Druga strana medalje

Svejedno je, ionako se obe hranimo mrvicama kolača zvanog Zajednički muškarac. Mene zanima da li je to tipični Homo balkanikus ili ipak negde postoje muškarci koji imaju petlju da urade ono što oni žele, a ne ono što sredina od njih očekuje :shock:
 
A sta bi trebalo da uradi? Da prizna obema da vas zavlaci? Ako ga uporedim sa nekim, meni poznatim, primerima, iako je to tesko sa raspolozivim podacima, on je odavno izgubio sebe. Ta pojava je postala simptomaticna za moderno drustvo, za sadasnji ubrzani nacin zivota, i nema veze sa geografskim odrednicama. Jureci sve vreme u potrazi za necim, ciju sustinu ne poznajemo ali smo je ipak sami sebi odredili kao meru uspeha, ljudi se oslobadjaju svega sto smatraju za nepotrebni balast, pritom odrzavajuci drustveno prihvatljive iluzije. On ce imati i pet ljubavnica ako mu se cini da je to potrebno, iako je izgubio i ljubav prena sebi, i sve sto moze da pruzi je samo prazna ljustura. Jedina stvar koja vraca takve ljude u zivot je pad, a cak i pritom su retki koji uspevaju da se izbore sa sobom. Ponovo kazem, ovo je samo moje misljenje i mozda sam pogresio u oceni osobe.
 
Nikako, ali sam to napomenuo samo da bi ukazao na gresku mita o Homo Balcanicusu. Svako od nas hodi svojim putem i susrece se sa problemima na istom. Nacin na koji se suocavamo sa tim problemima je stvar naseg izbora. Prihvatanje misljenja sredine kao odrednice svojih postupaka nije resenje, vec samo jedan od nacina da neko pokaze da nije dorastao izazovima koje je pred sebe nametnuo. Mozda samo zeli da kaze da mu je potrebna pomoc, ali pritom nije u stanju da prizna svoje slabosti. Moze biti da je pritom svestan nekih svojih pogresaka zbog kojih veruje da tu pomoc vise ne zasluzuje od strane svojih najblizih, to jest porodice, i zato je trazi u drugima, koji, neupoznati dovoljno sa njegovom licnoscu, nisu u stanju da prepoznaju te vapaje.
 
Kash:
Svejedno je, ionako se obe hranimo mrvicama kolača zvanog Zajednički muškarac. Mene zanima da li je to tipični Homo balkanikus ili ipak negde postoje muškarci koji imaju petlju da urade ono što oni žele, a ne ono što sredina od njih očekuje :shock:

А мислиш да он то ради само зато што средина од њега очекује да има љубавницу??? :roll:
 
DisMisaL:
Nikako, ali sam to napomenuo samo da bi ukazao na gresku mita o Homo Balcanicusu. Svako od nas hodi svojim putem i susrece se sa problemima na istom. Nacin na koji se suocavamo sa tim problemima je stvar naseg izbora. Prihvatanje misljenja sredine kao odrednice svojih postupaka nije resenje, vec samo jedan od nacina da neko pokaze da nije dorastao izazovima koje je pred sebe nametnuo. Mozda samo zeli da kaze da mu je potrebna pomoc, ali pritom nije u stanju da prizna svoje slabosti. Moze biti da je pritom svestan nekih svojih pogresaka zbog kojih veruje da tu pomoc vise ne zasluzuje od strane svojih najblizih, to jest porodice, i zato je trazi u drugima, koji, neupoznati dovoljno sa njegovom licnoscu, nisu u stanju da prepoznaju te vapaje.
Ma covece taj tip uziva i pri tom misli da je extra pametan i pravi baja jer je uspeo u zivotu!Ljubi sebe u ogledalu svaki dan i vice too majstore!!! Sustigao je svoj vrh,nema dalje,eventualno jos jedna svalerka kad bi ga zabola e to bi bio PUN POGODAK! To bre sve zivi na niskim strastima :? . GROZNO
 
Kash:
On je čovek koji ima dve majke, dva oca, dvoje dece, stan na dva nivoa, dva automobila, dva posla i dve žene – suprugu i ljubavnicu. Na prvi pogled, reklo bi se da je čovek uspešan, jer sve ima, u svemu napreduje, umnožava svoja bogatstva i uživa u životu.
Da li medalja ima i drugu stranu?
Ima naravno...ako izgubi zdravlje sve to nista ne vredi...mozda zvucim sad ko neka baba sa tim al je tako...Imala sam prilike radeci u bolnici da vidim dva coveka na razlicitom statusnom nivou koji su lezali obojica nepokretni u jednoj sobi...jedan bogatas ne zna se sta ce od para a drugi koji je prvi put u bolnici kako treba jeo...ma isti su tog trenutka... bolesni... druga strana medalje ti je to...Kako rece Dino Merlin "nije sreca para puna vreca...to znaju oni sto je imaju"
 
I mene zanima da li si supruga ili ljubavnica?
Ako si supruga i imas zivaca cekaj da napuni 70 i da izgubi snagu i volju da izlazi u grad sa ljubavnicom i da pocne da provodi vreme sa tobom i dveje dece. Osim ako jedno nije od ljubavnice.
Ili mu jednostavno uzmi po jedan komad dvostruke imovine. Bez one jedne njegove mame koja te sleduje.
Ako si ljubavnica i imas zivaca cekaj da ti napunis 70 i da on onda nadje mladju.
Ili nadji momka i ostavi ga.
Mislim da mora barem povremeno da mu prisedne dvostuki zivot posto ni u jednom od ta dva zivota nije potpuno svoj. Inace nebi duplirao. To je druga strana medalje, i to mi je rekao jedan isti takav.
Mozda je najbolje da vidis gde si ti u celoj toj prici, i da li zelis tu da budes.
 
:) :) :)
Hvala svima na porukama! Ja sam samo htela da proverim da li ljudi misle da opisana situacija u kojoj se može naći jedan muškarac predstavlja nešto idealno, nešto sa čime se možemo pomiriti, nešto normalno i čemu treba težiti ili postoji i druga strana medalje, za koju smatram da je izopačena i nemoralna. Radujem se da ima i onih koji tako misle!
 
Kash:
Dobro, a kad će on doći do presudnog trenutka i odluke kuda dalje? Ili važi ona stara: muškarac izmešu dve žene bira treću :)
Kako je lepo rekao Lenjin, "Muškarac je najbolje da ima dve žene, venčanu i ljubavnicu, pa onda ženi kaže da je kod ljubavnice, a ljubavnici kod žene, a on na miru sedi i uči, uči, uči...." ili što bi lala rek'o "ja sosi kažem da sam kod švalerke, a švalerki da sam kod sose, a ja na tavan međ šunke..." :lol: :lol: :lol: :lol:
 
Kash:
On je čovek koji ima dve majke, dva oca, dvoje dece, stan na dva nivoa, dva automobila, dva posla i dve žene – suprugu i ljubavnicu. Na prvi pogled, reklo bi se da je čovek uspešan, jer sve ima, u svemu napreduje, umnožava svoja bogatstva i uživa u životu.
Da li medalja ima i drugu stranu?
on ne uživa u životu :?: on je mučenik i paćenik :!:
 
Kash:
On je čovek koji ima dve majke, dva oca, dvoje dece, stan na dva nivoa, dva automobila, dva posla i dve žene – suprugu i ljubavnicu. Na prvi pogled, reklo bi se da je čovek uspešan, jer sve ima, u svemu napreduje, umnožava svoja bogatstva i uživa u životu.
Da li medalja ima i drugu stranu?
:oops: :oops: :oops:
 
Kash:
On je čovek koji ima dve majke, dva oca, dvoje dece, stan na dva nivoa, dva automobila, dva posla i dve žene – suprugu i ljubavnicu. Na prvi pogled, reklo bi se da je čovek uspešan, jer sve ima, u svemu napreduje, umnožava svoja bogatstva i uživa u životu.
Da li medalja ima i drugu stranu?

Ima drugu stranu medalje koja je jednako blistava kao i ona prva strana. Hoću da kažem, batica je uspeo u životu, čovek uživa i dobro je dok niko nestrada zbog toga.

Svaka čast , samo napred!
 
Hehe, tako tipicno!
Naravno da ce uvek biti onih koji ce mu se diviti i zavideti mu, ciji ce on biti idol i ideal.
Evo, ja cu to samo obrnuti i pogledati iz neke druge perspektive... pa njega jadnicka ni jedna ne voli :(. Zena je s njim iz interesa, ljubavnica verovatno isto, a ni jedna da se brine za njega, ni jedna da ga nezno zagrli i prenese mu ljubav, da se zaista brine za njega. Jos malo pa ce deca poodrasti, i slusajuci majku, prestati da ga cene i poceti isto tako da ga iskoriscavaju, prestace biti tata a postace novcanik. Eto, ostace mu samo oni 'mladi lavovi' da mu zavide, njegove price sta sve ima i kako je stekao (e sto je to dosadno slusati)... smlc, pa to je tuzna prica :)
 

Back
Top