim je seo u čamac i zaplovio prema brodu, slušajući kako isposnici uglas ponavljaju molitvu. Kada se čamac primakao brodu, nisu se više čuli njihovi glasovi -samo su se videli, obasjani mesečinom, kako stoje na obali, na istom mestu, i drže se za ruke.
Brod je odmah zaplovio, a isposnici postepeno iščezli iz vida; videlo se samo još ostrvce, da bi zatim i ono nestalo; samo je more treperilo na mesečini. Bogomoljci su legli da spavaju, i na palubi je sve utih-nulo. Vladika je, međutim, ostao kod krme, gledao u pravcu ostrva i razmišljao o isposnicima. Najednom, učinilo mu se kako nešto svetluca na toj strani - kao da se nešto blista i belasa na mesečini - možda galeb ili jedro na čamcu. To nešto primicalo se sve bliže, ali nikako da razazna šta je.
Vladika je prišao krmaru, upitavši ga staje to, a već je i sam video - trče po moru isposnici, bele se njihove sede brade i sve su bliže brodu. Prepao se krmar, ostavio kormilo i povikao: »Gospode! Isposnici jure za nama po moru, kao da po zemlji idu!« Svi su skočili prema krmi i ugledali isposnike, koji su već prišli uz sam bok broda, pogledali naviše i uglas progovorili: »Zaboravili smo, presvetli vladiko, zaboravili smo tvoj nauk! Dok smo ponavljali, pamtili smo, ali samo što smo zastali, promače nam jedna reč i sve se raspršilo. Sve smo zaboravili, nauči nas opet!«
Prekrstio se vladika, nagnuo se prema isposnicima i rekao im: »Uslišiće Bog vašu molitvu, sluge božje. Nemam šta da vas naučim. Molite se za nas, grešne!« Onda im se duboko poklonio. Isposnici su se okrenuli i pošli morem natrag. Sve do jutra videla se svetlost na onoj strani kuda su otišli.

(iz knjige damari, antoni de melo)
 
ali ovo mi je zanimljivo.
napisala si da je to "Jedno jako lijepo, korisno i neobicno iskustvo."
onda su se pojavili komentari tipa "on je ovakav, on je onakav, ne valja to..."
i sad mi deluje kao da ne znaš ni ti više šta da misliš.
hm...

setih se ove priče.

TRI ISPOSNIKA

Po ruskoj priči

Jednom je vladika ruski putovao s bogomoljcima preko mora. Tokom plovidbe, brod se približio ostrvcetu na kome su, po priči nekih ribara, živela tri isposnika.
Vladika je poželeo da vidi isposnike, pa je bačeno sidro, čamac spušten u more i veslači s vladikom zaveslali ka ostrvu. Kada su se primakli, ugledali su tri isposnika - jedan je bio visok, drugi manji, a treći sasvim mali; stajali su na obali i držali se za ruke. Sva trojica imali su duge sede brade.
Vladika je izašao iz čamca i blagoslovio ih, a oni mu se poklonili do zemlje. Onda ih je pitao kako vode isposnički život i kako se mole Bogu. Najstariji isposnik je rekao: »Ovako se molimo - 'Vas trojica gore, spasite nas trojicu dole'«. Samo što je to izgovorio, druga dva isposnika pogledaše ka nebu i uglas rekoše: »Trojica vas, trojicu nas spasite!«
Vladika se nasmejao i rekao im: »To ste vi čuli za Svetu Trojicu, ali ne molite se kako valja. Ja ću vas naučiti po Svetom pismu, kako je Bog naložio ljudima da se mole«.
I počeo je vladika da ih uči »Oče naš«, i učio ih je satima, sve do večeri, stotinu puta ponavljajući reci molitve, a isposnici su ponavljali za njim. Na kraju, sva trojica su ponovili čitavu molitvu.
Već se smrkavalo, mesec se pojavio iza mora, kada je vladika pošao natrag na brod. Isposnici su pali pred njim na kolena, a on ih je podigao i sve redom izljubio. Zatim je seo u čamac i zaplovio prema brodu, slušajući kako isposnici uglas ponavljaju molitvu. Kada se čamac primakao brodu, nisu se više čuli njihovi glasovi -samo su se videli, obasjani mesečinom, kako stoje na obali, na istom mestu, i drže se za ruke.
Brod je odmah zaplovio, a isposnici postepeno iščezli iz vida; videlo se samo još ostrvce, da bi zatim i ono nestalo; samo je more treperilo na mesečini. Bogomoljci su legli da spavaju, i na palubi je sve utih-nulo. Vladika je, međutim, ostao kod krme, gledao u pravcu ostrva i razmišljao o isposnicima. Najednom, učinilo mu se kako nešto svetluca na toj strani - kao da se nešto blista i belasa na mesečini - možda galeb ili jedro na čamcu. To nešto primicalo se sve bliže, ali nikako da razazna šta je.
Vladika je prišao krmaru, upitavši ga staje to, a već je i sam video - trče po moru isposnici, bele se njihove sede brade i sve su bliže brodu. Prepao se krmar, ostavio kormilo i povikao: »Gospode! Isposnici jure za nama po moru, kao da po zemlji idu!« Svi su skočili prema krmi i ugledali isposnike, koji su već prišli uz sam bok broda, pogledali naviše i uglas progovorili: »Zaboravili smo, presvetli vladiko, zaboravili smo tvoj nauk! Dok smo ponavljali, pamtili smo, ali samo što smo zastali, promače nam jedna reč i sve se raspršilo. Sve smo zaboravili, nauči nas opet!«
Prekrstio se vladika, nagnuo se prema isposnicima i rekao im: »Uslišiće Bog vašu molitvu, sluge božje. Nemam šta da vas naučim. Molite se za nas, grešne!« Onda im se duboko poklonio. Isposnici su se okrenuli i pošli morem natrag. Sve do jutra videla se svetlost na onoj strani kuda su otišli.

(iz knjige damari, antoni de melo)

šta je poenta?
 
Pa pominjao je Isus neke fariseje, književnike...

Ova trojica se još i izvukoše. Mogli su biti optuženi da su satanisti, čim su do nečega
došli, a nisu znali ispravno da se mole.. :lol:

Bru zli bi označio to ostvro na mapi kao dom sotone uz upozorenje ljudima da tamo
ne prilaze.
 
poenta je da je neko možda već na pravom putu, i ako oseća da mu taj put odgovara, možda ne treba previše da sluša tuđa mišljenja.

Ne mora nuzno znaciti.

Evo, narkoman misli da je na pravom putu i da je on taj jedini koji moze da izdrzi a da ne postane zavisnik. I hoop. Zavrsi isto kao i svi.

Osoba koja ima OKP misli da je "na pravom putu" i svakog dana mora da radi neke "mantrice" misleci da je to "njen put" i spokoj. Ne shvativsi da polako razvija kompulzivne radje, da bi se podsvesno borila sa opsesivnim mislima koje potiskuje, i da je to zapravo neuroza, podvrsta opsesivno-kompulzivni poremecaj.

Dakle treba da slusa tudja misljenja, i to misljenja strucnog lica.

Sto se tice ove teme, Slavinski sigurno nije strucno lice, iako ima "pseudoargument autoriteta", jer nije profesionalan, ne drzi se metodologije NAUKE, ne primenjuje dokazane metode, nego uvodi dogmu, religiju i vrbovanje, indoktrinaciju i ideologiju u "lecenje".

A tako se ne lece ljudi. Niti je profesionalno, niti humano, niti eticki, niti produktivno, sto je i najvaznije.
 
Humano i etički je da napljuješ čoveka o kome si sliku stvorio na osnovu rekla kazala
dezinformacija.

Meni bi sasvim ok bilo da izanaliziraš bar jednu od njegovih tehnika i stručno, profesionalno
argumentovano dokažeš da to nije dobro.
Idi brate na podforum religija, pa tamo kadi protiv nepomenika.

Njegove kolege ćute, pokrivaju se ušima i uzimaju dvadeset do pedeset evrića za sat
vremena ničega. Sve se nadajući da će ostati tako nezvaničan i nepriznat. Ne talasaju
i ne suprotstavljaju se.
 
Jeste humano., Jeste humano reci narodu cime se on zapravo bavi.

Je l nije humano reci i cime se sve bavi i sta radi stetno drustvu Sladjana Velkov i sitni new age-eri? Sve je to ista bulumenta, sarlatani nauke.

Mislim, samo pocuj to geslo sarlatanstva bree i taj karakteristican sarlatanski nadrimedicinski marketing - "Sve ono sto sve ostle psihoterapije pokusavaju mesecima, godinama, ovaj to samo za nekolikos ati, ili pak dana razresi i izleci".

To je analogno onome - "Ova vocka/ulje/prasak ubija rak u terminalnoj fazi za 48 sati, ne idite na hemoterapije i ostale gluposti medicine".

Covek je u okultizmu, hermetizmu i ko zna cemu sve, i sarlatanski razvija metode za indoktrinaciju i ispiranje mozga ljudima pod plastom "psihoterapija". Vec vidjeno.

Tako su poceli i Sajentolozi a danas su mas religija skoro nisu vise ni sektica. Isto se tako pocelo - "Jeftina, a navodno dobra psihoteapija i smirivanje duha".,

A onda za par godina pronadjes sebe kako verujes u SF roman kao Bibliju, i verujes da na zemlji zive vanzemaljci i da su tvoji psihicki problemi zapravo zatrovane duse vanzemaljaca koje borave u tvom telu i slicne gluposti.

I onda ti uzimaju cetvrtinu plate i to napreduje, celo carstvo napravili od toga, pogledaj samo koliko poznatih holivudskih glumaca u tome.

Tako i Slavinski. Zna on sta radi. A znam i ja, i jos mnogi.
 
Poslednja izmena:
Dakle, nista ja "ne pljujem" niti pisem za dzabe, mogao bih do prekosutra da pisem o njemu uzduz i popreko, ali i nemam bas vremena.

Pogledaj samo recimo u Blicu sta pise, znaci nema ni N od nauke, sve samo new age sarlatanstvo i religiozne dogmatske gnosticke okultne pseudonaucne gluposti :

"Jedna zanimljiva pojava u kontrakulturnom životu Beograda osamdesetih bio je ezoterik, magičar i psiholog Živorad Mihajlović Slavinski. Početkom osamdesetih, u retkim knjižarama u Beogradu bilo je moguće nabaviti samizdat knjige Živorada Mihajlovića pod nazivom „Ključevi psihičke magije” i „Simboli hermetizma”. Slavinski se rodio u Beogradu 1937. godine, gde je diplomirao psihologiju. Osamdesetih godina potpuno se posvetio nju ejdž alternativnim traganjima za znanjem zanimajući se za ezoterijske oblasti kao što su joga, ji džing, kabala, drvo života, magika, tantra, te konačno intenzivi prosvetljenja.

Metodu „Intenziv prosvetljenja” duhovnog učitelja sa zapada, Čarlsa Brenera, Živorad Mihajlović Slavinski je praktikovao među prvima u Srbiji. Optuživan je čak za sektašenje, a njegovi radovi imali su uticaja na mnoge novotalasne muzičare i umetnike u Beogradu. Slavinski je i dan-danas aktivan kao izdavač i predavač na ezoteričnim kursevima.
"

https://www.blic.rs/komentar/duh-osamdesetih/ezoterik-slavinski/71yybtb


Ezoterik, magicar ahahahha :hahaha: je l to bese nauka i naucni metod? Je l to bese dokazi je l to lecenje ljudi? Magicar? :roll::hahaha:

Kljucevi psihicke MAGIJE? Tako se ozbiljno neko bavi naukom i lecenjem ljudi? Mesa pseudonaucne termine za religioznim sektaskim glupostima da bi vrbovao ljude koji se ne razumeju tacno u nauke i psihologiju, pa im zvuci "kompetentno" i "strucno" ?

Simboli hermetizma? To je kao nauka? To je kao ozbiljnost i kompetetivnost, metodoloska tacnost? Takav leci ljude i igra se ljudskim mozgom? :roll: On je muska Sladjana Velkov.

Osamdesetih godina potpuno se posvetio nju ejdž alternativnim traganjima za znanjem zanimajući se za ezoterijske oblasti

Kazem ja, sektas na keca. :rtfm: NEW AGE. "alternativna traganja za znanjem" ? Spika zvuci kao kada antivakseri optuzuju da vakcine izazivaju autizam jer oni vole "alternativnu medicinu i tragaju za alternativnim znanjima".
Tako i glupsoni ravnozemljasi tragaju za "alternativnim znanjima koja kazu da je planeta Zemlja ravna ploca".

Slavinski je i dan-danas aktivan kao izdavač i predavač na ezoteričnim kursevima.

Dakle dokazano, covek je sarlatan, nadripsiholog, ne bavi se naukom, nego EZOTERICNIM oklutnim, new age DOGMAMA i glupostima.
I kao takav ne moze i ne bi smeo da LECI LJUDE, posebno ljude sa PSIHICKIM NEZGODANA, PROBLEMIMA I POREMECAJIMA, a bas takva grupa ljudi su omiljene mete i zrtve SEKTASA !

:rtfm:

I mogu ovako do prekosutra. Vidi samo kakvi sve sajtovi, kultovi, grupe ljudi, udruzenja ga promovisu - sve sektas do sektasa, i religijsko udruzenje do religijskog udruzenja :

evo npr "Nova svest" :roll: ko je istreniran da prepoznaje sekte i pseudonaucne sarlatane, odmah vidi samo po naslovu da se radi o budalastini i sektasenju religijskom - pazi "nova svest wow" :roll: kako samo sektaski new age zvuci. A i ceo tekst.

http://novasvest.com/pomocnici/opsirnije?id=115

"Mi smo na pragu čudesnog Novog Veka, veka spiritualne transformacije, veka dramatičnih promena.." :roll:
Pogledaj samo prvu recenicu, kako to sarlatanski i sektaski, pseudonaucno zvuci. Novi Vek (ova slova velika kao da je to bozanstvo - sto i jeste, obozavanje Sotone) = NEW AGE.

Wow "spiritualna transformacija" - Da ne izgovore sektasi sarlatani ovu zabokrecinu od salate reci, ja mislim da bi crkli istog trena. Kakva crna "spiritualna transformacija", 98% new age sarlatana se frlja ovom kovanicom, kao i pseudonaucnim terminom KVANTNO - sto sam naravno kasnije i pronasao u tekstu, crkli bi ako ne spomenu sarlatanski i KVANTNO nesto. :roll:

"Svedoci smo krajnje brzog razvoja alternativnih nauka i-da Spiritualne Tehnologije " :bljak: :dash: Koje je ovo samo prose.rawanje znaci muka da pripadne svakom ko ima bar srednju skolu.

"Alterntivna nauka" ? Hej neobrazovani covece, to je OKSIMORON, TO NE POSTOJI. Ne postoji "alternativna nauka". Ili je nesto nauka ili je pseudonauka.

U kolektivnoj svesti čovečanstva svedoci smo gigantskog kvantnog skoka.

I da, to je to sto bRu zLi prica i u pravu je 100%. Tacno sam znap. Evo, umrli bi da nisu spomenuli nesto KVANTNO. A pojma nemaju fiziku, ne znaju nabrojati ni 3 Njutnova zakona da ih pitasa, ali rado uzimaju strucne naucne termine koje ne razumeju i pojma nemaju o kvantnoj mehanici ali je rado ubacuju u pseudopsihologiju u nadrimedicinu i prave tako pseudonaucne termine, kovanice, tekstove.
Da u ocima ljudi koji ne razumeju nauku i naucnu metodologiju zazvuce strucno, obrazovano i pametno.

Postoje mnoge savremene staze evolucije. Sistemi Spiritualne Tehnologije Ž. M. Slavinskog, iz Beograda, Jugoslavija su među najbržim i najsigurnijim. Oni su prilagođeni savremenom čoveku. Oni su bezbedni. I oni su jeftini, brzi i vrlo, vrlo efikasni.

Onda malo lupetanja o evolutivnoj biologiji o kojoj takodje pojma nemaju, i da, poslednja recenica je kao i sve one gluposti "Izlecite rak za samo nedelju dana" - sve je to jeftino, brzo, neskodljivo, vrlo efikasno - I NARAVNO NE POSTOJI I NIJE TAKO, SARENA LAZA JE.

Pre deset ili dvadeset godina nije bilo lako zamisliti da tvrdokorni hronični i psihološki problemi mogu nestati u toku jednog sata ili nekoliko minuta.. Sada je to stvarnost. Moguće je postići neko vrhunsko, mistično, kosmičko iskustvo i istinsko Prosvetljenje u grupnom procesovanju koje traje kraće od jednog dana.

A ja da, moguce je jeste. Da ispere mozak coveku za 1 dan. Uspeo sarlatan, koji diplomirao psihologiju, da primeni tu psihologiju ali u zle i neeticke svrhe vrbovanja i indoktriniranja ljudi.
Kada je to mogla da radi vidovita Zorka sa IQom od sramnih 70, eto kako radi diplomirani psiholog tek... :rtfm:

Kakvo bre crno "kosmicko, misticno istinsko provetljenje", zeludac me boli od ove salate reci, od ovih gluposti.

Zakonom bi ga trebalo zabraniti, ali nisu ni Miroljuba Petrovica koga takodje "pljujem" pa nece ni njega.


Čovek je u stanju da ovlada sistemima Spiritualne Tehnologije u toku jednog ili dva dana i da ih posle uvek koristi tokom celog života. Sa Spiritualnom Tehnologijom Nove Ere više nećete tražiti Istinu i realizacije van sebe,

Kakva crna "spiritualna tehnologija" jos jedna new age glupost za manipulaciju. I naravno da covek vise nece traziti ISTINU van sebe, vec ce mu je ovaj indoktrinirati i uvesti ga poput mesije propovednika u svoj gnosticki new age kult i onda on razmislja umesto tebe.

:roll: Ljudi oprez ! Pazite se Slavinskog i svih njegovih "korisnih idiota" i "botova" koji prenose i sire njegov gnosticki new age kult pod paravanom psihoterapije, cak i ne znajuci da to rade i sta rade.

Vi mislite da su sekte nesto zlo, gde se kolju pilici, pije krv i svi nose maske i orgijaju? Ha ha ne budite smesni. Postoji i to, i to rade klinci, a ovo vam je pravo sektasenje, Upravo sam samo 1% opisao.

Dalje od ovog sektasa, opasnog po mozak. Po mozak ljudi kojima treba pomoc posebno. Taj bi sludeo i zdravog normalnog coveka a kamoli ljude u psihopatologiji.
 
Evo gledam sad neki klip gde Slavinski lupeta na kvadrat. I naravno poput svakog new age sarlatana "Teslijanca" morao da zloupotrebi i Teslin autoritet i pozove se na njega i istakne kako je i Tesla bio ezoterista bla bla (pa je to sada kao "dokaz" i argument da je on u pravu i da je tacno onos to prica) i navodi da je Tesla govorio da je komunicirao sa vanzemaljcima.

Koliko samo presmesno od Slavinskog da ovo koristi kao argumente. Poziva se na Teslu kako je komunicirao sa vanzemaljcima.

A voditeljka lepo ga navela na tanak led da prizna da je jedno vreme bio i pracen od strane drzavne bezbednosti a to nije tek onako i za dzabe. Tezak sektas, opasan po mozak ljudi.
 
Ćuti, vidiš da nas spašava. I to tako malo vremena ima, pa se žrtvuje.

Da, imam malo vremena i kada imam tada i iskuckam brzo. Vidim umesto da prozoves Miroljuba i Sladjanu nista o tome ne komentarises. Zato sto je to sve jedna te ista sarlatanska sektaska pseudonaucna fela.

Za takve kao ti nema spasa, cim ne uvidjaju ni sami, a ni kada im se predoci. Nadam se da bar nisi sledbenik retardiranih antivaksera koji sire paranoje da vakcine izazivaju autizam i slicne pseudonaucne gluposti s obzirom da sam ti dirnuo u boga Slavinskog.

- - - - - - - - - -

Ma samo mi jednu tehniku njegovu objasni. Ne moraš ovo da pišeš, umem i ja da čitam Blic.

Kakve ovo veze ima sa cim? Ja nisam njegov obuceni terapeut. Ali vidi se iz aviona da je covek religiozni dogmata koji pojma nema o nauci niti je primenjuje. Niti je mozda cak i zna.

Da li vidis da on izdaje samo religiozne knjige i bavi se "alternativnom naukom" Je l si slep, glup na to sve? Da li vidis da je pseudonaucnik i sarlatan? Treba li reci nesto vise?

Pogledaj mu pseudonaucnu sarlatansku terminologiju. Pogledaj obecavanja, da li ti zaista mislis da se problem silovanja i najvecih zivotnjih problema po njemu moze resiti za 10 najvise 15 minuta?

Vecu glupost u zivotu nisam cuo. Jos malo pa je veca glupost da se rak moze izleciti "prirodno" za 48 sati.
 

Back
Top