Dresura pasa

Cao ljudi ja sam novi,ali mi treba pomoc,dobio sam haskija mesec i 20 dana e sad nije mi on problem,nego neki mesanac pudle i ne znam cega zenka ima jedno 6 godina i nikako nece da se igra sa malim Sapom rze na njega sve se plasim da nece da ga ujede,probao sam i da je kaznim putem hrane ma nista evo vec 5 dana i nista,povucem je za uvo i kazem glasno NE,malo je cusnem po dupetu ali nista nece ni da cuje,a on mali je juri da se igra sa njom ne znam sta da radim.... :(
 
nista nemoj da radis. to su njihove stvari i moraju da rese medju sobom. doveo si stene zreloj kuji, i njoj nije nimalo svejedno. ja tu nista ne bih dirala, sem naravno ako ne dodje do neke mnogo ostre reakcije kuje, da sprecim krvoprolice itd. Njeno pravo je da se ne igra sa novopridoslicom.

i ja sam svojoj kuji od nepune 2 godine dovela stene. ona doduse nije pokazivala otvorene znake agresije prema malom, ali neke stvari ga je dobro naucila: pale su vaspitne batine (ne krvoprolice!) kad je pokusao da se priblizi njenoj ciniji sa hranom, kad je pokusao da uzme njene igracke, ali ja sam sve to ostavila njima da se dogovore. to nisu deca, da im objasnjavas kako se sta radi (nekad je i deci, koja, pretpostavlja se, razumeju nas jezik, tesko objasniti osnovno, kamoli psu).

ako stvari postanu zategnute na dnevnoj bazi, zna se- razdvajanje... ako ti ni to ne odgovara, pomoc zaista iskusnog vlasnika psa ili profesionalnog dresera, ali na licu mesta, ne na forumu.
 
Pozdrav, imam problem sa Dobermanom, star je 6 meseci i idalje jede sa poda, tukao sam ga, grdio ali on to i dalje radi sa tim kad mu viknem FUJ on bezi pa se posle opet vrati da jede. I druga stvar ne zna da dodje na poziv DODJI, kad vidi da imam keksice on dodje u suprotnom nece. Zna li neko da mi preporuci sta da radim?
 
Ako imas mesara i elektricara, neka ti naprave kobasicu sa diodom, da ga drmne slaba struja kad zagrize. A sto se tice Dodji, gledaj Saptaca psima, pomocice ti da izgradis autoritet nad psom na pravi nacin, tvoj pubertetlija je trenutno zbunjen.
 
Pozdrav, imam problem sa Dobermanom, star je 6 meseci i idalje jede sa poda, tukao sam ga, grdio ali on to i dalje radi sa tim kad mu viknem FUJ on bezi pa se posle opet vrati da jede. I druga stvar ne zna da dodje na poziv DODJI, kad vidi da imam keksice on dodje u suprotnom nece. Zna li neko da mi preporuci sta da radim?

Kada uzme nesto da jede gadjaj ga sveznjem kljuceva,mi smo koristili nekoliko davilica metalnih vezanih u klupko,ali bez bilo kakve komande ili najave,pa i ako ga pogodis ili promasis nemoj nista reci jer ce onda tvoj zvekan da skapira da ne sme da jede cak ni kad ga ti ne gledas.
Dolazak smo radili sa kanapom dugim 10 metara. Vezes mu kanap za ogrlicu (neka bude davilica) i pustis da ga slobodno vuce,onda milion puta u toku setnje,cak i kad se najlepse igra kazes DODJI i povuces ga ka sebi,ako treba i dovuces do sebe,nek se prisloni bokom na tvoju nogu,zatim ga pohvali uz mazenje i pusti da nastavi sa setnjom. Naucice jako brzo sta treba da radi.
 
Pozdrav, imam problem sa Dobermanom, star je 6 meseci i idalje jede sa poda, tukao sam ga, grdio ali on to i dalje radi sa tim kad mu viknem FUJ on bezi pa se posle opet vrati da jede. I druga stvar ne zna da dodje na poziv DODJI, kad vidi da imam keksice on dodje u suprotnom nece. Zna li neko da mi preporuci sta da radim?

kada kazes dodji ne ides ka njemu nego po korak u nazad moze kao trckarajuci korak u nazad nikako ka psu, druga stvar da bi shvatio sta znaci fuj uz fuj mora da ide i kazna, ustines za preponu dok ne zacvili, trece i najbitnije, jedan najvise dva coveka hrane psa, ako mu neko drugi daje nauciga uz pomocu fuj da ne uzima, samim tim nece uzimati ni sto mu nije dato.... btw daj neku sliku svog psa i dobro si dosao na pdf doberman :D
 
Pozdrav, imam problem sa Dobermanom, star je 6 meseci i idalje jede sa poda, tukao sam ga, grdio ali on to i dalje radi sa tim kad mu viknem FUJ on bezi pa se posle opet vrati da jede. I druga stvar ne zna da dodje na poziv DODJI, kad vidi da imam keksice on dodje u suprotnom nece. Zna li neko da mi preporuci sta da radim?

A cekaj, gde je sada tu problem sto taj tvoj jede s poda?
I ovaj je moj jeo do godinu dana " s poda", cak sam morala da mu pravim mravinjake po dnevnooj sobi, inace ne bi jeo dva dana.
Hranu je posmatrao kao neku igru, ali se to sve polako nekako sredi pa kad je gladan jede iz svoje cinije.
 
Problem je sto se boji da mu ne otruju psa.
A, tek sada razumem,. nego sam sigurna da ce i to proci, jos je on mali.

I moje je cudoviste jelo ( s oprostenjem izmet drugih pasa), ali je to brzo proslo, sa godinu dana je pravio skokove
oko izmeta drugih zivotinja. Tek sada u starosti ume da smaze nesto sa ulice.Uglavnom neki hleb koji deca bacaju.
 
E, da. Posto sam bila ocajna ja se raspitah kod "specijalaca" sta da radim da ne jede razna hovna po sokacima
i ovi sto obucavaju radne pse ( policajci) rekose mi da pre nego sto izlazimo " u setnju" doticni pojede parcence
sira ( bilo kakvog) i onda ce izgubiti culo mirisa za sat dva. Radnim psima se ne daje sir pre " udarnickog posla".
ja sam to i radila, ali ne znam da kazem da li je to pomoglo ili je jednostavno on sam izgubio svako interesovanje
za ulicne " poslastice".
 
lazu! mozda smeta tragacima kod pretrage terena, ali mog 'tragaca' je sprecilo da cisti ulicu celih 15min (slobodna procena, bio je mrak, i samo 15min je jurio ko muva bez glave punih usta, ostatak setnje je proveo po dobro poznatim budzacima).

Rayela, mozes specijalcima da javis da imam nigde i nikad vidjenog tragaca kome ni budjavi sir ne smeta!
 
Mozda treba rokfor:D

Sir se zaista ne daje ovim psima sto tragaju za drogom ( ili vec bilo cime) jer za nekoliko sati im se poremeti njuh.
A ima pasa koji vole i da se valjaju u izmetu, nema veze sa rasom.
 
Mozda treba rokfor:D

Sir se zaista ne daje ovim psima sto tragaju za drogom ( ili vec bilo cime) jer za nekoliko sati im se poremeti njuh.
A ima pasa koji vole i da se valjaju u izmetu, nema veze sa rasom.

Moja mešanka je najsrećnija ako ima neka crkotina ili neki drugi smradež u šumi pa da se uvalja, to mi je jednom uradila jedva sam je u auto pustila, a do kuće sa širom otvorenim prozorima i jedva preživeh. Morala sam da je šamponiram 2x. Sad se ne odvajam od nje, rizikujem i zmije da me pojedu samo da se budalica ne uvalja opet u nešto. :bljak:
 
samo jos jednom da potvrdim- ne bacajte pare na sir! i veceras sa smrdljevkom nista uradili nismo...
Pa to uopste ne mora da bude neki skup sir, nego sta vec nadjes u frizideru od sira koji kupujes na pijaci.
Uostalom, sir nije otrovan , zasto ne dati psu parcence bilo kakvog sira.
Ja sam se zezala sa rokforom, nema to veze sa vrstom sira.
 
Moja mešanka je najsrećnija ako ima neka crkotina ili neki drugi smradež u šumi pa da se uvalja, to mi je jednom uradila jedva sam je u auto pustila, a do kuće sa širom otvorenim prozorima i jedva preživeh. Morala sam da je šamponiram 2x. Sad se ne odvajam od nje, rizikujem i zmije da me pojedu samo da se budalica ne uvalja opet u nešto. :bljak:

T da pazaris onu pastu sa mentolom koju nose patolozi kada idu naiskopavanje leseva, namazes debeo sloj ispod nosa i onda " Vozi Misko":zcepanje:
 

Back
Top